برگزیده های پرشین تولز

مشاوره رايگان:افسردگي،اضطراب،ازد

Leon 2008

Registered User
لایک‌ها
1,273
من بعد از طلاق دچار افسردگی شدم یعنی اونجوری که باید از زندگی دیگه لذت نمیبرم ولی استرس ندارم اصلا

خوشبحالت که استرس نداری.من که سرتاپا اضطراب و استرسم:(:(

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
درسته
من تنها وسواس شستشو نداشتم و از نظر نماز خواندن و عبادت هم هی شک می کردم و یادمه بهم می گفتن نماز جعفر طیار میخونی اینقد طول می کشه ؟
کلا یادمه تو راه ادعیه و .. هم افتاده بودم . نمی دونم چرا اما اینطوری شده بودم
یادمه مثلا می خواستم سوار یه تاکسی بشم یه چیزی بهم می گفت که سوار این تاکسی نشو وگرنه اینطور میشه
خیلی مریضی بدی هست ... به قولی : نصیب گرگ بیابان هم نشه !

پ.ن : استادای دانشگاه بهشون می گفتم من به خاطر مریضی این نمرات را می گیرم .. یکیشون میگفت بهم فلانی تو که میگی همش مریضی .. من هم خندیدم گفتم آره ناچارم و باید قرص بخورم ! :)
یک سوال هم دارم : این بیماری ممکنه جنبه ارثی هم داشته باشه ؟ چون از حانواده پدری هم کسایی بودن که این بیماری رو داشتن... و اگر داره راهش چی هست که برای نسل بعدی این مشکلات براشون پیش نیاد ؟

پیشاپیش ممنون هستم از راهنماییتون
سلام
اينكه در نماز و عبادت هم وسواس داريد بايد اين رو بدونيد كه شما تنها كسي نيستيد كه چنين وسواسي داريد و خيلي ها چنين مشكلي رو دارن و راه حلش رو هم دين جلوت گذاشته.اگر شك كردي كه به عنوان مثال وضو گرفتي يا نه براي اطمينان ميري وضو ميگيري و اگر خيلي شكت در وضو گرفتن و ركعت هاي نماز زياده و هميشگيه بهش توجهي نبايد بكني و بگي انشاالله كه وضو گرفتم
در رابطه با ارثي بودنش هم فقط يه جا خوندم كه ميتونه باشه ولي در كل خيلي مطمئن نيستم در اين باره و ممكنه مطالعه من كم باشه ولي من احتمالش رو كم ميدونم
وسواس معمولا نتيجه يه اضطراب و استرس هم ميتونه باشه كه سركوب شده و به شكل وسواس خودش رو نشون داده
زياد نگران نباش با يكم اراده و صبر و كمك گرفتن از يه روان شناس خوب قابل درمانه
به عنوان مثال خواهر خوده من دچار وسواس واشينگ بود و اونقدر دست هاش رو ميشست كه پوست دستش تا بازو كبود ميشد الان اگه ظرفي رو سگ هم ليس بزنه براش مهم نيست:D
البته حل اين مشكل يكم زمان برد ولي در اخر بدون دارو حل شد.راه حلش هم همون روش جلوگيري از انجام تشريفات بود كه در تاپيك هاي بالا گفتم(اينكه از فرد بخواهيم به يه طرف كثيف دست بزنه ولي دستهاش رو نشوره)و شوهرش اين روش رو انجام داد و همچنين هر وقت ميخواست دست هاش رو زياد بشوره به يه بهانه(مثلا ميخوام دستهام رو بشورم)ميگفت زودباش كار دارم و مجبور ميشد بيخيال شستن دستهاش به صورت طولاني بشه:cool:
شما هم با خودت عهد ببند اگر دچار وسواس عملي مثل شستن دست ها و يا جفت كردن كفش و... هستي يه بار اين كارو انجام ندي و خواهي ديد كه هيچ اتفاقي نمي افته
روان شناس هم ميتونه با روش مواجهه بهت كمك كنه.روان پزشك رو هم زياد توصيه نميكنم چون ميتونه بدون دارو هم درمان بشه ولي دارو هم ميتونه موثر باشه به شرطي كه با كنار گذاشتنش دوباره وسواست برنگرده

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
من بعد از طلاق دچار افسردگی شدم یعنی اونجوری که باید از زندگی دیگه لذت نمیبرم ولی استرس ندارم اصلا
سلام
يه تاپيك زده بوديد كه چند نكته رو بهتون گفتم ولي انگار خيلي بهشون توجه نكرديد و دنبال روان پزشك خوب و قرص بوديد
اگه اينطوره تمام كسايي كه طلاق گرفتن بايد برن قرص بخورن و تا اخر عمر بشينن پشت كامپيوتر
كسي رو سراغ دارم كه اتفاقا خانم هم هست و بعد از جدا شدن از شوهرش به موفقيت هاي زيادي رسيد.تسليم شكست نشد رفت سركار،ادامه تحصيل داد.
اينطوري هم خودش رو سرگرم كرد و هم موفقيت كسب كرد.
شما هم بهتره هر يادگاري از طرف مقابلت داري رو جمع كني بندازي دور تا ديگه تو رو يادت اون نندازه
بنويس.بله درست خوندي بنويس.مشكلات و چيزهايي كه اذيتت ميكنه رو بنويس (البته بعضي هاهم ميگن بعد كاغذي كه نوشتي رو بنداز تويه اتيش ولي من دليل علمي براش نديدم)و يا با كسي كه بهش اعتماد داري در ميان بذار(البته نه هر كسي)مشاور هم شنونده خوب و با اعتماديه كه ميتونه صحبت هات رو گوش كنه.
من يه چيزي رو دوستانه به همه بگم و اون اينه كه پشت كامپيوتر نشستن هاي طولاني كمكي كه نميكنه هيچ بدتر افسرده تر ميشيد.
انجمن اينترنتي خوبه ولي به شرط اينكه براتون مفيد باشه.به عنوان مثال همين پرشين تولز براي خريد و فروش واقعا جاي مناسبيه ولي نه اينكه تا 3 صبح توش انلاين باشيد
وقتي كه تايمي رو براي رسيدن به خودت و به ارزوهات خرج نكني چطور انتظار داري حالت خوب بشه؟
اين جمله رو يادت باشه هميشه طوري زندگي كنيد كه انگار امروز اخرين روز زندگيتونه.اگر به شما بگن اخرين روز زندگيتونه مسلما ميريد كارهايي رو انجام ميديد كه شايد روزي قرار بوده انجامش بديد يا ميريد از كسايي كه ناراحتشون كرديد عذر خواهي ميكنيد و....
نكته بعد اينكه اگر موزيك غمگين گوش ميكنيد و شعر و داستان غمگين ميخونيد از همين الان همه رو تعطيل كنيد و بندازيد سطل اشغال.
بهترين موزيك صداي طبيعته و صداي خنده هاي مردمي كه تويه شهر در حال خوش گذروني در ايام عيدن.
بريد با خانواده فضاهاي طبيعي اطراف شهرتون،كوه،جنگل.شايد شهربازي و سينما براي ما سودي نداره و شايد از جيب هم بديم ولي روح ما هم نياز به تفريح و لذت بردن داره
خوده خدا برگشته گفته در زمين من گردش كنيد.
دوستانه بهت بگم مهم نيست يه بار تويه زندگيت شكست خوردي مهم اينه كه علتش رو پيدا كني و ازش هه پل بسازي براي پيروزي
دوستان من ديگه نميتونم تايپ كنم.جواب بقيه دوستان رو فردا ميدم از جمله كاربر baris manco كه گفتگوي طولاني رو ميطلبه
عيد همتون هم مبارك امروز دو نفر از بستگان كه سر قضيه اي با هم مشكل داشتن اشتي كردن و واقعا اين بهترين عيدي براي من بود:rolleyes:

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
من یه مدتی سردردای عجیب داشتم
پشت گردنم وسط دوتا رگ گردن و خود رگها نا وسط سرم بشدت درد میگرفتن بطوری که اگه ماساژ نمیدادن غش میکردم... فهمیدم شوک عصبیه ولی الان هم هروقت خودخوری میکنم و از چیزی ناراحتم یا خیلی خسته ام باز سراغم میاد..
به نظرتون جریان چیه

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
من یه مدتی سردردای عجیب داشتم
پشت گردنم وسط دوتا رگ گردن و خود رگها نا وسط سرم بشدت درد میگرفتن بطوری که اگه ماساژ نمیدادن غش میکردم... فهمیدم شوک عصبیه ولی الان هم هروقت خودخوری میکنم و از چیزی ناراحتم یا خیلی خسته ام باز سراغم میاد..
به نظرتون جریان چیه
سلام
مشخصه براي اعصابته.البته خيلي مربوط به تخصص من نميشه و بايد پزشك هم معاينه كنه ولي اينكه وقتي عصباني ميشيد شروع ميشه نشون دهنده اينه كه مربوط به اعصابه
كلا خود خوري و تويه خود ريختن خيلي مضر هست و بالاخره يه روز ظرفيتت پر ميشه و به صورت مشكلات جسمي خودش رو نشون ميده
جالبه بدونيد كسايي كه دست به قتل ميزنن خيلي هاشون سابقه كيفري و خشونت نداشتن ولي چون تويه خود ريختن و سعي كردن خودشون رو بروز ندن به اين شكل خودش رو نشون داده
خيلي مواقع فشارهاي عصبي خودش رو به شكل معده درد و سردرد و... نشون ميده.
راه حلش هم اينه كه وقتي ميدونيم با غصه خوردن و تويه خود ريختن دردي از ما دوا نميشه پس بهتره خودمون رو ازار نديم.
نوشتن ميتونه باعث جلوگيري از خود خوري و تويه خود ريختن بشه و يا درد و دل كردن با يه دوست قابل اعتماد.
به نظر من همه بايد يه دفترچه خاطرات تويه كمدشون داشته باشن و اتفاقات تلخ و شيرين خودشون رو توش بنويسن.اين خيلي كمك ميكنه

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
درود..
تاپیک یدونه پست هم نداشتا!!! تا ما یه پست دادیم همه ریختن:D...

دوستان خواهشا خواهشا اگه مشکلی ندارید و سئوالی ندارید از استارتر خواهشا پست ندید...اینطوری هم تاپیک بهم میریزه هم استارتر یکم گیج میشه..
منم که پست میدم نه دروغی میگم نه چیزی ...چیزی ک حقیقت هست رو بدون رو درواسی و خجالت میگم..

21ساله ک زنده ام شوربختانه....خدارو شکر مجرد و تا آخر هم مجرد..

رابطه م معمولی..باهاشون سر یه سفره ناهار میخورم سر یه سفره شام میخورم...خودم از بچگی میدونستم قادر ب درک من نیستن خیلی چیزارو نمیگفتم و پنهون میکردم..پنهون کردم پنهون کردم تا 17سالگی دیدم دارم یه طوری میشم یه طوری شدن باعث ترک تحصیل م در مقطع دبیرستا شد و وسواس فکری شدید ...20سالم شد کلا فهمیدم دپ هستم.اینقدر دپ که تو آموزشی خدمت کمیسیون پزشکی شدم بعد از 11ماه دوندگی زووووری سره دلسوزی دبیر کمیسیون پزشکی معاف شدم!..اوایلش که درخواست 10میلیون رشو ه کرده بودن بره ساختن پرونده که 1 هفته ای معاف بشم اما ندادم.
اینم مدرک ش که نگی نگفتم:D..

آره خوده بیشعور ش تجویز کرد!...ولی اوایل میخردم حال میداد قرص ش یه طوریه که میخوری قدرت تفکر و ازت میگیره راحت 20ساعتی میخوابی همینطوری عادیش 12الی 15ساعت خوابم.اونا رو داده مثلا خواب همجنسبازی نبینم! اما میدیدم بازم :دی.خواب ک نیستم خواب هم نمیبینم در دنیایی ک خودم بره خودم ساختم سیر میکنم.کلا با دنیای واقعی م حال نمیکنم همش دوست دارم خواب باشم تو دنیای خودم سیر کنم..(خواستی جزییات اون دنیامو برات پ.خ میکنم..)

