برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ofogh66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخوام یک سیستم بخرم. کار اصلیم با لینوکس هست و به ویرچوال باکس هم نیاز دارم. ویندوز رو هم برای مصرف معمولی میخوام نصب کنم. میخوام 500 تومان هزینه کنم البته فقط برای کیس. سرعتش برام مهمه که خوب و بالا باشه. یعنی اذیت نکنه. بازی هم قرار نیست بکنم باهاش. میخواستم اگه ممکنه لیستی از بهترین قطعات رو همراه با قیمتشون بهم معرفی کنید.

Last edited:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اینجا که کسی سیستم نمیفروشه که شما شرایط خریدتون رو میگید.
نهایت هزینه ای که میخواین بکنید رو مشخص کنید تا راهنماییتون کنند.

sina.sa

Registered User
لایک‌ها
101
سلام

چه مادربرد های با چیپست amd 880 با قیمت زیر 100 تو بازار هست؟اگر ممکن است نام مادربرد را به همراه قیمت ذکر نمایید.

ممنون

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اگر الان پیدا بشه
Asrock 880GMH-LE/USb3.0 هست حدود 97

ofogh66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینجا کسی لینوکس کار حرفه ای هست که بدونه که کدوم مین و سی پی یو با لینوکس سازگاری کامل دارن؟ میخوام مین و سی پی یو اش در حد ۲۵۰ تومان بشه... اگه کسی کمک کنه ممنون میشم.

fooladi

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,483
مادربورد + cpu + پاور+ رم
معرفی کنید واسه کار اداری‏‏، تایپ و ...
تا حد ممکن ارزون باشه چون چندتا سیستم قراره بگیرم
کارایی مهم نیست حداکثر کار تایپ و اینترنت گردیه
فقط مصرف برق کم باشه و صدای فن اذیت نکنه
مادربوردای ارزون بیواستار و ازراک چطورند؟ دیدم حدود 50 هست؟ مدل های خوب اونا رو قبلا استفاده کردم مشکلی ندیدم ولی ارزوناشو تا حالا تجربه نداشتم گفتم اول از شما بپرسم. چندتا مادربورد آشغال نمونه رو دستم
سی پی یو هم احتمالا سیمپرون یا x2 240حداکثر بگیرم
اینتل مدلای ارزون داره؟ جای سلرون که فکر کنم عتیقه شده ؟

از طرفی شیطونه میگه دست دوم بگیرم :wacko: ولی حیف قدیمین و مصرف برق بالا. تابستون اذیت می کنند.

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
مادربورد + cpu + پاور+ رم
معرفی کنید واسه کار اداری‏‏، تایپ و ...
تا حد ممکن ارزون باشه چون چندتا سیستم قراره بگیرم
کارایی مهم نیست حداکثر کار تایپ و اینترنت گردیه
فقط مصرف برق کم باشه و صدای فن اذیت نکنه
مادربوردای ارزون بیواستار و ازراک چطورند؟ دیدم حدود 50 هست؟ مدل های خوب اونا رو قبلا استفاده کردم مشکلی ندیدم ولی ارزوناشو تا حالا تجربه نداشتم گفتم اول از شما بپرسم. چندتا مادربورد آشغال نمونه رو دستم
سی پی یو هم احتمالا سیمپرون یا x2 240حداکثر بگیرم
اینتل مدلای ارزون داره؟ جای سلرون که فکر کنم عتیقه شده ؟

از طرفی شیطونه میگه دست دوم بگیرم :wacko: ولی حیف قدیمین و مصرف برق بالا. تابستون اذیت می کنند.

حداکثر بودجه اتون رو بفرمایید برای قطعات تا سیستم رو پیشنهاد بدم خدمتتون.

fooladi

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,483
شما مینیموم رو بگو
ولی در کل 150 واسه این قطعات که 10 سری بگیرم بشه یک و نیم میلیون :blush: . می دونم کمه ولی می خوام سیستم حداقلی بگیرم بندازم جای پنتیوم تری های عهد بوق! اگه بیشتر می شه مجبورم تعداد رو کم کنم.
می خوام پولو نگه دارم واسه ال سی دی که احتمالا aoc ارزون بگیرم

sina.sa

Registered User
لایک‌ها
101
شما مینیموم رو بگو
ولی در کل 150 واسه این قطعات که 10 سری بگیرم بشه یک و نیم میلیون :blush: . می دونم کمه ولی می خوام سیستم حداقلی بگیرم بندازم جای پنتیوم تری های عهد بوق! اگه بیشتر می شه مجبورم تعداد رو کم کنم.
می خوام پولو نگه دارم واسه ال سی دی که احتمالا aoc ارزون بگیرم

سلام

من قطعات زیر را پیشنهاد می کنم
مین: Mainboard EliteGroup A780LM-M حدود 58000 تومان گرافیک آنبرده ولی برای کارهای که گفتید جایی کم نمیاره
سی پی یو : AMD Sempron 140 حدود 42000 تومان
رم: الان ماژول های رم 2 گیگابایتی ddr3 حدود 15 16 هست البته برند های معمولی مثل kingmax, kingstone, patriot, Appacer که کار شما را به خوبی انجام می دهند.
پاور: Green GP330A حدود 36000 تومان

