برگزیده های پرشین تولز

معرفي برنامه‌هاي شركت SuperSpeed، براي افزايش سرعت هارد و كل سيستم (حتمن بخوانيد!)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزیز
1.gif

. يه خبر خووووووووووووووووووووووووووووب! نسخه جديد Supercache ويندوز 7 را پشتيباني ميكنه!
69.gif
69.gif
69.gif
69.gif
ببينيد:

. هنوز كه دنلود و تستش نكردم! ولي اگر مثل تو XP عمل كنه كه ديگه خيلي عالي مي‌شه! 7 همينطوريش بخش مربوط به مديريت فايل‌هاش خيلي سريعتر از XP هست با اين برنامه هم ديگه چه شود!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/09/07
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزیز
1.gif

106.gif
ممكنه براي مشاهده تصاوير موجود در پست‌هاي من نياز به اجراي يك هيتلر شكن داشته باشيد!!!
45.gif

. نسخه 5 اين برنامه با اينترفيسي جديد عرضه شد. پس از نصب اين برنامه همچنان يك تب جديد به Properties پارتيشن‌هاي هاردديسك اضافه مي‌كند ولي يك برنامه مجزا هم براي مديريت تمامي پارتيشن‌ها و نمودار ميزان استفاده و تاثير اين برنامه برروي داده‌هاي خوانده/نوشته شده برروي هاردديسك را هم دارد:

i
SYSTEM REQUIREMENTS
• Windows 7 32 & 64-bit
• Windows Vista 32 & 64-bit
• Windows XP Professional, 32 & 64-bit
• Windows 2000 is NOT supported
Processor (CPU) Support
• 1 G Hz processor or higher
• All Intel and AMD Pentium-class platforms
• All Intel 64-bit processor families (except Itanium)
• All AMD 64-bit processor families
• All SMP (i.e. number of CPUs) configurations of the above that are supported by Windows™. (see table below)
Memory Support
---> System Minimum: 2 GB RAM (Minumum cache size = 128 MB)
---> Recommended: 4 GB or greater
---> Maximum: as per the amount recognized by Microsoft Windows™. (see table above)
---> Types: all including SDRAM, DDR, DDR2, DDR3, Rambus etc.
---> Supports use of "Unmanaged Memory (UM)" for 32-bit Windows operating systems. UM allows SuperCache 5 to access memory above the 4 GB OS limit. (see table above)
i
. توانايي‌هاي جديد اين برنامه(توضيحات تكميلي) :

i
1.1 Cache mode features:

---> Supports volumes sizes from 256 MB to 256 TB
---> Supports cache sizes from 128 MB to maximum available memory*
---> Unmanaged Memory feature supports all installed memory+ on 32-bit platforms
---> Supports Basic or Dynamic disks
---> Supports caching the operating system’s volume (boot partition)
---> Supports caching volumes containing page files
---> Supports volumes without drive letters
---> Supports volumes with proprietary file systems
---> Dynamic configuration, including start and stop caching (no reboot)
---> Cache page size (granularity) from 4 KB to 256 KB
---> Fail-safe cache allocation
---> Write-through or write-deferred modes
---> Average dirty page latency setting from 1 to 14400 seconds (4 hours)
---> Suspended lazy-write option
---> Improved support for NUMA on qualified systems

1.2 Mirror mode features:

---> Supports volumes sizes from 16 MB to maximum available memory*
---> Unmanaged Memory feature supports all installed memory+ on 32-bit platforms
---> Supports Basic or Dynamic disks
---> Supports caching the operating system’s volume (boot partition)
---> Supports caching volumes containing page files
---> Supports volumes without drive letters
---> Supports volumes with proprietary file systems Quick Reference for SuperCache Desktop Edition
Page 2 of 9
---> Dynamic configuration, including start and stop caching (no reboot)
---> Write-through or write-deferred modes
---> Average dirty page latency setting from 1 to 14400 seconds (4 hours)
---> Suspended lazy-write option
---> Improved support for NUMA on qualified systems

* "Maximum Available Memory" - The maximum amount of physical memory made available by the
operating system plus, in the case of 32-bit installations, any memory detected by the Unmanaged
Memory feature when enabled. For example, on a Windows x64 system with 16 GB of main memory
and no applications running, Windows may make available about 14 GB. Thus, a cache of about 14
GB could be created. On a Windows x86 system with 16 GB of main memory and no applications
running, Windows may make available about 2.5 GB with the Unmanaged Memory (UM) disabled.
With the UM feature enabled, another 12 GB would be available. Thus, a cache of about 2.5 GB or
14 GB could be created, depending on the UM setting. The absolute maximum cache size supported
is 2 TB.

+ "All Installed Memory" - The amount of main memory actually installed in the machine, and not
just the amount managed by Windows. Depending on the Windows edition, only a fraction of the
installed memory may actually be managed by Windows and available to SuperCache. The
Unmanaged Memory feature of SuperCache allows the remainder of installed memory to be used by
a cache on 32-bit operating systems. The absolute maximum cache size supported is 2 TB.i

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/20
26.gif
103.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزیز
1.gif

PerfectCache 5.0

. كمپاني مشهور Raxco كه سازنده برنامه مشهور و عالي PerfectDisk است (يك برنامه مرتب ساز داده‌هاي هاردديسك - Fragmentation) برنامه‌اي همانند محصول SuperSpeed -SuperCache ساخته! نكته عجيب اينه كه محصول Raxco دقيقن اينترفيس برنامه‌اش همانند برنامه جديد SuperSpeed است! من در ويندوز 7 دنلود و نصبش كردم. متاسفانه سيستم من براي چنين تست‌هاي در ويندوز 7 مناسب نيست! (براي XP عاليه!!) ولي بچه‌هايي كه سيستمي با 4GB حافظه و پروسسوري از خوانده‌هاي Core 2 ها دارند بد نيست اين را تست نمايند.

. توانايي‌هاي اين برنامه:

Automatic Disk Caching
---> Increase PC performance up to 1,000%
---> Hot block tracking for faster data access
---> Performance beyond Windows file-level cache
---> Dramatically improves read and write times
---> Patented technolgy

Optimize PC Performance
PerfectCache implements patented block-level caching technology to raise system performance beyond that of the Windows file-level cache alone. PerfectCache breaks the disk I/O bottleneck by using the PC's system memory to store the most frequently used data, executing read and write requests from memory rather than from disk. PerfectCache's core component is a storage volume filter driver which resides in the storage stack just above the storage volume class drivers.

Beyond Windows File-level Cache
The Windows operating system supports a file-system level cache. However, the flow of data at the file-system level and the flow of data at the block (or storage volume) level are not the same. Each level – the file-system level and the block level – represents a different data flow paradigm, or model. Optimization of flows at the file system level does not optimize flows at the block level. PerfectCache enhances disk I/O throughput by optimizing flows at the block-level.

How It Works
PerfectCache intelligently stores frequently used disk data in system memory. The memory used to store the data is called a cache. PerfectCache intercepts requests for disk data and, when possible, fulfills the request using the cache instead of requesting data from the disk. When data is read from or written to the cache, the performance is similar to a RAM disk – extremely fast.

Deferred Writes
PerfectCache accelerates disk writes. With deferred writing, write requests are fulfilled immediately by simply writing the data to the cache. Later, PerfectCache writes the data to the hard disk. Deferred writing is also known as lazywriting, since the write data stored in the cache is 'lazily' written to the disk afterward.i

. فيلمي از تست اين برنامه توست خود سازنده:

. خوب! خوشحالم كه يك رقيب ديگه براي كمپاني SuperSpeed پيدا شده! به هر حال با وجود رقابت هست كه يك محصول پيشرفت‌هاي سريعتر و بيشتري خواهد نمود!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/20
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزیز
1.gif

106.gif
ممكنه براي مشاهده تصاوير موجود در پست‌هاي من نياز به اجراي يك هيتلر شكن داشته باشيد!!!
45.gif

. نسخه 11 اين برنامه عالي هم آمد. اين برنامه از نسخه 9 خود ويندوز 7 را پشتيباني مي‌كرد ولي خوب يكسري توانايي‌هاي جديد به آن اضافه شده. مانند:
i
Extended memory access
RamDisk Plus 11 has a most unique feature. Our patent pending technology can access memory beyond the limitation imposed by a Windows 32-bit operating system! In other words, RamDisk Plus 11 can use "unmanaged" Windows' memory e.g. above 4GB. It can also use the stubbornly inaccessable memory between 3.2GB and 4GB.

