برگزیده های پرشین تولز

نمايشگاه كتاب:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
دوستان کسی در مورد کتاب "هنر الکترونیک" اطلاعات داره.ماله علم و صنعته فکر کنم.اینکه واسه پایه ی الکترونیک خوبه یا بهتر از اون هم هست و .....
ممنون.

بنظر من اصلا آموزشي و كاربردي نيست - چيزي ياد نميده (شايد من خنگ بودم!)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
بنظر من اصلا آموزشي و كاربردي نيست - چيزي ياد نميده (شايد من خنگ بودم!)
اختیار دارید هر چی باشه چهر تا پیرهن بیشتر از ما پاره کردید،میبینید تو رو خدا آدم می خواد بخونه کتاب خوب گیرش نمیاد!شما چیزی به ذهنتون میرسه.پایه باشه و از انبردست و لحیم شروع کنه به آی سی و ... برسه در حد یه آشنایی کاربردی و عملی...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
كي دوستش نداره؟ اينهمه مطلب مفيد - اينهمه روش تحليل - اين زبان ساده و شيوا (انگليسي) - خيلي كم پيدا ميشه همچين كتابي!
اوه. قابل تامل تر شد!:rolleyes:

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
بله دیگه آقا حمید:D اینده و حال و گذشته از آن الکترونیک بوده و هست و خواهد بود!
در ضمن ممنون به خاطر تو ضیحات.راستی میشه در مورد این کتاب Gray & Meyer بیشتر توضیح بدی؟ موضوعش چیه کلا"؟

كتاب gray & meyer كه اسمش هست Analysis and design of analog integrated circuits كه ويرايش جديدش هم تازه اومده به بازار. اين آقاي Gray پير الكترونيكه و عضويت fellow در IEEE داره . Fellow member ها در IEEE جايگاه بسيار بالايي دارن و به صورت افتخاري اين عنوان بهشون داده مي شه. كتاب هم جزو كتاب هاي پايه اي در الكترونيك ه ( مشخصا بحث هاي الكترونيك 2 و 3 براي بچه هاي برق)
به الكترونيك ايمان بياوريد كه همانا راه رستگاري در الكترونيك است :D :lol: :p

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
كتاب gray & meyer كه اسمش هست Analysis and design of analog integrated circuits كه ويرايش جديدش هم تازه اومده به بازار. اين آقاي Gray پير الكترونيكه و عضويت fellow در IEEE داره . Fellow member ها در IEEE جايگاه بسيار بالايي دارن و به صورت افتخاري اين عنوان بهشون داده مي شه. كتاب هم جزو كتاب هاي پايه اي در الكترونيك ه ( مشخصا بحث هاي الكترونيك 2 و 3 براي بچه هاي برق)
به الكترونيك ايمان بياوريد كه همانا راه رستگاري در الكترونيك است :D :lol: :p
نسخه ی الکترونیکیش پیدا میشه؟ چون جایی که من هستم فکر نکنم تا شعاع 1000 کیلومتری کتاب زبان اصلی گیر بیاد! حتی انتشارات معروفی مثل خود مایکروسافت.
هل یستوی الذین الکتریکیون و الذین لا الکتریکیون؟!:D

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از electronic :
نسخه ی الکترونیکیش پیدا میشه؟ چون جایی که من هستم فکر نکنم تا شعاع 1000 کیلومتری کتاب زبان اصلی گیر بیاد! حتی انتشارات معروفی مثل خود مایکروسافت.
نسخه الكترونيكي؟!!
24.gif
گمون نكنم.
24.gif

البته چاپ افست زبان اصليش رو همه اساتيد ما دارن. چند سال پيش هم توي نمايشگاه كتاب ديدمش.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از daftarekhaterat :
نسخه الكترونيكي؟!!
24.gif
گمون نكنم.
24.gif

البته چاپ افست زبان اصليش رو همه اساتيد ما دارن. چند سال پيش هم توي نمايشگاه كتاب ديدمش.
خوبی نسخه ی الکترونیکیش اینه که بابیلون ور دل آدمه! چون در غیر این صوت بخشی از وقتم تلف میشه.

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
ما يه استاد داشتيم مي گفت اين كتاب گري و مير
قرآن الكترونيك هستش خداييش راستم مي گفت
يادش بخير

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :

الكترونيك جان اگه شما تبريز باشي
چهاراه شهناز ( شريعتي امروزي :D ) نمايشگاه دائمي كتاب هستش تو زيرزمين اسمش يادم نيست
اما اون طرفا تنها كتابخونه اي كه تو زير زمينه اونا زبان اصلي كتاب گري و مير رو دارند
اسمش يادم اومد ميگم :)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
آقا كدوامتون يه كتاب درباره پي سي هاي پنتيوم فور آي بي ام و ساز گار با اون رو ميشانسن
حال يا اي بوك يا خوده بوك :D زبان وطنی یا کفری فرق نداره :happy:
منظورم در رابطه با دستورالعمل هاي سي پي يو مثل mmxو sse1 و sse2 و.... و پورتهای pci و پروگرمینگ و اینترفیس و طراحی و .... هستش
راستی یکی دارم تا سال 1995 رو ساپورت می کنه این 10 سال اخیر رو کلاً پیاده است :(

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
اختیار دارید هر چی باشه چهر تا پیرهن بیشتر از ما پاره کردید،میبینید تو رو خدا آدم می خواد بخونه کتاب خوب گیرش نمیاد!شما چیزی به ذهنتون میرسه.پایه باشه و از انبردست و لحیم شروع کنه به آی سی و ... برسه در حد یه آشنایی کاربردی و عملی...

بنظر من كار عملي با شاگردي وردست يك آدم باتجربه بدست مياد نه با كتاب كه عمدتا هدفش ياد دادن تئوري كار هست. من از خيليها - در سطوح تجربي و علمي متفاوت - شنيدم كه كلاسهاي مجتمع فني تهران براي كار عملي اعم از تعمير يا طراحي خيلي مفيد بوده بخصوص مهندسهاي معدل بالايي كه الكترونيك رو براي كلاسش و بالا بودن معدلشون خونده بودن و پس از فارغ التحصيلي متوجه كمبود مهارتهاي عملي بودن هم روي اين نكته تاكيد داشتن.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ch_hamid123 :
به الكترونيك ايمان بياوريد كه همانا راه رستگاري در الكترونيك است

بنظر من آينده هر علمي در ابعاد مولكولي اون هست:
Nano Electronics - Nano Machining - Nano Surgery - Nano Genetics - Nano Biology - Micro Hydraulics - Micro Pneumatics و ...
بيشتر اون نانوها تا همين چند سال پيش ميكرو بود :lol:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
الكترونيك جان اگه شما تبريز باشي
چهاراه شهناز ( شريعتي امروزي :D ) نمايشگاه دائمي كتاب هستش تو زيرزمين اسمش يادم نيست
اما اون طرفا تنها كتابخونه اي كه تو زير زمينه اونا زبان اصلي كتاب گري و مير رو دارند
اسمش يادم اومد ميگم :)
آقا قربون دستت یادت اومد بگو من که خیلی اونورا گشتم لابد به چشمم نیومده.:)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
بنظر من كار عملي با شاگردي وردست يك آدم باتجربه بدست مياد نه با كتاب كه عمدتا هدفش ياد دادن تئوري كار هست. من از خيليها - در سطوح تجربي و علمي متفاوت - شنيدم كه كلاسهاي مجتمع فني تهران براي كار عملي اعم از تعمير يا طراحي خيلي مفيد بوده بخصوص مهندسهاي معدل بالايي كه الكترونيك رو براي كلاسش و بالا بودن معدلشون خونده بودن و پس از فارغ التحصيلي متوجه كمبود مهارتهاي عملي بودن هم روي اين نكته تاكيد داشتن.
دقیقا" واسه همینم من از الان به فکرشم تا خدای نکرده مهندس پیچ گوشتی ندیده از آب در نیایم! البته مسلما" کار عملیی که پشتوانه ی تئوری قوی تری داشته باشه ارزشمند تره.اما همیچ کدومشون جای همو نمی گیرن...
به مجتمع فنی که دسترسی ندارم باید بگردم یه جایگزین براش پیدا کنم شایدم اینجا شعبه داشته باشه...