البته قیمت ها ممکنه کمی بالا پایین باشه. البته پیشنهاد می کنم کمی رو پولتون بزارین و سی پی یو رو x2 240 بگرین. از پاور های متفرقه هم می توانید استفاده کنید که حدود 20000 تومان در هزینه شما صرفه جویی می شود اما من پیشنهاد نمی کنم.
در نهایت منتظر نظر دیگر کاربران باشید ممکن است پیشنهاد های بهتری بدهند مخصوصاً hwt عزیز

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سلام

من قطعات زیر را پیشنهاد می کنم
مین: Mainboard EliteGroup A780LM-M حدود 58000 تومان گرافیک آنبرده ولی برای کارهای که گفتید جایی کم نمیاره
سی پی یو : AMD Sempron 140 حدود 42000 تومان
رم: الان ماژول های رم 2 گیگابایتی ddr3 حدود 15 16 هست البته برند های معمولی مثل kingmax, kingstone, patriot, Appacer که کار شما را به خوبی انجام می دهند.
پاور: Green GP330A حدود 36000 تومان

البته قیمت ها ممکنه کمی بالا پایین باشه. البته پیشنهاد می کنم کمی رو پولتون بزارین و سی پی یو رو x2 240 بگرین. از پاور های متفرقه هم می توانید استفاده کنید که حدود 20000 تومان در هزینه شما صرفه جویی می شود اما من پیشنهاد نمی کنم.
در نهایت منتظر نظر دیگر کاربران باشید ممکن است پیشنهاد های بهتری بدهند مخصوصاً hwt عزیز
اتفاقا پیشنهادتون تقریبا بهترینه . جز پاور که به اعتقاد من اگر مصرف انچنانی ندارید میتونید سراغ پاورهای ارزون دم دستی هم برید که یه 20 تومنی قیمت رو پایین میاره.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
سلام

با بودجه حدود 500 برای مادر، رم، گرافیک و سی پی یو سیستم AMD جمع کنیم بهتره یا Intel؟ با چه مشخصاتی حدودا؟ (سیستم بالانس منظوره:دی)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
کارت گرافیک نیاز داره یا نه ؟ بازی قراره انجام بشه؟
یا فیلم فول اچ دی کافیه؟

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
نوشتم که! 4 تیکه رم، گرافیک، سی پی یو و مادربرد. کاربرد هم بالانس باشه! یعنی کلا همه چی (بازی، کار و ....) ولی نه بصورت تخصصی:دی ...

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خیلی کلی نوشتی
معلوم نیست پاورت چی هست که قطعات زیر رو جواب میده یا نه.
به هر حال
Phenom II x6 1100T
Asrock 870 Extreme 3 V2.0
4 *2 Apacer با باس 1333
کارت گرافیک Power Color 5670 1GB

سرجمع 510 تومن.
یک پاور حداقل 500 وات هم باید براش کنار بزاری

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
پاورم 550 کولر مستره فکر کنم جواب بده.

مادر رو که مشخصاتش رو دیدم خیلی خوب بود. ولی من شدیدا به رم Apacer حساسیت دارم:دی رم قبلیم همین بود که بیچارم کرد:دی جاش چی پیشنهاد می کنین که با این مادربرد هم حتما حتما سازگار باشه؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
2 کینگ مکس رو من تست کردم . 4 اش رو نمیدونم اوکی میکنه یا نه.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
والا مسئله از این قرار هستش که من قصد دارم یه سیستم خوب رای گیم ببندم اما خوب اینجوری که قیمتها رو دیدم فعلا دارم دو دوتا 4 تا میکنم ببینم تو جیبم چه خبره :D
ممنون میشم یه سیستم بدون مانیتور بهم پیشنهاد بدین
من خودم تو فکر اینتل هستم البته اگه فکر میکنید AMD بهتر هستش که ای ام دی پیشنهاد بدید اگه حدود قیمت قطعات رو هم بفرمایید ممنون میشم قصدم سیستمی نیست که آخرین قطعات روز باشه چون طبیعتا قطعاتی که یه کم قبل تر اومده مقرون بصرفه تر هستن مثلا core i5 از لحاظ قیمت مناسب تر هست تا i7 و فکر هم نکنم برای گیم بازی کردن مشکلی ایجاد کنه
البته اگه اشتباه میکنم بفرمایید
شرمنده پر چونگی کردم
;)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اصل کاری رو نگفتی.
بودجه؟

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
اصل کاری رو نگفتی.
بودجه؟
تو پست بالا گفتم البته . برای " گیم " بودجه هم میخوام ببینم چطوریا در میاد چون قیمت ابن نوع قطعات خوب بازار دستم نیست در حال حاضر
یه سوال دیگه هم داشتم الان فقط هارد گرون شده یا همه ی قطعات بالا رفته اصلا وقت مناسبی برای خرید سیستم هست ؟

• Like
Reactions: p.x

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب گیم داریم تا گیم و توقع داریم تا توقع . یکی با 800 تومن هم اسم سیستمش رو میزاره گیم . یکی با 3 تومن هم به کیفیت و خروجی کار راضی نمیشه.
در کل الان با توجه به نوسانات بازار به اعتقاد من وقت خرید خوبی هست. با توجه به کمبود انبار شرکتهای بزرگ در ماه اسفند و روند کاهش تولید مادریرد در جهان برای سال آینده به نظرم الان فرصت مناسبی برای خرید میتونه باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا