برگزیده های پرشین تولز

مکافات و سردرد با اداره پست....

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
همه موارد بالا رو قبول دارم به غیر از مورد 3
در طول زندگیم بالای 1000 مورد با پست فرستادم یا گرفتم اما هیچ وقت برنگشته احتمالا آدرس یا کد پستی ایراد داره

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
در طول زندگیم بالای 1000 مورد با پست فرستادم یا گرفتم اما هیچ وقت برنگشته احتمالا آدرس یا کد پستی ایراد داره

خریدار دو بار خرید کرده با یک آدرس و کد پستی بار اول تحویل گرفته ولی بار دوم عودت داده شده!همین مورد بالا که عکس زده شده آدرس و مشخصات به صورت پرینت گرفته میشه دست نویس نیست. چندین بار هم شده که کد پستی اشتباه باشه ولی در اداره پست گفتن که اشتباه هست وکد صحیح بدین تا ثبت بشه و کد اگر اشتباه باشه سیستم قبول نمیکنه

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
همیشه کدهای پستی مشتریهای خودتون رو از سایت پست جستجو و چک کنید که با پلاک خانه/ واحد مشتری اوکی باشد.چون خیلی پیش میاد مشتری آدرس کاملا دقیق نمیدهد و یا کد پستی مشکل داشته باشد و بعضی پستچیها ممکنه ادرس صحیح رو خودشون پیدا کنند ولی بعضی دیگه سریع برگشت میزنن و البته ممکنه بعضی واحدهای یک خانه چندین کد پستی داشته باشند

لینک جستجوی کد پستی/پلاک/واحد

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
همیشه کدهای پستی مشتریهای خودتون رو از سایت پست جستجو و چک کنید که با پلاک خانه/ واحد مشتری اوکی باشد.چون خیلی پیش میاد مشتری آدرس کاملا دقیق نمیدهد و یا کد پستی مشکل داشته باشد و بعضی پستچیها ممکنه ادرس صحیح رو خودشون پیدا کنند ولی بعضی دیگه سریع برگشت میزنن و البته ممکنه بعضی واحدهای یک خانه چندین کد پستی داشته باشند

تشکر حتما از این پس همین کار رو برای اطمینان بیشتر انجام میدم🙏

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
دفاتر پستی محل های شما هم سفارشی نمیفرستند؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
کلا اوضاع اداره های پست یه جوری خرابه که انگار از هفت دولت آزادند اینا و مطلقا هیچ نظارتی روشون نیست!

چند سال قبل یه چیزی رو فروخته بودم، خریدار گفته بود با پست بفرستم شهرشون و روی هزینه ارسال هم حساس بود طرف. ساعت 12:45 رسیدم اداره پست نزدیک مون و خواستم پست سفارشی کنم، بهم گفتند ساعت کار باجه سفارشی الان تموم شده! گفتم کجاست که ساعت کارش تموم شده؟ طرف گفت همین باجه است، ولی این ساعت دیگه فقط باید پیشتاز کنید!

خلاصه رفتم برای پیشتاز. اینو بگم که از همین پرشین تولز یاد گرفته بودم که کارمندهای اداره پست یه درصدی از روی درآمدی که برای پست ایجاد می کنند سهم بهشون میدن، و لذا به هر طریق ممکن می خوان مجبورت کنند بسته ات رو با پست پیشتاز دو قبضه بفرستی که بسیار گرون تر از سفارشی و پیشتاز یک قبضه است. به کارمندشون گفتم می خوام بسته ام رو پیشتاز یک قبضه کنم، گفت ما یک قبضه انجام نمیدیم! گفتم چرا، افتاد به من من کردن و خلاصه آخرش رسید به اینجا که حالا مگه چه فرقی می کنه! قیمتش که یکیه!

با عصبانیت از اداره اومدم بیرون و بسته رو اصلا نفرستادم. ولی گفتم باید حال شماها رو بگیرم...

عصر از خریدار عذرخواهی کردم و فرداش براش تی پاکس کردم (آدم بد اخلاقی بود و کلی هم حرف بار ما کرد). از اون به بعد هم برای پست کردن هیچ بسته ای به اون شعبه نمیرم. میرم شعبه ولیعصر که باجه سفارشی اش جداست و همه چیزش درست و حسابیه. بهترین راه حل این مشکلات هم همین پیدا کردن یه شعبه همکار و قانون مداره.

