برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد PC

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
جهت اطلاع بگم با تستهاي انجام شده و تجربه ايي كه در اين كار دارم كارايي يك سي پي يو دوران 950 تقريبا برابر يم سلرون 2.2 بوده . تازه اين در حالتي بود كه سلرون همراه با رم دي دي ار 266 تست ميشد و دوران با رو اس دي 133

در كارايي اي ام دي شك نكنيد
;) ;)

دقيقا همنطوره..هم دوران از سلرون پرفرمنس و سرعت و قيمتش بهتره و هم اتلان ار پنتيوم 4..من هم خودم از 3 سال پيش انواع مختلف سي پي يو هاي هم كلاس رو تست كردم و هم اين چيز بديهي اي هست كه توي تمام مقالات سخت افزاري معتبر به اون اشاره شده.

يكي از خوبيهاي ديگه سي پي يوهاي اي ام دي هم اينه كه خيلي ديرتر از سي پي يوهاي اينتل از دور خارج ميشن..شما نگاه كنيد اتلان هاي تاندر برد كي به بازار اومد؟ وقتي پنتيوم 3 اومده بود! اين سي پي يوها پنتيوم 3 رو براحتي پشت سر گذاشت..پنتيوم 3 از رده خارج شد و پنتيوم 4 (كلامت يا ويلامت يا همچين چيزي..يادم نيست دقيقا) اومد..اتلان تاندر بد حتي با اون سري پنتيوم 4 هم بخوبي رقابت ميكرد..بعد اينتل يكباره پنتيوم 4 سري اوليه رو كه بزرگتر از اين پنتيوم 4 هاي امروزي (نورت وود) بودن و مادر بورد خاصي ميخواستن از رده خارج كرد و اين فقط 2-3 ماه طول كشيد..بيچاره اون كسايي كه رفتن اونهمه پول ددادن پنتيوم 4 سري اول و مادر بوردشو خريدن! چون پنتيوم 4 هاي بعدي اصلا از لحاظ شكلي متفاوت بود و بايد در عرض چند ماه صاحبان بينواي سري قبلي پنتيوم 4 هم مادر بورد و هم سي پي يوشون رو عوض ميكردند! اونهم با ضرر هنگفت!
بعد اي ام دي , اتلان اكس پي (پالومينو)رو براي رقابت مستقيم با پنتيمو 4 (نورت وود) به بازار داد..كه هنوز در حال رقابتن..و اتلان اكس پي (ترو برد)و همينطور اتلان اكس پي (بارتون) كه هموشن با هم و با مادر بردهاي اتلان اكس پي سازگارن! در حاليكه براي انتل براي هر تغيير تجاري بي فايده مادر برد و چيپ متفاوتي شادي لازم باشه.
و جالب اينكه حتي بيشتر مادربردهاي اوليه اتلان تاندر برد (مال 3 سال پيش) هم اگه بايوسشون اپگريد بشه ميتونن اتلان اكس پي هاي فعلي رو ساپورت كنن! درحاليكه پنتيوم 4! حتي براي بعضي از مدلهاي همين سري جديدش هم مادر بورد خاصي لازمه!
و در عمل هيچ برتري خاصي هم حاصل نميشه! و 80-90 درصد فقط بازي تجاري و تكنيكي هست..
خلاصه خوب اين اينتل نون اسمش رو ميخوره و مردم بينوا رو ميدوشه!

اما انصافا سي پي يو هاي اي ام دي نه تنها معمولا پرفرمنس و سرعت بالاتري دارن,بلكه كاملا و صد در صد هم اقتصادي هستن.

اي ام دي بر خلاف اينتل واقعا به مشتريهاش وفاداره و واقعا به اندازه پولي كه ميگيره و حتي خيلي بيشتر از اون ارزش داره (دقيقا و صد و هشتاد درجه برعكس اينتل )من اينو به عينه شاهد بودم!

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
منم در تائيد حرف همه اين كه از اي ام دي گفتن بگم:
منم روي 2 تا سيستم از لحاظ گرافيك براي بازي مكس پين اينا رو ديدم.
اول از همه كه كارت گرافيك براي هر دو تا radeon 8500 بود.
با سيستم اي ام دي Athlon 1700+ و رم 256 دي دي آر بازي به FPS 98 هم رسيد.
اما با P4 2000Mhz و 256 ار دي بازي حد اكثر به 85 fps رسيد.
اينو ديگه خودم تجربه كردم و به عينه ديدم.تازه سرعت واقعي 1700 فكر كنم 1.33 باشه اگه اشتباه نكنم.
نميدونم چرا اونا كه اي ام دي نمي فروشن اصرار دارن كه CPU هاش آشغاله!

reymondcable

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كاملا در مورد شتاب دهنده اين سي پي يو ها با شما موافقم بله
ولي دوستان من دو تا كامپيوتر رو يه بار تست كردم هالا چجوري :
يك كامپيوتر با سي پي يويه آتلون 2000 ايكس پي با رم 1 گيگابايت و يك كامپيوتر با سي پي يويه 700 اينتل با رم 750 هالا اين كامپيوتر 2000 ايكس پي رويه اينترنت دي اس ال 6 مگابايت زاييد !!!
و 3 دقيقه طول كشيد كه بياد بالا ولي اينتل 700 1 دقيقه و با كشش خيلي قوي به صورتي كه من بازي 350 مگابايت رو خيلي سريع رو اينتل ريختم از طريق دي اس ال و لي روي آتلون 2000 ارور داد و اصلا كامپيوتر انگار ميخواست بتركه!!!
هالا اين تست من بوده اين تجربه من بوده شايد جايي اشتباه كرده باشم يه كلا اين سيستم ها اين جوري جواب دادن من هم هيچ هرفي براي تجربيات شما ندارم و با شما هم نظرم .
من اين كارو تو اتريش انجام دادم . ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
ببين اين موضوع كه يك اتفاق ساده و دلايل زياد ميتونه داشته باشه رو نميشه به اين روش روش قضاوت كلي كرد.
منظورم اينه كه اگه آدم بخواد واقعا يك تست جامع بگيره..بايد شرايط اون هم بطور اساسي مهيا باشه.
به اين معني كه نميشه فرضا من برم روي يك سيستم با قطعات مختلف فلان گيم رو اجرا كنم و روي يك سيستم با قطعات ديگه همون رو و بعد نتيجه ايكه حاصل ميشه رو بعنوان يك اصل كلي و نتيجه نهايي مد نظر قرار بدم. ;)
مثالي كه شما زدي هم دقيقا همين موضوعه...و مهمتر از همه مسئله اي مثل سرعت نت اصولا زياد ارتباط مستقيمي و حياتي اي با سي پي يو نداره.
شما براي تست در اين سطح محدود لااقل بايد از قطعات جانبي مثل مادر بورد و برهاي مختلف و حتي نرم افزار يكسان روي دو سيستم استفاده كني..
چه برسه به اينكه بياي روي دو سيستم كاملا متفاوت از نظر قطعات مثل مادر برد و كلاس چيپ ست هر كدوم..تجهيزات مربوط به اينترنت و شبكه مختلف و نرم افزارهاي مختلف اينكارو انجام بدي!خب سادست فكر ميكني يعني واقعا مثلا شركتي مثل اينتل يا اي ام دي يا هرچي ديگه,اينجور مشكل واضح و روشني كه شما برات پيش اومد رو واقعا خودش بهش بر نخورده؟
در مرود بهتر بودن فلان سي پي يو نسبت به اونيكي نميشه با اين شرايط و يك تست محدود ساده قضاوت كرد.

خلاصه مطلب اينكه براي اطمينان از برتري كلي سي پي يو هاي اي ام دي به اينتل ميتونيد به سايتهاي سخت افزاري معتبري كه بيطرف هستند و با شرايط مناسب و يكسان دست به اين قبيل تسنها ميزنن رجوع كنيد ;)

اون مثالهايي هم كه من زدم..نتيجه كار روي صدها و شايد حتي بيشتر سيستم مختلف با اونواع و اقسام سي پي يوها (چا اي ام دي و چه اينتل) بود.و كلا در اونها هم با اجراي رندرهاي 3 بعدي,گيم هاي سنگين,نرم افزارهاي مختلف و...با شرايط يكسان و حتي بعضا شرايط و قطعات بالاتر در سيستم هاي اينتل , هميشه اي ام دي سر بلندتر بود پرفرمنسش.
و اين در مقابل قيمت مناسبتر سي پي يو هاي اون,فكر ميكنم ديگه به اندازه كافي قانع كننده باشه. ;)

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اولاَ من طفدار بد فرم اينتلم ! ;) چون از AMD بد ديدم ...
اگه كل قدرت باشه من CPU اینتل 2.8 میارم با bus 800 یه رم 333 512 kingeston هم می بندم روش با یه Mainbord Giga با یه کارت گرافیک Geforce FX 5900 شمام هر سیستم ی می خوایید از AMD جمع کنید بیارید ! از هر نظرم بگید تست می گیریم ... ببینیم کدوم کم میاره ! :D
و اما در مورد celeron قبول دارم پول تو جوب ریزیه و اگه اونقدر می خواهید هزینه کنید AMD رو با تمام بدی هاش( :p ) پیشنهاد می کنم.
و اما من سیستم AMD athlon 1000 رو با اینتل فول 550 می تونم مقایسه کنم ... که بازم بخاطر دمای زیاد CPU یه Athlon اصلاً به صرفه نیست و کلی ریسک هستش ...
ولی هیچ وقت CPU های AMD رو با CPU full cach intel مقایسه نکنید !!!
از نظر نموداری من دیگه حتی نمودار های PC World هم قبول ندارم چون بزرگ نمایی های زیادی توشون شده ... و گاهی هم چرخوندن نمودار ها رو شاهد بودیم...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اولاَ من طفدار بد فرم اينتلم !  ;)  چون از AMD بد ديدم ...
من هم بد طرفدار AMD هستم..چون هم خودم از اينتل بد ديدم هم هر كس ميشناسم.
من سه سالي يه جا تو يه شركت كار ميكردم كه 80 درصد سيستم هايي كه ميفروخت,اينتل بودن اما من مسئول تست! سيستمهاي اونجا بودم..به عينه ديدم كه سيستم هاي اگهAMD اصولي و با رعايت اصول بسته شده باشن خيلي راحت سيستم هاي هم رده خودشون از اينتل رو پشت سر ميگذارن.و اين استثنا هم نيست و بحث يك سيستم دو سيستم نيست كه بگيم اتفاقي بوده.
اگه كل قدرت باشه من CPU اینتل 2.8 میارم با bus 800 یه رم 333  512 kingeston هم می بندم روش با یه Mainbord  Giga با یه کارت گرافیک Geforce FX  5900 شمام هر سیستم ی می خوایید از AMD جمع کنید بیارید ! از هر نظرم بگید تست می گیریم ... ببینیم کدوم کم میاره !  :D  
:D باشه قبول..براي مقابله با اون سيستم شما يه اتلان اكس پي 2400 پلاس هم كافيه! با مادر بورد چيپ ست ان فورث و رم 512 خواهي ديد كه سيستم اينتل شما بسادگي سوسك! ميشه!

و اما من سیستم AMD athlon 1000 رو با اینتل فول 550 می تونم مقایسه کنم ...  
جك باحالي بود..خوب نصفه شبي خندوندي ما رو! :D اتلان قديمي 1000 رو ميشه با پنتيوم 3 1300 براحتي مقايسه كرد و براحتي از اون برتره.
پنتيوم 550 فول!!! رو با دوران 600 شايد بشه مقايسه كرد و بس.
که بازم بخاطر دمای زیاد CPU یه Athlon اصلاً به صرفه نیست و کلی ریسک هستش ...  
اين هم از اون حرفاييه كه افتاده تو ذهن مردم ما..دماي سي پي يو..
1-دماي بالاي سي پي يو فقط منحصر به سي پي يو هاي اتلان اوليه (تاندر برد) بود كه در مقايسه با پنتيوم 3 هاي زمان خودشون خيلي گرما زياد داشتن.
تازه اين بد در رفتن اسم هم به اين دليل بود كه تو اون زمان توي ايران هنوز كسي نميدونست كه سي پي يو اتلان فن مخصوصي ميخواد و من به عينه شاهد بودم يك فن زپرتي مخصوص پنتيوم 3 رو ميبستن روي اتلان و بعد كه سي پي يو داغ ميكرد ميگفتن : پس اين بده!
بهمين سادگي..خيلي طول كشيد تا توي ايران فن مخصوص و مناسب براي اي ام دي وارد شد.
در سي پي يو هاي اتلان اكس پي مشكل گرم شدن زياد هم تا حد ممكن حل شده و الان اين سي پي يو ها از نظر گرما اختلاف خاصي با پنتيوم 4 ها ندارن.
و در اين مورد هيچ شك نداشته باشيد.
در مورد ريسك بودنش هم در اين حد بهتون بگم كه الان سي پي يو هاي اتلان 3 سال گارانتي سوخت هستند يعني اگه بر فرض محال فن سي پي يو بسوزه,و تازه شما مادربوردتون رو هم از قصد توي ست اپ گزينه اينكه وقتي فن از كار افتاد شات دان كنه رو غير فعال كرده باشي باز هم تو مدت 3 سال بدون هيچ مشكل ميتوني عوضش كني.
اما در مورد پنتيوم 4..اونهم اگه فنش از كار بيفنه خيلي راحت ميسوزه و من كه نديدم شركتي اينجور گارانتي مشابهي رو براي پنتيوم 4 بده.
پس هيچ ريسكي در كار نخواهد بود اگه از اين موضوع اطلاع داشته باشيم.
ريسك اين هست كه آدم بره صد و خورده اي پول بده ببات يك سي پي يو اينتل كه حتتا نصف قيمتش هم پرفرمنس و سرعت نداره و هيچ تضميني هم نباشه كه فرداش كارخونه اينتل اون سي پي يو رو از رده خارج كنه!;)
ولی هیچ وقت CPU های AMD رو با  CPU full cach intel مقایسه نکنید !!!
آفرين! دقيقا! هيچ وقت نبايد سي پي يوهاي عالي و قوي و با قيمت مناسب رو با سي پي يوهاي گرون و ناكارآمد اينتل مقايسه كرد.
اي ام دي اتلان از پنتيوم 4 بهتر در اومده و اين چيزي نيست كه من بگم يا كارخونه بگه ميتونيد از هر مقاله فني يا سايت سخت افزاري بيطرفي خواستيد رجوع كنيد و نتيجه تستها و بنچماركهاي مختلف رو بررسي كنيد.با حرف زدن كه چيزي ثابت نميشه..حالا چه من چه شما چه ره كس ديگه.

از نظر نموداری من دیگه حتی نمودار های PC World هم قبول ندارم چون بزرگ نمایی های زیادی توشون شده ... و گاهی هم چرخوندن نمودار ها رو شاهد بودیم...
خب شما مختاريد كه قبول داشته باشيد يا نه و اين ميل خودتونه! :D
اما PC World يك نام معتبر و بين المللي هست و تو همه دنيا اعتبار داره ;)
هيچ بزرگنمايي هم نشده..حقيقت هست..منتهي شما دوست داريد با اين ديد ببينيد ;)
حالا اونجا رو قبول نداري؟
tomshardware رو هم قبول نداري؟ بقيه سايتهاي حرفه اي و تخصصي سخت افزارم قبول نداري؟
نرم افزارهاي معتبر بنچ مارك گيري رو هم قبول نداري؟؟
يعني همه اينها بزرگنمايي ميكنن؟؟ :D :D :D

sandra.gif

(پنتيوم 550 بهتره از اتلان 1000؟ :D )
3dmark.jpg

results_025.gif

3DMark2001SE.gif

-ATHLON_VS_P4.jpg

8) 8) 8) :eek: :eek: :eek:

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
امم اولاَ من قصد گفتن جك ندارم ولي ضاهرا شما گفتيد ! :D :D :
باشه قبول..براي مقابله با اون سيستم شما يه اتلان اكس پي 2400 پلاس هم كافيه! با مادر بورد چيپ ست ان فورث و رم 512 خواهي ديد كه سيستم اينتل شما بسادگي سوسك! ميشه!
مي توني بري سري بالا تر همون نمودار ها رو ببيني اگه قبولشون داري ...

