برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
يه لپ تاپ خر كار و نسبتا شيك ميخواستم تا يك مليون و سيصد.بيشتر براي تو خونه هست و كاربردشم نت و موزيك هست.ممنون ميشم چندتا مدل خوب معرفي كنين
ASUS N53 و بعد ASUS N55 اینها برای کار شما مناسبن و همه کاری رو جواب میدن

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام..
الان نزدیک به 15 روز میشه که یک لپتاپ Dell INSPIRON 5040 خریدم با این مشخصات.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.37 کیلوگرم
پردازنده: Intel 380M Core i3 2.53 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 3 GB DDR3
هارد دیسک: 320 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Intel HD Graphics - MB UpTo 1500 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
.................
به نظر بنده یخورده گرون بهتون داده,اما سیستم بدی نیست,گرافیکشم که انبورد اینتل هست,یعنی به عبارتی گرافیک نداره,رم رو فکر نکنم بتونید ارتقاع بدید,مگر اسلات خالی داشته باشه,در کل خوبه اما اگر بودجه اجازه میده,برید یک ASUS N53 وردارید

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
کسی نیست؟
دوتا سوال دیگه هم داشتم.
من رمم 3 گیگ هست ddr3
وقتی روی مای کامپوتر راست کیلیک میکنم و مشخصات کامپیوتر رو میبینیم اون قسمت رم نوشته:
3.00 GIG جلوش تو پرانتز نوشته: 2.87 GB Usable این یعنی چی؟
یک سوال دیگه که داشتم داخل سایت دل چک کردم تا8گیگ قابلیت اپگرد رم داشت.
رمش دقیقا کجاست؟ لپتاپ سونی داداشم زیر دوتا جایگاه داشت که یکی رو باز کردیم رم بود یکی دیگه که نگاه کردیم هارد.
ولی زیر این هیچی نیست..
فکر میکنید زیر صفحه کلیدش نیست؟ اینجارو ببینید:
کد:

Documentation
تا جایی که من میدونم,باید زیر دستگاه باشه,شما پسچ های زیرش رو باز کن ببین اسلات خالی داره یا نه,اگر 2 تا داشته باشه,و تو سایتش زده باشه تا 8 گیگ,میتونید 2تا 4 بندازید,در مورد اون که زده USABLE:2.87 طبیعیه و مشکلی نیست,

punisher_2008

Registered User
لایک‌ها
602
تا جایی که من میدونم,باید زیر دستگاه باشه,شما پسچ های زیرش رو باز کن ببین اسلات خالی داره یا نه,اگر 2 تا داشته باشه,و تو سایتش زده باشه تا 8 گیگ,میتونید 2تا 4 بندازید,در مورد اون که زده USABLE:2.87 طبیعیه و مشکلی نیست,

سلام..
بله.. مال داداشم سونی هست زیر دستگاش رمهاش بود.
من داخل سایت دل چک کردن تا 8گیگ قابلیت اپگرد رو داشت... و نوشته بود هم 2تا فکر کنم اسلایت داره..
بله میدونم گرافیکش انبرد هست. و گرافیک اختصاصی نداره...
در مورد قیمت به خاطر گارانتی فارس هست..کلا لپتاپ های این گارارنتی از بقیه گرونتر بود... و کلا ما چون بندر عباس هستیم قیمتای اینجا نسبت به تهران و جاهایی دیگه یکم بالاتر هست..
در عوضش موبایل ارزونتره..
الان ویندوزش 32 بیت هست.. 32 بیت بهتره نصب باشه یا 64 بیت؟ اخه یکی میگفت شاید دلیل اینکه رمت رو کامل 3 گیگ نمینویسه ویندوز 32 بیتی باشه.. درسته؟
در مورد asus چند تا نت بوک از asus داشتم دیگه نمیخواستم asus بگیرم.. بعد این مدل قیمتش یکمی بالاست

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام..
من داخل سایت دل چک کردن تا 8گیگ قابلیت اپگرد رو داشت... و نوشته بود هم 2تا فکر کنم اسلایت داره..
در مورد قیمت به خاطر گارانتی فارس هست..کلا لپتاپ های این گارارنتی از بقیه گرونتر بود... و کلا ما چون بندر عباس هستیم قیمتای اینجا نسبت به تهران و جاهایی دیگه یکم بالاتر هست..
الان ویندوزش 32 بیت هست.. 32 بیت بهتره نصب باشه یا 64 بیت؟ اخه یکی میگفت شاید دلیل اینکه رمت رو کامل 3 گیگ نمینویسه ویندوز 32 بیتی باشه.. درسته؟
در مورد asus چند تا نت بوک از asus داشتم دیگه نمیخواستم asus بگیرم.. بعد این مدل قیمتش یکمی بالاست

سلام دوست عزیز مدل های جدید دل زیر کیبوردشون دو تا سلات رم به صورت دو طبقه دارن باید پیچ های زیر باتری و باز کنی و بعد کی بورد و در بیاری و زیرش جای رم هست.
در مورد دومی هم درسته بهتر هست که شما 64 بیتی بریزید.

alireza93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
چند وقته می خوام msi gx680 بگیرم، ولی اطرافیان می گن msi تو ایران بدرد نمی خوره و خرابی داره و از این حرفا.
کارمم با لپ تاپ کارهای گرافیکی سنگینه و به طراحی کیبورد و زیبایی کلی هم خیلی اهمیت می دم.
نظر شما چیه msi کلا خوبه؟؟ چی کار کنم؟؟

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام..
در مورد ویندوز باید بگم که,با رم 3 گیگ همون 32 بیت براتون عالیه,اما اگر ارتقاع رم دادید واز 4 رفت بالاتر,نصب 64 بیت واجب میشه,

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام
چند وقته می خوام msi gx680 بگیرم، ولی اطرافیان می گن msi تو ایران بدرد نمی خوره و خرابی داره و از این حرفا.
کارمم با لپ تاپ کارهای گرافیکی سنگینه و به طراحی کیبورد و زیبایی کلی هم خیلی اهمیت می دم.
نظر شما چیه msi کلا خوبه؟؟ چی کار کنم؟؟
این مدلی که شما میگی مدل بدی نیست,اما شما بگو چقدر میتونی هزینه کنی تا من بگم خدمتت

punisher_2008

Registered User
لایک‌ها
602
سلام دوست عزیز مدل های جدید دل زیر کیبوردشون دو تا سلات رم به صورت دو طبقه دارن باید پیچ های زیر باتری و باز کنی و بعد کی بورد و در بیاری و زیرش جای رم هست.
در مورد دومی هم درسته بهتر هست که شما 64 بیتی بریزید.

سلام..
داداش میشه دقیق با عکس بگین چطور میتونم صفحه کلید رو در بیارم و کدوم پیچ هارو باید باز کنم.
اگه ویندوز 64 بیتی بریزم دیگه رمم رو کامل هامون 3 گیگ میشناسه؟

punisher_2008

Registered User
لایک‌ها
602
سلام...
ببخشید من یک سوالی داشتم..
فرق این دو نوع سی پی یو چیه و کدوم قویتره؟
Intel 2310M Core i3 2.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
Intel 380M Core i3 2.53 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام...
ببخشید من یک سوالی داشتم..
فرق این دو نوع سی پی یو چیه و کدوم قویتره؟
Intel 2310M Core i3 2.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
Intel 380M Core i3 2.53 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
عزیز جای این سوالتون در بخش دیگه ای بود اما اولا cpu 2310 از تکنولوژی سندی بریج استفاده میکنه و نسل جدیده,اما intel 380 سری قدیمی تر این cpu هست,بعد میزان فرکانس و قدرت و میزان باس هم که فرق میکنه,

punisher_2008

Registered User
لایک‌ها
602
عزیز جای این سوالتون در بخش دیگه ای بود اما اولا cpu 2310 از تکنولوژی سندی بریج استفاده میکنه و نسل جدیده,اما intel 380 سری قدیمی تر این cpu هست,بعد میزان فرکانس و قدرت و میزان باس هم که فرق میکنه,

سلام..
مرسی بابت پاسخت.
من الان داخل سایت netbookchek نگاه کردم
درسته 2310 سری سندی برچ هست.. اما داخل تست ها 2310 از 370 هم امتیازش کمتر بود... دیگه 380 پیش کشش...
http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-380M-Notebook-Processor.37085.0.html

به هر حال مرسی از پاسخت..
فقط یک سوال دیگه این نوع سی پی یو از قابلیت torbu boost پشتیبانی نمیکنه؟

Last edited:

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
سلام دوستان خواستم ببینم CB2MOE سونی مورد مناسبی برای خرید هست؟

mehrdad_9048

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
می خوام لپتاب بخرم ، یه چیزه به روز ، 1میلیون و سیصد ، همین مقدار ها دارم ، کلا سیستمش بالا باشه ؟
ترجیها HP و ASUS

