برگزیده های پرشین تولز

نقد آزاد و بررسی ارزهای رمزنگاری شده

بهترین بازار سرمایه گذاری از نگاه شما؟

• بازار مسکن

• ارزهای فیزیکی

• سکه و طلا

• بورس ایران

• ارزهای رمزنگاری شده

• دیگر...

Results are only viewable after voting.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام مجدد برادر! بزارید منم تک تک جواب بدم

سلام

شاید مثالم درست نباشه اما میگن هر مسجدی یک دستشویی هم داره، کریپتو هم همینه، 10000 تا کوین الان ایجاد شده که چه مشکلی رو در دنیا حل کنه؟ خب معلومه که حداقل 50%ش اصلا ارزشی ندارن و نیتشون خالی کردن جیب مردم هست و در نهایت شاید 20% قابلیت پیشرفت داشته باشند.

ولی نمیتونید منکر بشید که 99.99% بازار الان همون دستشوییه هستش! مخصوصا وابستگی شدید اینده کریپتو به 10-20 تا کوین اصلی که همشون همین مشکلات مورد اشاره رو دارند! پس درسته که منطقی هستش حرفتون ولی با واقعیت امروز نمیخونه!

خب الان منظور شما این نیست که پول های کاغذی پشتوانه دارند درسته؟
نه منظورم از پشتوانه ریل فاجبلیتی ائه! حالا به هر شیوه ای (فیات و غیره) و خیلی بحث گسترده ای هم هستش! کوین های فعلی کریپتو شاخصه های یه کورنسی واقعی رو ندارند! بازم میگم تکنولوژی رو من مشکلی باهاش ندارم! کوین ها مسیر بدی رو دارند میرند! بجای اینکه واسط معاملات باشند در واقع جای کالای ارزشمند رو میخوان بگیرن!

به نظر من هیچ کوینی پشتوانه نداره به معنای واقعی کلمه و اون چیزی که شاید در ذهن شماست، پشتوانه ی کریپتو اقبال مردم، حمایت آن توسط خود مردم، سازمان های مردم نهاد و ماینرهای شبکه هستند.

یکی از تفاوت های خوبی که کوین هایی مثل بیت کوین که مکس ساپلای دارند اینه که حداکثر یک تعداد واحد مشخصی در دنیا وجود خواهد داشت، شما نمیتوانید با زدن یک دکمه بر فرض مثال 1 واحد بیت کوین در کمترین زمان چاپ کنید ( تولید کنید )، احتمال تقلبی بودن آن تقریبا صفر است، و به قول این تبلیغاتی ها همراه با هزاران فواید دیگر :دی
البته اینایی که میگید مزیته از نظر من مزیت نیست! شما وقتی توزیع عادلانه ای برای یه کورنسی نداشته باشید هیچوقت اون کورنسی نمیتونه جایگزین چیز دیگه ای بشه! هر متی به ماجرا نگاه کنید (از ماین گرفته تا ولت هایی که عمده این کوین ها دستشونه) اینده ای برای این مدل وجود نداره مگر اینکه بصورت همون پانزی ادامه پیدا کنه! بازم میگم این حرفم درمورد همه کوین ها و غیره نیست! ولی 99% سرمایه مردم توی همین هایی هستش که این وضعو دارند!

اینجا طراح یا کلاهبردار پانزی کیه؟

چه کسی در این سیستم از شما پول درخواست میکنه که شما پولتان را در اختیار او قرار دهید؟

و چه کسی گفته با پولهای شما کار خواهد کرد؟

و چه کسی به شما تضمین سود خواهد داد؟

هیچکدام از این توضیحاتی که داده شده برای مشخصا بیت کوین صدق نمیکند، افراد با چسباندن یک سری کلمات به این بازار سعی بر تخریب این حوزه دارند.

پ.ن: در حال حاضر ما 10 هزار تا کوین داریم که من به جرات میتونم بگم 20% از آن فقط و فقط به این دلیل ایجاد شده اند که از نام کریپتو و بیت کوین برای جذب سرمایه و کلاهبرداری اقدام کنند، مثل بیت کانکت و خیلی کوین های فعلی که حالا چون شاید بعضی ها ناراحت شوند من نام نمیبرم، اما همانطور که شما به میوه فروشی می روید و بهترین و سالم ترین میوه را انتخاب میکنید، اینجا هم همینطور هست.

پ.ن: به نظر من، ما وقتی میخواهیم یک تیم فوتبالی رو به طور کلی بررسی کنیم نباید فقط گیر به این بدیم که این تیم مربی خوبی نداره، یا مدیرعاملش آدم درستی نیست، شما اول تمام خوبی هاش رو لیست کن، بنویس حالا عیب و ایرادهایش رو هم بنویس و بعد مقایسه کن، آیا شما خودت رو از رانندگی محروم میکنی به این دلیل که شاید یک نفر خلاف جهت بیاد و بزنه خدایی نکرده به ماشین شما و آسیب ببینی؟
برادر پانزی مدرن هیچکدوم از این موارد رو نداره! مثلا گولد گوئست! مسئله این هستش که شما فرض کن هر کوین الان 40هزار دلاره! اون کسی که وارد این بازار میشه فکر میکنه این کوین ها قطعی و 100% به هر دونه 1میلیون دلار میرسن (مثال دارم میزنم) اولا بالاتر گفتم که تویزع کوین ها شبیه جک ائه! یه ولت 25% فلان کوین اصلا منطقی نیست! دوما فرضا 1سال دیگه بشه 1میلیون دلار بازار بیت کوین میشه 19 هزار میلیارد دلار!!!!!!! مثه همین تصوراتیه که ملت درمورد بورس داشتند! یه سری خرج ها (مثه میزان سخت افزار مصرف شده برای ماین کردن با قیمت نرمال) رو ملاک ارزش واقعی قرار بدیم به یه عدد مشخصی میرسیم! اون عدد هم مثه قیمت واقعی انالیز شده سهام یه شرکت توی بورسه! نه رقمی که طرف فکر میکنه فردا صبح بشه 20 برابر! تو دنیای مدرن هر جا صحبت یک شبه پولدار شدن بدون توحه به حجم واقعی بازار و حجم واقعی تقاضا و میزان سرمایه ای که در اینده ورود میکنه باشه شما با پانزی طرف هستید! کما اینکه تعریفی که گذاشتین یه سمت ماجراس فقط! چارلز پانزی کاری که کرد و اسمش مونده گار شد بازار واقعی اون تمبر های بین المللی رو بزرگتر از چیزی که وجود داشت نشون داد! اصل ماجرا الان هم همینه!

بازم میگم من نوک سوزنی مخالف کریپتو به عنوان تکنولوژی نیستم! واقعا هم بهش اعتقاد دارم! ولی 99% کوین های فعلی رو باهاشون مخالفم! چون نه تنها بعد از اینکه به مشکلی بخوردند خودشون رو پایین میکشند بلکه خود تکنولوژی رو هم با خودشون پایین میکشند! الان شما قبول نداری 99% کسایی که الان وارد کریپتو شدند اصلا به خود کریپتو اعتقادی ندارند! به کوین ها و جهش ها و یه شبه پولدار شدن اعتقاد دارند!

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام مجدد برادر! بزارید منم تک تک جواب بدم

بازم میگم من نوک سوزنی مخالف کریپتو به عنوان تکنولوژی نیستم! واقعا هم بهش اعتقاد دارم! ولی 99% کوین های فعلی رو باهاشون مخالفم! چون نه تنها بعد از اینکه به مشکلی بخوردند خودشون رو پایین میکشند بلکه خود تکنولوژی رو هم با خودشون پایین میکشند! الان شما قبول نداری 99% کسایی که الان وارد کریپتو شدند اصلا به خود کریپتو اعتقادی ندارند! به کوین ها و جهش ها و یه شبه پولدار شدن اعتقاد دارند!

سلام و درود

ممنون بابت پاسخ.

با این تفاصیل شما چه بازاری را برای ترید کردن ( سرمایه گذاری ) پیشنهاد میکنید؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام و درود

ممنون بابت پاسخ.

با این تفاصیل شما چه بازاری را برای ترید کردن ( سرمایه گذاری ) پیشنهاد میکنید؟
مخلصم برادر. ببینید من واقعا توی سرمایه گذاری اینقدر وارد نیستم! چون بازار سرمایه همیشه مطابق منطق پیش نمیره! مثلا سهام تسلا توی امریکا! شاید 10برابر ارزش واقعی باشه الان! هر چقدر امار و ارقام و فروش و اکسپندبلیتی و سهم بازار اینده و حاشیه سود رو باهم بررسی کنید بازم به این اعداد و ارقام فعلی نمیرسید! ولی کماکان ممکنه سود ده باشه! حتی کوین ها هم قیاس زدم همین هستند! هیچ تضمینی نیست این بازی فعلی بیت کوین تا مدتهای مدید ادامه پیدا نکنه! تا وقتی سرمایه ورودی هست ممکنه بالا بره! ولی یه چیزی که اشاره کردم درمورد پانزی بودن رو بزارید باز کنم یکم!

شما یه کوین دارید که توزیع ثروتش نا عادلانس! چرا قابل قیاس با گلدکئسته؟ چون هر دو تا یه روند بی نهایت بودن ثروت برای بشریت رو دارن مبنا قرار میدن! کورنسی یه واسط ائه بین ارزش سایر کالا ها و خدمات! مثلا من یه ساختمون دارم میخوام تبدیل کنم به یه زمین! دارم ارزش این 2تا ابجکت فیزیکی رو با پول میسنجم! الان کوین ها مسیرشون اینه که تقریبا 80% در اختیار یه عده 3-4 هزار نفری هستند که توی تریدر ها معاملات رو دادن دست بات ها! یه کوین داره روزانه به قدر 30-40% کل مارکت اش معامله میشه! این طبیعیه؟ و در نهایت بالا رفتنش سود اصلیش برای همون 3-4 هزار نفره! ساختارش شبیه همون گلد کوئست نیست؟ که نفرات سر شاخه همیشه سود اصلی رو میبرند! اگر قرار باشه اون 5درصدی که مثه ماها میخوایم وارد بشیم سودی ببریم باید یه تعدادی ادم دیگه وارد بشه! دقیقا روندی مشابه همون زیر مجموعه ها ولی غیر مستقیم! و در نهایت بخاطر فانجبل نبودن با وضع فعلی یه حدی برای ورود سرمایه وجود داره! میگم ممکنه این روند مدتهای مدید ادامه پیدا کنه و حتی کوین ها بالاتر هم برند! ولی سیستماتیک ایراد دارند! یا مورد دیگه محدود بودن تعداد یه سری کوین ها هم جای بحث داره! مثلا نفت رو قیاس بزنیم! تا حدودی محدوده! ولی قیمتش بخاطر محدود بودن بالا پایین میشه؟ بخاطر تقاضا نوسان داره نه بخاطر محدود بودن! چیزی گه جایگزین قطعی داره محدود بودنش اصلا دلیلی نداره! باز 100 رحمت به نفت که مصرفیه! بیت کوین ذاتا از هدف اولیه اش خارج شده که نشون دادن مزیت های تکنولوژی بلاک چین بوده! تبدیل شده به قمار روی یه سری کد کلکسیونی!

درمورد سرمایه گذاری توی کوین ها مثال بزنم! BAT مثال خوبیه! همه مزیت های ممکن رو داره! تیم دو عالی! هدف خوب! همه خوبی های کریپتو رو حفظ کرده! روند تولید ثروتش حدود به نفرات خاصی نیست! واقعا به عنوان کورنسی فانجبل قابل استفاده است (چون ارزشش تابع همون ارزشیه که مثلا الگوریتم یوتیوب برای هر ویو داره به نسبت لوکیشن و غیره) و از ثانیه اول هم بجای ترید شدن چیزی که به عنوان کورنسی و واسط داره عمل میکنه! ولی نتیجه رو ببینید! استقبال عمومی نداره! سرمایه گذاری که اصلا نیست چون ذاتا ربطی به سرمایه گذاری نداره! همین یه مورد به نظر ثابت میکنه کریپتو اگر درست هم استفاده بشه بدرد بازار ترید و سرمایه گذاری نمیخوره! نه اینکه سودی نداشته باشه ها! ذات اینکه درست پیاده بشه با سرمایه گذاری بهم نمیخونه!

و نکته اخر به نظرم بهتره سرمایه گذار بیاد و تکلیف خودشو روشن کنه! مثلا نصف سرمایه اشو ببره توی بازاری که توی طولانی مدت بازدهی مشخصی داره و باقی رو ببره برای ترید کردن توی هر بازاری که مبتنی بر دانش و اطلاعات روزه! حالا میخواد بازار سرمایه کلاسیک (بورس-فارکس-و غیره) باشه یا بازار کریپتو یا هر مورد مشابه دیگه! ولی نصفی که برای اینده میواد سرمایه بزاره روی منابعی باشه که مطمئن هستش بازدهیش وابسته به زمان ئه! خیلی از هدج فاند های بزرگ الان دارن یه سهمی از بازار بزرگ سلامت ادمای مسن رو دنبال میکنن! چون 20-30 سال دیگه بزرگترین بازار از نظر بازدهیه با بالا رفتن سن افرادی که الان توی میانسالی هستند! بازم میگم که من نه تنها مخالف کریپتو نیستم بلکه بهش اعتقاد قبلی دارم و حتی مخالف وارد کردن سرمایه برای ترید کردن اصولی توی کوین ها و توکن های فعلی هم نیستم! ولی بخش دوم رو در جهت حمایت از بخش اول نمیدونم! کما اینکه فرضا یکی بخواد پولش رو برای رونق تولید ببره توی بورس! ایا لزوما باعث رونق تولید میشه وقتی خود شرکت ها ذاتا هدفشون این نیست؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
درمورد توزیع ولت ها (که لزوما هم انالوژی درستی نیست با توجه به اینکه مقدار زیادی از تاپ ولت ها مال ایکسچمجر ها هستش ولی بازم رقم قابل توجهی ولت ایسولیت داریم با تراکنش پایین) هم یه سری موارد هست که مشکل سازه! مخصوصا برای ورود سرمایه در اینده! حدود 40 میلیون ولت و یوزر اکسچنجر ها نزدیک 5% کل بیت کوین رو در کنترل دارند! 100 تا ولت اول حدود 15%! که البته گفتم ایکسپنجر ها سهم زیادی توش دارند! و در نهایت 2 هزار ولت بعدی حدود 30% رو در اختیار دارند! 10هزار ولت بعدی حدود 20%! 100هزار ولت بعدی 20% ! یعنی 150هزار ولت حدود 85%! اگر 1میلیون ولت اول رو ملاک قرار بدیم میشه 95%! این توزیع داغون اجازه ورود سرمایه از سمت مردم عادی رو بر فرض قیمت قیمتهای نجومی نمیده! فرضا بیت کوین بشه 1میلیون دلار! اولا که اون 95% اگر روند بازار رو به بالا باشه سهمشون بیشتر میشه (تا 98% طبق روندی که تا الان بوده) و دوما چطوری قراره سرمایه گذار جدید وارد کرد؟ سرمایه گذاری که میاد بین کوین دونه ای 1میلیون دلار بخره داره تصور میکنه میشه 10 میلیون! شدنیه؟ البته من به هیچ عنوان منکر بی نهایت بودن حماقت بشریت نیستم ولی فکر میکنم دیگه یه جایی شما بخوای پول رو هم اتیش بزنی دیگه درختی برای تولید پول باقی نمیمونه!

باقی که بعضا بدترم هم هستن! نهنگ دوج 30% که معرف حضور همه هست! 80% کلش دست 600 تا ولته! تقریبا بعد از 250هزار ولت اول زیر 2% کل کوین باقی میمونه! یعنی 10 میلیون ولت! ذات این کوین برای این بوده این دستروشن داغون رو بشکنه :D چقدر موفق بوده واقعا! یادمه 2014 سرجمع من و 2تا از دوستام از 2-3 هفته ماین روی هم 100 میلیون داشتیم! شایدم بیشتر البته! نگه میداشتیم الان تو 100 تا ولت اول بودیم! فروختیم پفک نمکی خریدیم باهاش! هیچ جای سوزشی هم نداره البته! قیاس زدن گذشته با الان از بیخ اشتباه ائه! تو یه تراکنش اشتباه یکی از ما 3تا نزدیک 5 میلیون دوج اش نابود شد! ارزش اون زمانش چقدر بود؟ هیچی تقریبا! ذات کریپتو رو اون زمان درک نکرده بودیم و الانم اینای که وارد میشه (چه ماینر و چه هولدر) درک نکردن! تریدر ها بحثشون سواست! خیلیاشون با سواد هستن! مخصوصا قدیمی ها! همون زمان توی پی تی روی الت کوین ها بحث های خیلی خوبی میشد! باز نسل جدید که وارد شدن رو قیاس نمیزنم چون اینا تریدر نیستن و فقط چون یه اکانت و چندرغاز پول وارد کردن فکر میکنن گرگ وال استریتن!

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
مخلصم برادر. ببینید من واقعا توی سرمایه گذاری اینقدر وارد نیستم! چون بازار سرمایه همیشه مطابق منطق پیش نمیره! مثلا سهام تسلا توی امریکا! شاید 10برابر ارزش واقعی باشه الان! هر چقدر امار و ارقام و فروش و اکسپندبلیتی و سهم بازار اینده و حاشیه سود رو باهم بررسی کنید بازم به این اعداد و ارقام فعلی نمیرسید! ولی کماکان ممکنه سود ده باشه! حتی کوین ها هم قیاس زدم همین هستند! هیچ تضمینی نیست این بازی فعلی بیت کوین تا مدتهای مدید ادامه پیدا نکنه! تا وقتی سرمایه ورودی هست ممکنه بالا بره!

خب دوست عزیز الان بحث سر انتخاب یک بازار سرمایه ( مارکت ) هست برای ترید و سرمایه گذاری، شما 1000 تا ایراد هم که بگیرید و مورد قبول هم باشه طبیعتا باید یک مورد بهتری رو هم معرفی کنید یا خیر؟

مثال میزنم:

فرض کنید من 120 میلیون کلا پول دارم و با توجه به نیازها و شرایط زندگیم خودرو پراید رو برای خودم انتخاب میکنم و میخرم، خب بعد شما میتونی به من ایراد بگیری که چرا بنز 5 میلیاردی نخریدم؟ حالا باز ما اینجا یک بنز 5 میلیاردی موجود داریم اگر همینم موجود نبود که...

ولی یه چیزی که اشاره کردم درمورد پانزی بودن رو بزارید باز کنم یکم!

شما یه کوین دارید که توزیع ثروتش نا عادلانس!

کوین مگه توزیع ثروت میکنه؟ ببخشید من این قسمت رو متوجه نشدم.

چرا قابل قیاس با گلدکئسته؟ چون هر دو تا یه روند بی نهایت بودن ثروت برای بشریت رو دارن مبنا قرار میدن! کورنسی یه واسط ائه بین ارزش سایر کالا ها و خدمات! مثلا من یه ساختمون دارم میخوام تبدیل کنم به یه زمین! دارم ارزش این 2تا ابجکت فیزیکی رو با پول میسنجم! الان کوین ها مسیرشون اینه که تقریبا 80% در اختیار یه عده 3-4 هزار نفری هستند که توی تریدر ها معاملات رو دادن دست بات ها! یه کوین داره روزانه به قدر 30-40% کل مارکت اش معامله میشه! این طبیعیه؟ و در نهایت بالا رفتنش سود اصلیش برای همون 3-4 هزار نفره! ساختارش شبیه همون گلد کوئست نیست؟ که نفرات سر شاخه همیشه سود اصلی رو میبرند!

همه ی کوین ها به این صورت نیست، ولی خب کوینی مثل بیت کوین وقتی میرسه به کف قیمتی، به طور مثال قیمت 3500-4000 دلار افرادی مثل من میترسن و میگن قرار هست صفر بشه و خریداری نمیکنن و دوباره همون نهنگ ها اقدام به خریداری میکنن وقتی رسید به سقف قیمتی من یادم میاد که شروع کنم به خرید.

این مسئله در آینده ی نزدیک خیلی بهتر میشه و با ورود افراد جدید مثل ایلان ماسک، شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و قطعا افرادی مثل زاکربرگ که الان بعضیا خودشون رو میکشن که آره اخبار فیک هست و فیسبوک همچین کاری نکرده، من همینجا به شما قول میدم که در آینده ی نزدیک خبرش میاد بیرون و بعد از این کوین های موجود بین افراد بیشتری تقسیم می شوند.

اگر قرار باشه اون 5درصدی که مثه ماها میخوایم وارد بشیم سودی ببریم باید یه تعدادی ادم دیگه وارد بشه! دقیقا روندی مشابه همون زیر مجموعه ها ولی غیر مستقیم! و در نهایت بخاطر فانجبل نبودن با وضع فعلی یه حدی برای ورود سرمایه وجود داره! میگم ممکنه این روند مدتهای مدید ادامه پیدا کنه و حتی کوین ها بالاتر هم برند! ولی سیستماتیک ایراد دارند!

سکه طلا، بورس، خودرو، مسکن و... وقتی خریداری نباشه چه اتفاقی واسش می افتد؟ حتی دلار، شما فرض کن دلار بشه 7 تومن ولی خریداری نباشه طبیعتا قیمتش افت میکنه، در نتیجه این یک موضوع کلی هست و ربطی به کریپتو نداره.

در بحث شرکت های هرمی مخصوصا از نوع غیر قانونیش شما میای بابت یک ساعتی که بر فرض مثال 1 میلیون ارزش داره 5 میلیون پرداخت میکنی و بعد باید یک نفر دیگه رو هم بیاری که اون ساعت رو بخره به قیمت بالاتر از بازار و از این حقه سودی گیرت بیاد و دیگه سیستم هیچ سودی نداره. در کریپتو شما 1000 تا کار میتونی انجام بدی، یکیش وام دادن و وام گرفتن هست به صورت کاملا اتومات و بدون مدیریت و یا دستکاری فرد یا نهادی، در کدام سیستم هرمی شما این آپشن رو مشاهده میکنید؟

این فقط یک نمونه بود.

یا مورد دیگه محدود بودن تعداد یه سری کوین ها هم جای بحث داره! مثلا نفت رو قیاس بزنیم! تا حدودی محدوده! ولی قیمتش بخاطر محدود بودن بالا پایین میشه؟ بخاطر تقاضا نوسان داره نه بخاطر محدود بودن! چیزی گه جایگزین قطعی داره محدود بودنش اصلا دلیلی نداره! باز 100 رحمت به نفت که مصرفیه! بیت کوین ذاتا از هدف اولیه اش خارج شده که نشون دادن مزیت های تکنولوژی بلاک چین بوده! تبدیل شده به قمار روی یه سری کد کلکسیونی!

همه ی کوین ها محدود نیستند، شما میتونید کوینی رو بخرید و یا نگه دارید که این مشکل رو نداشته باشه، البته مشکل از دید شما وگرنه من یک نوع مزیت میدونم.

حال، چرا نباید محدود باشه؟ باید یک نفر بشینه پای سیستم و هر موقع دوست داشت پول چاپ کنه و بریزه تو بازار و ارزشش رو کم کنه؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
بلانسبت شما، یکی از دلایل مهمی که خیلی از ایرانی ها با کریپتو مخالف هستند اینه که پولشون و سرمایشون رو جای دیگه بردن و هدر دادن و ضرر کردن اما دوستشون با یک دکمه سرمایش 10 برابر شده و این شخص دوست نداره کسی رو از لحاظ درآمد و سرمایه بالاتر از خودش ببینه! در نتیجه شروع میکنه به پارازیت ول دادن که آره قمار هست، هرمی هست، پانزی هست نابود میشه، صفر میشه 20 سال بعد هم عمرش رو میده به شما و این مارکت همچنان زنده هست، دیگه نمیشه هم پستش رو ریپلای کرد و بهش بگی، دیدی گفتم؟ :D

یکی از دوستان کلیپی رو گذاشت که یک مردی در سال 2013 در یوتیوب کلیپی رو منتشر میکنه و میگه آقایون فقط 1 دلار بیت کوین بخرید، و این 1 دلار شما رو تا 10 سال آینده پولدار میکنه، اگر هم نکرد شما چیزی از دست ندادید و فقط 1 دلار از شما کم شده، حالا فرض کنید اون آدم تو همین بخش همچین پستی رو درج میکرد، چه بلایی سرش میاوردن؟ چه تهمت ها و چه انگی رو بهش میچسبوندن؟ چه حملاتی بهش میشد؟

اون آدم الان یکی از محبوب ترین افراد کریپتو شده و با ثروتی باور نکردنی، کسانی هم که نگران 1 دلار بودن یا سکته کردن یا از حسادت مردن.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
این مورد هم رو هم عرض کنم خدمتتون، موردی که خودم دارم به چشم میبینم:

گول افرادی که به شما میگن نکنید، نخرید، انجام ندید و... رو نخورید این افراد همان لحظه ای که شما را از انجام کاری منع میکنن در فکرشون برای انجام دادن همان کار برنامه ریزی میکنن.

بزرگی میفرماید:

آدمایی که بهت میگن نمیتونی
همونایین که میترسن بتونی :)

البته من از این جملات انگیزشی فیک که کپی پیست میشه زیاد خوشم نمیاد ولی بعضی موقع ها لازم هست که به زبان بیاوریم.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
خب دوست عزیز الان بحث سر انتخاب یک بازار سرمایه ( مارکت ) هست برای ترید و سرمایه گذاری، شما 1000 تا ایراد هم که بگیرید و مورد قبول هم باشه طبیعتا باید یک مورد بهتری رو هم معرفی کنید یا خیر؟

مثال میزنم:

فرض کنید من 120 میلیون کلا پول دارم و با توجه به نیازها و شرایط زندگیم خودرو پراید رو برای خودم انتخاب میکنم و میخرم، خب بعد شما میتونی به من ایراد بگیری که چرا بنز 5 میلیاردی نخریدم؟ حالا باز ما اینجا یک بنز 5 میلیاردی موجود داریم اگر همینم موجود نبود که...
برادر حرفتون کاملا درسته! ولی مخاطب هاش فرق دارند! بحث اینه که یه نفر که هر روز داره ردیت رو بالا پایین میکنه و اخبار رو پیگیری میکنه و هدفش ترید به شیوه اصولیه تو بازار کریپتو به مشکلی نمیخوره! اصلا هدف کریپتو براش مهم نیست! گرچه بصورت سنتی اداره نمیشه ولی برای پول در اوردن برای این دسته بازار بدی نیست! چونبقول دوستان هم از بالا رفتنش سود میکنند و هم از پایین امدنش! منتها تو سطح عوام شدنی نیست! دید عوام به این مسائل کارو خراب میکنه! فکر میکنم درمورد بورس هم همین بحث شد! یه سری سالها کارشون بورس بوده ولی با وارد شدن مردم عادی الان همون افراد شاکی اصلی وضعیت بازارن! من به نظرم بازاری که خیلی تابع عوام نیست برای سرمایه گذاری فلزات گرانبها هستش (بجز طلا البته) چون سیگنال هایی که از سمت اخبار و مصرف کننده ها و تولید کننده ها میاد یه روند مثبت مداوم رو نشون میده! حتی نوسان گیری هم توش شدنیه! سایر بازار ها که بحث متفاوتی دارند! الان طرف داره هارد 100 دلاری از چین وارد میکنه و پیش فروش میده دست ملت 500 دلار :eek: اونم کاسبه توی این بازار و بقیه هم فکر میکنند کاسب هستند! شرایط مهمه! این چیزا مداوم نیست! کسی کارش انالیز عرضه و تقاضا باشه به نظر من میتونه با اطلاعات کافی پول خوبی در بیاره!

کوین مگه توزیع ثروت میکنه؟ ببخشید من این قسمت رو متوجه نشدم.
نه منظورم توزیع ثروت به اون مفهوم نبود! شما یه ملک یا زمین داری! ارزش این ملک یا زمین رو با کورنسی سنجش میکنی! ایا کریپتو این رو میتونه حل کنه؟ با سیستم توزیع فعلیش؟ قسمت دوم دیسنترالایز بودن خود کریپتو ائه! الان وقتی کل بازار کریپتو شده 4تا ترید و 10 تا ولت این ایا دیسنترالایزه؟ تازه به نظرم بدتر میشه که بهتر نمیشه! مثالی که درمورد bat زدم هم در این راستا بود! چرا باید قیمت bat با بیت کوین جابجا بشه؟ جالب اینه که بالا رفتنش تابع بیت کوین نیست! ولی افتش تابع بیت کوینه:D این نداشتن استقلال و نداشتن توزیع عادلانه بده! حتی مواردی که توزیع نسبتا عادلانه دارن (مثل همین bat) رو هم تحت تاثیر قرار میده!

همه ی کوین ها به این صورت نیست، ولی خب کوینی مثل بیت کوین وقتی میرسه به کف قیمتی، به طور مثال قیمت 3500-4000 دلار افرادی مثل من میترسن و میگن قرار هست صفر بشه و خریداری نمیکنن و دوباره همون نهنگ ها اقدام به خریداری میکنن وقتی رسید به سقف قیمتی من یادم میاد که شروع کنم به خرید.

این مسئله در آینده ی نزدیک خیلی بهتر میشه و با ورود افراد جدید مثل ایلان ماسک، شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و قطعا افرادی مثل زاکربرگ که الان بعضیا خودشون رو میکشن که آره اخبار فیک هست و فیسبوک همچین کاری نکرده، من همینجا به شما قول میدم که در آینده ی نزدیک خبرش میاد بیرون و بعد از این کوین های موجود بین افراد بیشتری تقسیم می شوند.

برادر حرفاتون درسته ها! ولی میگم درمورد مثال های معدود درسته! مشکل همینه که عام بازار اینطوری فکر نمیکنن! در ضمن اون نهنگ ها معمولا همشون چند تا نکته ثابت دارند! اولا اکثرا 2018 و 2019 بعد از ریزش های بزرگ خرید کردن و ولت هاشون ایجاد شده! دوما خیلی خرید مجدد نمیزنن و فعال نیستن! البته قاعده کلی نیست ولی همینه!
درمورد ماسک و اینا که اصلا بحثی ندارم! اون ادم خودش باعث 99% مشکلات فعلیه بشریته! از قول های الکی تا هایپ و غیره! اگر میخواستیم با همین سیستم فعلی پیش بریم الیزابت هولمز هم احتمالا الان جزو همین دسته اینفلوئنسر ها بود! حرفا و حرکات امثال ماسک با ریاضی و فیزیک محض هم نمیخونه! ولی برای مردم مهم نیست! یه سری دوست دارند اخبار دروغ ولی جذاب بشنوند! هر چقدر غیر واقعی و هم چقدرم احمقانه باشه براشون مهم نیست!

سکه طلا، بورس، خودرو، مسکن و... وقتی خریداری نباشه چه اتفاقی واسش می افتد؟ حتی دلار، شما فرض کن دلار بشه 7 تومن ولی خریداری نباشه طبیعتا قیمتش افت میکنه، در نتیجه این یک موضوع کلی هست و ربطی به کریپتو نداره.

در بحث شرکت های هرمی مخصوصا از نوع غیر قانونیش شما میای بابت یک ساعتی که بر فرض مثال 1 میلیون ارزش داره 5 میلیون پرداخت میکنی و بعد باید یک نفر دیگه رو هم بیاری که اون ساعت رو بخره به قیمت بالاتر از بازار و از این حقه سودی گیرت بیاد و دیگه سیستم هیچ سودی نداره. در کریپتو شما 1000 تا کار میتونی انجام بدی، یکیش وام دادن و وام گرفتن هست به صورت کاملا اتومات و بدون مدیریت و یا دستکاری فرد یا نهادی، در کدام سیستم هرمی شما این آپشن رو مشاهده میکنید؟

این فقط یک نمونه بود.
ارزش ذاتی اشون رو ولی از دست نمیدن! ببین منم بخثم همینه! 1دلاری شاید 20 سنت ارزش کاغذشه! ولی کریپتو تو بهترین حالت ارزشش پایه ماین ائه! البته بازم میگم نه همه کوین ها و توکن ها! اصلا استیبل کوین ها که بکنار! بیت کوین با شرایط فعلی شاید هر کوین 200-300 دلار ارزش پایه داره! منتها ارزش افزوده ای نداره! اعتبار فیات رو نداره! شما اگر نتونی برای یه پدیده کاربرد مشخص و اینده مشخصی تعریف کنی اون پدیدته بی ارزشه!
درمورد پانزی بودن هم بحث تو در توئه! همین اسمارت کانتکرت هم توش صدها مورد کلاه برداری هست! البته محدوده ولی هست! ولی منظور من اصلا این نیست! وقتی توزیع اون کوین و توکن عادلانه و بر اساس میزان ریسک عادی نیست طبیعتا نتیجه نهایی شبیه پانزیه! توی پانزی هم شاید 100ها هزار نفر پولدار شدن! فرضا الان با وضع فعلی کریپتو اینده رو روشن ببینیم معنیش این خواهد بود 1میلیون نفر پولدار میشن و 8میلیارد نفر بدبخت! ثروت که بالاتر نمیره! شما باید از ثروت کلاسیک بزنی یه اینجور چیزا ارزش بدی!
همه ی کوین ها محدود نیستند، شما میتونید کوینی رو بخرید و یا نگه دارید که این مشکل رو نداشته باشه، البته مشکل از دید شما وگرنه من یک نوع مزیت میدونم.

حال، چرا نباید محدود باشه؟ باید یک نفر بشینه پای سیستم و هر موقع دوست داشت پول چاپ کنه و بریزه تو بازار و ارزشش رو کم کنه؟

کماکان میگم خیلی از بحثمون مشترکه و منم قبول دارم! مشکل من وضع فعلیه! اونایی که واقعا دنبال اصلاح ساختار ناقص کریپتو هستند توی اقلیت ائن! اونایی که دنبال پولدار شدن یه شبه هستند تو اکثریت!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
بلانسبت شما، یکی از دلایل مهمی که خیلی از ایرانی ها با کریپتو مخالف هستند اینه که پولشون و سرمایشون رو جای دیگه بردن و هدر دادن و ضرر کردن اما دوستشون با یک دکمه سرمایش 10 برابر شده و این شخص دوست نداره کسی رو از لحاظ درآمد و سرمایه بالاتر از خودش ببینه! در نتیجه شروع میکنه به پارازیت ول دادن که آره قمار هست، هرمی هست، پانزی هست نابود میشه، صفر میشه 20 سال بعد هم عمرش رو میده به شما و این مارکت همچنان زنده هست، دیگه نمیشه هم پستش رو ریپلای کرد و بهش بگی، دیدی گفتم؟ :D

یکی از دوستان کلیپی رو گذاشت که یک مردی در سال 2013 در یوتیوب کلیپی رو منتشر میکنه و میگه آقایون فقط 1 دلار بیت کوین بخرید، و این 1 دلار شما رو تا 10 سال آینده پولدار میکنه، اگر هم نکرد شما چیزی از دست ندادید و فقط 1 دلار از شما کم شده، حالا فرض کنید اون آدم تو همین بخش همچین پستی رو درج میکرد، چه بلایی سرش میاوردن؟ چه تهمت ها و چه انگی رو بهش میچسبوندن؟ چه حملاتی بهش میشد؟

اون آدم الان یکی از محبوب ترین افراد کریپتو شده و با ثروتی باور نکردنی، کسانی هم که نگران 1 دلار بودن یا سکته کردن یا از حسادت مردن.
بله برادر کاملا موافقم با این صحبت! منتها میگم روند ورود ادما و توزیع کوین ها مخالف این ایده است! ببین من شخصا مخالف پولدار شدن یه شبه هستم! چون پولدار شدن 1شبه بدون تولید ثروت یعنی از جیب بقیه یه چیزی رفته! ذاتا بد نیستا! منتها 2تا ایراد داره! اولا 180 درجه مخالف فلسفه کریپتو ائه! فلسفه کریپتو این هستش که جلوی سنترالایز شدن کورنسی (که واسط تبدیل ثروت به نیاز افراد ائه) رو بگیره! دوما شفافیت مالی ایجاد کنه! توش هدف تولید ثروت کاذب اصلا جایگاهی نداشته! ولی خب این توجیه هم هست اونایی که باور داشتن بهش دارن بهره اش رو هم میبرند! ولی اصل ماجرا تغییری نکرده!در ضمن اون قسمت پانزی و غیره درمورد کریپتو نبود ها! درمورد بازار فعلی کوین ها بود! مارکت کپ فعلی الت کوین هایی که توزیع خوبی دارند خودش اثبات حرف منه! چرا این گذر از بیت کوین و pow اتفاق نیوفتادهد هنوز؟ چرا استیبل کوین ها مثه مور و ملخ سبز شدن! مشکل اینه که با پدیده بشدت پیچیده ای طرفیم! مزیت ها و معایبش توی هم گره خوردن! هیچکس نمیتونه بگه سیاه یا سفیده! کاملا خاکستریه! ولی من به نظرم روند ورود ادمای جدید به این بازار و کنترل فعلی ایکسچنجر ها روی بازار و ولت های بزرگ و نهنگ ها عملا کار رو به جایی رسوندن که اصلاحش ممکن نیست! لزوما این عقیده من به این معنی نیست که برای سرمایه گذاری خوب نیست! هر چقدر ادمای بیشتری باهاش اشنا بشن جای بیشتری برای ورود سرمایه و سود های بالا داره! ولی نمیشه کتمان کرد با روند فعلی این سود ها مبتنی بر مزیت های کریپتو نیست! مبتنی بر جویه که راه افتاده و افرادی که به چشم تور ماهیگیری به این ماجرا نگاه میکنند! کریپتو بصورت ذاتی میتونه تولید ثروت کنه! حذف شدن بانکداری کلاسیک و رزرو کورنسی ها خودش حداقل نزدیک 20% افزایش ثروت بشریت رو بدنبال داره! این 20% عدد بزرگیه و ریوارد بزرگی هم خواهد بود برای اونایی که به کریپتو اعتقاد دارند! منتها الان مسیر به سمت دیگه ایه! تا وقتی اطلاع رسانی کافی نشه و راه حل های دائمی و خوبی پیدا نشه و بازار تحت تاثیر این باشه که به 2-3 تا کوین به عنوان کدهای ارزشمند بر اساس اقبال عمومی نگاه کنند به نظر من این بازی خیلی به نفع سرمایه گذار و بشریت نیست!

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
ولی با وارد شدن مردم عادی الان همون افراد شاکی اصلی وضعیت بازارن!

مردم عادی وقتی ضرر میکنن میرن دنبال اینکه چی شد که ضرر کردن؟ چرا اونا ضرر کردن ولی دوستشون مثلا با سود سرمایش رو خارج کرد؟ در نتیجه میره خودش رو آماده میکنه برای المپیک بعدی :دی

الان وقتی کل بازار کریپتو شده 4تا ترید و 10 تا ولت این ایا دیسنترالایزه؟

10 تا والت؟ متوجه نشدم این قسمت رو.

جالب اینه که بالا رفتنش تابع بیت کوین نیست! ولی افتش تابع بیت کوینه

مثال میزنم:

وقتی در ایران دلار ارزان میشود، آیا یورو ارزان نمیشه؟ پوند ارزان نمیشه؟ وقتی هم دلار بالا بره، ارزهای دیگه هم بالا میرن ولی ضریبشون فرق میکنه.

در مورد ایلان:

ما باید از ایلان استفاده کنیم و نه اون از ما، اگر ما استفاده کردیم خب طبیعتا میبریم ولی اگر گذاشتیم اون از ما استفاده کنه با ضرر هنگفتی مجبور میشیم از بازار خارج بشیم.

شاید هر کوین 200-300 دلار ارزش پایه داره

الان برای ماین هر 1 بیت کوین 300 دلار هزینه میشه؟

همین اسمارت کانتکرت هم توش صدها مورد کلاه برداری هست!

قطعا همینه، قبول دارم این حرف رو. شما اگر پولت رو توی موسسه غیر رسمی هم بذاری ریسک کردی و امکان داره پولت از دست بره، اما آیا میشه کل سیستم بانکی رو زیر سوال برد؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
بله برادر کاملا موافقم با این صحبت! منتها میگم روند ورود ادما و توزیع کوین ها مخالف این ایده است! ببین من شخصا مخالف پولدار شدن یه شبه هستم! چون پولدار شدن 1شبه بدون تولید ثروت یعنی از جیب بقیه یه چیزی رفته! ذاتا بد نیستا! منتها 2تا ایراد داره! اولا 180 درجه مخالف فلسفه کریپتو ائه! فلسفه کریپتو این هستش که جلوی سنترالایز شدن کورنسی (که واسط تبدیل ثروت به نیاز افراد ائه) رو بگیره! دوما شفافیت مالی ایجاد کنه! توش هدف تولید ثروت کاذب اصلا جایگاهی نداشته! ولی خب این توجیه هم هست اونایی که باور داشتن بهش دارن بهره اش رو هم میبرند! ولی اصل ماجرا تغییری نکرده!در ضمن اون قسمت پانزی و غیره درمورد کریپتو نبود ها! درمورد بازار فعلی کوین ها بود! مارکت کپ فعلی الت کوین هایی که توزیع خوبی دارند خودش اثبات حرف منه! چرا این گذر از بیت کوین و pow اتفاق نیوفتادهد هنوز؟ چرا استیبل کوین ها مثه مور و ملخ سبز شدن! مشکل اینه که با پدیده بشدت پیچیده ای طرفیم! مزیت ها و معایبش توی هم گره خوردن! هیچکس نمیتونه بگه سیاه یا سفیده! کاملا خاکستریه! ولی من به نظرم روند ورود ادمای جدید به این بازار و کنترل فعلی ایکسچنجر ها روی بازار و ولت های بزرگ و نهنگ ها عملا کار رو به جایی رسوندن که اصلاحش ممکن نیست! لزوما این عقیده من به این معنی نیست که برای سرمایه گذاری خوب نیست! هر چقدر ادمای بیشتری باهاش اشنا بشن جای بیشتری برای ورود سرمایه و سود های بالا داره! ولی نمیشه کتمان کرد با روند فعلی این سود ها مبتنی بر مزیت های کریپتو نیست! مبتنی بر جویه که راه افتاده و افرادی که به چشم تور ماهیگیری به این ماجرا نگاه میکنند! کریپتو بصورت ذاتی میتونه تولید ثروت کنه! حذف شدن بانکداری کلاسیک و رزرو کورنسی ها خودش حداقل نزدیک 20% افزایش ثروت بشریت رو بدنبال داره! این 20% عدد بزرگیه و ریوارد بزرگی هم خواهد بود برای اونایی که به کریپتو اعتقاد دارند! منتها الان مسیر به سمت دیگه ایه! تا وقتی اطلاع رسانی کافی نشه و راه حل های دائمی و خوبی پیدا نشه و بازار تحت تاثیر این باشه که به 2-3 تا کوین به عنوان کدهای ارزشمند بر اساس اقبال عمومی نگاه کنند به نظر من این بازی خیلی به نفع سرمایه گذار و بشریت نیست!

این پست شما رو میشه گفت 99% باهاش موافق هستم :دی، البته نه به این معنا که بقیه پست هاتون عیب و ایرادی داشت ولی با این پست بیشتر حال کردم، حرف حق رو باید قبول کرد، اما یک مورد مهم رو در این سیستم میخواهم خدمتتون عرض کنم، آیا این سیستم از 10 سال پیش تا به امروز چیزی جز سودآوری داشته؟ ( به طور کلی عرض میکنم ) و کاری به محدود مواردی که کلاهبرداری شده، بلاک کردن و ... ندارم

خب ما باید چکار کنیم؟ دست روی دست بذاریم و هیچکاری نکنیم؟ بریم از صبح ساعت 6 تا شب ساعت 12 کار کنیم که آخر ماه شاید پولمون رو بدن شاید نه؟

الان امثال وارن بافت چطوری پولدار شدن؟ هرچند خودمم خوشم نمیاد ازش :دی، ولی با دست روی دست گذاشتن و ریسک نکردن آدم به جایی نمیرسه.

یک مورد جالب رو خدمتتون عرض کنم، من کارم شغلم و علاقم سیستم های پرداختی هست، سال 2014 با اینکه کارم همین بود، دوستان به من پرداخت با بیت کوین رو پیشنهاد میکردن و من قبول نمیکردم، چون بر این باور بودم که این سیستم کلاهبرداری و دزدی هست، در صورتی که اگر 1 هفته رفرنس های معتبر رو مطالعه میکردم و در حد 1 میلیون ریسک میکردم الان وضعیت خیلی بهتری رو داشتم.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
مردم عادی وقتی ضرر میکنن میرن دنبال اینکه چی شد که ضرر کردن؟ چرا اونا ضرر کردن ولی دوستشون مثلا با سود سرمایش رو خارج کرد؟ در نتیجه میره خودش رو آماده میکنه برای المپیک بعدی :دی
این اون قسمتیه که میگم برای تریدر های با تجربه و دانش فعلی هم شدنیه! یکی از دوستان خود من هست! روند بازار هیچوقت توی بیزینسش تاثیری نذاشته! وقتی بالا میره کوین میخره و وقتی پایین میاد استیل کوین! اگر دنبال این هستید که بگیم از همین اش فعلی هم میشه پول دراورد به چشم سرمایه گذاری بهش نگاه کرد من کتمان نمیکنم و 1005 هم تایید میکنم! بلد باشیم و راهشو بدونیم شدنیه! ولی خب قبول کنید مسیر متفاوتیه از هودل کردن کوین ها!

10 تا والت؟ متوجه نشدم این قسمت رو.
منظورم این بود که بخاطر ارقام بالای هزینه تراکنش الان 10 تا ول ایکسچنجر ها شدن در نقش خود بلاک چین! جز اینه؟

مثال میزنم:

وقتی در ایران دلار ارزان میشود، آیا یورو ارزان نمیشه؟ پوند ارزان نمیشه؟ وقتی هم دلار بالا بره، ارزهای دیگه هم بالا میرن ولی ضریبشون فرق میکنه.

در مورد ایلان:

ما باید از ایلان استفاده کنیم و نه اون از ما، اگر ما استفاده کردیم خب طبیعتا میبریم ولی اگر گذاشتیم اون از ما استفاده کنه با ضرر هنگفتی مجبور میشیم از بازار خارج بشیم.
برادر اونا پایه متفاوت ندارن! نسبت به هم بالا پایین میشن! بهم متصل نیستن که! همشون جداگونه ارزش ذاتی دارند! قیاس مل الفارغ میزنید! من خودم مثال زدم دیگه! bat چا باید قیمتش وابسته به بیت کوین باشه؟ چه ارتباطی به هم دارند؟ فرضا فردا اتریوم گرون بشه باید bat هم گرون بشه؟ چرا نمیشه؟ روند فعلی کریپتو اصلا منطقی نیست! چون اسم کریگتو روی چیزیه دلیل نمیشه ارزش ذاتی اش بر پایه بیت کوین باشه! خود این 180درجه مخالف تئوری دیسنترالایز کردن کورنسیه! وقتی دلار ارزشش تابع اعتبار امریکاس اون قسمت اعتبار امریکا جای بحثه برای سنترالایز بودن! نه اینکه خود اون کورنسی ایرادی داره! وقتی یه الت کوین تابع تقاضا و قیمت بیت کوین باشه بصورت جنرال این اصل دیسنترالایز بودن زیر سوال رفته! حرف شخص من نیستا! 1000 نفر دارن همین حرفو میزنند! در مورد ایلان هم گفتم بحثی ندارن! خیلی مرتبط به بحث الان ما نیست ولی شیاده!

الان برای ماین هر 1 بیت کوین 300 دلار هزینه میشه؟
متوسط قیمت کل سخت افزار مورد استفاده اش از 2009 تا الان بر اساس تعداد کوین این عدده! البته حدودی! منطورم ماین لحظه ای بر اساس دیفیکالتی نیست! یه مثال بزنم! طلا و انرژی از نظر دوستان بهم ارتباطی ندارند! ولی در واقعیت طلا هم وابسته به قیمت انرژی و تجهیزاته! چون شما میتونید از دریا طلا بگیرید! به نسبت قیمت روز طلا اگر قیمت روز انرژی و تجهیزات رو حساب کنیم معمولا استخراج طلا از دریا بصرفه نیست! روزی که اینقدر گرون بشه به نسبت انرژی و وسایل که توجیه پیدا کنه برای بشر به نظرت نمیان بزنن تو اینکار؟ همزمان این خودش باعث میشه اولا قیمت انرژی 1/10 نشه و قیمت طلا هم 1شبه 10 برابر نشه! این تعادل همیشه بوده! چرا توی کوین ها نیست؟ چرا بالا رفتن قیمت بیت کوین بر اساس بالا رفتن دیفیکالتی نبوده؟ داریم درمورد شرایط عادی صحبت میکنیم دیگه؟ میخوایم روی بیت کوین ارزش بزاریم! این موارد خارج از عرفه که من بهش گیر دادم! وگرنه بازم میگم خیلی از خرفامون بهم شبیه ائه! مخالف من با شرایط فعلی بخاطر این هستش که یکم اینده اصلی کریپتو رو دچار مشکل میکنه! ممکنه 10 سال عقب بندازه!

قطعا همینه، قبول دارم این حرف رو. شما اگر پولت رو توی موسسه غیر رسمی هم بذاری ریسک کردی و امکان داره پولت از دست بره، اما آیا میشه کل سیستم بانکی رو زیر سوال برد؟
خودمم گفتم در سطح خیلی محدوده! خیلی روش تاکیدی ندارم! فقط مثال زدم سو استفاده تو همه سیستم ها شدنیه! کریپتو به نظرم سابقه بدی نداره! بر خلاف تبلیغات موجود!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
این پست شما رو میشه گفت 99% باهاش موافق هستم :دی، البته نه به این معنا که بقیه پست هاتون عیب و ایرادی داشت ولی با این پست بیشتر حال کردم، حرف حق رو باید قبول کرد، اما یک مورد مهم رو در این سیستم میخواهم خدمتتون عرض کنم، آیا این سیستم از 10 سال پیش تا به امروز چیزی جز سودآوری داشته؟ ( به طور کلی عرض میکنم ) و کاری به محدود مواردی که کلاهبرداری شده، بلاک کردن و ... ندارم

خب ما باید چکار کنیم؟ دست روی دست بذاریم و هیچکاری نکنیم؟ بریم از صبح ساعت 6 تا شب ساعت 12 کار کنیم که آخر ماه شاید پولمون رو بدن شاید نه؟

الان امثال وارن بافت چطوری پولدار شدن؟ هرچند خودمم خوشم نمیاد ازش :دی، ولی با دست روی دست گذاشتن و ریسک نکردن آدم به جایی نمیرسه.

یک مورد جالب رو خدمتتون عرض کنم، من کارم شغلم و علاقم سیستم های پرداختی هست، سال 2014 با اینکه کارم همین بود، دوستان به من پرداخت با بیت کوین رو پیشنهاد میکردن و من قبول نمیکردم، چون بر این باور بودم که این سیستم کلاهبرداری و دزدی هست، در صورتی که اگر 1 هفته رفرنس های معتبر رو مطالعه میکردم و در حد 1 میلیون ریسک میکردم الان وضعیت خیلی بهتری رو داشتم.
فکر میکنم دلیل بالا رفتنش مشخصه! اندر ولیو بوده واقعا! حالا اینکه الان اور ولیو هستش یا نه رو نمیدونم! چون الان اینی نیست که به اون هدف نهایی نزدیکه! گفتم که با اجرای یه سیستم ساده کریپتو برای جایگرینی کورنسی های کلاسیک مینیمم 20% ثروت بشر بالا میره! عدد وحشتناکیه! نه 20% تولید ناخالص! 20% ثروت! اینکه پایونیر های این ماجرا چقدر سهم دارن ازش هم خودش میتونه یه عدد فضایی باشه! منتها کی رو خدا میدونه!

اون قسمت کلاه برداری و دزدی هم میگم بستگی داشته با چه دیدی نگاه میکردید! من خودم 2014 به چشم یه توکن در مقابل قدرت سخت افزار بهش نگاه کردم! که دید اشتباهی بوده! ولی خب هم زمان دلیل نمیشه که در مورد اینده هم دقیقا همین روند ادامه پیدا کنه! به نظر اینده الت کوین های با پایه درست از بیت کوین بهتره! شاید نه توی کوتاه مدت ولی توی 5سال این جا بیوفته! شایدم من اشتباه کنم! ولی این دقیقا همون شرایط 10 سال قبله دیگه! فرصتی که میگید همینه دیگه؟ این قسمتشو جفتمون موافقیم به عنوان سرمایه گذاری! منتها اینکه روی چی بطور قطعی جواب میده یکم بحثه! من خودم واقعا نمیدونم به مغزم رجوع کنم یا به قلبم یا به شرایط روانی توی جامعه!

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
منظورم این بود که بخاطر ارقام بالای هزینه تراکنش الان 10 تا ول ایکسچنجر ها شدن در نقش خود بلاک چین! جز اینه؟

یکم سخت متوجه میشم این قسمت رو، ولی بسیاری از کوین ها کارمزد بسیار پائینی دارند و در بعضی از موارد حتی صفر هست کارمزدشون.

برادر اونا پایه متفاوت ندارن! نسبت به هم بالا پایین میشن! بهم متصل نیستن که! همشون جداگونه ارزش ذاتی دارند! قیاس مل الفارغ میزنید!

ما اگر ریال رو مبنا قرار بدیم، وقتی ریال ارزشش بالا بره نسبت به تمام ارزها این اتفاق می افتد، یکی کمتر و یکی بیشتر، باز خود ارزها به طور مثال جفت ارز EUR/USD ضریب خودش رو داره و بالا پایین میشه و الی آخر

اما:

من خودم مثال زدم دیگه! bat چا باید قیمتش وابسته به بیت کوین باشه؟ چه ارتباطی به هم دارند؟ فرضا فردا اتریوم گرون بشه باید bat هم گرون بشه؟ چرا نمیشه؟

تا یک حدی درسته ولی 100% اینطور نیست.

در کریپتو ما بیت سیزن داریم، آلت سیزن داریم، جدیدا دیفای سیزن داریم و در آخر مارکت سیزن، یعنی امکان داره در یک ماه بیت 3 برابر بشه ولی آلت کوینی که شما داری 10% رشد کنه. امکان داره BAT شما 3 برابر بشه بیت 10% رشد کنه اما وقتی بازار ریزش میکنه ( به طور کلی ) درصد ریزش بیت کوین تقریبا کمتر هست، در واقع اگر کوین شما 1/10 بشه، بیت کوین 1/5 میشه، به این دلیل که زبان انگلیسی زبان بین المللی هست و شما هر جا بری ( به طور کلی ) اول باید این زبان رو بلد باشی، به این دلیل که دلار یک ارز جهانی هست و نه پوند، خب بیت کوین هم همینطوره و یک جورایی پناهگاه امنی محسوب میشه توی ریزش ها.

