برگزیده های پرشین تولز

مقايسه ايكيدو با كيك بوكسينگ

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
ممکنه بقول شما دوره ش سر اومده باشه (که اونم یه نگاه به صفحه حوادث روزنامه ها بندازی میبینی سر نیومده)، اما فرض کن توی یه کوچه خلوت توی یه محله خارج از شلوغی شهر داری راه میری دو سه تا آدم ناشناس گردن کلفت با اسلحه یا چاقو بخوان ترتیبتو بدن، خوب دیگه اونجا واسه شمایی که چند دقیقه بیشتر به پایان عمرت نمونده، چه فرقی میکنه دوره اینچیزا سر اومده باشه یا نیومده باشه؟؟؟ ایشالا واست اتفاق نیفته، ولی خدای نکرده زبونم لال وقتی اتفاق بیفته تازه متوجه میشی ای بابا اگه یه چهارتا فن دفاع شخصی بلد بودم طلوع خورشید فردا صبح رو میتونستم ببینم!
اینم فراموش نشه، اتفاقا خیلی رزمی کارها حتی اونایی که بقول شما واقعی ان و نه الکی، توی موقعیت های واقعی مرگ و زندگی از یه نوجوون فسقلی چاقو به دست زخم خوردن و حتی به بیمارستان هم نرسیدن. امثال اونی هم که گفتی توی شیراز مجازاتش کردن جمعا یک در صد از کل اینجور اوباش و اراذل رو هم تشکیل نمیدن، چون بیشترشون سریع جنایت و قتل و دزدیشون رو میکنن و تا پلیس بخواد سر برسه بگیردشون، فرار کرده ن. مگه بر فرض اونجا یه دوربین مدار بسته ای چیزی باشه و اونهام سابقه دار باشن و عکسی چیزی ازشون از قبل باشه که بشه گیرشون انداخت. که تازه اینم میشه فقط جنبه مجازات، وگرنه اون قربانی که از اینا آسیب دیده که دیگه زنده نمیشه یا اگه ناقص و معلول شده که دیگه عضو از دست رفته ش رو بدست نمیاره که.
دوست عزیز من اثلا نمیدونم بحث سر چی هست :wacko:و قصد بحث و جدل با شما رو ندارم . و دنبال بحث زیاد در مورد چنین موضوعی هم نیستم.
من میگم دوره ی لات بازی و این حرفها به سر اومده مردم تا حدود قابل توجهی فرهنگ پیدا کردن دیگه خبری هم از این لات بازی ها نیست اون چیزایی هم که شما توی صفحه ی حوادث میگید لات بازی نیست حالا یارو بلد نبوده از چاقو استفاده کنه چاقو رو تا ته چپونده تو کم یه بدبختی کشتتش یا یارو از زنش خوشش نمیومده رفته ترتیبشو باچاقو داده این هم که شما میگید توی یه کوچه خلوت توی یه محله خارج از شلوغی شهر داری راه میری دو سه تا آدم ناشناس گردن کلفت با اسلحه یا چاقو بخوان ترتیبتو بدن این هم از بدبختی مملکته که فقر ادما رو به این کارا وا میداره که این موضوع هم از ریشه باید درست شه . ورزشکارایی هم که از یه جوون فسقلی چاقو بدست زخم خوردن من زیاد دیدم اینجور ادما اونقدر غرور تکبر برشون میداره که بیشتر برای خود نمایی و جلب توجه ساخته شدند نه برای مبارزه و حفظ حیسیت باز هم بحث رزمی کار واقعی و .... میاد وسط البته هر کسی با یکی دو سال باشگاه رفتن و چند تا مسابقه شرکت کردن بروسلی نمیشه. یکی از دوستان خود من 6 ساله که جودو کار میکنه و لی بارها توی روی خودش بهش گفتم که تو توی دعوا مالی نیستی چون از لحاظ ذهنی امادگی هیچ چیزی رو نداره و با یه اربده از تش قلب و بی اعتماد به نفسی خودشو خراب میکنه . البته درسته که موقع دعوا ادم کار زیادی نمیتونه با دست خالی انجام بده و بارها توی تاپیک ها این نظرمو اعلام کردم و معمولا با خیلی از دوستان سر این موضوع به توافق رسیدیم كه توی دعوا نميتونيد طرفتون رو پيشبيني كنيد و بايد انتظار هر چيز غير منتظره اي رو داشته باشيد كافي است تا يه چاقو بياد وسط اونوقته كه تمام پيش بينيها نقش بر اب ميشه و مجال استفاده از ذهنمون و مرور فن های گذشته رو نداریم ولی این به این معنی نیست که دستمون کاملا توی دعوا خالیه و باید دست روی دست بزاریم و به قول شما انتظار مرگمون رو بکشیم .

