• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همیاری وب مسترها جهت معرفی سایت های جدید اسپم به گوگل

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
خیلی خیلی جالبه واسم.طرف خودش اسکریپت اسپمر میفروشه اون موقع اومده اینجا داره رپیورت سایت های اسپم میده.عزیز من، شما این اسکریپت رو نفروش ربپورت پیش کشت
قابل توجه اون دوستانی که میگن بریم فتا شکایت کنیم: برید تو همین صفحه پیوندها ببینید،خوده پیوندها داره ازشون حمایت میکنه http://peyvandha.ir/3-6.htm
واقعا چرا میاید وقت تونو میزارید دنبال این جور سایت ها میرید و ریپورت میدین.نمیخوام تهمت بزنم ولی بعضی از دوستان هستن خودشون سایت اسپمر دارن بخاطر اینکه بازدیدشون کم شده میان ریپورت سایت های دیگرو میدن.بزارید کنار این کارارو اگه واقعا قراره اتفاقی بیفته بمونید گوگل خودش دست به کار میشه.تاکی باید دونه دونه ریپورت اینارو بدین وقتی روزی ده الی بیس تا از اینجور سایتا داره شکل میگیره
اینم بگم اره بنده سایت درست حسابی ندارم بخوام شمارو درک کنم ولی کاریش نمیتونید بکنید
بعدشم اگه کسی بخواد دست به کار بشه باید برن بدبخت بیچاره هایی که دو روز از این سایت ها راه انداختن رو بگیرن جریمه بکنن.نه سایت اسپمری که سه چهار ساله داره فعالیت میکنن در نتیجه هم این اسپمرهایه سه چهار ساله کار خودشونو میکنن و دست شما به جایی بند نیست و این کار همینطوری ادامه پیدا میکنه و مثه این میمونه که افراد بی قدرت نابود بشن و افردای که داری قدرت (همون سایت های سه چهار ساله) هستن قدرت شون بیشتر بشه
دوستانی که فرق سایت کپی پیست گر رو با خبر خوان و اسپمر رو نمیدونن نیان ریپورت ندن
(اگر قراره رپپورت بدین پس باید ریپورت این سایت های خبرخوان هم بدین.حالا کپی پیست هم بحثش جداس الان با برنامه هم میشه سایت کپی پیست راه انداخت که اینم جز همون خبرخوان میشه)
اگر اشتباه املایی و قدرت بیان خوبی نداشتم ببخشید

دقیقا !

مثلا سایت nethal.ir طرف میاد میگه اسپمره در صورتی که مطالب کاملا کپیه مثل بیتوته و ایران مطلب و ...

قابل توجه دوستانی که میگن این سایت ها اسپمر هستن تعریفشون از اسپمر چیه؟!!
اگه اینطور باشه گوگل سردسته ی اسپمر ها هست !!!با سایت ها و زحمات بقیه به این رتبه رسیده
و در امدش رو هم از بازدید سایتای دیگه در میاره
کار گوگل با کار اسپمر ها چه فرقی داره؟ سایت خارجی باشه میشه جستجوگر ایرانی بخواد یه سایت اینطوری بزنه میشه اسپمر!!
متاسفانه تو ایران اسم اسپمر بد جا افتاده وگرنه این سایت های اسپمرر هیچ فرقی با موتور جستجوگر ندارن موتور جستجوگر کارش اینه مطالب سایت شما رو ایندکس میکنه و خودشو میکشه بالا بعد به سبب ترافیک بالایی که از سایتای دیگه و بازدید سایتای دیگه گرفته برای سایت شما ورودی میفرسته
البته منکر این نیستم بعضی از سایتا اسپمر واقعی هستن و فقط روی اعصابن ولی همه ی اسپمر ها هم اینطور نیستن

بخوای حساب کنی از نظر کسایی که سایت میزنن بازدید نمیگیرن همه اسپمرن حتی گوگل و salam.ir

baham1000

Registered User
لایک‌ها
9
این سایت خیلی داره رشد میکنه کل صفحه اول گوگل رو گرفته رتبه 147 الکسا ایران
http://mexic.ir/

MJameS

Registered User
لایک‌ها
28
ریپورت به گوگل فایذه نداره ... باید یه فکر اساسی کرد ... اگر بشه کارگروه مصادیق رو متقاعد کرد که این سایتا رو فیلتر کنه خیلی موثر تر از ریپورت به گوگله ...