بر اساس گزارش‌های صندوق بین‌المللی پول (IMF)، امروز بیش از ۶۱ درصد از کل ذخایر ارزی جهان را دلار تشکیل می‌دهد. همچنین حدود ۴۰ درصد از بدهی‌ها در جهان به دلار است.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
@rax

RAX عزیز خوشحال شدم از هم صحبتی با شما، اگر مطلبی رو نقل قول کردم و یا پاسخی دادم صرفا جهت تبادل اطلاعات بود و نه پافشاری بر روی حرف خودم و یا به این منظور که من درست میگم و یا شما دارید اشتباه میکنید.

هیچکس نمیتونه به طور قطع سلامت یک سیستم رو تایید کنه و یا به چالش بکشه ولی به قول معروف گذشته ی هر چیزی، نقشه ی آینده ی آن را ترسیم میکند.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
@rax

RAX عزیز خوشحال شدم از هم صحبتی با شما، اگر مطلبی رو نقل قول کردم و یا پاسخی دادم صرفا جهت تبادل اطلاعات بود و نه پافشاری بر روی حرف خودم و یا به این منظور که من درست میگم و یا شما دارید اشتباه میکنید.

هیچکس نمیتونه به طور قطع سلامت یک سیستم رو تایید کنه و یا به چالش بکشه ولی به قول معروف گذشته ی هر چیزی، نقشه ی آینده ی آن را ترسیم میکند.
به همچنین برادر. توی پست اخر هر جوری به ماجرا نگاه کنیم و هر روندی رو متصور باشیم یه جایی برای کسب درامد هست! ولی همه بحث من سر این بوده که شیوه نگاه کردن به سری مسئل توی عامه جامعه اشتباه ائه! خودمم نوشتم همه این حرفا خاکستریه و درست و غلط مطلق نمیتونه باشه! همون بحث اخر دلار و غیره هم لزوما مبتنی بر خوبی یا بدی روش فعلی نیست! یه ایده الی براش متصور بودن که الان طوری نیست! ولی دلیل نمیشه فردا صبح همه مردم دنیا دلار و اتیش بزنن!

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
رمزارز صرفا یک فضای معاملاتی برای کسایی هستش که این بازار رو قبول دارن و تمام ویژگی های اون رو پذیرفتن
من که کلا این بازار رو قبول ندارم و آینده ای هم برای تبدیل شدن رمزارزها به ارز واقعی نمیبینم :p
ولی در هر صورت اگر بر فرض محال رمزارزها یک روزی تبدیل به ارز واقعی شدن ، باز هم از نظر من صرفا یک ارز برای معاملات واقعی هستش ! الان از ریال و دلار استفاده میکنم و اون موقع از دوج کوین و بیت کوین استفاده میکنم !

همونطوری که من دلار و یورو و ... یه گوشه انبار نمیکنم یا توی حساب بانکی نگهداری نمیکنم ، با رمزارز هم اینکار رو نمیکنم ! برای من پول ارزشی نداره مگر اینکه در مقیاس مد نظر بنده مقبولیت داشته باشه . مقبولیت بین تریدرها و صرافی ها برای من که کارم توی دنیای واقعی هستش نه دنیای خیالی ، ارزش یک واحد پولی بر مبنای مقبولیت بین فعالین اقتصادی و تجار هستش نه اینکه یک میلیون یا صد میلیون نفر ارزش گذاری قراردادی بین خودشون داشته باشن و بر مبنای اون ارزشگذاری n میلیون دلار پول داشته باشن !

منظورم اینه اگه من سهامدار یک شرکت خارج از بورس هستم ، از مشتری اگه رمزارزی دریافت میکنیم ، همون رو باید مستقیما صرف هزینه های شرکت بکنیم . سود مازاد هم مجدد وارد دنیای واقعی و توسعه و ... میشه . کارگرهام ، تامین کننده هام و .... باید اون رمزارز رو آنی از من دریافت بکنن و دولت هم در ازای مالیات و عوارض و ... اون رمزارز رو از من قبول بکنه ، در غیر اینصورت رمزارز حتی 1 میلیون دلار هم شده باشه ، واسه خودشونه و از نظر من ارزشی برابر دمپایی پاره داره
نگهداشتن دلار و یورو و ... مثل رمزارزها ، برای من سود به حساب نمیاد ...

پول صرفا یک ابزار در دنیاست برای اینکه به خواسته های شخصی ( اولویت کمتر ) یا تجاریمون ( اولویت بیشتر ) برسیم . هدف نهایی اینه دارایی های واقعی و ارزشمند مثل کسب و کار فعال ، املاک ، کالاهای مصرفی ( موجودی انبار ) ، لوازم زندگی و ... بیشتری داشته باشیم

بنابراین این طرز تفکر که " هرکسی x و y و z نداشته باشه ، پس رمزارزها رو نفهمیده " برای من یک صحبت بی معنی و خنده داره و نگاهم به این مدل صحبت ها در حد یک تیزر تبلیغاتی هستش

من یک سرمایه گذار بودم و هستم و خواهم بود و ثروت از نظر من یعنی دارایی ارزشمند و ترجیحا مولد . از سرمایم و وقتم برای کار واقعی و ارزشمند مطابق سلیقه و علایقم استفاده میکنم . ته تهش و در بهترین حالت ممکن 60 سال دیگه وقت دارم تا کارهای مدنظرم رو انجام بدم

اگه کسی توی دنیا وجود نداشت که کار واقعی و ارزشمند انجام بده الان هممون توی غار زندگی میکردیم ! نه خبری از تکنولوژی های روز بود نه خبری از برق و اینترنت و ... !هرکسی یکم طلا یا سنگ و چوب توی غارش انبار میکرد که گرون بشه و توی خیالاتش ثروتمند باشه ...

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نظم نویین =جهانی پول دیجیتال چینی😒
چین از بیت کوئین میترسه ،امریکا از بیت کوئین میترسه تمام طاقوتهای جهان از کویین میترسن بعد کشورای کم بضاعت میخان واحدشونو بکنن بیت،چه قراره شود اللهو اعلم
کاملا مشخصه چیه :D
از اون موقع که زیر 10 هزار دلار بود با این فضا آشنایی پیدا کردم ولی اینقدر واضح مشکل داره که همون موقع بوسیدم و کنار گذاشتم . همون موقع استفاده هایی کردیم ولی ماهیتش حداقل برای من یکی مشخص بود چیه
روی این حرفمم از همون بیت کوین 5-6 هزار دلاری بودم تا اون زمان که 60 و خورده ای هزار دلار شد و الان که نزدیک 30 هزار شده و احتمالا به محدوده 17 حرکت بکنه:rolleyes:

قبلا یکسری توضیحات توی تاپیک مالباختگان رمزارزی دادم . جدای از مسئله قیمت و نوسانات ، این بازار و ماهیتش مشکلات جدی داره که به عنوان محل سرمایه گذاری حداقل از نظر بنده ارزش نداره
من که هم توی رشد این موضوع رو میگفتم و هم توی ریزش ، با این منطق نظر میدادم نه اینکه صرفا هم سو با جهت باد موقع رشد به به بکنم و موقع ریزش بگم جیزه :p

الانم پایین میره و احتمالا منجر به نابودی نشه و مجدد بالا بیاد . حالا یا از همین محدوده ها کف سازی میکنه یا تا محدوده 17 هزار میاد و کف سازی میکنه و بعدش هم چند سال هم عمر بکنه و حتی شاید قیمت های بالاتر از 60 هزار هم بزنه ولی در هر صورت با منطق بنده محکوم به نابودیه
یک طرح کلاهبرداری و مشکل دار در مقیاس جهانی که از منطق پانزی پیروی میکنه و تا زمانی که اتفاق نیوفته ، فعالینش به این موضوع پی نمیبرن
چه زمانی اتفاق بیوفته اصلا مشخص نیست ولی وقتی که رخ بده ، دیگه تمومه
حالا من توی رشد و قیمت های بالای 40 هزار دلار تا 60 هزار برای بیت کوین حرف میزدم ! یعنی در اوج امیدواری نسبت به بازار هم نظرم این بود .

رمزارزها رو قشنگ بررسی بکنید ، از خطری که پشتش وجود داره وحشت میکنید :D

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
عجب :D
دقیقا همونطوری که انتظار داشتم ;)

بالا