==================
اما بعد: یک جایی هست توی سایت اداره پست برای ثبت شکایت. از اون شعبه شکایت کردم و اتفاقات رخ داده رو مفصلا نوشتم. فردای اون روز موبایلم زنگ خورد و شخصی که خودش رو رییس اون شعبه معرفی می کرد گفت می خواستم ببینم این شکایت شما واقعیه؟ گفتم بله صد در صد واقعیه! گفت پس بی زحمت یه روزی از همین چند روز آینده بیاید این شعبه که ما شما رو ببینیم. ما هوای همسایه های خودمون رو خیلی داریم و باید ببخشید، ساعت کار سفارشی تا یک بعد از ظهر بوده و باید انجام می دادند! من هم آقای فلانی هستم! فرداش رفتم اون شعبه، خودم رو معرفی کردم و گفتم با آقای فلانی کار دارم، طرف رو صدا کردند، اومد کلی تحویل گرفت و به 3-2 تا از کارمندهای شعبه ها معرفی کرد و بعد به من گفت از این به بعد هر موقع که اومدید خودتون رو معرفی کنید، بچه ها می شناسندتون و کارتون رو اوکی می کنند. کارمند باجه سفارشی که من رو پیچونده بود هم به من نگاه نمی کرد و زیر لب هم گفت که آخه شکایت کردن دیگه واسه چیه؟ خلاصه قضیه تموم شد، ولی آخرش یه جورایی احساس کردم مشکل فقط برای من یه نفر حل شد و باز هم روال عمومی عین قبل خواهد بود! 🤦‍♂️

چند وقت بعد بچه خواهرم یه بسته برای پست داشت، بهش یاد دادم که اگر سفارشی بفرستی خیلی ارزون تر در میاد. رفته بود همون شعبه و کارمنده بهش گفته بود که شیطون بگو ببینم کی بهت یاد داده بسته ات رو پست سفارشی کنی و پیشتاز نکنی؟! 🤦‍♂️🤦‍♂️

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
کلا اوضاع اداره های پست یه جوری خرابه که انگار از هفت دولت آزادند اینا و مطلقا هیچ نظارتی روشون نیست!

چند سال قبل یه چیزی رو فروخته بودم، خریدار گفته بود با پست بفرستم شهرشون و روی هزینه ارسال هم حساس بود طرف. ساعت 12:45 رسیدم اداره پست نزدیک مون و خواستم پست سفارشی کنم، بهم گفتند ساعت کار باجه سفارشی الان تموم شده! گفتم کجاست که ساعت کارش تموم شده؟ طرف گفت همین باجه است، ولی این ساعت دیگه فقط باید پیشتاز کنید!

خلاصه رفتم برای پیشتاز. اینو بگم که از همین پرشین تولز یاد گرفته بودم که کارمندهای اداره پست یه درصدی از روی درآمدی که برای پست ایجاد می کنند سهم بهشون میدن، و لذا به هر طریق ممکن می خوان مجبورت کنند بسته ات رو با پست پیشتاز دو قبضه بفرستی که بسیار گرون تر از سفارشی و پیشتاز یک قبضه است. به کارمندشون گفتم می خوام بسته ام رو پیشتاز یک قبضه کنم، گفت ما یک قبضه انجام نمیدیم! گفتم چرا، افتاد به من من کردن و خلاصه آخرش رسید به اینجا که حالا مگه چه فرقی می کنه! قیمتش که یکیه!

با عصبانیت از اداره اومدم بیرون و بسته رو اصلا نفرستادم. ولی گفتم باید حال شماها رو بگیرم...

عصر از خریدار عذرخواهی کردم و فرداش براش تی پاکس کردم (آدم بد اخلاقی بود و کلی هم حرف بار ما کرد). از اون به بعد هم برای پست کردن هیچ بسته ای به اون شعبه نمیرم. میرم شعبه ولیعصر که باجه سفارشی اش جداست و همه چیزش درست و حسابیه. بهترین راه حل این مشکلات هم همین پیدا کردن یه شعبه همکار و قانون مداره.

==================
اما بعد: یک جایی هست توی سایت اداره پست برای ثبت شکایت. از اون شعبه شکایت کردم و اتفاقات رخ داده رو مفصلا نوشتم. فردای اون روز موبایلم زنگ خورد و شخصی که خودش رو رییس اون شعبه معرفی می کرد گفت می خواستم ببینم این شکایت شما واقعیه؟ گفتم بله صد در صد واقعیه! گفت پس بی زحمت یه روزی از همین چند روز آینده بیاید این شعبه که ما شما رو ببینیم. ما هوای همسایه های خودمون رو خیلی داریم و باید ببخشید، ساعت کار سفارشی تا یک بعد از ظهر بوده و باید انجام می دادند! من هم آقای فلانی هستم! فرداش رفتم اون شعبه، خودم رو معرفی کردم و گفتم با آقای فلانی کار دارم، طرف رو صدا کردند، اومد کلی تحویل گرفت و به 3-2 تا از کارمندهای شعبه ها معرفی کرد و بعد به من گفت از این به بعد هر موقع که اومدید خودتون رو معرفی کنید، بچه ها می شناسندتون و کارتون رو اوکی می کنند. کارمند باجه سفارشی که من رو پیچونده بود هم به من نگاه نمی کرد و زیر لب هم گفت که آخه شکایت کردن دیگه واسه چیه؟ خلاصه قضیه تموم شد، ولی آخرش یه جورایی احساس کردم مشکل فقط برای من یه نفر حل شد و باز هم روال عمومی عین قبل خواهد بود! 🤦‍♂️

چند وقت بعد بچه خواهرم یه بسته برای پست داشت، بهش یاد دادم که اگر سفارشی بفرستی خیلی ارزون تر در میاد. رفته بود همون شعبه و کارمنده بهش گفته بود که شیطون بگو ببینم کی بهت یاد داده بسته ات رو پست سفارشی کنی و پیشتاز نکنی؟! 🤦‍♂️🤦‍♂️
سلام
در اینکه پست سفارشی ارزون تر هست هیچ شکی نیست چون دیر تر میرسه و فکر هم کنم بیمه اش کم تر هست.
ولی نمی‌دونم چرا باید نظارت و کنترل داخلی در یک اداره دولتی وجود نداشته باشه؟ یعنی حتما باید اسم شکایت بیاد تا درست کار کنن؟ یک کارمند چقدر باید فطرت پستی داشته باشه تا دندونش رو برای خرده پول تیز کنه .

Golden_light

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
۵- زبان دراز بودن کارمند های اداره پست.
6-طلبکار بودن کارمندان
7-وقتی وارد اداره پست میشم احساس میکنم دارم میرم با دیوار حرف میزنم چون هیچ کس هیچ ایراد و یا مشکلی رو جوابگو نیست و همیشه ایراد از کسی دیگه هست و همه مامور و معذور میشن اکثرا هم خانم هستن و بسیار بد اخلاق هستن. هرجا هم که خانم نشسته نباید حرف بزنی انگار
آفرین همیشه چند تا خانم رو میکنن مسئول باجه ها و خیلی کند کار میکنن یعنی بری یه بسته پست کنی 2ساعت وقت احتیاج داری. بداخلاقی هم درست گفتی نمیشه 2 کلام باهاشون حرف زد میپرن بهت یا جوابتو نمیدن باید نیم ساعت معطل شی یه سوال بپرسی.
بسته بندی رو خیلی طول میدن مراجعه کننده هم زیاد هست ولی دستشونم خیلی کنده
اگر از خانه بسته بندی کنی زودتر راه میفتی ولی بسته بندی خانه رو قبول ندارن به بهانه اینکه باید بدونیم داخلش چیه و جلوی چشم ما بسته بندی بشه هزینه بسته بندی و فروش چسب و ...ازت میگیرن. حالا جعبه هیچی حتی اگه جعبه ببری درش باز باشه باید باخودت چسب ببری. اونجا برات یه چسب مقوایی بزنن هزینه بسته بندی جدا میگیرن. حالا سالی یکبار کار پست داشته باشی این شرایط به سختی ۱بار میشه تحمل کرد اما اگر بخوای درهفته چند بار پست داشته باشی و تعداد بسته هات بالا باشه کل روز رو باید اونجا صرف کنی

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
من قبلا تحویل درب منزل کار می کردم
یهو میشد 100 تا سفارش می گرفتم آماده می کردم تحویل پست بعد از 6 روز 95 سفارش برگشت می خورد.
به چشم دیدم بچه همسایمون سی دی آموزش بوکس خرید کرده بود پستچی آورد جلو درب مادرش گفت غلط کرده خریده ما نمی خواهیم .پستچی هم برگشت زد. فقط من می دونستم فروشنده چقدر زحمت کشیده برای آماده سازی اون.