عصبانی اونطوری نمیشم!..یه جورایی حالمو بهم میزنن..

دوستم داشته باشم هی خوشم نمییاد بهش زنگ بزنم.ب اونم میگم هی فرط و فرط زنگ نزن....اصن دوستی ندارم ک من:D...

من چندتاسال پیش همش سالار عقیلی و اینا گوش میدادم..
خارجی هم گوش میدادم اون موقع..حتی بچه گی مم خارجی گوش میدادم از طریق ماهپایه
اما یه روزی یه CDقدیمی خونمون پیدا کردم توش موزیک ویدئو راک بود...یکی ش متالیکا ترک TURN THE PAGEبود..درباره زن بیوه ای بود ک برای خرج دخترش یه جورایی تن فروشی میکرد...کلا با راک حال میکنم مخصوصا با موضوع ش .موضوع هایی دارن که ب شخصه خیلی باهاشون حال میکنم.. از دل جامعه میخونن از مشکلاتی که هست ..آهنگ های ایرانی هم همش عشق و عاشقی یه! مثل سریال هامون!..ترجیح میدم خارجی گوش بدم حتی اگه نفهمم حتی اگه نفهم باشم...این یکی مورد اصلا راه نداره از فازش بیام بیرون زوور نزن..ب روانشناس هم گفتم گوش نمیداد :D..

شرمنده ها! ولی یَک بدم مییاد از این پیشنهادات! اینارو زیاد شندیم..گوش نمیدم شرمنده..باوو من جوونم میخوام زندگی م هیجان داشته باشه! میخوام یه دوست پسر داشته باشم یدونه موتور CBR600برم ایرانو باهاش زیرو رو کنم..یدونه ماشین آمریکایی داشته باشم توش آهنگ خارجی هامو گوش بدم.باصدای کم آآ نه عین این عقده ای ها ک پراید دارن صداشو تا ته زیاد شیشه ها پایین!..همین آدما آبروی منو میبرن دیگه!
3تاروانشناس تا اینجا از دسته من خسته شدن..فک کنم شوما 4میش باشی:D...
براتون به صورت پيغام خصوصي ارسال شد

mnmail250

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
خطاب به استارتر محترم:

روان شناس و روانپزشک دو دنیای متفاوت داشتند تا به درجه فعلیشون رسیدند

اگر شما پزشک نیستید، لطفا آواتار خود را عوض کنید

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
خطاب به استارتر محترم:

روان شناس و روانپزشک دو دنیای متفاوت داشتند تا به درجه فعلیشون رسیدند

اگر شما پزشک نیستید، لطفا آواتار خود را عوض کنید
دوست عزيز روان شناسي باليني شاخه اي از پزشكيه
اگر منظورتون توضيحاتي هست كه در پست بالا دادم باز هم ميگم ايشون بايد بره پيش پزشك نه روانپزشك چون ممكنه كه علت جسمي داشته باشه كه اگر داشته باشن اصلا به تخصص من مربوط نميشه
لطفا بيشتر تحقيق كنيد.:cool:

mnmail250

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
دوست عزيز روان شناسي باليني شاخه اي از پزشكيه
اگر منظورتون توضيحاتي هست كه در پست بالا دادم باز هم ميگم ايشون بايد بره پيش پزشك نه روانپزشك چون ممكنه كه علت جسمي داشته باشه كه اگر داشته باشن اصلا به تخصص من مربوط نميشه
لطفا بيشتر تحقيق كنيد.:cool:

دوست عزیز، من خودم GP هستم. روان شناسی بالینی از چه طریقی شاخه ای از پزشکیه؟ شما پزشک عمومی بودید و بعد PHD روانشناسی گرفتین یا جور دیگه ای بوده؟

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوست عزیز، من خودم GP هستم. روان شناسی بالینی از چه طریقی شاخه ای از پزشکیه؟ شما پزشک عمومی بودید و بعد PHD روانشناسی گرفتین یا جور دیگه ای بوده؟
روان شناسي باليني زير شاخه اي از رشته هاي پزشكيه و اگر شما بريد منابع امتحاني دروس پزشكي رو نگاه كنيد ميتونيد روان شناسي باليني رو هم جزو رشته هاي پزشكي ببينيد
در طول تحصيل هم روان شناسان باليني در بيمارستان هاي رواني مشغول به كار اموزي ميشن و ميتونن بعد از اتمام در بيمارستان مشغول به كار بشن.
منظور شما رو متوجه شدم. اينكه ميگيد روانپزشك با روان شناس فرق داره حرفي توش نيست روان شناس هاي باليني هم هيچ وقت انكارش نكردن
ما با تمام داروهايي كه توسط روان پزشك تجويز ميشه اشنايي داريم ولي از نظر زيستي به قضيه نگاه نميكنيم.اينكه روان پزشك ميگه افراد دچار PTSD هيپوكامپ كوچكتري دارن ميشه زيستي ولي اينكه ما ميايم علت رفتارشناختي رو بررسي ميكنيم ميشه روان شناسي باليني

mnmail250

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
روان شناسي باليني زير شاخه اي از رشته هاي پزشكيه و اگر شما بريد منابع امتحاني دروس پزشكي رو نگاه كنيد ميتونيد روان شناسي باليني رو هم جزو رشته هاي پزشكي ببينيد
در طول تحصيل هم روان شناسان باليني در بيمارستان هاي رواني مشغول به كار اموزي ميشن و ميتونن بعد از اتمام در بيمارستان مشغول به كار بشن.
منظور شما رو متوجه شدم. اينكه ميگيد روانپزشك با روان شناس فرق داره حرفي توش نيست روان شناس هاي باليني هم هيچ وقت انكارش نكردن
ما با تمام داروهايي كه توسط روان پزشك تجويز ميشه اشنايي داريم ولي از نظر زيستي به قضيه نگاه نميكنيم.اينكه روان پزشك ميگه افراد دچار PTSD هيپوكامپ كوچكتري دارن ميشه زيستي ولي اينكه ما ميايم علت رفتارشناختي رو بررسي ميكنيم ميشه روان شناسي باليني

روان شناس بالینی محترم، من خودم پزشک عمومی هستم و قاعدتا میدونم چی جز منابع امتحانیم بوده

آره حق با شماست، دانشجوی پزشکی ترم دو، دو واحد روان شناسی پاس کرده. همین!

تو دوران اینترنی هم یک ماه بخش روان پزشکی داشتیم که کتابمون هندبوک روانپزشکی آکسفورد بود که جز منابع امتحان تخصص هم هست

اما حرف من یر اینه که چرا آواتارتون گوشی پزشکی داره؟
آگه قرار باشه هرکی که چهار سال کارشناسی روان شناسی بالینی خونده، بیاد آواتاری رو انتخاب کنه که فردی حداقل سیزده درس خونده، که کار جالبی نیست

روی سخن با خوانندگان دیگر:

کسی از طریق فروم و انجمن نمیتونه به شما کمک کنه هرچند که تلاش کنه!

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
روان شناس بالینی محترم، من خودم پزشک عمومی هستم و قاعدتا میدونم چی جز منابع امتحانیم بوده

آره حق با شماست، دانشجوی پزشکی ترم دو، دو واحد روان شناسی پاس کرده. همین!

تو دوران اینترنی هم یک ماه بخش روان پزشکی داشتیم که کتابمون هندبوک روانپزشکی آکسفورد بود که جز منابع امتحان تخصص هم هست

اما حرف من یر اینه که چرا آواتارتون گوشی پزشکی داره؟
آگه قرار باشه هرکی که چهار سال کارشناسی روان شناسی بالینی خونده، بیاد آواتاری رو انتخاب کنه که فردی حداقل سیزده درس خونده، که کار جالبی نیست

روی سخن با خوانندگان دیگر:

مثل اينكه منظور من رو خوب متوجه نشديد.منظورم اين نبود كه دانشجويان پزشكي درس هاي روان شناسي رو هم بايد بخونند
منظورم اين بود وقتي بريد ببينيد رشته هاي پزشكي چه منابع درسي داره ميتونيد رشته روان شناسي باليني رو هم تويه ليست ببينيد و دروسي كه نياز هست براي امتحان در اين رشته.
مشكل شما با گوشيه اواتار منه؟:D
شما نوروفيدبك ميدونيد چيه ديگه؟چون هرچي باشه پزشك عمومي هستيد
رشته علوم اعصاب شناختي ميدونيد چيه؟دكتراي تخصصي ميدونيد چيه؟**** روان شناسي ميدونيد چيه؟ما در كلينيك داريم كاري رو انجام ميديم كه متخصص اعصاب و روان هم انجام نميده.
من بعد از تعطيلات اگر خواستيد براتون از پوستري كه همين چند روز پيش تويه ازمايشگاهمون زديم (مربوط به دروس ارشد)عكس ميگيرم تا بدونيد كه رشته اي مثل ژنتيك و روان شناسي باليني هر دو زير شاخه پزشكي هستن.
اينكه شما ميگيد اول بايد مدرك پزشكي عمومي داشته باشيد و ... اين ميشه روان پزشكي.اگر قرار باشه روان شناس باليني اول پزشكي عمومي بگيره ديگه روان شناس نيست
روان پزشكه.حالا شما ميگيد چرا اواتار من گوشي داره شما بدون گوشيش رو ارسال كنيد تا تغيير بدم:D
نيازي نبود بخوايد من رو تخريب كنيد.اگر پست هاي بنده رو خونده باشيد كه نخونديد به اين مطلب برميخوريد كه از پشت كامپيوتر نميشه كسي رو درمان كرد و بيشتر براي تشخيص مشكل و راهنمايي در اين باره است.
شما فكر ميكنيد كسي كه20 سال با يك سبك زندگي غلط داره زندگي ميكنه رو ميشه با يك ساعت كار درمان كرد؟
روان پزشك رو هم پيشنهاد نكردم چون ثابت شده كه با قطع قرص مشكلات و علائم دوباره برميگرده.
دوستان عزيز ميتونند مراجعه كنند به روان پزشك و دارو مصرف كنند.هركسي مختاره ولي خيلي ها در همين تاپيك اعلام كردن كه داروها براي مدت كمي تاثيرگذار بوده
پيشنهاد من به شما:
زكات علم نشر اونه.كاري كه من به رايگان انجام دادم.شما هم ميتونيد دانش خودتون رو براي كمك به ديگران استفاده كنيد.:cool:
موفق باشيد

داستان

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
اتفاقا من برای درمان اظطراب و حمله پانیک زیاد روانپزشک رفتم ...راستشو بگم 4 نفر روانپزشک مختلف تو تهران رفتم....یکی رفتم تو خیابون فاطمی با اینکه بهش گفتم حمله عصبی و اظطراب دارم و امکان حملات پانیکم بالاست ...اما داروهایی که داد بدتر کرد پانیکم رو رو جوری که یه حمله پانیک شدید شدم که توبه کردم دیگه پیش هر روانپزشکی نرم....اسمشم دیباج نیا بود..استاد دانشگاه! همچین روی کارت ویزیتشم درشت نوشته بوداستاد دانشگاه... ..20-30 تومن ویزیت گرفت همون مقدارم پول دارو شد ...هیچی .فقط حالم بدتر شد و اینکه وقتی حا لاأم بدتر میشه سریع که خو ب نمیشه حداقل 1 سال طول میکشه ..... ولی اینکه شما می فرمایید کسی تو نت نمیتونه کمک بکنه ...فکر نمیکنم 100% درست باشه...حداقل مثل کسی که کامپیوترش خرابه میان کمکش میکنن ......به همون شکل..........یه دکتر روانپزشک هم میرفتم تو خیابون میرداماد که فوق العاده دکتر خوبی هستش خیلیداروهاش بهم میسازه و آرامشی که میده مثال زدنیه ....یعنی اصلا اتاقش بوی آمریکا میده...اینقدر رفته هما یشهای تخصصی روانپزشکی خارج ا زکشور ....اما قبل ا زاینکه خودش ویزیت کنه یه کارشناسی ارشد روانشناسی فکر کنم دخترشه تو اتاق بغلی اول اون ویزیت میکنه .....بعد اون اول مشکلاتم رو میپرسید بعدش مینویسه روی کاغذ به زبون انگلیسی به نام بیمارهای روانپزکی مثل sosial phobiasبعدش میگه تشریف ببرید پیش آقا دکتر و دکتر هم دارو میده................... یه بار دیگه یه روانپزشک رفتم دم خونمون ما خونمون منطقه 14 تهران تقریبا پایینشهریم....بعدش به جان مادرم دروغ نمیگم یه قرصهایی داد...یهو از خواب بیدار شدم دیدم همه جا رو سیاه سفید میبینم برای 10 ثانیه..نزدیک بود از ترس سکته کنم...از فرداش قرصهاش رو قطع کردم و دیگه نرفتم..بعدش موقع ویزیت مشکلاتم رو براش میگفتم میخندید!! اینش خیلی زشت بود............................کلا توی دنیای واقعی هم روانپزشک همشون خوب نیستن ...و اینکه اونایی هم که خوب نیستن کلی پول میگیرن حداقل 80 تومن با داروها پیاده میشه آدم فقطم کافیه که داروهای اتباهی داده باشه تا 1 سال حا لبدی و سرگیجه داره آدم...اما شما فکرشو بکن تو اینترنت رایگان مشاوره میدن هر چند کمکی هم نکنند...اما به نظرم حرفهای این دوستمون کاملا مفید بود برا ی من و ازش تشکر میکنم.. :heart: امیدوارم هیچکسی در دنیا محتاج پزشک و روانپزشک مخصوصا نشه همه سالم و سلامت و شاداب باشیم..

Last edited:

mona.km

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان سلام
از انجايي كه ديدم در بسياري از تاپيك ها خيلي از كاربران درخواست مشاوره در زمينه هاي مختلف رو دارند با كمك همكار بخش تصميم بر اين شد كه تاپيكي رو ايجاد كنم تا دوستان مشكلات و سوالات خودشون رو در اينجا مطرح كنند و بنده هر كمكي در توانم بود براي حل مشكل اين عزيزان انجام بدم
همچنين از دوستاني كه در رشته هاي مشاوره و پزشكي مثل روان شناسي باليني و روان پزشكي و... تخصص دارند هم دعوت ميشه تا در اين زمينه بنده رو ياري كنند.
*نكته اي كه بايد متذكر بشم اين هستش كه دوستاني كه در اين زمينه تجربه تخصصي ندارند خواهشا بدون منبع حرفي رو نزنند و اگر حس ميكنند مطلب و يا مقاله اي ميتونه به حل مشكل دوستان كمك كنه خواهشا منبعش رو هم ذكر كنند.
*نكته دوم اينكه گاهي اوقات بعضي از مشكلات را از طريق انجمن نميشه حل كرد و لازمه كه دوستان به مراكز مشاوره مراجعه كنند همانطور كه از پشت كامپيوتر نميشه هيچ بيماري جسمي رو درمان كرد مطمئنا براي درمان مشكلات روحي نيز نياز به مشاوره حضوري هست و اين تاپيك براي تشخيص مشكل و جلوگيري از حاد شدن اون هست.

سلام میخواستم بدونم برای افسردگی راه درمانی غیر از دارو سراغ دارید؟من دوست ندارم دارو مصرف کنم از طرفی هم توی مقاله افسردگی فیلیا خونده بودم راه درمان افسردگی فقط مصرف دارو هستش اگه میشه کمکم کنید ممنونم

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,230
سلام دوست عزیزم.. سبک زندگیتون رو تغییر بدید.. پیاده روی کنید، کلاس های اموزشی برید.. البته میتونید مطالبی با ایه علمی و درست رو توی مقالات دکتر سنایی بخونید.. مطالبی که به اشتراک میذارند عالیه
شما هم برای همین یدونه مطلب عضو شدید و اومدید پیغام گذاشتید؟

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
مردم چه ریسک هایی روی خودشون میکنن : O
آقا اگر علائم افسردگی و رخوت در خودت میبینی ، فورا" تحقیق کن برای پیدا کردن یه روانشناس خبره. نه که بیای تو مجازی بخوای حلش کنی.

بالا