برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت به تهران برای کار

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
پول خیلی زیاد بود و راحت در میومد مثلا کاری که اصفهان 10 تومن هم مشتری نمیده رو میگفتن 400 مشتری میگفت پس انعام بچه ها چی میشه من 500 میدم یا جنسی که اصفهان 10 تومنه 75 تومن میفروختن.خوب بود ولی برا خودشون.موقع حساب کتاب صاحب کاره دیوث بازی میخواست در بیاره و حمالی بکشه
از قدیم گفتند از اصفهانی بخر به تهرانی بفروش.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
درود

به طرف زنگ زدم پشت گوشی میگفت داداش نوکرتم شما پاشو بیا ما مرام میذاریم برات چایی هم میریزیم سس هم میاریم برات و از این حرفا
رفتم ترمینال جنوب به یه نفر که مسافر کشی میکرد گفتم منو بذار فلان جا گفت 50 تومن گفتم همکارت گفت 20 تومن گفت خب 30 تومن بده
رفتیم یارو من رو گذاشت دم یه موتور ساز گفت همینه کرایه رو بده من برم گفتم وایسا ببینم همینه مغازه داره گفت داداش برا کار اومدی گفتم اره به همکارش گفت حمید تو باهاش حرف زدی اونم گفت نه فهمیدم اینا نیستن زنگ یارو زدم گفت بیا مغازه روبرویی اینا هم گفتن داداش نرو بمون همینجا کار کن گفتم نه من با اون حرف زدم باید برم گفت خب برو ببین چطوره بعدش بیا با من کار کن
رفتم اونور خیابون 7-8 نفر کار میکردن صاحب کارشون یه زن بود.طرف که من باهاش حرف زده بودم فامیلای زنه بود گفت داداش همه موتورا بلدی؟گفتم اره گفت داداش اهل دود و دم که نیستی ما اینجا سالمیم ادم سالم هم میخوایم گفتم نه گفت خب میخوای محیط کار و جا خواب رو ببین ته مغازه سمت چپ یه در بود یه حموم توالت بود یه متر در یه متر یه دونه از مغزی های شیر حموم خراب بود یه دونه اش هم یه انبر قفلی زنگ زده بهش بود یه راه پله اهنی بود میرفت بالا یه جای متری بود روغن موتور گذاشته بودن یه اجاق بود روش سیم بود گفتن داداش ما اینجا 5 نفر هم خوابیدیم الان 3 نفریم گفتم خب دو نفرتون بخوابید پیش هم ببینم جا میشید یا نه.نشستنی باید میخوابیدن
به یارو گفتم مگه نگفتی سالمی ادم سالم هم میخوای پس این بساط سیخ و سنگ چیه گفت این مال اقا جلاله عادت کرده کاریش هم نمیشه کرد قدیمی اینجاس
یه پسره اونجا بود میگفت مال همدانم تویسرکان 16-17 سالش بود گفت داداش ما اینجا همون فراری ایم و عمل داریم تو چرا اومدی اینجا؟سس خلی؟
گفتم خب وضعیت پول چطوره گفت من رو 7 میلیون بدهکار کردن و کارت ملی ام و کارتون گوشی ام رو گرو کشیدن.گفتم چطوری بدهکار شدی گفت کار که میکردم پول نمیدادن مجبور شدم ازشون روزی 100 تومن پول دستی بگیرم برای غذا و سیگار
گفت کارای خوب رو خودشون برمیدارن گند کاری و پنچر گیری رو میدن به ما.یه موتور سازی اون طرف تر هست اونجا بهتره کار خوب میدن جا خوابش هم بهتره برو اونجا
یه نفر ساعت 11 شب اومد چشماش چپ بود تو رو میدید انگار داشت اونور رو میدید بهش میگفتن منوچهر.پسره گفت همینه برو دنبالش منم دیدم اینجا به درد نمیخوره رفتم اون مغازه
تو مغازه بعدی شب یکی دو نفر اومدن موتورشون رو براشون درست کردم.شب اومدیم بخوابیم تو بالکن مغازه یه نفر اونجا بود دوگانه سوز بود هم شیشه میکشید هم هروئین.چراغ هم روشن بود بهش گفتم چراغ رو خاموش کن گفت نه باید روشن باشه.تا 7 صبح مواد میکشید من 7 خوابیدم تا 9
9 صبح که شد اومدن مغازه رو باز کردن سر صدا شد بیدار شدم چسبیدم به کار.کار هم اینطوری بود که مشتری میومد سلام میکرد هر کی زود میپرید جلو مشتری سلام میکرد کار رو میگرفت.میخواستی کم رویی کنی تیر هم گیرت نمیومد.دویدم چند تا کار گرفتم انجام دادم اونجا هم یه کاغذ بود هر کی کار میکرد مینوشت منم به خودشون میگفتم بنویسن که فکر نکنن تو پاچشون میکنم.خودشون هم کار بلد نبودن سیاهی لشگر بودن
صاحب کاره هی میگفت اچار بیار اچار ببر جارو بزن من هی میخواستم براش قاطی کنم باز قاطی نکردم.غذا هم گرفتن خوردیم شب که شد به یارو گفتم من نیومدم اینجا برات شاگردی کنم یا کار ازت یاد بگیرم اونقدری که باید بلد باشم بلدم بیشتر از تو هم بلدم.برات اچار نمیارم ببرم کار نصفه نصفه هم نمیکنم.یه کار رو کامل میدی به من انجام میدم درصدم رو برمیدارم گند کاری و پنچر گیری هم نمیکنم.موتور و گیربکس باید بدی باز کنم.شب به شب هم تسویه میخوام.من استادم کار میکنم 50 درصد تو 50 درصد من اگه هم نمیخوای که تسویه میکنی من رو میذاری ترمینال جنوب
گفت داداش حرف حساب جواب نداره.ناموسا موتور و گیربکس بلدی؟فردا صبح دو تا موتور و گیربکس بهت میدم صفر تا صد جمع کنی.پول هم باهات شب تسویه میکنم گفتم ببینیم و تعریف کنیم
صبح شد ساعت 11 اومد دوباره گفت اچار بیار گفتم دیوث مگه باهات شرط نکردم؟موتور و گیربکس من که قرار بود صبح بهم بدی چی شد میدی یا نه گفت نمیدم گفتم پس حرف از نونت زدی تا همینجا تسویه کن من برم گفت نه من بهت غذا دادم گفتم خب اگه میگفتی میخوای پولش رو از درصد کم کنی که من نمیخوردم با یخ و ترشی پول رو گرفتم
یه نفر هم اونجا بود براش کار میگفت 4 ماهه بهش پول ندادن.گفت داداش اینجا به درد نمیخوره از تهران هم زده ات میکنن
رفتم اون مغازه ای که اول دیده بودمش گفت اگه خواستی بیا با ما کار کن.گفت داداش چرا با اونا کار نکردی گفتم کار نمیدادن بهم و میگفتن اچار بیار گفت داداش همه جا همینه تا 6 ماه.باید تابستون میومدی سس هم برات میاوردن التماست هم میکردن.برو میدون گمرک چند تا خیابون از هر طرف میدون هست پر از موتور ساز برو اونجا.رفتم میدون گمرک فقط تو یه خیابون هاش کار موتور میکردن و خبری هم نبود
برگشتم اومدم
باید یه نفر پیدا میکردم که تنها باشه یا یه شاگرد داشته باشه و کار درست حسابی بده و شب به شب تسویه کنه
نظر شما چیه؟
خلاصه ش اینکه همش رویا بود نه؟ الان برگشتی اصف ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
پول خیلی زیاد بود و راحت در میومد مثلا کاری که اصفهان 10 تومن هم مشتری نمیده رو میگفتن 400 مشتری میگفت پس انعام بچه ها چی میشه من 500 میدم یا جنسی که اصفهان 10 تومنه 75 تومن میفروختن.خوب بود ولی برا خودشون.موقع حساب کتاب صاحب کاره دیوث بازی میخواست در بیاره و حمالی بکشه
شهر چند میلیونی با این اوضاع بیکاری موقعیت کاری خوب برای ساکنینش بزور گیر میاد چه برسه یکی بخواد از یه شهر دیگه بیاد..
هم محله یی خودمم گفت میخوام‌بیام تهران کار کنم اهواز نمیصرفه..کار نیست..حقوق ها کمن .. گفتم ولا تهران هم خبری نیست.. تازه اهواز هزینه غذا و خونه و .. نداری اینجا تهران بیشتر پولت بخاطر همین میپره..
گفت نه.. تو دیوار یه آگهی اداره کاریابی دیدم گفتن کار توی کارخونه هست با جای خواب هست ماهی ۶ تومن.. ناهار هم رایگان.. روزی ۸ ساعت با بیمه..
گفتم بابا دروغه..کار همینطوریش هم باشه زود میقاپنش..باور نکن خبری نیست..گفت نه نمیخوام تو ذهنم بمونه که چرا نرفتم.. منم دیگه بهش اصرار نکردم‌گفتم حالا فکر میکنه نمیخوام میزبانش باشم و بیاد خونه یا اگه بیاد تهران جا برای من تو تهران تنگ میشه..
گفتم خب بیا.. شاید اینشالا همونطوری که ظاهر قضیه هست باشه..
اومد. رفت دفتر کاریابیه.. ۴۰۰ تومن ازش گرفتن.. گفتن ۶۰ تومن دستمزده باقیش مال آزمایشات هست که ما با آزمایشگاهی که بهت معرفی میکنیم هماهنگیم و نانه میبری و ازت پول نمیگیرن..
گفت خب.. کار؟
آدرس یه کارخونه تولیدی خارج شهر رو بهش دادن با یه برگه معرفی.. رفت اونجا بهش گفتن خوابگاه جای خواب نداره فعلا.. دو روز دیگه سر بزن.. دو روز بعدش دوباره رفت.. طرف گفت فعلا خبری نیست..جا نیست.. برو تا شنبه..جفتیش گفت کلا خبری نیست.. بعد یارو ماست مالی کرد گفت نه شنبه بیای اوکیه..
خلاصه رفیقمون فهمید همه این داستا گاو بندیه..اون شرکته با کاریابیه دستشون تو یه کاسه ست. هرکی میره همینو میگه و دست به سر میکنن آدما رو..
خلاصه رفیقمون شاکی رفت‌پیش کار یابیه..
طرف تا رفیق ما رو دید زود با زبون بازی کشیدش توی اتاق تا جلوی کارجو های دیکه که اومدن گندش در نیاد..
یکم فیلم بازی کرد گفت خدا خیرشون نده .. یه جای دیگه رو بهت معرفی میکنم برو اونجا.. یه آدرس دیگه داد..
بعدش رفیقمدن اومد و تعریف کرد برامون بهش گفتم نرو اونم همین داستانه.. از تو دیوار زنگ زد یه اداره کاریابی دیگه..از قضا آدرسش همونجا توی همون ساختمون طبقه پایین تر بود.. دوستم رفت پیششون..گفتن اینجا فقط ۶۰ تومن کارمزد میدی..گفت طبقه بالا ۴۰۰ گرفت..گفت اونا کلاه بردارن..مجوز هم ندارن.. ازشون‌شکایت کن.. بازار ما رو هم خراب کردن..
خلاصه رفیقمون نه رفت اونجا داد و هوار کنه نه شکایت کنه.. اومد خونه..فرداش رفت اهواز.. فقط مجموعا توی این پروسه یک میلیون تومن متضرر شد..

منم خواستم برم پیگیر اون دفتر کلاهبرداره بشم حداقل ۴۰۰ تومن رو پس بگیریم....دیدم رفیقم خودش بی خیاله..پایه نیست.. گفتم دیگه من چرا خودمو الکی واسش جر بدم وقتی تودش تمایلی نداره...
فرداش هم دیگه رفت اهواز..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
برای جریان خودت..
بنظرم حالا که اومدی تهران..
دیوار و فروم های موتور باز ها و .. رو خوب بگرد ایشالا یه موقعیت کاری خوب پیدا کنی..
توی همون میدون گمرک هم با پرس و جو میتونی حضوری چند جا سر بزنی..

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
معمولاً در اینجور موضوعات، استارتر تاپیک، نتیجه‌ی نهایی رو نمیگه و بقیه افراد از سرانجام کار مطلع نمیشن! ممنون که شما نتیجه رو در تاپیک نوشتید تا تجربه شما برای بقیه هم قابل استفاده باشه.

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
خلاصه ش اینکه همش رویا بود نه؟ الان برگشتی اصف ؟
رویا که نبود راست میگفت روزی 500 در میاد ولی به شرطی که 2 نفر باشن نه 6-7 نفر و کار خوب برداری نه حمالی
معتادبودن و بد حساب و زیادی هم نیرو داشتن 6-7 نفر در صورتی که 2 نفر بس بود.کار خوب ها رو خودشون بر میداشتن
پول هم زیاد در میومد ولی به من نمیرسید

Last edited:

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
برای جریان خودت..
بنظرم حالا که اومدی تهران..
دیوار و فروم های موتور باز ها و .. رو خوب بگرد ایشالا یه موقعیت کاری خوب پیدا کنی..
توی همون میدون گمرک هم با پرس و جو میتونی حضوری چند جا سر بزنی..
من زده شدم دیگه حوصله اش رو ندارم
دروغ زیاد میگن لاف میان دیوث منو 5-6 ساعت راه کشونده میگه بیا برات چایی میریزم مرام میذارم سس میارم اونجا میگه اچارو بیار دعوام شد باهاش به زور پول گرفتم اومدم

Last edited:

morimr

Registered User
لایک‌ها
392
من زده شدم دیگه حوصله اش رو ندارم
دروغ زیاد میگن لاف میان دیوث منو -65 ساعت راه کشونده میگه بیا برات چایی میریزم مرام میذارم سس میارم اونجا میگه اچارو بیار دعوام شد باهاش به زور پول گرفتم اومدم
سلام
من پیامارو خوندم
شما موتورسازی ؟ یعنی در حد حرفه ای؟ یعنی میتونی یه مغازرو خودت بچرخونی؟
اگر اینطوریه پیام بده بهم گرفتن یه مغازه کاری نداره اگر بتونی مردونه پای کار باشی
سرمایه گذار برای مغازه باشه میتونی کار کنی درست حسابی؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
سلام
من پیامارو خوندم
شما موتورسازی ؟ یعنی در حد حرفه ای؟ یعنی میتونی یه مغازرو خودت بچرخونی؟
اگر اینطوریه پیام بده بهم گرفتن یه مغازه کاری نداره اگر بتونی مردونه پای کار باشی
سرمایه گذار برای مغازه باشه میتونی کار کنی درست حسابی؟
سلام
من موتور سازم در حد حرفه ای.10-15 ساله تو این کارم و معروفم
همه موتور ها رو کار کردم هوندا سی جی طرح ویو تریل دو زمانه پالس ان اس اپاچی کلیک.صفر تا صد سیم کشی گیربکس.خلاصه میریزم پایین میریزم بالا موتور رو
اصفهان الان مغازه دارم ولی برام نمیصرفه مشتری برا تعمیر کم میاد مخصوصا زمستون.کرایه هم بالاست پولش در نمیاد
پول هم نمیدن مثلا تهران سیم کلاج عوض کردن رو 30 تومن میگرفتن اصفهان بهشون میگی 5 تومن میگن یا علی چه چخبره یه سیم کلاج عوض کردی 5 هزار تومن میخوای بگیری؟یا مثلا لنت رو تهران 50 عوض میکنن اینجا 10 تومن
من الان درامدم از تعمیر نیست از خرید و فروش موتوره.تو سایت دیوار میگردم یه موتور ارزون پیدا میکنم میخرم دوباره میذارم تو دیوار میفروشم.دلالی میکنم
یارو که رفتم مغازش تهران یه باطری از یه موتور عوض کرد 2 تا پیچ باید باز و بست گفتی گفت 400 تومن یارو به جای اینکه چونه بزنه گفت داداش پس انعام بچه ها چی من 500 میدم
همین باطری عوض کردن رو اصفهان بگی 10 تومن چونه میزنن و میخوان فرار کنن
اصلا تهران چونه زدن معنی نداشت هر چی میگفتی کارت میکشیدن
منوچهره که تهران بود رفتم مغازش برا کار بیشتر سودش تو لوازم بود لاستیک سر دسته (لاستیکی که به فرمون میخوره دستت رو میگیری بهش) 4500 تومنه میفروخت 45000 تومن یا در بغل هوندا سی جی 10 هزار تومنه میفروخت 75 هزار تومن یا روغن 30 تومنی رو میفروخت 140 تومن.میدونی روزی چند تا روغن عوض میکرد و میفروخت؟روزی 20-30 تا رو هر کدومش 110 تومن سود میشه 3 میلیون فقط سود روغن فروختن روغن سوخته ها هم لیتری 10 میخرن تعویض روغنی ها
یکی از شاگرد هاش میگفت داره ماهی 60 میلیون قسط میده تو ببین چقدر سود میکرد که ماهی 60 میلیون قسط میداد
اتفاقا تو فکرش رفتم که برم برا خودم تهران مغازه بزنم ولی نمیدونم کرایه هاش چنده.دست تنها هم هستم باید برم تهران بگردم دنبال مغازه تنهایی نمیتونم تهران هم درست بلد نیستم شب هم باید کلی پول مسافر خونه بدم تومسافر خونه هم یه مشت ادم فراری و معتاد هست تا صبح نمیذارن بخوابی
تهران هم اینجوری نیست که مغازه بزنی صبر کنی جا بیفتی همون اول مشتری میاد
من تهران باشم مغازه دست خودم باشه اوایل کار حداقل روزی 3 تومن میتونم در بیارم بعدش هم که شلوغ شد میرم شاگرد جور میکنم همون شاگردای منوچهر دو سه نفر ادم خوب که کاری بود و معتاد نبودن توشون بود میرم میارمشون با من کار کنن
من شرایط رو برات گفتم.شما شرایط رو بگو.حساب کتابمون چطوری باشه مثلا؟
اگه میخوای پیام بده صحبت کنیم

Last edited:

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
بنظرم معازه خودتون رو جمع نکنید و پل پشت سرتون رو خراب نکنید..به یک ماهی تستی بیاید..
کار کنید..مسافر خونه یا سوییت یا جایی ساکن بشید..
همه ابعاد زندگی و هزینه ها و محیط کار و تصفیه حساب و و و و .. رو به چشم ببینید و لمس کنید بعد تصمیم نهایی رو بگیرید..
شاید هم این یه موقعیت خوب تو زندگیتون باشه و ماها داریم زود قضاوت میکنیم..اگر هم دیدید قضیه اونطوری که فکر میکردید نبود خیلی راحت برمیگردید به شهر و کار خودتون و در آینده هم فکرتون درگیر نمیشه که کاش تهران میرفتم و اون فرصت رو از دست دادم و ..