در کل نقدی بهتر از هر چیزی هست.

ولی دقت کردید همه اینجورین.. یعنی گیر اون هزینه پستی هستن. حالا شما محصولو بزار مثلا 800 هزار و هزینه پست رایگان با جونو دل پرداخت می کنه. ولی حالا بگو 750 + 20 تومن هزینه پستی....

کسی با تاپین کار کرده؟ این چطوره؟
حداقل میتونیم سفارشی بزنیم و اختیار تیک زدن و نزدن هم دست خودمونه

از مهم ترین مشکلات با اداره پست اینه که ماموران پست و کارمندانی که در خود پست مرکزی هستند متاسفانه بسته ها را پرتاب می کنند! عجیب هست. در تمام جهان با نقاله و تسمه و . بسته ها جابه جا می شود اما در اینجا بسته ها پرتاب می شه و محتویات درونی می شکند و خراب می شود و اداره پست هم اصلا پاسخگو نیست و بیمه و .. هم الکیه

دفاتر پستی محل های شما هم سفارشی نمیفرستند؟

==================

آفرین همیشه چند تا خانم رو میکنن مسئول باجه ها و خیلی کند کار میکنن یعنی بری یه بسته پست کنی 2ساعت وقت احتیاج داری. بداخلاقی هم درست گفتی نمیشه 2 کلام باهاشون حرف زد میپرن بهت یا جوابتو نمیدن باید نیم ساعت معطل شی یه سوال بپرسی.
اگر از خانه بسته بندی کنی زودتر راه میفتی ولی بسته بندی خانه رو قبول ندارن به بهانه اینکه باید بدونیم داخلش چیه و جلوی چشم ما بسته بندی بشه هزینه بسته بندی و فروش چسب و ...ازت میگیرن. حالا جعبه هیچی حتی اگه جعبه ببری درش باز باشه باید باخودت چسب ببری. اونجا برات یه چسب مقوایی بزنن هزینه بسته بندی جدا میگیرن. حالا سالی یکبار کار پست داشته باشی این شرایط به سختی ۱بار میشه تحمل کرد اما اگر بخوای درهفته چند بار پست داشته باشی و تعداد بسته هات بالا باشه کل روز رو باید اونجا صرف کنی
دقیقا همینطور هست دیروز از تخفیفات جمعه سیاه دیجی کالا استفاده کردم حدود یک تومن لواز عدد ه‍
سلام دوست عزیز
بنده در ادارات خودم بسته بندی رو آماده میبرم واطلاع میم که ودم بسته ندی کو باز هم در فاکتور هزینه بسته بندی رو میبینم، وقتی هم بهشون میگی فقط بلد هستن همه تقصیر رو بندازن گردن سیستم!
متاسفانه هم کارمند هم پیبانی سایت ها خیلی بد شده و خودم سعی کنم کم ترین گفتگو ویا تماسی باهشون داشته باشم.یک پیشخن خدمات یش خونه ما هست خدا خیرش بده چند ساله مشتریشون هستم هم کار بلد هست هم با انصاف

بسته تحویلی امروز رو بینید چندمین باره اینطور میارن انگار مشت خورده.

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
کاش عکس بسته های قبل رو هم می‌گرفتم ولی دیگه هر بسته دیدم حتما عکس میگیرم و میذارم باشه .

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اداره پستی جای خونه ما مدت هاست هر وقت میرم اصن نه سفارشی قبول میکنه نه بسته بندی خودمونو! ۷-۸ تومن پول بسته بندی پاچه ادم میکنن
اصلا یک روال ثابتی هم شده
کسی هست اصن نظارتی کنه رو کار اینا؟ بلاخره اگه پست اپشن پست سفارشی و بسته بندی خودی رو داره ک دیگ اذییت نداره
حالا جالبه جعبه میبری مبگن این روش آرم داره تبلیغاته😂 جعبه معمولی میبری ب ی بهونه باز میخوان باز کنن چسبش بزنن
بعد اخرشم بهت رسیدی نمیدن میگن برو اس میاد برات😑 یعنی واقعا جای تاسفه

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
سلام
دفتر پیشخوان برین شما
بسته هایی هم که لوگو داره چسب قهوه ای پهن بزنی یا چسب کاغذی
بله اون کار پیامک هم خیلی اذیت می‌کنه بعضی وقتا بعد از یک روز میاد ،سعی کنید به دفتر پیشخوان برین اونا بهتر کار میکنن

بالا