• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نقد کردن چک ها و افتتاح حساب بانکی

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
لطفا بحث های مربوط به نقد کردن چک ها و افتتاح حساب بانکی رو اینجا انجام بدید

Beh_Madonna

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
در آدامه مطلب نقد کردن چک که البته مربوط به (پرسش و پاسخ سيستم تبليغاتي Google Adsense)
rin9mast3r
اون احتمالا منظورش داشتن حساب بانکیه که بعد چک بره تو حسابت بخوابه اونا هم پاسش کنن ! برای چک عادی که ایرادی نداره ...چک که رفت به آدرس دوستت بگو بفرسته همین ایران ..اینجا نقدش کن
مگر راه دیگری هم است ؟ چون گفتن برای نقد کردن در دبی حتما باید حساب باز کنی و چک در حسابت چند روز بخوابه
فکر نکنم اصلا بشه در ایران نقدش کرد چون سوال کردم از چند بانک و صرافی و آنها گفتن اگر چک از 1000 دلار بیشتر باشه شاید بتونن نقد کنن از طریق دبی تازه درصد زیادی هم ازش کم میشه

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
rin9mast3r عزیز
اگر امکان داره بیشتر درباره آدرس پستی و افتتاح حساب بانکی توضیح بدید و اگر نه لطف کنی من رو اد کنی خصوصی میپرسم

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
مثلا من از آلمان آدرس بدم و اگه چک بیاد و اون طرف همینطوری چک رو برداره و بزاره تو پاکت و بفرسته ایران آیا مالیات براش میخوره؟
2-در ضمن اگه چک بیاد ایران چه جوری نقدش کنم و چقدر ازش کم میکنن تا نقدش کنن؟
3-اگه از آلمان حساب بانکی بگیرم و گوگل پول رو بریزه تو اون آیا مالیات ازش کم میشه؟
4-اگه طرف به خواهد از حسابم در آلمان که گوگل پول رو به اون ریخته بخواهد پول رو برداره و حسابم تو ایران بریزه و یا پست کنه آیا باید مالیات بده؟

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
در آدامه مطلب نقد کردن چک که البته مربوط به (پرسش و پاسخ سيستم تبليغاتي Google Adsense)

مگر راه دیگری هم است ؟ چون گفتن برای نقد کردن در دبی حتما باید حساب باز کنی و چک در حسابت چند روز بخوابه
فکر نکنم اصلا بشه در ایران نقدش کرد چون سوال کردم از چند بانک و صرافی و آنها گفتن اگر چک از 1000 دلار بیشتر باشه شاید بتونن نقد کنن از طریق دبی تازه درصد زیادی هم ازش کم میشه
حداقل 31 روز طول میکشه نقد بشه
پشت چک رو هم باید امضا کنی
توی ایران امکانش هست که نقد بشه ولی با ریسک بالا و ...

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
اگر امکان داره بیشتر درباره آدرس پستی و افتتاح حساب بانکی توضیح بدید و اگر نه لطف کنی من رو اد کنی خصوصی میپرسم
ترجیحا خصوصی نپرس که بقیه هم استفاده کنن

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
مثلا من از آلمان آدرس بدم و اگه چک بیاد و اون طرف همینطوری چک رو برداره و بزاره تو پاکت و بفرسته ایران آیا مالیات براش میخوره؟
2-در ضمن اگه چک بیاد ایران چه جوری نقدش کنم و چقدر ازش کم میکنن تا نقدش کنن؟
3-اگه از آلمان حساب بانکی بگیرم و گوگل پول رو بریزه تو اون آیا مالیات ازش کم میشه؟
4-اگه طرف به خواهد از حسابم در آلمان که گوگل پول رو به اون ریخته بخواهد پول رو برداره و حسابم تو ایران بریزه و یا پست کنه آیا باید مالیات بده؟
1. نه نمیخوره
2. خدا میدونه
3. مالیات که نه ولی یه درصدی به خاطر نقد کردن و ... میگیرن
4. تا اونجایی که من میدونم نه

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
فتوکپی جان
میدونم شاید سوالم تکراری باشه ، ولی ممنون میشم پاسخ کامل بدی!
من اگر آدرس دبی رو بدم و نام رو هم نام اون طرف بدم تا چک به نام اون بیاد.فرض بکن من امروز در سیستم تبلیغاتی رجیستر کردم.اول اینکه چقدر طول میکشه تا pincode به دبی برسه ؟
حالا pincode اومد و حساب رو هم verify کردم و درآمدم هم به حد نصاب رسید و گوگل چک رو ارسال کرد.به گفته خودتان حداقل 1 ماه طول میکشه تا چک برسه.فرض رو بر این میزاریم که چک هم اومد و اون شخص هم در دبی حساب بانکی داره.حالا باید چه مراحلی انجام بده تا این چک رو نقد کنه و به حساب من بفرسته؟

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
- درآمد به 50 دلار برسه گوگل PIN رو ارسال میکنه ...
- توی ایران که همون 1ماه طول میکشه نقد بشه ..یه حساب ارزی باز کن برات حواله بزنه SWIFT CODE