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
ریپورت به گوگل فایذه نداره ... باید یه فکر اساسی کرد ... اگر بشه کارگروه مصادیق رو متقاعد کرد که این سایتا رو فیلتر کنه خیلی موثر تر از ریپورت به گوگله ...
هیچوفت یه همچین اتفاقی نمیفته و نخواهد افتاد وگرنه نصف بیشتر سایت های ایران حتی اون بزرگاش و معروفاش باید بسته بشن !!!!

ببینید دوستان واقعا نمیدونم تعریفتون از اسپم چی هست چون برای مثال اگر سایتی محتوا نداشته باشه و سایت شمارو نتیجه بیاره و لینک بده مگه اسپم حساب میشه ؟ !!

پس یعنی گوگل و یاهو و بینگ و همه اینا اسپمن ؟

از داخلیا سلام و پارسی جو و ... اسپم هستن ؟

تعریف اسپم خیلی بد جا افتاده جوری که از نظر دوستان بیتوته هم اسپمه و سایت های دانلود که تگ زیاد میزنن اما مطلبی در اون مورد نیست اسپمن و ...

جالبیش اینجاست سایت های که مطالب رو کاملا خودکار ( خود من چند تا دارم ) از سایت های دیگه کپی میکنن هم از نظر بعضی ها اسپمن !!!!

اینطوری باشه فک کنم کل سایت های اینترنت ایران چون کپی میکنن اسپمن :| بیتوته ایران مطلب برترین ها و هزاران سایت فان و ... که کپی میکنن !!!

اسپم سایت هایی هستن که برای مثال 500 تا تگ میزنن اما 1 دونه مطلب هم ندارن و فقط همین ( میهن روبوت رو یادتونه ؟ )

نه دوستان به جای اینکه وقت بزارید برای ریپورت که گوگل هیچ توجهی نمیکنه ( ایمیل بزنید جواب میدن چراشو ) اول بیاید تکلیفتون رو مشخص کنید که واقعا به چه چیزی شما میگید اسپم بعد که مشخص شد خود من راهی رو میگم که 100% طی 3 روز سایت مورد نظر از لیست گوگل حذف بشه ( 3 تا شرکت معتبر توی ابوظبی و امارات که کارمندانش ایرانی هستن از طرف گوگل برای نظارت سایت های ایرانی گذاشته شدن )

خلاصه اینکه اول باید بدونید دنبال چی هستید بعد بتونید به گوگل بفهمونید چون با یه ریپورت اگه قرار بود سایت بسته شه الآن ....

اون سایت هایی هم که بسته شدن هیچ ربطی به ریپورت ندارن خود گوگل بعد از یه مدتی اگر آمار بره بالا و ایندکس افزایش پیدا کنه اتوماتیک میره بخش تست سایت با انسان و بدون ربات

همین ...

MJameS

Registered User
لایک‌ها
28
میشه چند نمونه خارجی مشابه این سایتها ذکر کنید ؟
هیچوفت یه همچین اتفاقی نمیفته و نخواهد افتاد وگرنه نصف بیشتر سایت های ایران حتی اون بزرگاش و معروفاش باید بسته بشن !!!!

ببینید دوستان واقعا نمیدونم تعریفتون از اسپم چی هست چون برای مثال اگر سایتی محتوا نداشته باشه و سایت شمارو نتیجه بیاره و لینک بده مگه اسپم حساب میشه ؟ !!

تعریف اسپم خیلی بد جا افتاده جوری که از نظر دوستان بیتوته هم اسپمه و سایت های دانلود که تگ زیاد میزنن اما مطلبی در اون مورد نیست اسپمن و ...

جالبیش اینجاست سایت های که مطالب رو کاملا خودکار ( خود من چند تا دارم ) از سایت های دیگه کپی میکنن هم از نظر بعضی ها اسپمن !!!!

اینطوری باشه فک کنم کل سایت های اینترنت ایران چون کپی میکنن اسپمن :| بیتوته ایران مطلب برترین ها و هزاران سایت فان و ... که کپی میکنن !!!

اسپم سایت هایی هستن که برای مثال 500 تا تگ میزنن اما 1 دونه مطلب هم ندارن و فقط همین ( میهن روبوت رو یادتونه ؟ )

نه دوستان به جای اینکه وقت بزارید برای ریپورت که گوگل هیچ توجهی نمیکنه ( ایمیل بزنید جواب میدن چراشو ) اول بیاید تکلیفتون رو مشخص کنید که واقعا به چه چیزی شما میگید اسپم بعد که مشخص شد خود من راهی رو میگم که 100% طی 3 روز سایت مورد نظر از لیست گوگل حذف بشه ( 3 تا شرکت معتبر توی ابوظبی و امارات که کارمندانش ایرانی هستن از طرف گوگل برای نظارت سایت های ایرانی گذاشته شدن )

خلاصه اینکه اول باید بدونید دنبال چی هستید بعد بتونید به گوگل بفهمونید چون با یه ریپورت اگه قرار بود سایت بسته شه الآن ....

اون سایت هایی هم که بسته شدن هیچ ربطی به ریپورت ندارن خود گوگل بعد از یه مدتی اگر آمار بره بالا و ایندکس افزایش پیدا کنه اتوماتیک میره بخش تست سایت با انسان و بدون ربات

همین ...

webs

Registered User
لایک‌ها
1,475
ببینید دوستان واقعا نمیدونم تعریفتون از اسپم چی هست چون برای مثال اگر سایتی محتوا نداشته باشه و سایت شمارو نتیجه بیاره و لینک بده مگه اسپم حساب میشه ؟ !!.
تعریف دقیق، جامع و مندرجی که تمامی حالات رو پوشش بده برای "اسپم" وجود نداره. ممکنه سایتی از لحاظ فنی اسپم نباشه ولی به نظر بازدیدکننده اسپم باشه یا بالعکس.
مثلاً از نظر من، کپی کاری محض، به صورت انبوه اسپمه. در ویکی پدیا تعریف موتورهای جستجوی با اهداف اسپم اینجوری نوشته شده، که البته قابل بسط دادن به سایر سایتها با عملکرد مشابه میتونه باشه:

((( موتورهای جستجوی با اهداف اسپم(اسپم دکسینگ)
اسپم دکسینگ (مرکب از واژه اسپم کردن و ضمیمه کردن پیام می‌باشد.)به عملکردی روی وب جهانی برای تبدیل صفحات اچ‌تی‌ام‌ال برای تقویت و بالا بردن شانس آنها در قرارگیری روی لیست اعتباری موتورهای جستجو اطلاق می‌شود. این سایت‌ها فنون بهینه‌سازی موتور جستجوی کلاه مشکی را برای افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو بکار می‌برند. بیشتر موتورهای جستجوی مدرن الگوریتم جستجویشان برای محروم نمودن تاکتیک‌های اسپم دکسینگ تقویت کرده‌اند.)))

به واژه "افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو" دقت کنید. وقتی یه خبرخوان در یکماه 2میلیون اندیکس درست می کنه، آیا یه جورایی "افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو" تلقی نمیشه؟ آیا اگه موتورهای جستجو اونو اندیکس نکنن، باز هم مدیران سایتها به فعالیتشون ادامه میدن؟

خیر اینا اسپم نیستند! شما موتور جستجوی اختصاصی درست کنید، تمام دنیا ازتون تقدیر می کنن. نه اینکه نتایج گوگل رو به خود گوگل برگردونید.

خیلی از سایتها خبرخوان که الآن در گوگل حضور پررنگ دارن، به نوعی اسپم تلقی میشن ولی سیاست فعلی گوگل اینه که در جستجو حضور پررنگ داشته باشن. (تمام کارهای گوگل که درست نیست. بعضی از کارهاش قابل انتقاده)

بله حق با شماست. تعریف اسپم نسبی است. به نظر من همین تگ ها هم به نوعی اسپم محسوب میشن.
بنیان همین تگ ها توسط "گوگل" گذاشته شد که مثلاً بهتر بتونه نتایج رو اندیکس کنه. (سندی ندارم، از روی حدس و گمان عرض کردم) که از نظر من نتیجش تقویت اسپمینگ بود. دردسری برای خود موتورهای جستجو هم شده. مثلاً اگه قبلاً قرار بود موتور جستجو به 100 تا پست یه سایت سر بزنه حالا با وجود صفحات تگ ها، مجبوره به هزارتا صفحه سر بزنه!

