برگزیده های پرشین تولز

نویسنده مورد علاقه

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
مارکی دوساد (Marquis de Sade)

هنوز کتاب کامل ازش نخوندم چون کسی تو این کشور تحویلش نگرفته ولی 1-2 تا مقاله خوندم شیفتش شدم.. نیازمند تمام کتابهاش به زبون انجلیش هستیم.. فرانسه مرانسه بیلمیرم..:D

پ ن : سیمور تو هم بخون عاشقش میشی

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17

همینگوی (وداع با اسلحه)

و ...
goodsigh2.gif

من این کتاب رو خوندم نه به خاطر خودش . بلکه به خاطر اینکه از یه نویسنده ی نوبل گرفته بود کتابش ولی اصلا خوشم نیومد ولی میگم برای تنوع یه کتاب از یه نفر انتخاب بشه تا در موردش بحث کنیم . بقیه موافق هستن ؟؟؟؟؟؟؟

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
‌‌
آلدوس هاکسلى --- دنياى شگفت انگيز نو

آگاتا کريستى --- و آنگاه ديگر هيچ کس نبود + قتل در قطار سريع السير شرق

سر آرتور کانن دويل --- دره ى وحشت + سگ باسکرويل

ادگار آلن پو --- گربه ى سياه

اميلى برونته --- بلندى هاى بادگير

جين وبستر --- بابا لنگ دراز

دافنه دو موريه --- ربکا

اسکار وايلد --- تصوير دوريان گرى

جورج اورول --- قلعه ى حيوانات + 1984

فرانک دى فليتا --- آدرى رز

برم استوکر --- دراکولا + خانه ى قاضى

الکساندر دوما --- سه تفنگدار

شل سيلوراستاين --- درخت بخشنده

ايرانى هم صادق هدايت

و خيلى هاى ديگر ....

yue bochon

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام

منم از جين ويستر خوشم مياد

جين وبستر (۱۹۱۶-۱۸۷۶) در فريدونيا به دنيا اومد، مادرش از اقوام مارك تواين، نويسنده معروف آمريكايى بود. اون اولين رمانش در سال ۱۹۰۳ با نام «وقتى پتى به دانشگاه رفت» نوشت كه شرح تلاش وسختى ها و حوادث زندگى يك زن در دانشگاه بود (شبيه همين داستان كه شرح زندگى جودى در اين محيطه). وبستر هشت رمان و تعداد زيادى داستان چاپ نشده هم داره كه واقع گرايانه و با مايه هايى از طنز نوشته شدند. جالبه بدونيد از بابا لنگ دراز تئاترى هم روى صحنه رفته و فيلم موزيكالى ساخته شده و دنباله داستان رو وبستر در رمان «دشمن عزيز» ادامه داده كه به فارسى هم ترجمه شده. نكته ديگه طراحى هاى كتاب يا در واقع نقاشى هاى بامزه ايه كه جودى توى نامه ها كشيده و آنقدر با فضاى داستان هماهنگ هستند كه مثل تصاوير شازده كوچولو، نمى شه كتاب رو جدا از اونها تصور كرد. «بابا لنگ دراز» رو كتاب هاى بنفشه در ۲۳۲ صفحه و با ترجمه مهرداد مهدويان به چاپ رسونده. قيمتش هم ۱۵۰۰ تومنه. خلاصه اگه شما هم دستى در نامه نويسى داريد، خوندنش رو تجربه كنيد، شايد يك زمانى از نامه هاتون كتاب مشهورى دربياد!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من این کتاب رو خوندم نه به خاطر خودش . بلکه به خاطر اینکه از یه نویسنده ی نوبل گرفته بود کتابش ولی اصلا خوشم نیومد ولی میگم برای تنوع یه کتاب از یه نفر انتخاب بشه تا در موردش بحث کنیم . بقیه موافق هستن ؟؟؟؟؟؟؟
خوبه ... یه چیزی شبیه سکانس های ماندگار اونور (سینما) .... فکر کنم یکی دوتا تاپیک از قبل باشه که بتونی بیاری شون بالا ...
مارکی دوساد (Marquis de Sade)

هنوز کتاب کامل ازش نخوندم چون کسی تو این کشور تحویلش نگرفته ولی 1-2 تا مقاله خوندم شیفتش شدم.. نیازمند تمام کتابهاش به زبون انجلیش هستیم.. فرانسه مرانسه بیلمیرم..:D

پ ن : سیمور تو هم بخون عاشقش میشی
مرسی ...اسمش رو زیاد شنیدیم ولی چیز خاصی ازش نخوندم ... چک کردم این سایت همه کاراش رو داره به pdf انگلیسی

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
مرسی ...اسمش رو زیاد شنیدیم ولی چیز خاصی ازش نخوندم ... چک کردم این سایت همه کاراش رو داره به pdf انگلیسی

فیل تره:( تعجبی هم نداره..کاراش بیش از حد فلسفیه نمیزارن جای پخش بشه..:D

( واقعا 2 زاریت نیوفتاده یا واقعا 2 زاریت رو گم کردی؟)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
فیل تره:( تعجبی هم نداره..کاراش بیش از حد فلسفیه نمیزارن جای پخش بشه..:D

( واقعا 2 زاریت نیوفتاده یا واقعا 2 زاریت رو گم کردی؟)
اگه لازمه آپلود کنم یه جا ... (اینجا نه!
MeUgly.gif
) ...