با پست بالایی هم موافقم
منم با نظر ایشون هم نظرم

morimr

Registered User
لایک‌ها
392
سلام
همه موتور ها رو کار کردم هوندا سی جی طرح ویو تریل دو زمانه پالس ان اس اپاچی کلیک.صفر تا صد سیم کشی گیربکس.خلاصه میریزم پایین میریزم بالا موتور رو
اصفهان الان مغازه دارم ولی برام نمیصرفه مشتری برا تعمیر کم میاد مخصوصا زمستون.کرایه هم بالاست پولش در نمیاد
پول هم نمیدن مثلا تهران سیم کلاج عوض کردن رو 30 تومن میگرفتن اصفهان بهشون میگی 5 تومن میگن یا علی چه چخبره یه سیم کلاج عوض کردی 5 هزار تومن میخوای بگیری؟یا مثلا لنت رو تهران 50 عوض میکنن اینجا 10 تومن
من الان درامدم از تعمیر نیست از خرید و فروش موتوره.تو سایت دیوار میگردم یه موتور ارزون پیدا میکنم میخرم دوباره میذارم تو دیوار میفروشم.دلالی میکنم
یارو که رفتم مغازش تهران یه باطری از یه موتور عوض کرد 2 تا پیچ باید باز و بست گفتی گفت 400 تومن یارو به جای اینکه چونه بزنه گفت داداش پس انعام بچه ها چی من 500 میدم
منوچهره که تهران بود رفتم مغازش برا کار بیشتر سودش تو لوازم بود لاستیک سر دسته (لاستیکی که به فرمون میخوره دستت رو میگیری بهش) 4500 تومنه میفروخت 45000 تومن یا در بغل هوندا سی جی 10 هزار تومنه میفروخت 75 هزار تومن یا روغن 30 تومنی رو میفروخت 140 تومن.میدونی روزی چند تا روغن عوض میکرد و میفروخت؟روزی 20-30 تا رو هر کدومش 110 تومن سود میشه 3 میلیون فقط سود روغن فروختن روغن سوخته ها هم لیتری 10 میخرن تعویض روغنی ها
یکی از شاگرد هاش میگفت داره ماهی 60 میلیون قسط میده تو ببین چقدر سود میکرد که ماهی 60 میلیون قسط میداد
اتفاقا تو فکرش رفتم که برم برا خودم تهران مغازه بزنم ولی نمیدونم کرایه هاش چنده.دست تنها هم هستم باید برم تهران بگردم دنبال مغازه تنهایی نمیتونم تهران هم درست بلد نیستم شب هم باید کلی پول مسافر خونه بدم تومسافر خونه هم یه مشت ادم فراری و معتاد هست تا صبح نمیذارن بخوابی
من تهران باشم مغازه دست خودم باشه اوایل کار حداقل روزی 3 تومن میتونم در بیارم بعدش هم که شلوغ شد میرم شاگرد جور میکنم همون شاگردای منوچهر دو سه نفر ادم خوب که کاری بود و معتاد نبودن توشون بود میرم میارمشون با من کار کنن
اینطوری که میگی یه کم زیاده خوب دیدن نیست؟ همون قضیه آواز دوهول از دور خوش است؟
البته اینو قبول دارم که تو تهران موتور شدیدا بازارش عالیه از مسافرکش بگیر تا اسنپ و پیک و ... به خاطر ترافیک موتور شدیدا عالیه
من هیچی نمیدونم از موتور آنلاین هم به درد نمیخوره حضوری باید با هم صحبت کنیم فقط اینو بهم بگو که هزینه راه اندازی یه مغازه چقدره؟
ابزار خاصی لازم داری؟
الان تهرانی که بتونیم ببینیم همو؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
اینطوری که میگی یه کم زیاده خوب دیدن نیست؟ همون قضیه آواز دوهول از دور خوش است؟
البته اینو قبول دارم که تو تهران موتور شدیدا بازارش عالیه از مسافرکش بگیر تا اسنپ و پیک و ... به خاطر ترافیک موتور شدیدا عالیه
من هیچی نمیدونم از موتور آنلاین هم به درد نمیخوره حضوری باید با هم صحبت کنیم فقط اینو بهم بگو که هزینه راه اندازی یه مغازه چقدره؟
ابزار خاصی لازم داری؟
الان تهرانی که بتونیم ببینیم همو؟
میگم یارو صاحب کاره (منوچهر) اینقدر پول در میاورد زیاده؟والا به راحتی روزی 4-5 تومن در میاورد الان تازه زمستونه
تهران پیک ها هفته ای یه بار روغن عوض میکنن اینم روغن 30 تومنی رو 140 فرو میکرد.روزی 30 تا روغن بفروشه 3 میلیون سودشه سوخته ها هم لیتری 10 تومن میخرن ازش
من الان اصفهانم چند روز برا کار رفتم تهران پول خوب درمیاوردن ولی سر حساب کتاب میخواستن پول ندن و معتاد بودن منم حال نکردم با صاحب کاره (منوچهر) و شاگرد هاش
هزینه راه اندازی مغازه که پول رهن و اجاره.500 هزارتومن هم که بدی 1000 تا کارت ویزیت چاپ میکنن پخش میکنی بین پیک موتوری ها
ابزار که حدود 7-8 تومن گرون هاش میشه پمپ باد و دستگاه و سنگ فرز ارزون هاش هم اچار
پمپ باد دست دوم خوب میشه 4 تومن دستگاه جوش نو 2 تومن سنگ فرز نو 1 تومن اچار و پیچگوشتی هم 1-2 تومن باز دستگاه جوش و سنگ فرز هم میشه دست دوم خوب خرید اچار هم همینطور
لوازم و روغن هم یا باید از میدون گمرک یا اصفهان خرید.از 3 تا 10 برابر میشه لوازم رو گرون تر فروخت.کسی هم گیر نمیده
فعلا ن زام داره میگه تا میتونید تو پاچه هم بکنید فقط حرف سیاسی نزنید قبلا کسی گرون میداد تعزیرات اذیتش میکرد الان کسی گیر نمیده
من از تهران زده شدم سر این جریان که بهم گفت داداش بیا اینجا برات چایی میریزیم مرام میذاریم و سالمیم بعد رفتم سر پول دادن اذیت میکردن و معتاد بودن
رویایی فکر نمیکنم ولی درامد تهران زیاده اگه کار از خودت باشه
بازم سوالی داشتی بپرس داداش.مشورت کن پرس و جو کن.منم میلی به تهران رفتن ندارم.باز فکرات رو بکن من برام فرقی نداره

