برگزیده های پرشین تولز

مشکل فارسی نوشتن در Dreamweaver MX

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
جدي بابات توي مايكروسافت كار ميكنه!؟

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
احسان جون ناسلامتي من بوشهري هستم فاصله زيادي تا آبادان نداره هااااااااااا

بابا من از اينجا ميدون ساعت اهواز رو مي بينم :D

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
احسان جون ناسلامتي من بوشهري هستم فاصله زيادي تا آبادان نداره هااااااااااا

بابا من از اينجا ميدون ساعت اهواز رو مي بينم :D
:D :D :D

shahab_sh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کالاس جالبی همیشه دوست داشتم یه کلاس برای اینکار بنویسم
برای اینکار می تونید اعاد به صورت رقم به رقم در مبنای 10 نگه داری کنیدجمع و تفریق و ضرب و تقسیم رو انجام بدید برای اینکار می تونید از یه آرایه استفاده کنید که ارقام رو ذخیره کنه اگه خیلی نمی خواد پیچده بشه می تونید از یه ارایه ساده استفاده کنید ولی اگه می خوایید کلاستون بتونه تا هر رقمی رو نگه داری کنه باید از کلاس string یا vector استفاده کنید

منظورتون اینه که اعداد رو رقم به رقم توی یک string نگه دارم بعد دقیقا همونجوری که خودم عمل ضرب و تقسیم و... رو انجام میدم (رو کاغذ) برای کامپیوتر هم تعریف کنم؟
مثلا برای ضرب دوتا عدد 10 رقمی باید 10*10 بار عمل ضرب انجام بشه (رقم به رقم) و بعدا حداقل حداقل 10 بار هم عمل جمع. اگر عدد نقلی هم داشته باشیم که چندین بار دیگه هم عمل جمع باید تکرار بشه.
راستش اول یه همچین فکری (تو همین مایه ها) به ذهنم رسید ولی پیش خودم گفتم باید یک راه بهتر و سریعتر هم باشه. من برنامه نویسی اسمبلی برای میکروکنترلر(8051) رو هم کار کردم. برای اون یه همچین برنامه ای نوشتم. مثلا برای جمع، دوتا بایت اول رو باهم جمع میکنیم بعد دوتا بایت بعدی و بیت پرچم نقلی رو هم باهم جمع میکنیم. و این کار رو تا آخر ادامه میدیم. توی عمل تفریق هم همینطور ولی باز سر عمل ضرب و تقسیمش موندم!
حالا به نظر شما راه بهتری هست؟
با تشکر...شهاب.

بالا