برگزیده های پرشین تولز

- - مشكلات و سوالهای نرم افزاري و سخت افزاري - -

وضعیت
موضوع بسته شده است.

1823

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوال دارم که خیلی ابتدایی و عجیبه بعد از این همه سال کار با کامپیوتر جوابشو ندونم برای همین تا یه تاپیک براش نزدم منو از بی اطلاعی درارید !
فایده اسکرین سیور اصلاً چیه ؟ یعنی اگر اسکرین سیور رو غیرفعال کنیم و مونیتور روشن بمونه مشکلی پیش میاد ؟

تا اونجایی که من می دونم اسکرین سیور برای مانیتور های قدیمی یا CRT های اولیه تدارک دیده شده ... چون وقتی یوزر از سر جاش بلند می شد و کامپیوتر مدت نسبتا زیادی بی استفاده باقی می موند ، تصویر هم مدت زیادی روی مانیتور ، بی حرکت و ثابت باقی می موند و این مسئله باعث می شد در قسمتهایی از صفحه ی مانیتور که تصویر با نور زیادتری نقش بسته بود ، نقطه سوز یا Stoplight ایجاد بشه .

اما در مانیتور های جدید همیچین مسئله ای وجود نداره و اسکرین سیور فقط یک چیز فانتزی و سنتی به نظر می رسه .

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا اونجایی که من می دونم اسکرین سیور برای مانیتور های قدیمی یا CRT های اولیه تدارک دیده شده ... چون وقتی یوزر از سر جاش بلند می شد و کامپیوتر مدت نسبتا زیادی بی استفاده باقی می موند ، تصویر هم مدت زیادی روی مانیتور ، بی حرکت و ثابت باقی می موند و این مسئله باعث می شد در قسمتهایی از صفحه ی مانیتور که تصویر با نور زیادتری نقش بسته بود ، نقطه سوز یا Stoplight ایجاد بشه .

اما در مانیتور های جدید همیچین مسئله ای وجود نداره و اسکرین سیور فقط یک چیز فانتزی و سنتی به نظر می رسه .
آره حالا من برای این پرسیدم اگر ضرری نداره آفش کنم چون بعضی وقتا سر این اسکرین سیورا سیستمم هنگ میکنه

Alireza.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان...خواهشا منو راهنمایی کنین...
من لپ تاپ dell دارم latitude e6400 بعد الآن به یه مشکلی خوردم اینه که باتری من شارژ نمیشه...یعنی فقط با آداپتر باید به برق وصل بشه تا روشن بشه و کار کنه چون باطری رو 7 درصد مونده و اصلا هم شارژ نمیشه...چه لپ تاپ خاموش باشه و چه به برق وصل باشه و روشن باشه باطری شارژ نمیشه...میشه منو راهنمایی کنین مشکل چیه؟ عمر باطری تموم شده؟ چیزی از قطعات لپ تاپ سوخته؟
دیروز یک دفعه این اتفاق افتاد...البته الآن هم که با برق روشن هست یه کوچولو از حالت عادی قبل از اینکه این طوری بشه کند تر شده...
من واقعا به راهنمایننتون احتیاج دارم...
مرسی..
علیرضا

Pooria_H

Registered User
لایک‌ها
18
سلام به همگی
یه مشکل دارم در موقعیت زیرنویس

با برنامه AVIAddXSubs که میخوام زیرنویس رو به ویدیو بچسبونم یعنی xsub , زیرنویس تو دی وی دی پلیر میاد وسط صفحه !
تو قسمت position هم عرض رو نصف پهنای ویدیو میدم و ارتفاع رو هم یکی از ارتفاع ویدیو کمتر میدم یعنی تو پایین ترین موقعیت مثلا اگه ویدیو 576 * 720 باشه اینجوری وارد میکنم

03443363293159.png

تو کامپیوتر پایین نشون میده ولی تو پلیر خونگی نه !

moeinfans

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
سلام دوستان چند وقت هستش که کامپیوتر من بعد چند وقت به طور خود کار سایت هارو فارسی میاره و همین باعث میشه کلی‌ معادلات من بهم بخوره مجبور شم ویندوز عوض کنم

گوگل خودکار میشه فارسی ۴شرد میشه فارسی و ...

آیا تنظیمی هست که نتونه این اتفاق بیفته کلی‌ کارای من رو خراب کرده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا