برگزیده های پرشین تولز

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
علاقه حرف اول و آخر رو میزنه ! نه حقوق و مزایا ! به نظرم شما اصولا باید ببینید به چه شغلی علاقه دارید و بر طبق اون برنامه ریزی کنید
تو تاپیک دیدم بعضی دوستان گفتن که معلمی شغل راحتیه و پول مفت میگیرن ! و یا ساعت کاری کارمندای بانک غیر مفیده ! از اون جایی که هم پدرم و هم مادرم دبیر بودن میگم که شغل معلمی اونقدرا هم که فکر میکنید راحت نیست ! درسته سه ماه تابستون تعطیله ولی شما حساب کنید در طول روز با بیش از 150 / 200 دانش آموز سر و کار داری که هر کدوم ـــشون ساز خودشون رو میزنن ! با هر کدوم باید به شیوه خاص خودش رفتار کنی جوری باید تدریس کنی که اصل مطلب رو همه درک کنن ! در حالی که سطح یادگیری ــــشون یکی نیست ! حالا استرس و تکرار هر روز مطالب و اعصاب و ... به کنار
در مورد شغل بانکداری هم یکی از دوستانم متصدی بانک ـــه درسته هم از لحاظ بیمه و هم حقوق راضی ـــه ولی هر بار از استرس کاری گلایه میکنه ! شما حساب کن در طول روز ایشون یه اشتباه کوچیک انجام بده ممکنه تا آخر عمر ول ـــش نکنه به هر حال پول ـــه شوخی که نیست !
در مورد بزرگواری هم که فرمودن حقوق حق التدریس ها رو دیر به دیر و آخر سال تحصیلی واریز میکنن !! باید بگم که این طوری نیست واریز حقوق ها به صورت ماهانه است فقط روزهای تعطیل رسمی رو حذف میکنن + سه ماه تابستون
در مورد تدریس خصوصی و کلاس های کنکور باید بگم که اگر بتونید تو رشته تخصصی ـــتون حرفی برای گفتن داشته باشید میشه گفت درآمدش خوبه و میشه روش حساب باز کرد

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
حدود نیم ساعته دارم نظر دوستان رو میخونم و گفتم منم چندتا نکته رو بنویسم:
1. اولا شما هنوز تو آزمون استخدامی قبول نشدین پس هیچ وقت نمیشه با اطمینان گفت به یکی از این مشاغل میرسی من خودم تا حالا سه بار توی آزمون استخدامی قبول شدم ولی مصاحبه ردم کردن پس مراحل بعدشم مهمه.
2.پدر و عموم و عمه ام معلم بودن و میدونم واقعا سروکله زدن با دانش آموزا سخته مخصوصا اگه بی علاقه بخوای وارد بشی اگه علاقه هم داشته باشی که باید حرص بخوری چرا دانش آموز نمیفهمه:ROFLMAO:
3. دوستم کارمند بانکه و طبق تجربه اون باید بگم اگه تو شهر بزرگ باشید و سمت باجه داری نداشته باشید خوبه مثلا همین دوستم حدود دوسال مامور توزیع پول بود با ماشین از این شعبه به اون شعبه میرفت
4. برادرم خدمات کامپیوتری داشت و باید بگم شغل آزاد همیشه ریسک داره و هیچ تضمینی نیست که درآمد هر ماهت دو سه برابر یک کارمند بشه تازه خطر ورشکستگی و از بین رفتن سرمایه هم وجود داره حتی یکی از هم خدمتی های سربازیم که باباش وارد کننده درب الکترونیک از چین بود هم میگفت بعضی روزها تو حسابش 2 میلیارد تومنه و بعضی وقتا هم باید زنگ بزنه 800 هزار تومن از کسی قرض بگیره!
5.آخرین حرفم همون علاقه است که باید اول میگفتم ولی گفتم تکراری نباشه! ما هممون به پول یک کاری علاقه داریم نه خود اون کار!

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
حدود نیم ساعته دارم نظر دوستان رو میخونم و گفتم منم چندتا نکته رو بنویسم:
1. اولا شما هنوز تو آزمون استخدامی قبول نشدین پس هیچ وقت نمیشه با اطمینان گفت به یکی از این مشاغل میرسی من خودم تا حالا سه بار توی آزمون استخدامی قبول شدم ولی مصاحبه ردم کردن پس مراحل بعدشم مهمه.
2.پدر و عموم و عمه ام معلم بودن و میدونم واقعا سروکله زدن با دانش آموزا سخته مخصوصا اگه بی علاقه بخوای وارد بشی اگه علاقه هم داشته باشی که باید حرص بخوری چرا دانش آموز نمیفهمه:ROFLMAO:
3. دوستم کارمند بانکه و طبق تجربه اون باید بگم اگه تو شهر بزرگ باشید و سمت باجه داری نداشته باشید خوبه مثلا همین دوستم حدود دوسال مامور توزیع پول بود با ماشین از این شعبه به اون شعبه میرفت
4. برادرم خدمات کامپیوتری داشت و باید بگم شغل آزاد همیشه ریسک داره و هیچ تضمینی نیست که درآمد هر ماهت دو سه برابر یک کارمند بشه تازه خطر ورشکستگی و از بین رفتن سرمایه هم وجود داره حتی یکی از هم خدمتی های سربازیم که باباش وارد کننده درب الکترونیک از چین بود هم میگفت بعضی روزها تو حسابش 2 میلیارد تومنه و بعضی وقتا هم باید زنگ بزنه 800 هزار تومن از کسی قرض بگیره!
5.آخرین حرفم همون علاقه است که باید اول میگفتم ولی گفتم تکراری نباشه! ما هممون به پول یک کاری علاقه داریم نه خود اون کار!
از بابت آزمون خیالم راحته، توی پیام نور انقدر تست زدم مسترتستر شدم D: جوری که وقتی توی سربازی به زور اسممو برای یه امتحان فنی حرفه ای(پرورش قارچ) رد کردن رفتم و بالای 70 زدم :cool:
مصاحبه هم برای سرباز معلمی رفته بودم قبلا و رد شدم. آخرشم متوجه نشدم سختگیرانه بود یا پارتی بازی.
علاقم به طور کلی همون کار با کامپیوتره، رشتمم هست، ولی همونطور که گفتین آزاد ریسک داره و بانک هم استرس که با اینکه مزایاش غیرقابل انکاره ولی درنهایت فکر میکنم دبیر کامپیوتر بیشتر با روحیاتم سازگاری داشته باشه.

amirhamzh2

Registered User
لایک‌ها
160
بالا