See the product's help file for detailed explanation of what "unmanaged" memory is and how to access and use it with RamDisk Plus 11.i

. مشخصات برنامه:
i
SYSTEM REQUIREMENTS
---> Windows 7, 32- and 64-bit
---> Windows Vista, 32- and 64-bit
---> Windows XP, 32 - and 64-bit
---> Windows 2000 is NOT supported
Processor (CPU) Support
---> 1 GHz processor or higher
---> All Intel and AMD Pentium-class platforms
---> All Intel 64-bit processor families (except Itanium)
---> All AMD 64-bit processor families
---> All SMP (i.e. number of CPUs) configurations of the above that are supported by Windows™. (see table below)
Memory Support
---> Minimum: 1 GB RAM
---> Recommended: 2 GB or greater
---> Maximum: varies as a percentage of amount installed
---> Types: all including SDRAM, DDR, DDR2, DDR3 and Rambus etc.
i
موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/21
26.gif
103.gif

sinaeslami

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
من برای آموزشگاه میخوام ازین نرم افزارها استفاده کنم که سرعت سیستم ها بالا بره
سیستم ها p4 هستند ولی رم و سی پی یو بالا نیستند
ولی هارها بالا هستند و فضای خالی خیلی زیاد دارم
حالا از کدوم یکی از نرم افزارهایی که معرفی شده استفاده کنم تا سرعت سیستم ها بالا برود؟

سلام sinaeslami عزيز
1.gif

. اگر چه دارم خيلي دير جواب مي‌دهم، ولي از اين تيپ‌ سوالات در مورد محصولات اين شركت زياد از من مي‌شود. جالبه كه در پست اول و پستهاي بعدي به شكل خلاصه هم كاربرد و هم نيازهاي سخت‌افزاري هر 3 برنامه را توضيح داده‌ام!!

. جواب كلي: هر سه برنامه كمپاني فوق، اولين و تنها نياز اوليه آنها داشتن حافظه (RAM - Physical Memory) زياد مي‌باشد. بر اساس تست‌هاي من و ... كه باعث افزايش محسوس كارايي سيستم شود، حداقل نياز به داشتن رم 1GB در ويندوز XP و حداقل 2GB در ويندوز Vista/7 خواهيد داشت. پس اگر شما حداقل 1GB داريد مي‌توانيد از برنامه SuperCache براي كش كردن حداكثر يك پارتيشن به اندازه 128MB استفاده نماييد. چون 1GB براي XP زماني كه Broswer با Multi TAB در آن و داشتن يك Firewall و Antivirus و ... باز هم به نوعي كم مياد!!

. SuperCache كه فقط تا XP را پشتيباني مي‌كند و در 7 قابل نصب نيست. اما برنامه RAM ِDisk را مي‌توان در 7 هم نصب نمود. من شخصن از RAM Disk اين استفاده را نموده‌ام:
1) در XP يك پارتيشن 500MB در رم ساختم و آدرس فولدر‌هاي temp ويندوز را به آن داده‌ام. به اين شكل هر برنامه كه نياز به ساخت فايل temp دارد با سرعت بيشتري مي‌تواند در آن پارتيشن مجازي فايل ايجاد نمايد. دوم هم در زماني كه سيستم را ريستارت يا خاموش مي‌كنم تمامي فايل‌هاي Temp پاك مي‌‌شوند.
2) فايل‌هاي مهم و شخصي را به شكل موقت در اين پارتيشن مجازي كپي مي‌كنم و سپس آنها را در همانجا Extract يا Compress مي‌كنم و فايل فشرده پسورد دار شده را برروي هاردديسك كپي مي‌كنم. به اين شكل فايل اصلي برروي هاردديسك نبوده كه پس از پاك كردنش باز هم قابل بازيافت باشد!!

. اما از محصول سوم كمپاني فوق كه بيشتر به نظر مياد براي Gamerها خوب باشد هرگز استفاده نكرده‌ام. همچنين سومين محصول حافظه‌اي به حجم پارتيشني كه قصد MAP كردنش را دارد، نياز دارد!!! (يا پارتيشني به حجم رم آزادي كه در سيستم داريد!!!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/07/17
26.gif
103.gif

پس با اين توضيحاتي كه شما دادين اين برنامه ها براي سيستم هاي من كه رم 256 و 512 دارن كارآيي نداره؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sinaeslami عزيز
1.gif

.....
......
..
موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/07/17
26.gif
103.gif
پس با اين توضيحاتي كه شما دادين اين برنامه ها براي سيستم هاي من كه رم 256 و 512 دارن كارآيي نداره؟
. اگه مي‌گذاشتيد 5 روز ديگه سوال مي‌فرموديد، از پست قبلي من مي‌شد يك سال بعد!!!
21.gif
نه اين‌ها براي 1GB به بالا خوبند:
به نقل از IgImAx :
....
...حداقل نياز به داشتن رم 1GB در ويندوز XP و حداقل 2GB در ويندوز Vista/7 خواهيد داشت...
...

. در اين 1 سال رم‌هاي سيستم مدرسه را افزايش ندادند!؟
3.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/12
26.gif
103.gif

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
میگم این سوپر کش نسخه فول و اینا نداره ؟:دی

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hwt جان
1.gif

. خوبيد آقا؟! چرا نسخه فول كه داره ولي پوليه!! (يا بايد ك*ر*ك شده آن را دنلود كنيد!!!) ويندوز شما چيست و چقدر رم داريد؟! اگر 7 هست و 3 يا بيش از 3 گيگ رم داريد لطفن يه تستي بزنيد ببينيد چقدر تاثير داره؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/08/13
26.gif
103.gif

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
متشکر.
شما خوفی؟
7 ه 64 بیتی دارم . 4 گیگ رم هم دارم . گفتم اول فولش رو بگیرم و بعد نصب کنم . پس همین تریال رو نصب کنم عجالتا تست بزنم ؟:دی

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hwt جان
1.gif

. ممنون خوبم، بعله همين را دنلود و تست كنيد... نتيجه موثر بودنش مشخص مي‌شه؟!

7 ه 64 بیتی دارم ...
. براي درست نوشته شدن اعداد پشت سرهم يا حروف انگليسي + علايم مثل C:‎ و ... دوتا كاراكتر مخفي روي كيبورد داريم. در اينجا توضيح داده‌ام. با استفاده از اون‌ها ديگه لازم نيست حروف فارسي يا ... را در بين اعداد و علايم انگليسي و ... قرار دهيم مثل اين : 7‏ 64 بيتي يا 7،‏ 64 بيتي .

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/08/13
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
آی جی مکس عزیز دستت طلا ولی من یکمی گیج شدم
من الان 4 گیگ رم دارم یه هارد 128 گیگی س س د با بافر 128 مگ کش
حالا بازم می تونم از این برنامه ها استفاده کنم یا زیاده روی
راستی لینک های اولیه شما واسه اون سه تا برنامه پولی ولی لینک که دوباره از خود اون سایت دادید فری قضیش از چه قرار
RamDisk Plus با Ramdisk چه فرقی داره همینائی که اینجا گذاشتین اینا راستی فرین
راستی من رم دیسک رو نصب کردم این و گزینه 1000 مگ رو گذاشتم 1000 مگابایت از رمم کم کرد یه دونه فلش 1000 مگی درست خوب این به چه دردی می خوره
عجب کار چرتی ؟؟؟؟
یا من اصلا از موضوع سر در نیاووردم ؟؟

راستی جالب می دونین چی این برنامه هارد س س د منو اصلا به عنوان هارد نمیشناسه من یه هارد س س د 128 گیگ با کش 128 دارم
یه دونه هارد مردنی 250 گیگ مکستور
2 تا هارد اکسترنال 3 ترا اینارو میشناسه ولی هارد س س د رو نه چرا ؟؟؟؟؟ حتما با معدش سازگار نیست !!!!!!!!!!!!
اون یگیگ اولی رو هم از رمم کف رفته بجای اینکه از پارتیشن 128 گیگی س س د ؟؟؟؟
3l31br1s3gk9xre3n12.png

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

من الان 4 گیگ رم دارم یه هارد 128 گیگی س س د با بافر 128 مگ کش
. خيلي بعيده اين برنامه به خاردديسك SSD كمكي كنه! چون اين بيشتر براي هاردديسك‌هاي معمولي كه مكانيزمي مكانيكي دارند مفيد هست! همانند نمونه تست‌هايي كه ما نموديم شما هم تست كنيد ببيند تغييري حاصل مي‌شه؟

RamDisk Plus با Ramdisk چه فرقی داره همینائی که اینجا گذاشتین اینا راستی فرین
. برنامه هيتلر شكنتون رو روشن كنيد تا تصاوير جدول مقايسه دو برنامه فوق را بتوانيد ببينيد د سايت خود برنامه هم جدول به روز شدش هست.
راستی من رم دیسک رو نصب کردم این و گزینه 1000 مگ رو گذاشتم 1000 مگابایت از رمم کم کرد یه دونه فلش 1000 مگی درست خوب این به چه دردی می خوره
عجب کار چرتی ؟؟؟؟
یا من اصلا از موضوع سر در نیاووردم ؟
. شما پست يك را اصلن مطالعه نموديد؟؟؟؟؟؟؟ حداقل 9 مورد در مورد اين برنامه بر شمردم:

1) همانند يك ديسك فرمت مي‌شود و امكان كپي،ساخت، انتقال و ... انواع فايل‌ها و فولدر‌ها به آن هست.
2) RAMDisk ميتواند داراي فايل سيستم FAT يا NTFS به شكل عادي يا فشرده باشد.
3) هر زمان كه نياز بود مي‌توانيد آن رادر ايكي(EEKI) ثانيه! درست يا حذف نماييد.
4) اندازه RAMDisk بستگي به انتخاب شما دارد. حداكثر ظرفيتي كه مي‌شود براي آن انتخاب نمود80% ميزان حافظه خالي سيستم هست.(البته به عوامل ديگري هم بستگي دارد كه در زير توضيح داده‌ام)
5) چون RAMDisk درون حافظه فيزيكي ساخته مي‌شود بنابراين با ريست يا خاموش شدن سيستم داده‌هاي درونش پاك مي‌شود. بسيار مناسب براي داده‌هاي موقت. (توضيح بيشتر در ادامه)
6) اين برنامه گزينه‌اي دارد كه به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه در هنگام Shutdown يا Rest ويندوز ابتدا محتويات درون RAMDisk را به هاردديسك منتقل نمايد، سپس سيستم را خاموش يا ريست نمايد. در ابتداي جلسه كاري بعدي، محتويات ذخيره شده در هاردديسك به شكل خودكار دوباره به درون RAMDisk بار گذاري مي‌شود.
7) اين ديسك براي فولدرهاي Temprory ويندوز و برنامه‌ها بسيار مناسب است. از آنجا كه اين فايل‌ها هيچ ارزشي ندارند، مي‌توانيد آدرس فولدرهاي Temp ويندوز يا برنامه‌ها را به RAMDisk دهيد. اين كار 2 حسن دارد: اول، با خاموش يا ريست كردن سيستم اين ديسك به شكل اتوماتيك پاك مي‌شود پس از شر اين نوع فايلها خلاص مي‌شويد. دوم، سيستم عامل يا برنامه‌هايي كه نياز به ساختن چنين فايل‌هايي دارند با سرعت بسيار بيشتري آنها را ايجاد كرده يا مي‌خوانند.
8) كساني كه حافظه 1GB يا بيشتر دارند، مي‌توانند در اين نوع حافظه‌ها به ساخت Image سي‌دي و كار برروي آنها يا ساخت WinZIP/WinRAR و غيره اقدام نمايند.
9) Security بالا. چون اين ديسك درون حافظه فيزيكي هست و با خاموش شدن يا ريست سيستم اطلاعت آن پاك مي‌شود و ديگر امكان بازيافت داده‌ها از آن نيست، بنابر اين بسيار مناسب براي ذخيره داده‌هاي مهم ولي موقتي است كه نمي‌خواهيد كسي به آنها دسترسي يابد. همانند صفحات اينترنتي و جستجو‌ها و History و...
10) بابا!! خستم شد ديگه! اِه‌ه‌ه‌!! برنامه‌ي خوبيه ديگه... قبول كنيد بابا...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/09/06
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
با تشکر ولی بافر و ای کیوم این 9 مورد رو زیاد نتونستم تجزیه تحلیل کنم ای کاش یکم پایه تر و زیر کاربر حرفه ای توضیح میدادین بازم ممنون به مغزم فشار میارم خدا کنه نسوزه:lol:

از بین برنامه ها اصلا از رم دیسک بعد از کلی ور رفتن خوشم نیومد ولی سوپر کش SuperSpeed.SuperCache.v5.0.524.0.Incl.Patch.and.Keymaker-ZWT نسب کردم که حتی س س د رو شناخت
اگه اشتباه نکنم کش هاردها رو زیاد می کنه تا یه حدی و در سرعت تبادل فوق العادس درست میگم حال یه سوالی دارم من با داشتن یه همچین هاردی چه تنظیماتی باید بدم به صوپر کش تا بهتر عمل کنه
در برنامه که روی هارد کیک می ککنیم دو گزینه وجود داره

یکی کش اینم عکس از هارد س س د
پنجره اول حالت دیفالتش
و پنجره دووم برای تنطیمات بیشتر کردن حال من چه عدادی بدم بهتره

920kxmk4py1qll1k9lb.png

اینم برای مموری چند بدم خوبه در برنامه MemInfo.exe

blcvjrdu6tg6sx7w2k5.png

pd192ikd71r8cz3s44vq.png

با تشکر لطف راهنمائی فرمائید

Last edited:
بالا