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,406
سلام
شما هزینه زندگی تو تهران هم در نظر داشته باش نسبت به اصفهان

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
سلام
همین قسمت که نقل قول کردم رو عملی کن

قرض کن ، وام خونگی فلان بیسار . و مغازه اجاره کن
مطمئن باش ضریب درامدت به ضریب خرجت میچربه.

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
سلام
همین قسمت که نقل قول کردم رو عملی کن

قرض کن ، وام خونگی فلان بیسار . و مغازه اجاره کن
مطمئن باش ضریب درامدت به ضریب خرجت میچربه.
سلام.حرفت درسته دمت گرم.برا کسی کار کردن فایده نداره باید خودم رییس باشم
یه رفیقی شریکی چیزی پیدا کنم بهتره.تنهایی هر کاری سخته
یه قیمت حدودی باید دستم باشه.اگه اجاره ها گرونه یا ولش کنم یا مثلا برم کرج یا شهریار که قیمت ها ارزون تره
سید داود اجاره مغازه تهران یه محله متوسط چند قیمته؟ @s.david.s
به درد موتور سازی بخوره (گمرک خانی اباد نازی اباد سید خندان اریا شهر ولیصر ستار خان نارمک مجیدیه) یا هر جای دیگه که خودت پیشنهاد میدی
سمت ترمینال جنوب انگار خیلی پیک موتوری هست.اونجا به درد میخوره؟
با 20-30 تومن پیش ماهی 3-4 تومن جایی گیر میاد؟تو کوچه هم باشه گذر باشه طوری نیست

Last edited:

morimr

Registered User
لایک‌ها
392
میگم یارو صاحب کاره (منوچهر) اینقدر پول در میاورد زیاده؟والا به راحتی روزی 4-5 تومن در میاورد الان تازه زمستونه
تهران پیک ها هفته ای یه بار روغن عوض میکنن اینم روغن 30 تومنی رو 140 فرو میکرد.روزی 30 تا روغن بفروشه 3 میلیون سودشه سوخته ها هم لیتری 10 تومن میخرن ازش
من الان اصفهانم چند روز برا کار رفتم تهران پول خوب درمیاوردن ولی سر حساب کتاب میخواستن پول ندن و معتاد بودن منم حال نکردم با صاحب کاره (منوچهر) و شاگرد هاش
هزینه راه اندازی مغازه که پول رهن و اجاره.500 هزارتومن هم که بدی 1000 تا کارت ویزیت چاپ میکنن پخش میکنی بین پیک موتوری ها
ابزار که حدود 7-8 تومن گرون هاش میشه پمپ باد و دستگاه و سنگ فرز ارزون هاش هم اچار
پمپ باد دست دوم خوب میشه 4 تومن دستگاه جوش نو 2 تومن سنگ فرز نو 1 تومن اچار و پیچگوشتی هم 1-2 تومن باز دستگاه جوش و سنگ فرز هم میشه دست دوم خوب خرید اچار هم همینطور
لوازم و روغن هم یا باید از میدون گمرک یا اصفهان خرید.از 3 تا 10 برابر میشه لوازم رو گرون تر فروخت.کسی هم گیر نمیده
فعلا ن زام داره میگه تا میتونید تو پاچه هم بکنید فقط حرف سیاسی نزنید قبلا کسی گرون میداد تعزیرات اذیتش میکرد الان کسی گیر نمیده
من از تهران زده شدم سر این جریان که بهم گفت داداش بیا اینجا برات چایی میریزیم مرام میذاریم و سالمیم بعد رفتم سر پول دادن اذیت میکردن و معتاد بودن
رویایی فکر نمیکنم ولی درامد تهران زیاده اگه کار از خودت باشه
بازم سوالی داشتی بپرس داداش.مشورت کن پرس و جو کن.منم میلی به تهران رفتن ندارم.باز فکرات رو بکن من برام فرقی نداره

سلام.حرفت درسته دمت گرم.برا کسی کار کردن فایده نداره باید خودم رییس باشم
یه رفیقی شریکی چیزی پیدا کنم بهتره.تنهایی هر کاری سخته
یه قیمت حدودی باید دستم باشه.اگه اجاره ها گرونه یا ولش کنم یا مثلا برم کرج یا شهریار که قیمت ها ارزون تره
به درد موتور سازی بخوره (گمرک خانی اباد نازی اباد سید خندان اریا شهر ولیصر ستار خان نارمک مجیدیه) یا هر جای دیگه که خودت پیشنهاد میدی
سمت ترمینال جنوب انگار خیلی پیک موتوری هست.اونجا به درد میخوره؟
با 20-30 تومن پیش ماهی 3-4 تومن جایی گیر میاد؟تو کوچه هم باشه گذر باشه طوری نیست
تهران نیستی الان؟
اومدی تهران تماس بگیر باهام قرار بزاریم حضوری صحبت کنیم
جا برای موندن خونه 60 متری هستش برای خودمه اندیشه هستش و یکی 48 متری مرتضوی تهران
دنبال مغازه بگرد ببین قیمت مغازه ها چقدره یه حساب کتاب کنیم ببینیم چطوریاست

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
722
تهران نیستی الان؟
اومدی تهران تماس بگیر باهام قرار بزاریم حضوری صحبت کنیم
جا برای موندن خونه 60 متری هستش برای خودمه اندیشه هستش و یکی 48 متری مرتضوی تهران
دنبال مغازه بگرد ببین قیمت مغازه ها چقدره یه حساب کتاب کنیم ببینیم چطوریاست
تهران نیستم
یه اشنا سمت میدون جمهوری مغازه موتورسازی زده
50 تومن پیش 9 تومن اجاره.دو تا هم تعمیر کار گذاشته خوب در میارن ماشالا.در و بر گمرک خوبه
مناطق پایین تهران با 5 تومن مغازه گیر میاد (راه آهن نازی اباد ۱۳ ابان افسریه هرندی فلاح مهراباد جنوبی بازار مولوی)

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من در رابطه با قیمت ملک تجاری اطلاعی ندارم
دیوار همین محله ها رو که خودتم گفتی جستجو بکنی ، قیمت دستت میاد

بالا