برگزیده های پرشین تولز

مقالات راهنماي مووبل تايپ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
دمت گرم تاپيک رو بالا اوردي.. شايد ملت بيان توش چيزي بگن..

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اگه ميشه يكي يه لينكي به اين راهنماي تاريخ شمسي مووبل تايپ هم بده. من مطلب مناسبي در موردش پيدا نكردم.

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يخورده ناقصه بعضي از تاريخهارو اشتباه نشون ميده!

explorer5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اره درسته ...ناقصه..تاريخ ها رو اشتباه نشون ميده ...

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اگر تابع فارسيش هموني باشه كه از ايران پي اچ پي گرفته غير ممكنه مشكل داشته باشه
من باش تفويم فارسي نوشتم هيچ مشكلي هم نداشت 8)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوست عزيز اگر ممكنه لينك مقاله رو اين اينجا معرفي كن تا ديگران هم از آن استفاده ببرند، و اگر برايت امكان داره همان كدهاي تقويمي كه خودت استفاده مي كني رو اينجا بذاري بهتره....
موفق باشيد.

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
دوست عزيز اگر ممكنه لينك مقاله رو اين اينجا معرفي كن تا ديگران هم از آن استفاده ببرند، و اگر برايت امكان داره همان كدهاي تقويمي كه خودت استفاده مي كني رو اينجا بذاري بهتره....
موفق باشيد.
شرمنده!!
من اون رو با مقالش توي سايتم گذاشته بودم ولي حالا به دليل اينكه من دومين رو آپديت نكردم هيچي از سايتم نمي ياد :(
اگر درستش كردم حتما مي گم

اگر تا پس فردا بخوايد بريد(تا اون موقع درست شده)
http://www.searchestan.com/download/php/calendar.php

و اما در مورد تاريخ فارسي توي MT يك تابع درست كردم تــــــــــــــــوپ خيلي راحت تاريخ انگليسي رو تبديل مي كنه به فارسي با شكل قيافه مورد نظر

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مرسي ... دمت گرم .. خيلي مفيد بود

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا فقط اين لينكي كه براي شكلكها در ام تي گذاشته بوديد خرابه ... اگر كسي مي دونه كه آموزشش كجاست , يه خبر بده.

experience

Guest
لایک‌ها
4
اين مطلب را به عنوان " لينك دوني به سبك هودر " در بخش مووبل تايپ نوشتم اما مشاهير عزيز فرمودند اينجا هم ثبت شود تا اگر كسي گذرش افتاد اينجا راحت تر دسترسي پيدا كند.

لينك دوني ستوني : اكثرا هنگام كار با وبلاگ ها در ام تي براي نمايش خروجي يك وبلاگ به عنوان لينك دوني -يا هر چيز ديگر- در وبلاگ اصلي (لزوما نبايد ام تي باشد. مثلا وبلاگ اصلي با بلاگ اسكاي باشد و لينك دوني با ام تي) خروجي حاصل از وبلاگ لينكدوني را به صورت عمودي در يك ستون مي گذاريم. در حالي كه مي شود تعداد آخرين نوشته ها (در مورد لينك دوني آخرين لينك هاي اضافه شده) را افزايش داد با قرار دادن سه ستون يا بيشتر در كنار هم. به طوري كه آخرين لينك ها در ستون اول قرار گيرد و به ترتيب به سمت ستون آخر - سوم - لينك هاي قديمي تر قرار گيرند.نحوه انجام آن در زير آمده است :
--------------------------------------------------------------
من نحوه تقسيم افقي مطالب لينك دوني را با استفاده از تركيب دو ويژگي lastn و offset در تگ <MTEntries> بوجود آوردم.
روش كار سخت نيست. خروجي فايل را بايد به تعداد ستونهاي مورد نياز ( فرضا 3 ستون ) تقسيم كنيم. در بخش اول تنها از ويژگي lastn استفاده مي كنيم كه برابر با تعداد لينك هايي كه مي خواهيم در آن ستون قرار گيرد برابر مي گذاريم ( در اين مثال 5 لينك آخر ).
در بخش بعد همين كار را تكرار مي كنيم به اضافه افزودن ويژگي offset كه مشخص مي كند مقدار lastn يعني آخرين نوشته از كدامين نوشته به بعد شروع شود. چون در اينجا در ستون اول 5 لينك آخر را گذاشته ايم پس بايد مقدار offset در ستون دوم هم 5 باشد. يعني بعد از 5 امين نوشته از آخر به ميزان lastn نوشته هاي بعدي را نشان دهد.
در ستون سوم هم باز مشابه ستون سوم عمل مي كنيم با اين تفاوت كه ميزان offset بايد برابر 10 گذاشته شود.

نكته ديگري كه بايد براي استفاده درست از اين خروجي 3 قسمتي در نظر گرفته شود ، تمهيدي براي تقسيم بندي ستون ها در هنگام نمايش در وبلاگ است. من براي اين منظور از table استفاده كردم. به اين طريق كه در ابتداي شروع هر كدام از اين دسته ها <td width=33%> را قرار دادم تا محتويات آن ستون به صورت سلولي مجزا نيز تفكيك شود.
در خود وبلاگ هم قبل از گذاشتن <script> و فراخواندن اين خروجي بايد تگ <table> و <tr> گذاشته شود تا خروجي ها به صورت مشخص در اين جدول قرار گيرند.
بديهي است اگر وبلاگتان نيز در سيستم ام تي قرار دارد و لينك دوني را به صورت embeded به صفحه اصلي فراخواني مي كنيد استفاده از دستورات جاوا اسكريپت بايد حذف شود.

در زير نمونه كدي كه من خودم براي لينك دوني سه ستوني و 5 سطري استفاده كردم را مي گذارم.
کد:
[left:5e0177c189]document.write (" <td width=33% dir=rtl /><MTEntries lastn="5"><span> »» <a href="<$MTEntryExcerpt$>" title="<$MTEntryBody convert_breaks="0"$>"><$MTEntryTitle$></a></span><br /> </MTEntries>  <td width=33% dir=rtl><MTEntries lastn="5" offset="5"><span> »» <a href="<$MTEntryExcerpt$>" title="<$MTEntryBody convert_breaks="0"$>"><$MTEntryTitle$></a></span><br />  </MTEntries>  <td width=33% dir=rtl><MTEntries lastn="5" offset="10"><span> »» <a href="<$MTEntryExcerpt$>" title="<$MTEntryBody convert_breaks="0"$>"><$MTEntryTitle$></a></span><br />  </MTEntries>");

در وبلاگ هم بايد به اين طريق كد خروجي را قرار داد :

کد:
<TABLE border=0><TR valign=top>

<SCRIPT src=" " type="text/javascript" language="javascript"></SCRIPT></TR></TABLE>

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دستت درد نكنه اين مقاله رو اضافه كردي....

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا يه كسي بگه چه جوري ميشه شكلكها رو به مل نوشتن ام تي اضافه كرد ؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا