برگزیده های پرشین تولز

نمونه برنامه های VB6 -آموزش از روی مثال

Golzarion

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
8
از موقعی که جناب آقا سعید از اینجا رفته دیگه این بخش سوت و کور شده.

متاسفانه همین طوره ... این تاپیک یکی از تاپیک های مورد علاقه ی من بود .. یادمه اولین بار ویژوال بیسیک6 رو از همین تاپیک شروع کرده بودم ....

موفق باشید.

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
از زحمات شما نشکر می کنم. آموزش های خوبی است. موفق باشید

sepideh khanom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخوام برنامه مثلث خیام رو بنویسم به این صورت که عدد رو از ورودی بگیره و با آرایه خطی هم این کار رو بکنه
ممنون می شم اگه کمکم کنید:rolleyes:

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
برنامه ای که خروجی زیر را تولید کند.

1
1 2 3
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5
1 2 3
1
کد:
K=29 
For I =1 to 3 
K= k-4 
Print ; tab (k) ; 
For j =1 to 2 * I -1 
Print j ; spc (1) ; 
Next 
Print 
Next 
K= 9 
For I =7 to 1 step-2 
K = k+4 
Print ; tab (k) ; 
For j =1 to i 
Print j ; spc (1) ; 
Next 
Print 
Next

برنامه ای که خروجی زیر را تولید کند.

1 2 3 4
1 2 3
1 2
1
1 2
1 2 3
1 2 3 4
کد:
For I =4 to 1 step-1 
For j =1 to i 
Print j ; 
Next j 
Print 
Next i 
For I =2 to 4 
For j =1 to i 
Print j ; 
Next j 
Print 
Next i

برای امروز بسه.

از موقعی که جناب آقا سعید از اینجا رفته دیگه این بخش سوت و کور شده.

تا بعد.

سلام
اگر بخوایم چنین برنامه ای رو بجای فرم داخل یک تکست باکس انجام بدیم باید چطوری عمل کنیم؟
مثلا بخوایم برنامه طوری عمل کنه که درون یک تکست باکس
خط اول عدد یک و خط بعد عدد 2 و خط بعدش عدد 3 رو چاپ کنه.
منظورم طرز کار کردن با خط هاست

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
منظورم همون کاری که "n/" در C انجام میده
در vb مشابهش رو داریم؟ که در تکست باکس این کار رو انجام بده

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

maryam_2222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،‌
من تازه وارد هستم و هيچيvb بلد نيستم. يكي از دوستانم يك برنامه ميخواد كه يك فايل متني رو بگيره و اول 8 تا كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و بعد 10 تا كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و بعد 5 كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و دوباره 8 كاراكتر ، 10 كاراكتر و ...و در نهايت فايل رو در جاي ديگري save كنه!:wacko:
ميخواستم خواهش كنم در اين زمينه بهم كمك كنيد. مرسي:(

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام،‌
من تازه وارد هستم و هيچيvb بلد نيستم. يكي از دوستانم يك برنامه ميخواد كه يك فايل متني رو بگيره و اول 8 تا كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و بعد 10 تا كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و بعد 5 كاراكتر رو بخونه و يك كاما اضافه كنه و دوباره 8 كاراكتر ، 10 كاراكتر و ...و در نهايت فايل رو در جاي ديگري save كنه!:wacko:
ميخواستم خواهش كنم در اين زمينه بهم كمك كنيد. مرسي:(
اول فایل رو باز کنید و 8 تا کاراکتر بخونید، و توی یک فایل دیگه ذخیره کنید با یک کاما، بعد 10تا با کاما و همینطور تا آخر دیگه :D کاری نداره که! تنها نکته اش همینه که بهتره توی یک فایل دیگه ذخیره کنید تا اینکه بخونید و روی خودش بنویسید.
دستورات خواندن و نوشتن فایل هم اوایل همین تاپیک توضیح کدام ;)

maryam_2222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي از راهنماييتون. ولي مشكل اينجاست كه من از vb هيچي نميدونم،‌اصلا تا حالا باهاش كار نكردم. با اين شرايط چه جوري مي تونين كمكم كنيد؟
البته فكر ميكنم اگه فايل رو بگيره و اونو يك جاي ديگه save كنه (يا با يك اسم ديگه) و بعد فقط كاما رو اضافه كنه بعد از كاراكترها در فايل جديد، راحتتر باشه تا بياد كاراكتر به كاراكتر بخونه و بنويسه ، شما چي فكر مي كنيد؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
مرسي از راهنماييتون. ولي مشكل اينجاست كه من از vb هيچي نميدونم،‌اصلا تا حالا باهاش كار نكردم. با اين شرايط چه جوري مي تونين كمكم كنيد؟
البته فكر ميكنم اگه فايل رو بگيره و اونو يك جاي ديگه save كنه (يا با يك اسم ديگه) و بعد فقط كاما رو اضافه كنه بعد از كاراكترها در فايل جديد، راحتتر باشه تا بياد كاراكتر به كاراكتر بخونه و بنويسه ، شما چي فكر مي كنيد؟
دقیقا الگریتمی که گفتن چیه؟ اول 8تا بعد 10تا بعد 5تا بعد دوباره 8، 10؛ 5؟ الگریتم مشخصی داره؟ بگید تا بگم راهش رو ;)

maryam_2222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقیقا الگریتمی که گفتن چیه؟ اول 8تا بعد 10تا بعد 5تا بعد دوباره 8، 10؛ 5؟ الگریتم مشخصی داره؟ بگید تا بگم راهش رو ;)

برنامه اي كه يك فايل متني رو بگيره و 8 كاراكتر اول رو بخونه و در انتها يك كاما اضافه كنه و بعد 5 كاراكتر بعدي رو بگيره و در انتها يك كاما اضافه كنه و بعد 10 كاراكتر بعدي رو بگيره و در انتها يك كاما اضافه كنه.اين تقسيم بندي تا آخر فايل تكرار ميشه يعني 8-5-10دوباره8-5-10... ولي آخر فايل ديگه كاما اضافه نكنه يعني 10 كاراكتر آخر رو كه خوند ديگه كاما اضافه نكنه
ولي فايل جديد نبايد روي خودش save بشه بايد جاي ديگري save بشه

خيلي خيلي ممنون از لطفتون:blush:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
برنامه اي كه يك فايل متني رو بگيره و 8 كاراكتر اول رو بخونه و در انتها يك كاما اضافه كنه و بعد 5 كاراكتر بعدي رو بگيره و در انتها يك كاما اضافه كنه و بعد 10 كاراكتر بعدي رو بگيره و در انتها يك كاما اضافه كنه.اين تقسيم بندي تا آخر فايل تكرار ميشه يعني 8-5-10دوباره8-5-10... ولي آخر فايل ديگه كاما اضافه نكنه يعني 10 كاراكتر آخر رو كه خوند ديگه كاما اضافه نكنه
ولي فايل جديد نبايد روي خودش save بشه بايد جاي ديگري save بشه

خيلي خيلي ممنون از لطفتون:blush:
بفرمایید:
test1.txt رو میخونه و test2.txt رو میسازه
looksmiley.gif

البته با بافر هم میشد اینکار رو کرد... ولی اینطوری زودتر به ذهنم رسید D:

فایل های ضمیمه

• project.zip
    4.9 KB · نمایش ها: 39

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
سلام به
دوستان
من یه مشکلی دارم که دنبالش خیلی گشتم با اینکه بعضی ها راه حل هایی ارائه دادند اما تا الان هیچ کدوم برای من عملی نشده .
من می خوام در VB با دستوارت sql به بانک اطلاعاتیم که access هست دسترسی داشته باشم و Select کنم .
متاسفانه دستورات تئوری Sql در vb کار نمیکنه و باید یه ریزه کاری هایی بهش اضافه کرد تا استفاده بشه .

من فقط از بانک حالتی رو می تونم انتخاب کنم یا جستجویی رو می تونم انجام بدم که متغیر من از نوع رشته ای باشه .​
مثال :

Data2.RecordSource = " select * from primery where car_no = ' " + Text1.Text + " ' "

اسم table من primery هست و اسم فیلد مورد نظر car_no محتوایت text1 رو
مقایسه کردم با محتویات قیلد car_no
این روش جواب میده و مشکلی باهاش ندارم .
اما وقتی که به فیلدی برخورد میکنم غیر از رشته و می خواهم یک متغییر عددی رو جای text بگذارم برنامه کار نمیکنه و خطا میده .​
کسی می دونه قالب این دستور چطور باید تغییر کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
مهم خطایی هست که میده! چه خطایی میده و کجا؟
متغیر عددی رو توی ' ' نذارید. در ضمن بهتره از ADODB و کد نویسی استفاده کنید تا استفاده از کنترل Data (DAO).

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
دوستان من در به در دنبال یه برنامه هستم یا یه آموزش از اینکه بتونم از طریق VB اطلاعات رو رکوردهای بانک اطلاعاتی اکسس رو در فایل اکسل خروجی بدم .
کسی می تونه کمک کنه ؟

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
این برنامه یک فایل اکسل میسازه و رکوردهای جدول بانک اکسس رو در فایل اکسل ذخیره میکند .
لطفا ببینید کدش رو .
من می خوام این رو طوری تغییر بدم که بر اساس select من از جدول اطلاعات رو در اکسل بریزه .کسی می تونه کمک کنه ؟
http://www.freevbcode.com/source/Export2XL.zip
فقط خود برنامه بانک اکسس نداره شما هر بانکی خواستید توی پوشه کپی کنید و بعد در قسمت کد اسم بانک و اسم جدول رو که می خواهید در اکسس بریزه بگذارید .

sooshel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من كار بر جديد هستم .اگه امكان داره منو راهنمايي كنيد.
ممنونم.....

بالا