ژو اما در مورد ahtlon و pentium III باید عرض کنم که من این رو به صورت تجربی درک کردم چون با جفت این سیستم ها یک سال کار کردم .. اگه شما فقط ازشون تست می گرفتید ...
در هر حال مختارید برید AMD ببندید .. با تبلیغات من و شما هم تاثیری در وضع مالی این دو شرکت ایجاد نمیشه ...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
امم اولاَ من قصد گفتن جك ندارم ولي ضاهرا شما گفتيد !  :D  :D :
باشه قبول..براي مقابله با اون سيستم شما يه اتلان اكس پي 2400 پلاس هم كافيه! با مادر بورد چيپ ست ان فورث و رم 512 خواهي ديد كه سيستم اينتل شما بسادگي سوسك! ميشه!
مي توني بري سري بالا تر همون نمودار ها رو ببيني اگه قبولشون داري ...

ژو اما در مورد ahtlon و pentium III باید عرض کنم که من این رو به صورت تجربی درک کردم چون با جفت این سیستم ها یک سال کار کردم .. اگه شما فقط ازشون تست می گرفتید ...
در هر حال مختارید برید AMD ببندید .. با تبلیغات من و شما هم تاثیری در وضع مالی این دو شرکت ایجاد نمیشه ...

در مورد حرفهاي من همشون معتبر هست و مدرك كافي هست..حالا شما ميتوني بعنوان جك حساب كني,يا هر چي دوست داري!
ولي جك از اين باحالتر نداريم كه اتلان 1000 در حد پنتيوم 550 هست و حتي ضعيفتر!

شما با چند تا سيستم اتلان و چند تا اي ام دي كار كردي؟
يكي؟ دو تا ؟ سه تا؟ ده تا؟
يا فقط يكه پنتيوم 3 و يه اتلان قديمي؟
من لااقل با 500 تا از هر كدوم كار كردم كه اينا رو ميگم..
منظورم از تست هم تستهاي 1 ساعته سنگين و حرفه اي بوده نه اينكه چت كنم و چميدونم اين كارا ;)

خودم هم چون كارمه , تقريبا هر ماه يه سيستم زير دستمه و بعد ميدمش به مشتري و سيستم ثابت فقط يه لپ تاپ دارم.
براي همين من با اطمينان اينا رو ميگم.
بهرحال نه من سهامدار اي ام ديم نه چيزي..حرفه حقو بايد زد.
در ضمن من لزومي به بحث تو اين مورد و تو بديهيات بيشتر از اين نميبينم.
اينها چيزهايي هست كه ثابت شدست و ميشه با مراجعه به مقالات و تحقيقات بسادگي بهش پي برد.
من كه ديگه مفتي هم بهم بدن اشغالاي اينتل رو ور نميدارم..چون بي ارزشه و فقط پول اسمشون رو ميخورن و خب يه عده هم اغفاله اين اسم و رسم كه مدتهاست تو تمام دنيا لو رفته ميشن.

باي. ;)

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
نه عزيز من من اين چيزي كه گفتم بر پايه 3D Studio Max و Power direcor و primier و سرعت render شون بود !
دوماً شمنا که کارتون هست امیدوارمبودنی bus 800 یعنی چی .. که با AMD 2.4 pluse مقایشه می کنی .. و می تونی ببینی تو همون سایت های معتبرت که نصف قدرت اون رو هم نداره ...