اگه به قصد "افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو" باشه، بله اسپمه.

اینطوری باشه فک کنم کل سایت های اینترنت ایران چون کپی میکنن اسپمن :
کپی داریم تا کپی. یه سایتی مثلاً 10تا مطلب اختصاصی در روز می نویسه. سه~چهارتا هم کپی می کنه. این مورد از نظر گوگل اسپم نیست. ولی یه سایتی با کمک اسکریپت مطالب رو میخونه و ارسال می کنه. که طبیعتاً این میتونه نوعی اسپم تلقی بشه.

از نظر گوگل که یه ربات با هوش نیمه مصنوعیه شاید تعریف شما درست باشه. اما از نظر بازدیدکننده خیر.

خود من راهی رو میگم که 100% طی 3 روز سایت مورد نظر از لیست گوگل حذف بشه
بله حق باشماست. چون گوگل که بی عیب و نقص نیست. کلی میشه ازش ایراد گرفت! ولی فعلاً جایگزین بهتری وجود نداره!

ریپورتها تاثیر دارن ولی تعداد افرادی که بخش فارسی گوگل رو بررسی می کنن کم هستند و خیلی دیر گزارش ها رو بررسی می کنن.

newads

Registered User
لایک‌ها
109

همین ...
فعلا که علیرقم تلاش افراد زیادی تک تک با ریپورت همین بچه ها ، سایت های بی محتوا و دزد محتوا که توی یک ثانیه با یک کلیک کل زحمت وبمستر ها رو بالا میکشن دارن حذف میشن
شاخشون که mdir و mtcm بود .. جوجه هایی مثل نت گرمی که خوب میشناسید !! هم که خیلی وقته به فنا رفتن
مکزیک هم میاد پایین بزودی قصه نخور
بیتوته و امثالهم اگه کپی میکنه اقلا زحمت یه shift+c و shift+v رو میکشه !

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
خدا پدرو مادرت رو بیامرزه اونقدر خوشال میشم وقتی با دلیل و استناد به مدرک و منطقی حرف بزنه که حاظرم تموم تجربه 12 ساله از نت رو در اختیارش بزارم ( حتی اگه ارزش نداشته باشه )

حالا چند تا چیز :
خو من سایتی دارم که 8 ساله داره کار میکنه و تا به حال 1 دونه مطلب کپی هم نداره ( تخصصی ) اما بازدید فوق العاده ای دارم نه از گوگل بلکه بازدید مستقیم ( همین یه سایت زندگیمو عالی میچزخونه با درآمدش )
حالا :

تعریف دقیق، جامع و مندرجی که تمامی حالات رو پوشش بده برای "اسپم" وجود نداره. ممکنه سایتی از لحاظ فنی اسپم نباشه ولی به نظر بازدیدکننده اسپم باشه یا بالعکس.

ببین تعریف اسپم مثل میکروب میمونه ما اگر به بدنمون از راه های مختلف میکروب و باکتری نرسه ( حتی مضراش ) خطر ابتلا به انواع سرطان رو داریم
حالا اسپم هم همینه ما اگر بخوایم به واژه عمومیش اکتفا کنیم که تو پست قبلی گفتم 99% سایت های ایران اسپمن