شما جای استاد ما هستی ولی یه مطالعه ی دقیقتری در مورد ورزش های رزمی یا همین ورزش ایکیدو که خود شما بهش اعتقاد دارید بکنید و ببینید هدف اصلی این ورزش ها با چیزی که ما وقتی با موی ژل زده میریم باشگاه فرق میکنه و اگر بتونیم طبق اصول و اهداف اصلی این ورزش ها عمل کنیم دیگه یه فسقلی چاقو به دست نمیتونه هر هر غلطی خواست بکنه.
دوست من منتظر جواب نیستم و خدای نکرده قصد جنگ و جدل با شما رو هم ندارم چون این موضوع ارزش بحث نداره و اینکه نقض کردن صحبت های همدیگه و با کنایه جواب همدیگه رو دادن به نظرم کار زیاد جالبی نیست به جاش توی چند تا سایت رزمی برید و نظراتتون رو اونجا بیان کنید.

morteza251

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همون بوکسورش هم اگه به پست آیکیدو کار بخوره مشت دوم رو ننداخته، یارو دستشو میگیره چنان میپیچونه که از آرنج از جا در میاد! شما برو تاریخچه آیکیدو و نمونه هایی مثل استیون سیگال رو ببین بعد میبینی که چیزی مثل بوکس جلوش مثل یه شوخی بچگانه میمونه تا ورزش رزمی!
همون دیگه اشکالت اینه فکر میکنه همه چی مثل فیلم یه رزمی کار ده تا غول گردن کلفتو حریفه بوکسور سنگین وزنه هر ضربه تا 400 پوند نیرو به کسی که برخورد میکنه وارد میکنه اگر به یه کسی که بوکسور نیست یک دونه از ضربه ها هوک چپ و راست و اپارکاتش بخوره کار به مشت دوم نمیرسیه خیالت راحت دیگه وقت نمیکنه مبخواد دستش و بپیچونه!!!!هنوز فرق بوکس و رزمی رو نمیدونه اومده اینجا شرط میبدن م تو عمرت تا بحال هیچ ورزشی نکردی فقط توی فیلم و بازی ویدیویی میشینی اینها رو میبینی خیال یکنه تو واقعیتم همین ه اره عمویی ازین خبرا نیست من خودم یه زمانی باشگاه بوکس میرفتم با چشم خودم کسایی رو دیدم با یه ضربه ناک اوت شدن تازه بوکس ایران که اماتورو زپرتیه شما یه بوکسور امریکایی حرفه ای مثل تایسون رو در نظر بگیر مثلا با سگال مبارزه کنه با هدو تا مشت میکشتش

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
به نظر من که البته پیش دوستان عددی نیستم :دی دو میدانی مخصوصا دوی 100 متر بهترین رشته برای درگیری خیابانی هست :دی

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
به شخصه تو زندگیم رشته ای زیبا تر, خطرناک تر و مرگ بار تر از ایکیدو ندیدم .. فقط این رو بگم که مسابقات این رشته به صورت مبارزه ای نیست , بلکه شما هم تیمی خودتون رو میبرین و به ارامی فنون رو روش اجرا میکنی و بعد به شما امتیاز میدن , نه اینکه دو نفر از تیم های مختلف با هم مبارزه کنن !!

خیلی از فنون ایکیدو اگر کامل رو کسی اجرا بشه به نقص عضو همیشگی میرسه , و بقیش هم به مرگ حریف ختم میشه..
البته رشته ای نیست که یکی دوساله ازش چیزی دربیارید..زمان بر و نیازمند تمرین شدید هست.

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
کلیپ های آیکیدو را نگاه کردم بیشتر فرار از ضربه دست حریف است

رشته خوبی است ولی تا بطور عملی تو دعوا جدی کار نشده سالیان سال باید تمرین بشه

الان اگه جوجیتسو را در ایران کامل آموزش بدند فنون خفه کردن و ازین چیزا داره که بدآموزی میاره

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
دوست عزیز من اثلا نمیدونم بحث سر چی هست :wacko:و قصد بحث و جدل با شما رو ندارم . و دنبال بحث زیاد در مورد چنین موضوعی هم نیستم.
من میگم دوره ی لات بازی و این حرفها به سر اومده مردم تا حدود قابل توجهی فرهنگ پیدا کردن دیگه خبری هم از این لات بازی ها نیست اون چیزایی هم که شما توی صفحه ی حوادث میگید لات بازی نیست حالا یارو بلد نبوده از چاقو استفاده کنه چاقو رو تا ته چپونده تو کم یه بدبختی کشتتش یا یارو از زنش خوشش نمیومده رفته ترتیبشو باچاقو داده این هم که شما میگید توی یه کوچه خلوت توی یه محله خارج از شلوغی شهر داری راه میری دو سه تا آدم ناشناس گردن کلفت با اسلحه یا چاقو بخوان ترتیبتو بدن این هم از بدبختی مملکته که فقر ادما رو به این کارا وا میداره که این موضوع هم از ریشه باید درست شه . ورزشکارایی هم که از یه جوون فسقلی چاقو بدست زخم خوردن من زیاد دیدم اینجور ادما اونقدر غرور تکبر برشون میداره که بیشتر برای خود نمایی و جلب توجه ساخته شدند نه برای مبارزه و حفظ حیسیت باز هم بحث رزمی کار واقعی و .... میاد وسط البته هر کسی با یکی دو سال باشگاه رفتن و چند تا مسابقه شرکت کردن بروسلی نمیشه. یکی از دوستان خود من 6 ساله که جودو کار میکنه و لی بارها توی روی خودش بهش گفتم که تو توی دعوا مالی نیستی چون از لحاظ ذهنی امادگی هیچ چیزی رو نداره و با یه اربده از تش قلب و بی اعتماد به نفسی خودشو خراب میکنه . البته درسته که موقع دعوا ادم کار زیادی نمیتونه با دست خالی انجام بده و بارها توی تاپیک ها این نظرمو اعلام کردم و معمولا با خیلی از دوستان سر این موضوع به توافق رسیدیم كه توی دعوا نميتونيد طرفتون رو پيشبيني كنيد و بايد انتظار هر چيز غير منتظره اي رو داشته باشيد كافي است تا يه چاقو بياد وسط اونوقته كه تمام پيش بينيها نقش بر اب ميشه و مجال استفاده از ذهنمون و مرور فن های گذشته رو نداریم ولی این به این معنی نیست که دستمون کاملا توی دعوا خالیه و باید دست روی دست بزاریم و به قول شما انتظار مرگمون رو بکشیم .

شما جای استاد ما هستی ولی یه مطالعه ی دقیقتری در مورد ورزش های رزمی یا همین ورزش ایکیدو که خود شما بهش اعتقاد دارید بکنید و ببینید هدف اصلی این ورزش ها با چیزی که ما وقتی با موی ژل زده میریم باشگاه فرق میکنه و اگر بتونیم طبق اصول و اهداف اصلی این ورزش ها عمل کنیم دیگه یه فسقلی چاقو به دست نمیتونه هر هر غلطی خواست بکنه.
دوست من منتظر جواب نیستم و خدای نکرده قصد جنگ و جدل با شما رو هم ندارم چون این موضوع ارزش بحث نداره و اینکه نقض کردن صحبت های همدیگه و با کنایه جواب همدیگه رو دادن به نظرم کار زیاد جالبی نیست به جاش توی چند تا سایت رزمی برید و نظراتتون رو اونجا بیان کنید.

من با کنایه با شما حرف نزدم. حالا شما از حرفای من خوشت نیومده دیگه مشکل من نیست. نظراتم هم واسه چی برم توی سایت رزمی بگم؟؟ اینجا بحث کردی همینجام جوابتو میدم. اینکه من اینجا از چی بحث کنم به خودم مربوطه نه شما. اون حرفهایی هم که زدم هیچ پاسخی براش نداشتی و فقط دوباره همون جملات خودم رو فعل و فاعلش رو پس و پیش کردی دوباره نوشتی. بنده هم تا حالا موهام رو ژل نزدم اما شما و دور و بریات میزنید دیگه دلیل نداره فکر کنی همه میزنن. بالاخره نگفتی توی کوچه خلوت زنده میتونی بمونی یا نه!