در مورد دوزاری هم متوجه نشدم ... می دونم محتوای کارش چیه و چه تیپ آدمیه با چه افکاری (فیلم quills رو هم دیدم) ... و به همین خاطر هیچ وقت چیزی ازش نخوندم
veiledsmile2.gif
... همینه قضیه اس یا چیز دیگه ایه ؟

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
دی جی سلینجر = فرانی و زویی _ ناتور دشت

ماریو بارگاس یوسا = سور بز _ سال های سگی

گابریل گارسیا مارکز = صد سال تنهایی _ گزارش یک مرگ _ ماجرای النديرا و مادربزرگ سنگدلش
کسي به سرهنگ نامه نمي نويسد

آلبر کامو = بیگانه _ طاعون

فئودور داستايوسكی = ابله _ برادران کارامازوف _ قمارباز _ جنایات و مکافات

سیمین دانشور = جزیره سرگردانی _ سو و شون

جعفر مدرس صادقی = گاو خونی _ شاه کلید _ من تا صبح بیدارم _ آن طرف خیابان _ آب و خاک

از شعر زیاد خوشم نمی یاد ولی اشعار سعدی و نزار قبانی به نظرم معرکس.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اگه لازمه آپلود کنم یه جا ... (اینجا نه!
MeUgly.gif
) ...

در مورد دوزاری هم متوجه نشدم ... می دونم محتوای کارش چیه و چه تیپ آدمیه با چه افکاری (فیلم quills رو هم دیدم) ... و به همین خاطر هیچ وقت چیزی ازش نخوندم
veiledsmile2.gif
... همینه قضیه اس یا چیز دیگه ایه ؟

بنکل نویسنده ادبی نبوده.. گرچه الان بحث سر همین ادب و فانتزی و فلسفه داغ شده ولی همه دوست دارن بزارنش جزو فلاسفه.. کاراشو به فارسی کسی جرات نداره تو این سالها ترجمه کنه در حالی از سایر هم پاله هاش که مورد های بعضا اخلاقی! داشتن کار وجود داره که ترجمه شده با تیراژ بالا.!

یه دوستی میگفت بعضی ضرافت های نویسندگی تو ترجمه از بین میره.. فکر میکنم درست میگفته چون درک اینکه چرا امثال رولینگ انور اب انقدر طرفدار دارن از سمت مغز من خارجه..

نویسنده بین المللی میخواید امریکای لاتین.. بقول دوستی ایرانیا فیلم میسازن برای جشنواره های خرجی تو کشور خودشون کسی پ&ن بار این فیلما نمیکنه انور اب جایزه میبرند.. قضیه نویسنده های لایتن هم همینه..
crazy.gif

پ.ن: ساعتشو فیکس کردی؟

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
آلبر کامو : طاعون ، افسانه ی سیزیف
آندره ژید : مایده های زمینی ، در تنگ ، اگر دانه نمیرد ، ایزابل
ژان ژاک روسو : تفکرات تنهایی ، امیل
چارلز دیکنز : دیوید کاپرفیلد ، دوست مشترک ما ، خانه ی قانون زده ، سرود کریسمس
جوزف کنراد : دل تاریکی
جین آستن : غرور و تعصب ، اغوا
امیلی برونته : بلندیهای بادگیر
شارلوت برونته : جین ایر
الکساندر دوما ( پدر ) : سه تفنگدار ، غرش طوفان ، ژوزف بالسامو ، کنت مونت کریستو
الکساندر دوما ( پسر ) مادام کاملیا
میشل زواگو : پاردایانها ، ملکه آن ، بوریدان پهلوان برج نل ، رزماری ، ژان دلاور ، شوالیه دسس ، دو خواهر
شودرلو دولاکلو : گزند دلبستگی
ویکتور هوگو : بینوایان ، زندانی قلعه ی فراموشی ، گوژپشت نتردام
آگانا کریستی : ده سیاهپوست کوچولو ( و آنگاه دیگر هیچ ) ، خانه ی کج ، شیطان به قتل میرسد ، گربه ای در میان کبوتران ، چهار قدرت بزرگ ، قتل در قطار سریع السیر شرق
کالین مک کالو : پرنده ی خارزار
سیدنی شلدون : استاد بازی ، خشم فرشتگان ، آسیاب خدایان
فرانتس کافکا : مسخ ، قصر ، محاکمه
جرج الیوت : میدل مارچ ، آسیاب کنار فلوس
دافنه دوموریه : ربکا ، دونا ، دختر عمویم ریچل
انوره دوبالزاک : چرم ساغری ، آرزوهای بربادرفته ، زن سی ساله ، بابا گوریو
مارگارت اتوود : آدمکش کور
هنری فیلدینگ : تام جونز
دانته : کمدی الهی
میلتون : بهشت گمشده
ویلیام فالکنر : مفتش و راهبه
تولستوی : جنگ و صلح ، هنر چیست ؟
داستایفسکی : برادران کارامازوف