هر کسی هم عقیده ای داره و نظری .. منم AMD رو مفت بهم بدن بر نمیدارم
مخلص حاجی bye

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در مورد سرعت رندر و اينها فكر ميكنم توانايي هاي چشمگير اتلان بعلت معماري برترش (كه از طرف همه محافل سخت افزاري تحسين شده) و اينكه اين برتري و دولبه بودن باس اون باعث ميشه توي نرم افزارهاي گرافيكي حتي با كلاك پايينتر برتر از اينتل عمل كنه,ديگه نيازي به توضيح نباشه و هر كس ميتونه با بررسي مقالات سخت افزاري به برتري كلي (نميگم مطلق) اتلان اكس پي ها در مقابل پنتيوم 4 ها پي ببره..
اما بگذريم آقا!
حالاديگه اين بحث نداره كه اينقدر..خب شما اينتل حال ميكني اينتل بخر ما هم با AMD حال ميكنيم , AMD ميخريم!
موسي به كيش خود عيسي به كيش خود! :D ;)

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان، از همه‌تون بابت راهنمايي‌هايي كه كردين سپاسگزارم، من كه كلي مطلب ياد گرفتم، ضمناً سيستم هم خريدم، Athlon 2100 با يه MainBoard با چيپ‌ست nVidia nForce2 و كارت گرافيك آن-بورد GForce4 MX440.
خيلي خوب بود اين بحث. قربون همگي.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
دوستان، از همه‌تون بابت راهنمايي‌هايي كه كردين سپاسگزارم، من كه كلي مطلب ياد گرفتم، ضمناً سيستم هم خريدم، Athlon 2100 با يه MainBoard با چيپ‌ست nVidia nForce2 و كارت گرافيك آن-بورد GForce4 MX440.
خيلي خوب بود اين بحث. قربون همگي.

خب به سلامتي...
:eek: حالا راضي هستي؟

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
والا يه مشكل دارم، اون هم اين كه اولش وقتي دستگاه رو روشن مي‌كردم، مي‌گفت كه پردازنده +Athlon XP 1500 است. رفتم FSB رو از 100 كردم 133 و اينجوري وقتي سيستم مي‌آد بالا درست نشون مي‌ده (+2100) اما سيستم بعد از كمي كار خطا مي‌ده، يعني نه Win98 تونستم نصب كنم و نه XP. دوباره كردمش 100 همه چي درسته فقط همين سرعت پردازنده كمه. بعد از نصب هم دوباره وقتي مي‌كنمش 133 OS بالا نمي‌آد. گفتم شايد الكي مي‌گه، ولي سرعتش رو كه اندازه گرفتم اندازة همون 1500+ بود. جالبه كه اوركلاك هم ميشه و همين الان هم تا 1800+ بالا بردمش، ولي FSB رو نمي‌تونم بذارم 133. به فروشنده هم زنگ زدم حالا قراره امشب ببينه چكار مي‌كنه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خب..اول از همه كه FSB پردازنده هاي Athlon XP همگي 133 هستند. (البته لصورت 2 لبه هست كه ميشه 266) بگذريم..
پردازنده هاي Athlon قديمي (Thunderbird) هم 100 بود,هم 133 اما سي پي يوهاي Athlon XP همشون 133 هستند و مال شما هم 133 هست.
و بايد سوئيچهاي مادر بورد حتما مطابق 133 باشند تا درست كار كنه و مدل 2100 پلاس و سرعت كلاك يعني 1.73 گيگاهرتز رو نشون بده.

طبيعتا كه شما اگه سوئيچهاي تنظيم FSB روي مين بردتون رو روي 100 بگذاريد جاي 133 نه مدل نامبر رو درست نشون خواهد داد و نه كلاك اسپيد رو.

<span style='color:red'>شما بهيچ وجه نبايد FSB سي پي يوتون كه 133 هست رو روي 100 بگذاريد.</span>
<span style='color:blue'>چون CPU شما FSB ش 133 هست و فقط در اين حالت با سرعت 1.73 گيگاهرتز كه سرعتش هست كار خواهد كرد. (اتلان اكس پي 2100 پلاس سرعت كلاك 1.73 گيگاهرتز است) و فقط در صورتي كه FSB روي 133 باشه مادر بورد مدل 2100 و سرعت 1.73 رو نشون خواهد داد.</span>

حالا اگه شما وقتي سوئيچهاي تنظيم FSB روي مين بردتون رو روي 133 (كه بايد باشه) ميگذاريد و به مشكل برميخوريد,اين ميتونه دلايل زيادي داشته باشه,براي مثال معيوب بودن مادر بورد يا سي پي يو و يا ممكننه سوئيچ و تنظيم ديگه اي (حالا يا روي خود مادر بورد و يا توي ست اپ) لازم باشه انجام بشه.

من توصيه ميكنم كه حتما دفترچه مادر بورد رو بصورت دقيق بررسي كنيد...بعضي از مادر بوردها تنظيمات مفصلي دارند براي مثال شايد سوئيچ و جامپري براي كلاك رم هم باشه و يا چندين امكان ديگه..

بعد از اين موضوع اگه باز هم نتيجه نگرفتيد شايد بشه گفت كه يكي از اين دو قطعه (مادر بورد يا سي پي يو) مشكل داره.

بهرحال اينجور موقع ها بهرتين و سريعترين كار اينه كه مادر بورد و سي پي يو رو نزد همون فروشنده ببريد.
باز هم تاكيد ميكنم : بايد روي همون FSB 133 ست كنيد و بايد با اين شرايط كار كنه.در غير اينصورت يا در تنظيمات ديگر مادر بورد (حالا يا سوئيچ يا در ست آپ..) اشكالي هست و يا ممكنه يكي از قطعات مادر بورد يا سي پي يو (احتمال بيشتر مادر بورد) معيوب باشه.

اميدوارم مشكلتون هر چه سرعتر حل شه.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
اين‌هايي كه گفتي همش رو مي‌دونم، ولي خب كار نمي‌كنه ديگه! چكار كنم!!!
ضمناً اگه روي Internet جستجو كني، مي‌بيني كه عدة ديگري هم عين مشكل من رو داشتن. من الان BIOS جديد رو download كردم ببينم حل مي‌شه يا نه. اگه هم نشد بايد صبر كنم تا شب كه با خود فروشنده تماس بگيرم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خب باز هم ميگم بهترين كار الان اينه كه سريعا و بدون معططلي اين موضوع رو با فروشنده در ميون بگذاري.
از من ميشنوي بايوس رو هم الان آپ ديت نكن.(چون ممكنه يه بهانه بشه براي فروشنده و..)
و به ريسكش نمي ارزه.

طبق تجاربي كه داشتم ايم حرفو ميزنم...مادر بورد و سي پي يو رو بردار ببر پيش فروشنده,اين بهترين كاره اينجور موقع ها.

حتي بهتره اونجا بعد از رفع عيب (حالا چه تويض قطعه چه هرچي) ازش خواي تا اونجا يك ويندوز 98 هم براي تست نصب كنه.
بعد كه خيالت راحت شد خودت تو خونه بطور اصولي بشين سيستم روش بريز.
راستي مدل دقيق مادر بورد رو هم بد نبود ميگفتي..

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
راستي مدل دقيق مادر بورد رو هم بد نبود ميگفتي..

<a href='http://www.leadtek.com.tw/motherboard/winfast_k7ncr18gm_1.shtml' target='_blank'>WinFast K7nCR18GM</a>

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
آقا كي بود سنگ AMD به سينش مي زد !؟ 8) :D

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3

علي جان، درسته كه الان مشكل دارم، ولي تا حالا خيلي بيشتر از اينا با Intel مشكل داشته‌ام. اين دليل هيچ چيزي نيست، چه خوبي AMD و چه بدي اون.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19

از شما ديگه بعيده..حرفهاي بچه گانه زدن!
اين يه مشكل هست كه هيچ ربطي به مارك سي پي يو نداره..
سخت افزار كامپيوتر كلا چيز پيچيده و حساسيه و اينتل و اي ام دي براي مثال تو اين موضع هيچ توفيري ندارند!

بالا