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
rin9mast3r عزیز

دقیقا چی میخوای بدونی ؟اینکه کاملا واضحه یه آدرس اجاره میکنی به اسم خودت ..بسته پستی که ما برای چک لازم داریم میره اونجا ..یعنی این آدرس رو برای گوگل وارد میکنی ..اونا هم یه هزینه POSTAGE میگیرن میفرستن ایران
-
حالا من دنبال آدرس توی کشوری بودم که بشه اونجا حساب بانکی هم برای بچه ها باز کنم ..که مشکل چک نداشته باشیم..: یعنی:
- آدرس رو برای PIN استفاده میکنیم که هزینه موقت 1 یا 2 ماهه داره ..بعدش بدرد نمیخوره لازم نیست که هزینه اجاره اضافی پرداخت بشه .
- حساب بانکی هم توی همون کشور برای دریافت راحت درآمد .."اینطوری برای هر پرداخت حدود 2ماه جلو میوفتیم"
-----
متاسفانه بدلیل این تحریم که باز جدیدا بدتر هم شده همه بانک های اروپایی هم میترسن داخل Application Form هاشون ایران رو ساپورت نمیکنن ..
توی کشورهایی هم که تونستم حساب باز کنم مثل هلند آدرس گیر آوردن سخته !کشورهایی مثل پاناما یا از این دسته کشور ها هستند که باز میکنن ولی متاسفانه باز گوگل برای EFT ساپورت نمیکنه. :eek:
--
ولی رنج قیمتی معمولا برای حساب بانکی از 150$ تا 600 و 700 دلار ممکنه باشه !من که به شخصه حاضرم این هزینه رو پرداخت کنم تا دیگه راحت باشم.
برای آدرس هم معمولا از 15 دلار به بالا برای هر ماه که این هزینه کمه و برای چند ماه شاید لازم بشه فقط.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
- درآمد به 50 دلار برسه گوگل PIN رو ارسال میکنه ...
- توی ایران که همون 1ماه طول میکشه نقد بشه ..یه حساب ارزی باز کن برات حواله بزنه SWIFT CODE
آره اینو که میدونم.منظورم بعد از اون 50 دلار و مدت زمانی که طول میکشه تا PINCODE رو ارسال کنه بود.
در مورد حساب ارزی و حواله هم توضیح بیشتر بدی ممنون میشم

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
آره اینو که میدونم.منظورم بعد از اون 50 دلار و مدت زمانی که طول میکشه تا PINCODE رو ارسال کنه بود.
در مورد حساب ارزی و حواله هم توضیح بیشتر بدی ممنون میشم
- اونم از 1 هفته به بالا ...شاید طول بکشه ولی میاد
- یکی از بانک هایی که حساب ارزی دارن بگو یه حساب پس انداز میخوام با SWIFT کد که میخوان از خارج برام حواله بزنن .
یه 100 دلاری باید توی حساب بذاری که مثلا Minimum Deposit حسابه ..
شماره حساب و SWIFT رو در اختیار آشنات میزاری از هر جای دنیا "بغییر از آمریکا" میتونه برات حواله بزنه .
SWIFT : Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication
--
کسایی که فارکس کار میکنن بیشتر اطلاع دارن .

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
- اونم از 1 هفته به بالا ...شاید طول بکشه ولی میاد
- یکی از بانک هایی که حساب ارزی دارن بگو یه حساب پس انداز میخوام با SWIFT کد که میخوان از خارج برام حواله بزنن .
یه 100 دلاری باید توی حساب بذاری که مثلا Minimum Deposit حسابه ..
شماره حساب و SWIFT رو در اختیار آشنات میزاری از هر جای دنیا "بغییر از آمریکا" میتونه برات حواله بزنه .
SWIFT : Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication
--
کسایی که فارکس کار میکنن بیشتر اطلاع دارن .

این حساب ارزی رو منظورتون اینه که از طریق یکی از بانکهای داخل ایران باز کنم یا مثلا همون دبی حساب باز کنم؟

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
این حساب ارزی رو منظورتون اینه که از طریق یکی از بانکهای داخل ایران باز کنم یا مثلا همون دبی حساب باز کنم؟
مگه نمیخوادی پول برسه دستت ؟باید ایران حساب باز کنی دیگه
که اون از حسابش منتقل کنه به حسابت اگه امکانشو داشته باشه یا هم چک رو نقد کنه بعد برات بره بانک ارزی اونجا حواله کنه ..
البته یه چیزی یادم اومد ..فکر کنم سیبا ملی اونجا شعبه داره درسته نه ؟ اینطوری راحتی دیگه میتونه بریزه به سیبا دیگه حساب ارزی هم نخوای !

abbasbahrami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
rin9mast3r عزیز

با سلام
میخواستم بپرسم چگونه میتوانم یک حساب در بانک سویس باز کنم .
لطفا نحوه باز کردن این حساب را مانند نحوه باز کردن حساب ایگود
که در اکثر سایتها بطور کامل توضیح داده شده است به من آموزش دهید .

[email protected]

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1
شرمنده همچين امكاني نداري ! بخاطر تحريم !
=
ولي نشدني هم نيست منتا Minimum Deposit لازم داره ..اونم يه چيزي بالاي 5 هزار دلار

mahdisf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نقد کردن چکهای خارجی تون تو ایران ریسک نداره البته اگه از طریق سیستم بانکی باشه اما هزینه و زمان زیادی میبره

rin9mast3r

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
1

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
پس به نظر من بهترین راه و امن ترین راه اجاره یک آدرس هست
به بلوکه شدن حساب نمی ارزه ولی میشه صبر کرد تا پک از آدرس به دستمون برسه دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

erfan005

Registered User
لایک‌ها
5
مثلا یه چک 250 دلاری به دست آدم توی ایران برسه چند تومن !دست آدم رو می گیره؟ 100 تومن می شه ؟

بالا