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
امیلی برونته : جین ایر
شارلوت برونته : بلندیهای بادگیر

سلام، اميدوارم جسارت بنده را ببخشيد ولى فکر کنم بلندى‌هاى بادگير از اميلى برونته است و شارلوت، جين اير را نوشته باشد :blush:

yue bochon

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان از جين ويستر به غير از بابا لنگه دراز اثر ديگه اي رو هم سراغ دارين؟:happy:

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
درسته .... بلندی های بادگیر از امیلی برونته است ....
چه خوب می شد دوستان یه خورده در مورد اثر این نویسنده ها مطلبی ( هر چند کوتاه ) می گذاشتن .... مثلا تصویر نویسنده یا کتاب . مثلا من بلندی های بادگیر رو نخوندم اما خیلی دوست دارم بخونم این در حالیه که اصلا نمی دونم موضوع کتاب چی هست ...

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
اول خودم میگم

بهترین کتابی که تا حالا خوندم از این نویسنده است

فیودور داستایوسکی ( جنایت و مکافات ) . داستان در مورد یه شخصیت متجاوزه که بیهوده یه ادم رو کشته . اگه یه فیلم سینمایی از این کتاب ساخته بشه قطعا ژانرش نوار خواهد بود ....

dostoevsky.jpeg

دومین نویسنده البر کامو هست . کتابی که از این نویسنده من رو تحت تاثیر قرار داد طاعون هست . داستان در مورد یه شهر طاعون زده است ( این کتاب در اعتراض به فاشیسم نوشته شده)

30jan-camus.jpg

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
درسته .... بلندی های بادگیر از امیلی برونته است ....
چه خوب می شد دوستان یه خورده در مورد اثر این نویسنده ها مطلبی ( هر چند کوتاه ) می گذاشتن .... مثلا تصویر نویسنده یا کتاب . مثلا من بلندی های بادگیر رو نخوندم اما خیلی دوست دارم بخونم این در حالیه که اصلا نمی دونم موضوع کتاب چی هست ...

Last monarch عزیز
اول گفتی اسم نویسنده رو بگین
بعد گفتی کاشکی اسم کتاباشون رو هم بگین
پست بعدی گفتی یه خورده در مورد کتاباشون توضیح هم بدین.
آقا تکلیف ما رو همون اول مشخص کن (شوخی
connie_girlhideface.gif
)

بلندیهای بادگیر هم کتاب تخصصی سیمور.

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
سلام، اميدوارم جسارت بنده را ببخشيد ولى فکر کنم بلندى‌هاى بادگير از اميلى برونته است و شارلوت، جين اير را نوشته باشد :blush:

تشکر که تصحیح کردی دوست عزیز . کمی گیج زدم ، شرمنده

dina_b

Registered User
لایک‌ها
7
دومین نویسنده البر کامو هست . کتابی که از این نویسنده من رو تحت تاثیر قرار داد طاعون هست . داستان در مورد یه شهر طاعون زده است ( این کتاب در اعتراض به فاشیسم نوشته شده)

30jan-camus.jpg

واقعا کتاب جالبیه ، خیلی استادانه نوشته شده

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
Last monarch عزیز
اول گفتی اسم نویسنده رو بگین
بعد گفتی کاشکی اسم کتاباشون رو هم بگین
پست بعدی گفتی یه خورده در مورد کتاباشون توضیح هم بدین.
آقا تکلیف ما رو همون اول مشخص کن (شوخی
connie_girlhideface.gif
)

.

من فکر کنم یه خورده زیاد خواه هستم ( مثل شخصیه اصلی داستان تمشک تیغ دار چخوف :D ) ولی گذشته از شوخی خب باید یه تاپیک دیگه زده می شد گفتم دوستان همینجا نظرشون رو بگن . می دونی چیه؟ مثلا من خیلی خیلی دوست دارم همین بلندی های بادگیر رو بخونم ولی نمی دونم تم داستان چیه ؟ یعنی مثلا من اگه بفهمم یه داستان عاشقانه است مطلقا طرفش نمی رم .

خب هر کس یه طبعی داره دیگه .... الان همین طاعون .... من میام میگم البر کامو خب تا اینجا چیزی معلوم نشد
بعد میگم طاعون تا اینجا هم هنوز چیزی مشخص نشد اما وقتی میگم این کتاب موضوع ساسی داره و در اعتارض به فاشیسم نوشته شد طرفی که میخونه به خودش میگه خب من فکر کنم به این موضوع علاقه مندم در نتیجه میره سراغ نویسنده ی مورد علاقه ی من و این درست چیزیه که من میخام . با تشکر از همه :)

بالا