ضمنا شما هم بهتره یه خرده روزنامه بخونی بفهمی همچین لات و لات بازی تموم هم نشده! شما مثل اینکه اینجا زندگی نمیکنید نه؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام چند تا نکته وجود داره:

1- بنده قبلا دفاع شخصی کار کردم ولی مسئله ای که وجود داره اینه که تکنیک های آیکیدو فراتر از این دفاع شخصی های معمول هست. دلیلش مشخصه. چون هنر کنار رفتن از مسیر ضربه، گرفتن، قفل کردن و در نهایت در صورت عدم تسلیم، شکست رو توامان داره. برای دفع انرژی ضربه( که یکی از دوستان در بالا اشاره کرده) از انحراف مسیر ضربه و پیچش و دوران استفاده میشه. این موارد آیکیدو رو تبدیل به یه طریقت خطرناک میکنه که برای اجرای تکنیک هاش آمادگی بدنی، بالانس و تعادل و تشخیص سوی انرژی حرف اول رو میزنه و بهمین دلیل مثل بقیه رشته های دفاع شخصی نمیشه سریع آموزشش دید. نکته دیگه اینه که هر کدوم از تکنیک ها باید به تعداد خیلی زیاد تکرار بشن تا در مبارزه واقعی استفاده شن و الا به هیچ دردی نمی خورند!! باید جوری تکنیک به بدن بیوفته که برای شما شرطی بشه. طریقت های ژاپنی معمولا از دور نمایشی به نظر میرسند ولی از نزدیک...!!

2- نبرد و مبارزه مربوط به دو نفره و نه دو رشته و هنر و مکتب متفاوت! این بار صدم!

3- همون طور که بعضی از دوستان اشاره کردند، اگر فنون گلاویزی آیکیدو و یه رشته mid-range یا long-range که ضربات دست و پا رو ارتقا بده، ترکیب بشه تبدیل میشه به یه سیستم مرگبار. بنده 10 سال توآ کار کردم ولی این ضعف رو در تکنیک های گلاویزی احساس میکردم برا همین سمت آیکیدو اومدم.

4- در نهایت اگه کسی حوصله و وقتشو داشته باشه، برای بکار گیری سلاح سرد(البته بعد از به بار نشستن "هنر جابجایی بدن" یا "تای جوتسو") بنده کوبودو رو توصیه میکنم. البته با این مکتب تازه آشنا شدم ولی چیزی که دستگیرم شده اینه که خیلی اصیله...!

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام به همه دوستان

ترد و تاپیک خوبی باز کردید ممنون

اما یک نکته توجه فرمایید که آرامش در شیوه نگارش شما موجب آرایش نوع مطلب شما میشود

مطلب طوری نباشه که از کلمات بهترین و....... استفاده بشه (تفاوت کمیت و کیفیت به هر سبک)

قوانین بخش هنرهای رزمی از پیش مشخص شده

ممنون از حسن توجه شما

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
مسئله ی مهم دیگه اینه:

در اغلب سیستم های دفاع شخصی به تک ضربه ها و بصورت مرحله مرحله و با فرض ثابت موندن حریف واکنش نشون داده میشه. در طریقت آیکیدو، حریف بعد از اجرای ضربه دائما در حال حرکت توسط شما و یا خودش و در حال چرخش و دورانه-پس نمیتونه آزادی عملی برای ادامه ضربات داشته باشه- که معمولا با سد کردن و انحراف تعادل بدنی از محورهای طبیعی اش در پایان زمینگیر میشود.

با تقدیم احترام

deathdarkness

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کلیپ های آیکیدو را نگاه کردم بیشتر فرار از ضربه دست حریف است

رشته خوبی است ولی تا بطور عملی تو دعوا جدی کار نشده سالیان سال باید تمرین بشه

الان اگه جوجیتسو را در ایران کامل آموزش بدند فنون خفه کردن و ازین چیزا داره که بدآموزی میاره

منظورتونو متوجه نشدم,الان که تو جودو شیمه(خفه کردن)وکانسس(شکستن مفاصل)داره اموزش داده میشه و بد اموزی هم نداره یعنی چه جوری بگم واس ادمایی که با دوستاشون شوخی سنگین دارن اگه اصولی اموزش ببینن بهتره چون تو فن های خفه کردن جدا از احتمال مردن طرف احتمال اسیب دیدن حنجرش در اثر فشار زیاد هست که وقتی اکادمیک یادش بگیری این خطرا برا فردمقابل کمترین حد میرسه

samani.sepehr

Registered User
لایک‌ها
4
من خودم آی کی دو کارم.دو دفعه خفتم کردن 1 دفعه زدم 1دفعه کتک خوردم.به شرایط ربط داره.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
من خودم آی کی دو کارم.دو دفعه خفتم کردن 1 دفعه زدم 1دفعه کتک خوردم.به شرایط ربط داره.