شما چه مدل هایی رو پیشنهاد می کنید ؟
ممنون
فدا مدا

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان بین برند Asus و Hp کدوم بهتر هستند؟؟؟ البته لپ تاپ ها از نظر سخت افزاری یکی هستند جز مادربورد آنها که فرق میکنه از نظر چیپست و غیره. حال من دوستی دارم که تعمیرکار لپ تاپ هم هست و لپ تاپ های زیادی هم میفروشه حالا برای برادر خودش و خیلی از همکارانمون لپ تاپ HP خریده مدل 4530S و راضی هستن از نظر طراحی که واقعا از سونی هم بهتره و بعد مادربوردش هم میگه خوبه. حال یه دوست لپ تاپ فروش هم دارم که همه چی میفروشه میگه Asus بهتره در کل میگه Hp مدل 4530 خیلی خوبه ولی اچ پی خراب بشه دردسر داره ولی این دوستم میگه نه. حالا من بین Hp و Asus موندم در صورتی که Hp آلمینیوم هست و داغ نمیکنه و خرکار هستش و asus هم سری N میگن خوبه. میخواستم یه راهنمایی کنید اگر Hp خوبه بگیرم. الان مدل 4530S رو به من 910 میده که هیج جا این قیمت نیست و با امکاناتش مناسب هست.

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام..
مرسی بابت پاسخت.
من الان داخل سایت netbookchek نگاه کردم
درسته 2310 سری سندی برچ هست.. اما داخل تست ها 2310 از 370 هم امتیازش کمتر بود... دیگه 380 پیش کشش...
http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-380M-Notebook-Processor.37085.0.html

به هر حال مرسی از پاسخت..
فقط یک سوال دیگه این نوع سی پی یو از قابلیت torbu boost پشتیبانی نمیکنه؟
چرا از توربو بوست هم پشتیبانی میکنه,اما فقط مدل های CORE I5,I7
در عمل قدرت 2310 بیشتره,اون امتیاز ها هم چیز دیگه ای رو میواد بگه,اما چون ساختار سندی بریج کلا متفاوت هست,نمیشه با بقیه CPU ها خیلی مقایسش کرد

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
دوستان بین برند Asus و Hp کدوم بهتر هستند؟؟؟ البته لپ تاپ ها از نظر سخت افزاری یکی هستند جز مادربورد آنها که فرق میکنه از نظر چیپست و غیره. حال من دوستی دارم که تعمیرکار لپ تاپ هم هست و لپ تاپ های زیادی هم میفروشه حالا برای برادر خودش و خیلی از همکارانمون لپ تاپ HP خریده مدل 4530S و راضی هستن از نظر طراحی که واقعا از سونی هم بهتره و بعد مادربوردش هم میگه خوبه. حال یه دوست لپ تاپ فروش هم دارم که همه چی میفروشه میگه Asus بهتره در کل میگه Hp مدل 4530 خیلی خوبه ولی اچ پی خراب بشه دردسر داره ولی این دوستم میگه نه. حالا من بین Hp و Asus موندم در صورتی که Hp آلمینیوم هست و داغ نمیکنه و خرکار هستش و asus هم سری N میگن خوبه. میخواستم یه راهنمایی کنید اگر Hp خوبه بگیرم. الان مدل 4530S رو به من 910 میده که هیج جا این قیمت نیست و با امکاناتش مناسب هست.
دوست عزیز شما هیچ وقت با این تفکر که اون چی میگه و این چی میگه نمیتونید خرید کنید,چون هیچ کدوم علمی حرف نمیزنن,شما بنا به احتیاجاتتون باید انتخاب کنید,چون لب تاپی مثل 4530 بیشتر برای وب گردی و کار های روزمره هست,و تعداد خروجی ورودی هاش هم کمه,اما شما بگید کارتون چیه و تا چقدر میتونید هزینه کنید,تا من راهنماییتون کنم,اما در کل سری N ASUS چیزی نیست که بشه با 4530 مقایسش کرد,چون سری N لب تاپ های قدرت مندی هستند و سری MULTIMEDIA ولی 4530 جزو لب تاپ های ارزون و رده پایین هست,و قیمت این 2 سیستم حدود 400-500 تومن هم تفاوت داره

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام
می خوام لپتاب بخرم ، یه چیزه به روز ، 1میلیون و سیصد ، همین مقدار ها دارم ، کلا سیستمش بالا باشه ؟
ترجیها HP و ASUS

شما چه مدل هایی رو پیشنهاد می کنید ؟
ممنون
فدا مدا
تو این رنج فقط ASUS N53 و

بالا