برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

Aperture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام دوستان خواهرم برای دانشگاهش دنباله یه لپتاپ برای خریده متاسفانه مدلای لپتاپ تو بازار خیلی زیادن منم زیاد سر در نمیارم گفتم مشخصاته مورد نیاز لپتاپ رو بگم ممنون میشم کمک کنید و مدل معرفی کنید
۱ رنج قیمتش ۱۳ الی ۱۵ میلیون تومن باشه
۲ مارکش hp یا acer یا asus باشه
۳گارانتی معتبر داشته باشه و خرابی براش زیاد گزارش نشده باشه و قطعاتش گیر بیاد
۴ نو باشه و دست دوم و استوک نباشه
۵ حتما حتما حتما کارت گرافیک مجزا داشته باشه و کارت گرافیک و cpu مشترک نباشن
۶ اندازه صفحه نمایشش ۱۴ الی ۱۵.۶ اینچ باشه
۷ بدون درایو نوری یا همون dvd rom باشه
۸ پورت hdmi داشته باشه ( اگر جوری باشه که هم بشه لپتاپو وصل کرد به مانیتور و tv و هم کنسولو وصل کرد به صفحه لپتاپ که خیلی عالی میشه ولی اگر همون حالت اول هم ساپورت کنه خوبه)
۹ وبکم نیاز نیست داشته باشه ( البته خواهرم وبکم لازمش میشه ولی من خودم دو تا دوربین eyetoy پلی استیشن دارم میخوام یکیشو بدم بهش فکر کنم با کامپیوتر کار میکنن عین وبکم میشن)
۱۰ بازی های حداقل ps2 و نهایتا ps3 رو به راحتی بتونه اجرا کنه
۱۱ حداقل ۳ تا پورت usb داشته باشه
۱۲ هاردشم ۵۰۰ الی ۱tb از نوع hdd باشه ترجیحا ۱tb باشه
در ضمن دیدم بعضی لپتاپا بلوتوث و جای سیم کارت دارن بی زحمت یکی توضیح بده به چه دردی میخورن این دو تا خیلی ممنون میشم که نظر بدید چند تا سوالم دارم ایا به لپتاپ میشه رم اضافه کرد مثلا رم 4 گیگش رو کرد 8 گیگ ؟ و بین سه cpu رایزن 3 و core i3 1005 و core i3 1005g1 کدوم بهتره؟ ایا تفاوت خاصی دارن اصلا؟ بین سه کارت گرافیکه nvidiaGeforce MX330 و amd vega 3 و nvidia GeForce MX130 GDDR5 کدوم بهتره

Aperture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
برای سوال قبلیم کسی جوابی نداد خودم چهار مدل که به بودجم میخورد رو تو دیجیکالا پیدا کردم میشه بگید از بین این 4 تا کدومو انتخاب کنم لپتاپ برای خواهرمه رشتش اقتصاده برای کارای درسیش مثل پاورپینت و word و ... میخواد همچنین بشه روش مثل ادم فیلم دید ممنون میشم جواب بدید به این سوال چون واقعا برای خرید عجله دارم اگر مدل بهتری از این 4 تا میشناسید تو این رنج قیمتی اطلاع بدید ممنون میشم

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
من این مقاله رو دیدم جدیدا منتشر شده
به نظرم خیلی کامله و میتونه به انتخاب درست کمک کنه