مثلاً از نظر من، کپی کاری محض، به صورت انبوه اسپمه. در ویکی پدیا تعریف موتورهای جستجوی با اهداف اسپم اینجوری نوشته شده، که البته قابل بسط دادن به سایر سایتها با عملکرد مشابه میتونه باشه
دقیقا مشکل ما همینه چون گوگل کاملا با این نظر مخالفه ( به همین دلیل سایت های از دم کپی میان بالا )
تو کنفرانس 2 سال پیش سئو و ... گوگل ( حجمش زیاده نمیتونم آپ کنم ولی میگردم لینک دانلود بهت میدم ) شدیدا توصیه میکردن که کپی کنید و ما از کپی کننده های محتوا استقبال بی نظیری میکنیم ( همینجا قطع کردم و نگاه نکردم اما بعد که فهمیدم چی گفته خوشال شدم )
اما کپی نه به شرط اینکه به اسم شما مطلب تموم بشه و اصلی ترین شرط کپی بدون منع از نر ما لینک منبع مطلب هست چون کپی یک مطلب باعث رشد دیده شدن اون مطلب نزد مخاطبان بیشتری باشه و هدف اصلی گوگل هم همینه ( دقیقا عین جمله خود سخنگوش که اسمش یادم نی )
پس این دوستان که بدون اطلاع و از روی ناآگاهی میگن کپی بده و اسپمه و فلان بهتره کمی اطلاعات خوشونو ببرن بالا نه اینکه ...

به واژه "افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو" دقت کنید. وقتی یه خبرخوان در یکماه 2میلیون اندیکس درست می کنه، آیا یه جورایی "افزایش نامنصفانه رتبه در موتورهای جستجو" تلقی نمیشه؟ آیا اگه موتورهای جستجو اونو اندیکس نکنن، باز هم مدیران سایتها به فعالیتشون ادامه میدن؟
دقیقا !
خیلی از سایتها خبرخوان که الآن در گوگل حضور پررنگ دارن، به نوعی اسپم تلقی میشن ولی سیاست فعلی گوگل اینه که در جستجو حضور پررنگ داشته باشن. (تمام کارهای گوگل که درست نیست. بعضی از کارهاش قابل انتقاده)
نه چون 100% کار گوگل درسته ولی قرار نیست که چون ما داریم اشتباه برداشت میکنیم بگیم گوگل نادرسته چون هزرانان نفر دارن روش کار میکنن همه روزه و سیاست های خاص خودش رو داره که به خاطر بی اطلاعی ما داریم میگیم نادرسته کارش

کپی داریم تا کپی. یه سایتی مثلاً 10تا مطلب اختصاصی در روز می نویسه. سه~چهارتا هم کپی می کنه. این مورد از نظر گوگل اسپم نیست. ولی یه سایتی با کمک اسکریپت مطالب رو میخونه و ارسال می کنه. که طبیعتاً این میتونه نوعی اسپم تلقی بشه.
نه از نظر گوگل کپی با دست یا ربات فرقی نداره تنها تاکیدش روی رعایت کپی رایته

از نظر گوگل که یه ربات با هوش نیمه مصنوعیه شاید تعریف شما درست باشه. اما از نظر بازدیدکننده خیر.
با برنامه نویسی آشنا هستی ؟
گوگل خیلی خیلی از ما باهوشتره درسته رباته اما در محدوده کاری خودش فوق العاده باهوش تر از ماست

ریپورتها تاثیر دارن ولی تعداد افرادی که بخش فارسی گوگل رو بررسی می کنن کم هستند و خیلی دیر گزارش ها رو بررسی می کنن.
کاش اینطور بود ولی یک ایمیل بزن به ساپورتشون برات توضیح میدن که هیچ کدوم از ریپورت ها تاثیری ندارن فقط باعث ..... میشن
سایت هایی که حذف شدن به خاطر الگوریتم خود گوگل هست که مهمترینش ورود و خروج تعداد زیادی کاربر هست که وارد سایت های به نظر ما اسپم میشن

یکی از مزیت های گوگل هم همینه که بررسی میکنه وقتی کاربر وارد یک سایت میشه آیا سریع ترک میکنه یا نه کارش راه میفته ( کنفرانش سال 2004 تا همین الآنش همیشه همینو میگن )

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
گوگل و یه سایت کلیک دزد میبینی @ بابا انیشتن
الآن که میبینم یه همچین برداشتی از نوشته من کردی پیش خودم گفتم حیف اون چند ثانیه که برای پاسخ بهت هدر شد ...
عزیزم یعنی گوگل آفریده شد که به جای سوال از من شما جستجو کنی منظورم این بود

