برگزیده های پرشین تولز

نحوه نگهداری لاک پشت

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام
به عنوان کسی که 2 سال لاکپشت داشته به همه توصیه میکنم نگه ندارن
چرا ؟
چون بیچاره ها هر روز عذاب میکشن
چرا ؟
چون اونا باید توی برکه باشن
اگر هم نباشن تراریوم میخاد که شنا کنه و نور و اینا که لاکش نرم نشه
گناه دارن به خدا
ما داشتیم بردیم شمال آزادشون کردیم
با اینکه مثل اعضای خونواده دوسشون داشتیم تا این حد
باز هم لاکپشت خاکی مشکلی نداره
توی باغچه و اینا میره مشکلی پیش نمیاد واسش
ولی آبی ها گناه دارن محیطشون باید طبیعی باشه
الان من خودم یک خاکی هم دارم
اینم زبون بسته دیدم یه پرنده فروشی گذاشته بود تو یک شیشه کوچولو
دلم سوخت گرفتمش
الان تو زیر زمین مون هست هر هفته میارمش بالا میدم یک چیزی میخوره
ولی قصد دارم اگر جای خوبی پیدا شد ببرم تو باغی جایی آزادش کنم

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
دوستان من یه دونه گوش قرمز هدیه گرفتم خیلی کوچیکه..راجع بهش خوندم , تقریبا میدونم که گوشت خواره و برای بقیه گونه های زیستی خطرناکه و باکتری سالمونیا هم احتمالا داره. الان توی یه تشت کوچیک گذاشتمش , ابش رو هر روز عوض میکنم , غذا هم از این بسته کوچیک خارجی ها دارم که روزی چند تا دونه ریز براش میندازم...الان مشکل اینه که این بیچاره همش زیر یه گلدون کوچیک شیشه ای که توی تشت دکور گذاشتم قایم میشه..تحرکی به اون صورت جز برای غذا خوردن نداره.دلم میسوزه براش خیلی , چیکارش می تونم بکنم ابن بیچاره رو ? خودم هیچوقت نمیرفتم پول بدم اسارت یه بیچاره رو تضمین کنم حیف کادو گرفتم

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
رفتی دریا با خودت ببرش آزادش کن . دیگه اونجا هر کاری خودش صلاح میدونه انجام میده اگه خاکی باشه ساحل میمونه اگه آبی باشه میره دریا :D

اشتباهه خالص...این گونه انقدر خطرناکه که حتی توی سایتای فارسی هم کلی اخطار داده شده که در طبیعت ایران رها نشه

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
باکتریه برای انسان اسهال خونی ایجاد میکنه , توی ویکی نوشته بود انقدر مقاومه که برای تست کردن انتی باکتری ها ازش استفاده میشه..در طبیعت هم برای این بده چون بقیه جانوارنی که در راس چرخه اون منطقه قرار داشتن رو میخوره

kavand

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من یه لاک پشت گوش قرمز خریدم چند روز بعد خرید خوب شنامیکرد ولی امروز همش رو اب هست شنا نمیکنه لطفا کمک کنید

fereshte khanoom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من یه لاک پشت کوچولو پیدا کردم ولی اصلا نمیدونم چطوری باید ازش نگهداری کنم. میشه راهنماییم کنید؟؟ میشه بگین نر یا ماده و حدودا چند سالشه؟؟
باید تو چه دمایی باشه؟؟ اگه منبعی کتابی چیزی هست که راجع بش اطلاعات داشته باشه میشه بهم معرفی کنید؟

2014_12_27_14_29_03.jpg

2014_12_27_14_31_07.jpg
2014_12_27_14_02_13_Copy.jpg

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
من یه لاکپشت داشتم یونجه میخورد دم به دم هم عن میکرد!

Aliarezoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من 4 تا دارم از کوچیک به بزرگ. دو ساله توی باغچمون هستن! آب و غذا هم نمیدونم چی میخورن! همش لالا هستن. زمستون پارسال یک ماه زیر کلی برف مدفون شده بودن من فک کردم دیگه مردن اما دیدم تازه از خواب زمستونی بیدار شدن!!!!!!!!!
Salam shekleshun chejur shode bud?
Man yehafte nabudam alan bargashtam mibinam lakposhtam biharakate rafte tu lakesh hicham tekun nemikhore cheshmasham rafte tu in khabe yazabunam lal morde?

samandun12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میشه بگید مدل لاک پشت من چیه? رشد خواهد کرد یا نه? دختره یا پسر?مینیاتوریه ایا??!

buy66

Registered User
لایک‌ها
19
در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد اصول نگه داری از لاک پشت در منزل + جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.امروزه، افراد تمایل زیادی به نگهداری حیوانات خانگی در منزل دارند، لاک پشت ها یکی از این حیوانات خانگی می باشند که ظاهر جالبی داشته و بسیار آرام می باشند؛ در این مطلب شما را با روش نگه داری از لاک پشت در منزل آشنا خواهیم کرد.

روش نگه داری از لاک پشت
لاک پشت یکی از حیوانات با مزه و آرام است که بسیاری از افراد، علاقمند به نگهداری آن در منزل می باشند. بنابراین در این بخش سعی داریم اصول نگه داری از لاک پشت را به شما دوستان گرامی و خوانندگان عزیز این مطلب معرفی نماییم، از این رو پیشنهاد می دهیم با ما همراه شوید.

Keep-of-turtle-1-1.jpg

ابتدا لازم است که یک آکواریوم مناسب تهیه کنید و درون آن را آب به میزان کافی بریزید تا لاک پشت به راحتی و آزادانه در آن شنا کند. قسمتی از آکواریوم را با ماسه بپوشانید، زیرا لاک پشت ها احتیاج دارند برای مدتی خارج از آب باشند و به استراحت بپردازند. توجه داشته باشید که آبی که برای نگه داری از لاک پشت استفاده می کنید کلر نداشته باشد. همچنین از آنجا که این موجودات برای ادامه زندگی به نور و جذب ویتامین D نیاز دارند، از این رو توصیه می شود، آکواریوم را در جای نورگیر و در دمای مناسب قرار دهید. می توانید در آکواریوم لامپ های UV نصب نمایید، روش استفاده از این نوع لامپها، هفته ای دوبار و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه می باشد. آب و محل نگهداری از لاک پشت، همیشه باید تمیز باشد و بهتر است از فیلترینگ آب در آکواریوم استفاده کرد.

Keep-of-turtle-3.jpg

برای تغذیه لاک پشت نیز می توانید از سبزیجات و مواد غذایی مخصوص لاک پشت استفاده نمایید. برای این منظور بهتر است با دامپزشک مشورت کنید. همچنین هیچ وقت غذای مانده را به لاک پشت ندهید و نیز آنها را ۲ تا ۳ بار در هفته در جایی دیگر از محل زندگی اش غذا دهید؛ بعد از هر بار غذا دادن، آن را با آب گرم بشویید و سپس در جایش قرار دهید.

http://elmsara.com/70607-اصول-نگه-داری-از-لاک-پشت-در-منزل-جزئیات/

بالا