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
با سلام دوستان خواهرم برای دانشگاهش دنباله یه لپتاپ برای خریده متاسفانه مدلای لپتاپ تو بازار خیلی زیادن منم زیاد سر در نمیارم گفتم مشخصاته مورد نیاز لپتاپ رو بگم ممنون میشم کمک کنید و مدل معرفی کنید
۱ رنج قیمتش ۱۳ الی ۱۵ میلیون تومن باشه
۲ مارکش hp یا acer یا asus باشه
۳گارانتی معتبر داشته باشه و خرابی براش زیاد گزارش نشده باشه و قطعاتش گیر بیاد
۴ نو باشه و دست دوم و استوک نباشه
۵ حتما حتما حتما کارت گرافیک مجزا داشته باشه و کارت گرافیک و cpu مشترک نباشن
۶ اندازه صفحه نمایشش ۱۴ الی ۱۵.۶ اینچ باشه
۷ بدون درایو نوری یا همون dvd rom باشه
۸ پورت hdmi داشته باشه ( اگر جوری باشه که هم بشه لپتاپو وصل کرد به مانیتور و tv و هم کنسولو وصل کرد به صفحه لپتاپ که خیلی عالی میشه ولی اگر همون حالت اول هم ساپورت کنه خوبه)
۹ وبکم نیاز نیست داشته باشه ( البته خواهرم وبکم لازمش میشه ولی من خودم دو تا دوربین eyetoy پلی استیشن دارم میخوام یکیشو بدم بهش فکر کنم با کامپیوتر کار میکنن عین وبکم میشن)
۱۰ بازی های حداقل ps2 و نهایتا ps3 رو به راحتی بتونه اجرا کنه
۱۱ حداقل ۳ تا پورت usb داشته باشه
۱۲ هاردشم ۵۰۰ الی ۱tb از نوع hdd باشه ترجیحا ۱tb باشه
در ضمن دیدم بعضی لپتاپا بلوتوث و جای سیم کارت دارن بی زحمت یکی توضیح بده به چه دردی میخورن این دو تا خیلی ممنون میشم که نظر بدید چند تا سوالم دارم ایا به لپتاپ میشه رم اضافه کرد مثلا رم 4 گیگش رو کرد 8 گیگ ؟ و بین سه cpu رایزن 3 و core i3 1005 و core i3 1005g1 کدوم بهتره؟ ایا تفاوت خاصی دارن اصلا؟ بین سه کارت گرافیکه nvidiaGeforce MX330 و amd vega 3 و nvidia GeForce MX130 GDDR5 کدوم بهتره

سلام
من متاسفانه ندیده بودم این موقع سوال رو و قاعدتا باید تا الان خریداری شده باشه
اگر باز سوالی بود بنده در خدمتم کامل اما تقریبا تمام سوالاتی که داری تو اون مقاله ای که ارسال کردم به صورت خیلی دقیق توضیح داده شده

Aperture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
من متاسفانه ندیده بودم این موقع سوال رو و قاعدتا باید تا الان خریداری شده باشه
اگر باز سوالی بود بنده در خدمتم کامل اما تقریبا تمام سوالاتی که داری تو اون مقاله ای که ارسال کردم به صورت خیلی دقیق توضیح داده شده
ممنون از شما قربان والا اون موقع کنسل شد خریده لپتاپ برای پول بیشتر و خریدن مدل بهتر 2 هفته ای هست که خریدمش و خواهرم راضیه ازش اون متنی که ادرسشو داده بودید هم خوندم و اکثر موارد رو درست انتخاب کرده بودم بازم ممنونم از شما که وقت گذاشتید

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
دوستان این دو تا مقاله هم به نظرم جالبن

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
مکبوک m1 رو توصیه می کنید؟
قطعا لپ تاپ خوبیه ولی کلا باید به نیازها دقت کرد دیگه
این لپ تاپ مثلا نمایشگر کوچیکتری داره به نسبت و حافظش هم کمتره. بیشتر به درد کسایی میخوره که اطلاعات خیلی کمی دارن و دائما در حال جابجایی و سفر و ... هستن

hamed_forum

Registered User
لایک‌ها
129
سلام
من یک لپ تاپ t430s دارم خونه نسل 3 core i5
میخوام یک لپ تاپ بزرگتر هم بگیریم برای کارها درس مشق
دوتا مدل پیدا کردم خدود یک میلیون تفاوت قیمتشون
vostro 3750
core i3 nasl 2
hp g1 450 core i5 nasl4
dell 17 اینچ اما hp 15
نظر دوستان کدومش بهتر؟
core i3 جواب گو وب گردی فیلم هست ؟یا بهتر برم hp ?

ممنون تجربیات رو اشتراک میزارید

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
من یک لپ تاپ t430s دارم خونه نسل 3 core i5
میخوام یک لپ تاپ بزرگتر هم بگیریم برای کارها درس مشق
دوتا مدل پیدا کردم خدود یک میلیون تفاوت قیمتشون
vostro 3750
core i3 nasl 2
hp g1 450 core i5 nasl4
dell 17 اینچ اما hp 15
نظر دوستان کدومش بهتر؟
core i3 جواب گو وب گردی فیلم هست ؟یا بهتر برم hp ?

ممنون تجربیات رو اشتراک میزارید
سلام
قطعا پردازنده های core i3 حتی مدل های قدیمی برای وب گردی و هر کار غیر سنگین (بازی، کار گرافیکی، مهندسی و ...) کاملا جوابگو هستند.
فقط یه نکته این وسط هست و اونم اینکه نسل 2 خیلی قدیمی هست و شاید بعضی درایورهاش برای مثلا ویندوز 10 ارائه نشده باشه یا حتی بهینه نباشه. اما نسل 4 قطعا بهتر هست، جدای از اینکه سری Core i5 در لپ تاپ ها هم عملکرد بهتری از Core i3 دارند.

hosseingamer

Registered User
لایک‌ها
184
دوستان من فردا باید یه لپتاپ بخرم ینی خییلی تاخیر افتاده میشه تا 16 تومن یه لپ تاپ معرفی کنید ممنون میشم با اجازه استاتر

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
دوستان من فردا باید یه لپتاپ بخرم ینی خییلی تاخیر افتاده میشه تا 16 تومن یه لپ تاپ معرفی کنید ممنون میشم با اجازه استاتر

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
تو این لینک کامل هست به ترتیب قیمت

اگر کاری که قصد دارید باهاش انجام بدید هم بهتر میتونم راهنمایی کنم

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
دوستان این مقاله ها برای 1 دی 1400 آپدیت شدند.

Marston1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
یه لپتاپ میخوام تو رنج 30 تا 35 میلیون تومن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه مدل هایی رو پیشنهاد میدید.

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
یه لپتاپ میخوام تو رنج 30 تا 35 میلیون تومن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه مدل هایی رو پیشنهاد میدید.
سلام
با این قیمت میتونید دستگاهی بخرید که پردازنده 4 هسته ای (مثلا core i5 10300h)، رم 16 و گرافیک 4 گیگ gtx 1650 ti داشته باشه. به نظرم سری Legion 5 لنوو عالی هستن
باز اگر نیازتون رو دقیقتر بگید شاید بهتر بتونم کمک کنم

سری TUF Gaming ایسوس هم خیلی خوبه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
با 5 تومن میتونم ی لپ تاب استوک قابل قبول بگیرم؟

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,392
برای سوال قبلیم کسی جوابی نداد خودم چهار مدل که به بودجم میخورد رو تو دیجیکالا پیدا کردم میشه بگید از بین این 4 تا کدومو انتخاب کنم لپتاپ برای خواهرمه رشتش اقتصاده برای کارای درسیش مثل پاورپینت و word و ... میخواد همچنین بشه روش مثل ادم فیلم دید ممنون میشم جواب بدید به این سوال چون واقعا برای خرید عجله دارم اگر مدل بهتری از این 4 تا میشناسید تو این رنج قیمتی اطلاع بدید ممنون میشم

از دیجی نگیر اکثر مدلا خیلی گرونتر از بازارن

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
با 5 تومن میتونم ی لپ تاب استوک قابل قبول بگیرم؟
آره شدنش میشه ولی قطعات قدیمی‌تر هستند به نسبت و با اون قیمت، لپ تاپ ها بیشتر به درد وب گردی، تماشای فیلم، کارهای دانشجویی و .... میخورن. از این بابت هیچ مشکلی ندارن.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
آره شدنش میشه ولی قطعات قدیمی‌تر هستند به نسبت و با اون قیمت، لپ تاپ ها بیشتر به درد وب گردی، تماشای فیلم، کارهای دانشجویی و .... میخورن. از این بابت هیچ مشکلی ندارن.
ممنون مدل پیشنهاد میدین؟

mohammad72g

Registered User
لایک‌ها
35
ممنون مدل پیشنهاد میدین؟
من خودم چون استوک کار نمیکنم مدل خاصی رو سراغ ندارم
ولی احتمالا بتونید چیزی با پردازنده Core i3 نسل دو مثلا بگیرید. یه سری مدل های 13 اینچی هم هستند که یه خورده جمع و جورترن، اونا حتی میشه با رم 4، هارد 320 گیگ و پردازنده Core i5 نسل دو هم تهیه کرد.

بالا