موفق باشی

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
فعلا که علیرقم تلاش افراد زیادی تک تک با ریپورت همین بچه ها ، سایت های بی محتوا و دزد محتوا که توی یک ثانیه با یک کلیک کل زحمت وبمستر ها رو بالا میکشن دارن حذف میشن
شاخشون که mdir و mtcm بود .. جوجه هایی مثل نت گرمی که خوب میشناسید !! هم که خیلی وقته به فنا رفتن
مکزیک هم میاد پایین بزودی قصه نخور
بیتوته و امثالهم اگه کپی میکنه اقلا زحمت یه shift+c و shift+v رو میکشه !
همین که شما فکر میکنی مثلا نت گرمی برای کپی حذف شد خودش کفایت میکنه از اینکه رو هوا حرف میزنی
برای اینکه بدونی چرا حذف شد بگم که نت گرمی وصل بود به 7 تا دامین مجزا با محتوای یک سان و تولید تگ و برچسب برای mashrom.ir که منجر به اسپم شدنش شد که برای اطلاع حدود 48 گیگ اسپم و تگ تولید کرده بود

کاش کمی از روی اطلاع حرف میزدیم نه از روی باد هوا ...

MJameS

Registered User
لایک‌ها
28
اوه ببخشید من تا حالا سایت گوگل نرفته بودم .
عزیزم اگر همچین سایتی رو قبلا دیده بودم از شما نمونه خارجیشو نمیخواستم ... چون در بالا ذکر کردین که گوگل و بینگ هم اسپمن فکر کردم گوگل رو میگین
الان هر کلمه فارسی رو سرچ کنی یکی از نتایح مربوط به دست گل جناب عالیه ولی توو سرچ انگلیسی بنده به شخصه با همچین چیری مواجه نشدم
الآن که میبینم یه همچین برداشتی از نوشته من کردی پیش خودم گفتم حیف اون چند ثانیه که برای پاسخ بهت هدر شد ...
عزیزم یعنی گوگل آفریده شد که به جای سوال از من شما جستجو کنی منظورم این بود

موفق باشی

newads

Registered User
لایک‌ها
109
بهتره این تاپیک رو به جنجال نکشیم تا بسته نشه که این خواسته خیلی ها هستش
ممنون

وب مستر

Registered User
لایک‌ها
670
بهتره این تاپیک رو به جنجال نکشیم تا بسته نشه که این خواسته خیلی ها هستش
ممنون
بزارید یه مفهوم جامع از اسپم داشته باشیم بعد :|
اسپم یعنی فردی که واد سایت میشه به هدفش نرسه ... درست ؟

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
اوه ببخشید من تا حالا سایت گوگل نرفته بودم .
عزیزم اگر همچین سایتی رو قبلا دیده بودم از شما نمونه خارجیشو نمیخواستم ... چون در بالا ذکر کردین که گوگل و بینگ هم اسپمن فکر کردم گوگل رو میگین
الان هر کلمه فارسی رو سرچ کنی یکی از نتایح مربوط به دست گل جناب عالیه ولی توو سرچ انگلیسی بنده به شخصه با همچین چیری مواجه نشدم
عجب !
دوست عزیز اول اینکه بهتره تهمت نزنی من سایت اسپم داشتم اما دیگه برای ایران جواب نمیده و الآن 2 تا برای کشورهای دیگه دارم که خیلی هم خوب جواب داده اما برای ایران کپی و پست با ذکر منبع دارم

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
بزارید یه مفهوم جامع از اسپم داشته باشیم بعد :|
اسپم یعنی فردی که واد سایت میشه به هدفش نرسه ... درست ؟

حالا اسپم به کنار

میدونی بدتر از اسپم چیه ؟

فروختن اسکریپت دیگران اونم با دموی خود اون طرف =))

ایران است دیگر ...

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422

وب مستر

Registered User
لایک‌ها
670
حالا اسپم به کنار

میدونی بدتر از اسپم چیه ؟

فروختن اسکریپت دیگران اونم با دموی خود اون طرف =))

ایران است دیگر ...
اسکریپت دیگران ؟
دموی خود اون طرف : ) ؟
ایرانه دیگه !
همون بهتر که بسته بشه وقتی فرق اسپم با کپی و ... یکی هست !!!
اینجوری شوما از درآمد میفتی :D

بالا