مازولاق جان به نظرتون راه انداختن یه کارگاه شخصی و نقلی به صلاحه؟
همیشه آرزوشو داشتم!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
بنظر من آينده هر علمي در ابعاد مولكولي اون هست:
Nano Electronics - Nano Machining - Nano Surgery - Nano Genetics - Nano Biology - Micro Hydraulics - Micro Pneumatics و ...
بيشتر اون نانوها تا همين چند سال پيش ميكرو بود :lol:
بعید نیست تا چند سال دیگه این نانو ها هم فمتو بشن!:lol:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :
آقا قربون دستت یادت اومد بگو من که خیلی اونورا گشتم لابد به چشمم نیومده.:)

الکترونیک جان اسمشم یادم اومد

نمایشگاه دائمی کتاب طنین

بپرسی نشونت میدن

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
با سلام به حضرات و مهندسين گرام
دوستان ميخواستم براي هر يک از دروس ذيل کتابهاي رفرنس و خصوصاً ( سرفصل ها شان ) را در رشته پر مخاطره مهندسي برق ذکر بفرماييد :
رياضي 1
رياضي 2
معادلات ديفرانسيل
محاسبات عددي
راضيات مهندسي
آمار و احتمال مهندسي
فيزيک 1
فيزيک 2
در پايان از تمامي دوستان خصوصاً دفتر خاطرات که اين روزها فارغ از تحصيل مي باشند و مزلوق جان که ساليان دراز
است دوران فراقت از تحصيل را سپري م نمايند و ديگر حضرا گرام خواستارم تا به اين نداي من لبيک گويند .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از Electronics Art :
با سلام به حضرات و مهندسين گرام
دوستان ميخواستم براي هر يک از دروس ذيل کتابهاي رفرنس و خصوصاً ( سرفصل ها شان ) را در رشته پر مخاطره مهندسي برق ذکر بفرماييد :
رياضي 1
رياضي 2
معادلات ديفرانسيل
محاسبات عددي
راضيات مهندسي
آمار و احتمال مهندسي
فيزيک 1
فيزيک 2
در پايان از تمامي دوستان خصوصاً دفتر خاطرات که اين روزها فارغ از تحصيل مي باشند و مزلوق جان که ساليان دراز
است دوران فراقت از تحصيل را سپري م نمايند و ديگر حضرا گرام خواستارم تا به اين نداي من لبيک گويند .

رياضي : فقط كتابهاي ترجمه دكتر علي اكبر عالم زاده
فيزيك : هاليدي رزنيك اصل ترجمه نشده!
البته نظر شخصي هست و ارزشي نداره!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
دقیقا" واسه همینم من از الان به فکرشم تا خدای نکرده مهندس پیچ گوشتی ندیده از آب در نیایم! البته مسلما" کار عملیی که پشتوانه ی تئوری قوی تری داشته باشه ارزشمند تره.اما همیچ کدومشون جای همو نمی گیرن...
به مجتمع فنی که دسترسی ندارم باید بگردم یه جایگزین براش پیدا کنم شایدم اینجا شعبه داشته باشه...

مازولاق جان به نظرتون راه انداختن یه کارگاه شخصی و نقلی به صلاحه؟
همیشه آرزوشو داشتم!

اگر پول زيادي تو دست و بالت هست كه هر كاري بكني اشكالي نداره - قيمت اسيلوسكوپ 2 كاناله 20 مگاهرتز كه حداقل لازم هست رو يك تحقيقي بكن! برو يك تعميرگاه الكترونيك (براي مدار تلويزيون و براي فني و مكانيكي صوتي) خوب پيدا كن كه حاضر باشن شاگرد بي دستمزد قبول كنن.
ولي اگر زرنگ باشي از امكانات دانشگاه استفاده ميكني - وقتي نمره هات در سطح بالا و روابط عمومي ات هم خوب باشه همه درها خودشون بروت باز ميشن!

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از mazoolagh :
رياضي : فقط كتابهاي ترجمه دكتر علي اكبر عالم زاده
فيزيك : هاليدي رزنيك اصل ترجمه نشده!
البته نظر شخصي هست و ارزشي نداره!

اختیار دارید مزلوق خان
البته اگه ممکنه یکم به جزئیات برید
مثلاً کدام کتابهای آقای دكتر علي اكبر عالم زاده
و فیزیک هالیدی آیا یه جلده است یا چند جلده فکر کنم سه جلده آره ؟ و برای فیزیک 1 و 2 کفاف میکنه

بالا