برگزیده های پرشین تولز

معرفی کلاه بردار خرید گیفت کارت و خرید با کارت های بانکی دزدی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
راهی که من تا حالا در موارد مشابه استفاده کردم و با هیچ مشکلی هم مواجه نشدم، اینه که به طرف بگید بلند شه با پای مبارک بره بانک، فیش پر کنه و پول رو به حساب شما واریز کنه. اگر هم خواست تنبلی کنه بهش نفروشید تا دست از تنبلی برداره انگل اجتماع:general108::D

Third Party is still possible :D

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
به شدت مضحک و تاسف بار هست این مسئله
صاحب وبسایت بدبخت این وسط چکارست دقیقا؟ الان مثلا همین بابا بره از دیجیکالا با کارت یکی دیگه یه گوشی 10 میلیونی به فرض بخره، دیجیکالا باید تاوان بده؟:general304: عکس سلفی بگیره با کارت ملی؟
شتتتت
یعنی هر روز بدتر از دیروز

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
جالبه!
مثل این میمونه کیف قاپ بیاد دزدی کنه و بعد بره سوپر مارکت وسیله بخره
در آخر بیان یقه سوپر مارکت رو بگیرن:D

ایران است دیگر !

متاسفانه قانون مشکل داره. یه روز برید فتا متوجه میشید خیلی ها به خاطر همین حسابشون مسدوده چون با پولی دزدی جنس فروختن!
مشکل اینجاست همونایی هم که تو فتا هستن اطلاعاتی ندارن خیلیاشون حتی یه بار پشت سیستم ننشستن !!!

خب طرف سهل انگاری کرده حسابشو هک کردن تقصیر فروشنده چیه...
-----------
آدمی که شعور نداره صفحه فیشینگ رو از سایت اصلی شاپرک تشخیص بده بیجا میکنه رمز دوم میذاره و خرید انجام میده.
یا میاد هر اپ بدردنخور و کلاهبرداری رو از کافه بازار و تلگرام دانلود و نصب میکنه
یا سیستمش آلوده به ویروسه
یا وای فایش هک شده
یا کد ussd ارزش افزوده و... خرید اینترنتی میکنه
یا با ربات تلگرام پرداخت میکنه
یا از پرداخت درون برنامه ای اپ ها و خیلی دیگه
----
یا اون آدم زرنگی که رمز عابر پشت کارتش مینویسه

---------------
آقا میخوام بگم اونی که فرهنگ و دانش استفاده از اینترنت نداره چرا استفاده میکنه که 4 نفر دیگه را بندازه توی چاه:D
----
میگیم اصلا دانشش هم نداری. خب توی اون کارت لامصب 100 تومن بیشتر پول نذار:general509:

حالا اینکه مردم زیاد بلد نیستن گناهی ندارن دلیل نمیشه بیان این اتفاق بیفته
ولی خب اینم حرفیه طرف انقد ساده که یه صفحه بانکو تشخیص نمیده !!!!!!!

اینو میزارم ببین این پوفیوس رو

بزار پیداش میکنیم بهش میگیم کجاست ایرانه یا اونور :|

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
این حرکت پنیر فتا خیلی جوکه نزدیک ترین چیزی که برسه به دستشون سریع میگیرن ول نمیکنن حالا هرچی میخواد باشه:D

خدایی این خل بازیا چیه سلفی با کارت ملی:general304::general304::general304:

فقط میگن یه چیزی بگیم :|

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
به شدت مضحک و تاسف بار هست این مسئله
صاحب وبسایت بدبخت این وسط چکارست دقیقا؟ الان مثلا همین بابا بره از دیجیکالا با کارت یکی دیگه یه گوشی 10 میلیونی به فرض بخره، دیجیکالا باید تاوان بده؟:general304: عکس سلفی بگیره با کارت ملی؟
شتتتت
یعنی هر روز بدتر از دیروز

هم هجای دنیا میرن سراغ خریدار و فروشنده فقط اطلاعاتو میده

اینجا چون توانایی پیدا کردن طرفو ندارن گیر میدن به فروشنده

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
Third Party is still possible :D

مشکلی پیش نمیاد. وقتی شخص با پای خودش رفته و پول به حساب شما واریز کرده، شما دیگه هیچ مسئولیتی نداری. تایید هویت واریز کننده به عهده بانکه. شما به نام شخصی که به حسابت پول واریز کرده فاکتور صادر میکنی. تمام

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
فقط تو کف اسم سیو شده هستم :D:D کلاهبردار:D

افتک اینجوری که برمیگردیم به 1400 سال قبل:general108::general108:
البته این مورد خیلی دردسرش کمتره و بدرد مبالغ بالا میخوره.
من پارسال شبکه تبلیغاتی که میخواست پول بده. فیش بانکی پر میکرد حسابدارش و در آخر هم رسید فیش برام اسکن میکرد:general105:

مگه الان در 1400 سال قبل نیستیم ؟:general509::D

فیش رو هم فتوشاپ کنه !!!
توی اینترنت بانک شما، شماره فیش واریزی و نامی که واریز کننده به بانک اعلام کرده میاد. عکسی که اون طرف میفرسته، اصلا مهم نیست

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
مگه الان در 1400 سال قبل نیستیم ؟:general509::D

توی اینترنت بانک شما، شماره فیش واریزی و نامی که واریز کننده به بانک اعلام کرده میاد. عکسی که اون طرف میفرسته، اصلا مهم نیست
منظورم قبلِ 1400 سال قبل بود:D
-----
از همه مهم تر دولبین های بانک چهره طرف رو دارن:general606:

mohandes23

Registered User
لایک‌ها
263
اگه طرف کارمند بانک باشه و از این حساب به اون حساب کنه و جعل فیش واریزی هم بکنه انوخت چطوری میشه گیرش انداخت؟ شاید این بوده

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
مشکلی پیش نمیاد. وقتی شخص با پای خودش رفته و پول به حساب شما واریز کرده، شما دیگه هیچ مسئولیتی نداری. تایید هویت واریز کننده به عهده بانکه. شما به نام شخصی که به حسابت پول واریز کرده فاکتور صادر میکنی. تمام
اکثر این کلاهبرداری ها Man in the middle هست

حتی با فیش بانکی هم شما کالا یا سرویس رو به شخصی غیر از واریز کننده وجه تحویل دادید و واریز کننه وجه چیزی دریافت نکرده و شکایت می کند

CaeZer

Registered User
لایک‌ها
60
سلام

یعنی چی ؟ این که خیلی مسخرست ، مراحل احراز هویت ما فقط در حد تایید شماره تلفن هست ، ما که نمیتونیم تشخیص بدیم طرف شمارش به اسم خودشه یا نه ، ما که نمیتونیم تائید فتوکپی کارت ملی و کارت بانکی ، اونم سلفی داشته باشیم

اینطور هیچ خریداری از ما نمیخره ، چطور میشه کاری کرد تا درخواست اصلاح این قانون ارسال کنیم به پلیس فتا ، وظیفه ما جزئی هست و ما توان نگهداری و حفظ حریم شخصی مشتریان به این صورت رو نداریم

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اکثر این کلاهبرداری ها Man in the middle هست

حتی با فیش بانکی هم شما کالا یا سرویس رو به شخصی غیر از واریز کننده وجه تحویل دادید و واریز کننه وجه چیزی دریافت نکرده و شکایت می کند

اگر شما فاکتور رو به نام شخص واریز کننده بزنید، این مشکل پیش نمیاد. اگر میشد هر کسی که پولی به حساب کسی ریخته، به راحتی شکایت بکنه و پولشو پس بگیره، دیگه هیچ معامله ای انجام نمیشد. واریز مستقیم بانکی در اکثر مواقع غیر قابل برگشته، مگر اینکه اثبات کلاهبرداری انجام بشه. این چیزی که برای دوستان انجام میشه اینه که شخص ادعا میکنه من اصلا خریدی انجام ندادم و از کارتم سرقت شده، نه اینکه خرید را انجام دادم و جنس تحویلم نشده

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
اگر شما فاکتور رو به نام شخص واریز کننده بزنید، این مشکل پیش نمیاد. اگر میشد هر کسی که پولی به حساب کسی ریخته، به راحتی شکایت بکنه و پولشو پس بگیره، دیگه هیچ معامله ای انجام نمیشد. واریز مستقیم بانکی در اکثر مواقع غیر قابل برگشته، مگر اینکه اثبات کلاهبرداری انجام بشه. این چیزی که برای دوستان انجام میشه اینه که شخص ادعا میکنه من اصلا خریدی انجام ندادم و از کارتم سرقت شده، نه اینکه خرید را انجام دادم و جنس تحویلم نشده
دو حالت وجود دارد
حالت اول هک کارت و یا حساب بانکی هست که هکر از اینترنت خرید را انجام میده و داخل شعبه نمیتونه پول رو واریز کنه. در این حالت طبق تجربه فروشندها تا به الان حق به خریدار داده میشه و فروشنده باید پول رو پس بده.

حالت دوم شخص واسط هست Man in the middle, یعنی هکر می آید خودش را جای خریدار به فروشنده معرفی می کند و جای فروشنده به خریدار.
پول را از خریدار میگرد و به فروشنده اصلی ارسال میکند و کالا را دریافت میکند و ناپدید میشود، بعد از یک مدت وقتی خریدار اصلی کالا یا سرویس دریافت نمیکند به گمان اینکه فروشنده کلاهبردار هست از صاحب شماره حسابی که پول را واریز کرده شکایت میکند.
حالت دوم رو من مطمعن نیستم که دستگاه قضایی ما طرف کدام را میگیرد و خریدار باید دنبال شخص واسط برای گرفتن پولش بگرده و یا فروشنده ولی فکر کنم قانون اینجا از فروشنده حمایت کنه

OM1D

Registered User
لایک‌ها
61
این روشهای دزدی همیشه بوده و خواهد بود. هر روشی که جلوش گرفته بشه و شما تایید بکنید باز هم دزدی خواهد شد تا سیستم رمز یکبارمصرف پویا برای خرید های اینترنتی راه اندازی بشه ؛ این مورد از همون زمانیکه رمز دوم فعال شد باید انجام میشد متاسفانه 10 سال عقب هستیم همیشه از تکنولوژی و امنیت. اگر دزدی شد باید برگشت بزنید تا رضایت شاکی رو بگیرید. حالا یا با حکم قاضی یا در مرحله اول شکایت.
اطلاعات بیشتر رو هم در تاپیک عمومی ننویسید چون هکرها مطالب رو میبینند و استفاده میکنند.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
4 میلین رد مال برام زدن

4 میلیون هم باید به دولت بدم

قشنگ **** برای خودش دکون باز کرده

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
هر جور احراز هویتی هم که بخوان بذارن بازم نمی تونن حریف اینایی بشن که کارت ملی و کارت بانکی جعل می کنن
چند روز پیش محمد جرجندی یه کلیپ گذاشته بود از هکرهایی که اون دستگاه رو با کارت خامش رو از چین وارد کردن و هر جور کارتی می خواستی برات میزدن. فقط یه شماره کارت یا کد ملی می خوان که بزنن رو کارت
https://twitter.com/s7az2mm/status/1032947541615230976
فیلم توی تویت رو ببینین و نشون هر کسی از احراز هویت طرفداری می کنه بدین
تکنولوژی کارتهای ما (از کارت ملی بگیر تا کارت بانکی) همش مربوط به دهه 60 میلادیه که تا حالا منسوخ شده. طرف یه وانت هندونه میخره میذاره کنار خیابون به اسم کارت خوان، کارت های ملت رو اسکم می کنه بعدا با این دستگاه کپی شون می کنه. رمز رو هم که بهشون گفتن! فیلمش هست برید خودتون ببینین.
مشکل فقط همین نیست! قوانین بانکی مون هم مشکل داره! تو دنیا مسئولیت هر جور کلاهبرداری و هک شدن با بانک هست نه خریدار و فروشنده! بانک باید سیستمش رو جوری طراحی کنه که نشه به این سادگی از روش بزنن. فقط ببینین چند تا سایت فیشینگ ساخته شده! این همه سایت فیشینگ کشف شده یه تغییر ساده تو این صفحه پرداخت های بانکی انجام ندادن تا حالا!!! از سال 88 که یادمه همینجوری موندن فقط یه فیلد آدرس ایمیل بهشون اضافه شده! یکی از ساده ترین نکات امنیتی ثبت شدن اسم سایت کنار آدرس بار توسط SSL هست که یه همچین چیز ساده ای رو نداریم! یه بار با یکی از درگاه های پرداخت خارجی کار کنین، موقع پرداخت علاوه بر مشخصات بانکی ازتون آدرس خونه رو هم می خوان، حال ااگه یه رقم توی آدرستون اشتباه بشه یا یه فاصله (اسپیس) رو کم زیاد بزنین اصلا نمیذاره پرداخت کنین! فکرشو بکنین اضافه کردن یه فیلد برای وارد کردن کدپستی موقع پراخت چقدر می تونه جلوی این دزدی ها رو بگیره ولی یه همچین کار ساده ای رو هم انجام نمیدن!
خیلی جالبه این همه خلاف تو این سیستم بانکی انجام میشه دریغ از اینکه یه کارمند ساده بانکی رو مسئول بدونن و اخراجش کنن! حالا اون کله گنده ها هیچی! آرزو به دلم موند بگن فلان کارمند بانکی بخاطر همکاری با سارقین حساب های مردم دستگیر شد!!
از این گذشته برین ببینین کجای دنیا برنامه برای پرداخت درون برنامه ای مستقیم وصل میشه به درگاه بانکی! هر برنامه ای باید وصل بشه به مارکتی که ازش دانلود شده و خرید از اونجا انجام بشه نه اینکه برنامه مستقیم وصل بشه به درگاه بانکی! گوگل و اپل هر برنامه ای که مستقیم وصل بشه به درگاه بانکی رو از تو استورشون برمیدارن (حالا همینم شده بهونه برنامه نویسای ایرانی که دارن ما رو تحریم می کنن!! یا نمی خواییم پول زور به مارکت بدیم!!)

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
هر جور احراز هویتی هم که بخوان بذارن بازم نمی تونن حریف اینایی بشن که کارت ملی و کارت بانکی جعل می کنن
چند روز پیش محمد جرجندی یه کلیپ گذاشته بود از هکرهایی که اون دستگاه رو با کارت خامش رو از چین وارد کردن و هر جور کارتی می خواستی برات میزدن. فقط یه شماره کارت یا کد ملی می خوان که بزنن رو کارت
https://twitter.com/s7az2mm/status/1032947541615230976
فیلم توی تویت رو ببینین و نشون هر کسی از احراز هویت طرفداری می کنه بدین
تکنولوژی کارتهای ما (از کارت ملی بگیر تا کارت بانکی) همش مربوط به دهه 60 میلادیه که تا حالا منسوخ شده. طرف یه وانت هندونه میخره میذاره کنار خیابون به اسم کارت خوان، کارت های ملت رو اسکم می کنه بعدا با این دستگاه کپی شون می کنه. رمز رو هم که بهشون گفتن! فیلمش هست برید خودتون ببینین.
مشکل فقط همین نیست! قوانین بانکی مون هم مشکل داره! تو دنیا مسئولیت هر جور کلاهبرداری و هک شدن با بانک هست نه خریدار و فروشنده! بانک باید سیستمش رو جوری طراحی کنه که نشه به این سادگی از روش بزنن. فقط ببینین چند تا سایت فیشینگ ساخته شده! این همه سایت فیشینگ کشف شده یه تغییر ساده تو این صفحه پرداخت های بانکی انجام ندادن تا حالا!!! از سال 88 که یادمه همینجوری موندن فقط یه فیلد آدرس ایمیل بهشون اضافه شده! یکی از ساده ترین نکات امنیتی ثبت شدن اسم سایت کنار آدرس بار توسط SSL هست که یه همچین چیز ساده ای رو نداریم! یه بار با یکی از درگاه های پرداخت خارجی کار کنین، موقع پرداخت علاوه بر مشخصات بانکی ازتون آدرس خونه رو هم می خوان، حال ااگه یه رقم توی آدرستون اشتباه بشه یا یه فاصله (اسپیس) رو کم زیاد بزنین اصلا نمیذاره پرداخت کنین! فکرشو بکنین اضافه کردن یه فیلد برای وارد کردن کدپستی موقع پراخت چقدر می تونه جلوی این دزدی ها رو بگیره ولی یه همچین کار ساده ای رو هم انجام نمیدن!
خیلی جالبه این همه خلاف تو این سیستم بانکی انجام میشه دریغ از اینکه یه کارمند ساده بانکی رو مسئول بدونن و اخراجش کنن! حالا اون کله گنده ها هیچی! آرزو به دلم موند بگن فلان کارمند بانکی بخاطر همکاری با سارقین حساب های مردم دستگیر شد!!
از این گذشته برین ببینین کجای دنیا برنامه برای پرداخت درون برنامه ای مستقیم وصل میشه به درگاه بانکی! هر برنامه ای باید وصل بشه به مارکتی که ازش دانلود شده و خرید از اونجا انجام بشه نه اینکه برنامه مستقیم وصل بشه به درگاه بانکی! گوگل و اپل هر برنامه ای که مستقیم وصل بشه به درگاه بانکی رو از تو استورشون برمیدارن (حالا همینم شده بهونه برنامه نویسای ایرانی که دارن ما رو تحریم می کنن!! یا نمی خواییم پول زور به مارکت بدیم!!)

چه میشه کرد
کشور ما مثلا انقلاب شده ولی یک قانون درست و حسابی تصویب نشده
شما ببین هر چی تصویب کردن برای خودشون بوده ، جانبازی بازنشستگی ، معادل سازی مدارک و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه
فقط برای منافع خودشون دارن کار میکنن

خدا خودش ما رو نجات بده

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
خوبه کار تو با 10 میلیون حل میشه
به من گفتن برا سبکت 20000 دلار بزار کنار
کم کم اول کار با 50 میلیون شروع کن
هیچی مغزم پوکید
میرفتم تو فک می کردم تاریکه، از در می رفتم بیرون می گفتم اوه اوه چه نوری داره

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
خدا لعنتشون کنه دهن ما خریدار های بدبخت هم سرویس شده
یه گیفت 10 دلاری میخوای باید 60 تا سلفی و فیلم از خودت بگیری بزاری بعد سه روز تایید بشه که کلاهبرداری نیستی مثلا

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
دقیقا به پلیس فتا میگم این طرف از مشتریاش میگفرته کارت ملی میداده به ما میگن به ما چه :| بدبختانه توی پلیس فتا دوتا کاربلد هم نیست طرف رشته انسانی خونده تو کل عمرش یه بار پشت کامپیوتر ننشسته بعد میگه بهم توضیح بده آی فریم چیه !!!!

تلفن ثابت رو همین شماره ای که دادی بهش زنگ زدم و گفتم منزل آقای نوری که گیفت کارت میخوای بخری و اینا تایید کرد

ولی فتا گفت شمارش از این دفاتر مجازی هست !!!
باورتون میشه رفتم پیش قاضی گفتم ip
گفت آی پی چیه ؟
وقتی دیدم باید ای پی رو بهش توضیح بدم کل حرفهایی که اماده کرده بودم فراموشم شد
حکم من دیروز اومد

گفتن پول دزد رو باید تو بدی

خرداد ۹۸ باید برم اجرای احکام

عجب مملکتی

دزد میتونه راحت بدزده و بگرده و بره دنبال زندگیش من بدبخت باید پول طرف رو بدم
من هم مشکل مشابه شما رو داشتم
حساب هام مسدود شد و هنوزم هست
ماشینم توقیف بود و هست
حکم جلب منو هم گرفتن