البته صحیح میفرمایید . اما هیچ وقت نمیتوان شرایط باشگاه را با شرایط خیابان مقایسه کرد . بازسازی این شرایط به عهده شخص استاد می باشد . استاد میتواند با به وجود آوردن شرایط استرس زا و تحت فشار قرار دادن هنرجوها دید آنها را باز کند .

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
برو تو خط موی تای حالشو ببر عظلاتت میشن اهن البته باید تمارین بسیار سخت و طاقت فرسا انجام بدی در کنارش جوجیتسو هم برو البته به قول دوستمون این مسابقات ازاد بکس هیت اسم دقیقشو نمیدونم اونم واقعا عالیه اینا ورزشایی هستن که یکم خشنا باید به شرایط خودتونم نگاه کنید یا اگه میتونید ورزشی برین که باعث تعالی شما بشه تو اون ورزش یه استاد بشین

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
نتیجه ی مبارزه بین ایکیدوکا و کیک بوکسر گرچه به شخص ربط داره ولی اکثر مواقع کیک بوکسر میزنه !
ایکیدوکا فقط وقتی میبره که کیک بوکسر باهاش همکاری کنه
فنون پیچیده هیچوقت کارساز نبوده و نیستن

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
همون بوکسورش هم اگه به پست آیکیدو کار بخوره مشت دوم رو ننداخته، یارو دستشو میگیره چنان میپیچونه که از آرنج از جا در میاد! شما برو تاریخچه آیکیدو و نمونه هایی مثل استیون سیگال رو ببین بعد میبینی که چیزی مثل بوکس جلوش مثل یه شوخی بچگانه میمونه تا ورزش رزمی!

کمتر فیلم ببین بیشتر تمرین کن

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
نتیجه ی مبارزه بین ایکیدوکا و کیک بوکسر گرچه به شخص ربط داره ولی اکثر مواقع کیک بوکسر میزنه !
ایکیدوکا فقط وقتی میبره که کیک بوکسر باهاش همکاری کنه
فنون پیچیده هیچوقت کارساز نبوده و نیستن

بله حرف شما درست است . اما در مورد آی کی دو کارهایی صدق میکند که وضعیت آموزشی آنها مثل ایران است :D

البته . آی کی دو کار به معنای واقعی به سختی شکست میخورد . تجربه های زیادی در این مورد داشتم . ( البته در ایران آموزش ندیده بود :lol:)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
هر روش و سبکی به شیوه خودش زیباست.

شیوه نگارش ما طوری نباید باشه که از احترام و ....... یک رشته ورزشی کم بشه .

آیکیدو براساس نظم تولید شده و سیستمش به این صورت است که با دوران منظم حرکات نامنظم را متلاشی میکند.

یک آکیدو کار خوب با یک سیستم پیچیده منظم میتونه حریف خیلی خطرناکی باشه

ممنون از حسن توجه شما

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بله حرف شما درست است . اما در مورد آی کی دو کارهایی صدق میکند که وضعیت آموزشی آنها مثل ایران است :D

البته . آی کی دو کار به معنای واقعی به سختی شکست میخورد . تجربه های زیادی در این مورد داشتم . ( البته در ایران آموزش ندیده بود :lol:)

خب منم با توجه به اموزشش تو ایران گفتم
شاید کلا 1% از رزمیکارای ایرانی فرصت اموزش دیدن تو خارج رو داشته باشن
واسه همین باید شرایط موجود تو ایران رو در نظر گرفت

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
البته صحیح میفرمایید . اما هیچ وقت نمیتوان شرایط باشگاه را با شرایط خیابان مقایسه کرد . بازسازی این شرایط به عهده شخص استاد می باشد . استاد میتواند با به وجود آوردن شرایط استرس زا و تحت فشار قرار دادن هنرجوها دید آنها را باز کند .

ولی متاسفانه کمتر استادی هست که اینکارو کنه:(
یا خودشون هم بلد نیستن یا اینکه فقط به ارتش و یگان ویزه و **** یاد میدن این چیزا رو

بالا