برگزیده های پرشین تولز

والیبال

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
شما هنوز بحث تجربه و لیگ جهانی میکنی و من میگم زانو.. وقتی یه زانو تحت فشار عمرش 5 ساله چرا باید با بازیهای مداوم اون رو از کار انداخت..؟

امثال لهستان و ارژانتین و صربستان قبل از اینکه بیان لیگ جهانی امدن تو مسابات المپیک و جهانی حرف اول رو زدند.. و الا واسه اون مثال هلند چه جور توجیهی هستش؟ یا کوبا که هنوزم مداوم شرکت میکنه؟

در مورد زانو من اطلاعات چنداني ندارم . پس حرف شما رو قبول مي كنم .

ولي هنوز توجيه نشدم ، يعني عمر 5 ساله ي زانوي سليماني هنوز تموم نشده ؟

يا جيبا ي برزيلي الآن چند سال هست كه در سطح اول داره بازي ميكنه!؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
در مورد زانو من اطلاعات چنداني ندارم . پس حرف شما رو قبول مي كنم .

ولي هنوز توجيه نشدم ، يعني عمر 5 ساله ي زانوي سليماني هنوز تموم نشده ؟

يا جيبا ي برزيلي الآن چند سال هست كه در سطح اول داره بازي ميكنه!؟

1-2 تا مقاله در مورد زانو.. عمل زانو.. غضروفها ... بازیکنهای بلند زن و سرعتی.. و غیره پیدا کن.. جواب اینا توش هست.. خلاصش اینکه مثلا ساموئل پاپی 12 بار زانوش ور عمل کرده ( هر فصل 1 بار) ولی محمدودی میگه بخاطر نداشتن پزشک تخصصی والیبال بعد از 3 تا عمل دیگه زانوش به عمل جواب نمبده..

جیبا هم 5 سال سطح اول بازی میکنه..

در ضمن 1 نکته فوق العاده مهم... انتخاب بازیکنا برای پست های مختلف در دنیا با مسائل فیزیلوژیکی سطحی انجام نمیشه.. بازیکن سرعتی زن باید قد بلند باشه چون قد بلندها در اثر از دست دادن کارایی زانو هستن تو پست بلند زن بسرعت از دست میرن.. نمونش مستر انجلو..( خودت گیر دادی به ایتالیا) و بازیکن بلند زن باید قدش متوسط باشه تا زانوش عمر بیشتری داشته باشه نمونش همون جیبا یا رافائل یا از قدیمیتر ها سارتورتی .. همینطور سرویس قدرتی که زانو رو مشگل دار میکنه باید توسط قدهای متوسط زده بشه نه قدهای بلند..

کشور هایی مثه کوبا و هلند میان با تاکتیک اشتباه بازیکنای بلند زن قد بلند انتخاب میکنن و پرورش میدن و بعد 2 سال از بین میرن.. چرا ترکاشوند بعد از 2 سال بازی مداوم مصدومه تا الان؟

نکته مهم دیگه سن بازیکناست ... ایرانیا بازیکنای خوب رو مثه کشورهایی که تفکر پایین دارن نظیر هند و غیره تو سنین پایین مداوم بازی مدن و تحت فشار میزارن و حتی میتونن قهرمان دنیا هم بشن.. و تو سن بالا همیشه ضعف دارن چون بازیکن فرسوده میشه.. برعکس کشورهای دیگه..حالا چرا برزیل هم تو سن پایین حرف اول رو میزنه چون بازیکن زیاد داره نه اینکه حرومشون کنه..

مربی فعلی تیم داره خوب تفکری میکنه... بازیکنایی که از نظر فیزیکی مشگل دارن رو کنار گذاشته با بازیکنای دست نخورده و تراش نخورده و عمل نشده میره به مسابقات.. در عوض تجربه تیم و قدرت بازیکنا پایینه..

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
كاملا" نا اميد شدم از اين تيم !

چرا همچين تركيبي امروز بازي مي كنه !؟ ديروز ما ديديم كه محمدكاظم بهترين بازيكن ايران بود ، هر جا كار گره مي خورد ميدادند اون بزنه و امتياز مي گرفت . چرا امروز عندليب جانشينش شده !؟ كه با لواقع گند زد به تيم ايران.

يا معروف عالي پاس مي داد چرا امروز مهدوي رو گذاشت پاسر كه يك دونه پاس سرعتي واسه رضاي خدا نتونست بده ؟ افتضاح پاس مي داد !!

تو اين بازي همه دريافتها بهتر بود ولي پاسر گند زد به همه چيز !

ست سوم چرا موسوي كه بازي خوبي مي كرد چرا ست سوم جاش رو دادن به محمدي نژاد يا نادي ؟؟

اي بابا!!! اه !

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
ما بازی رو 3 به 0 باختیم واقعا افتضاح بود.من فکر می کنم اگه تیم نوجوانان یا جوانان ما بود بهتر بازی می کرد. آخه این چه وضعه جوان گراییه.گفتن جوان گرایی نگفتن افتضاح بازی که. حداقل گیم اول و دوم یه چیزی گیم سوم که دیگه رسما همه سر جاشون میخ شده بودن حتی جواب سرویس رو هم نمی دادن. این در شان تیم ملی ما نیست. بودن جوان هایی که خیلی بهتر بودن و پیرهایی که می تونستن هنوز بازی کنن..من مخالف جوان گرایی نیستم ولی نه دیگه این طوری.در برابر تیمی که بازی چندان قوی نداشت

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
ما بازی رو 3 به 0 باختیم واقعا افتضاح بود.من فکر می کنم اگه تیم نوجوانان یا جوانان ما بود بهتر بازی می کرد. آخه این چه وضعه جوان گراییه.گفتن جوان گرایی نگفتن افتضاح بازی که. حداقل گیم اول و دوم یه چیزی گیم سوم که دیگه رسما همه سر جاشون میخ شده بودن حتی جواب سرویس رو هم نمی دادن. این در شان تیم ملی ما نیست. بودن جوان هایی که خیلی بهتر بودن و پیرهایی که می تونستن هنوز بازی کنن..من مخالف جوان گرایی نیستم ولی نه دیگه این طوری.در برابر تیمی که بازی چندان قوی نداشت

بهترين مثالي كه ميشه زد حضور عليزاده (جوان) يا ظريف (مسن) به جاي عطاري كه به عنوان ليبرو نه يه بازيكن خنثي بود !!!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
كاملا" نا اميد شدم از اين تيم !

چرا همچين تركيبي امروز بازي مي كنه !؟ ديروز ما ديديم كه محمدكاظم بهترين بازيكن ايران بود ، هر جا كار گره مي خورد ميدادند اون بزنه و امتياز مي گرفت . چرا امروز عندليب جانشينش شده !؟ كه با لواقع گند زد به تيم ايران.

يا معروف عالي پاس مي داد چرا امروز مهدوي رو گذاشت پاسر كه يك دونه پاس سرعتي واسه رضاي خدا نتونست بده ؟ افتضاح پاس مي داد !!

تو اين بازي همه دريافتها بهتر بود ولي پاسر گند زد به همه چيز !

ست سوم چرا موسوي كه بازي خوبي مي كرد چرا ست سوم جاش رو دادن به محمدي نژاد يا نادي ؟؟

اي بابا!!! اه !

صدای گزارشگر هم در امد که مربی تیم ( که فکر خوبی بود ولی نه در مورد تیمی مثه ایران که از اول بازیش رو پاسهای قدرتی و پاسور قد کوتاه بوده و درسته اشتباه بوده ولی ذات والیبال ایرانه) چرا حسینی رو نیورده تا 2 تا پاسور قد بلند بیاره برای دفاع روی تور.. عملا هیچ دفاعی هم انجام نشد..

جالب اینکهع در گذشته چون نادی میدونست که با وجود ترکاشوند و محمودی و ******* پاس سرعتی قرار نیست ارسال بشه تنها کار مثبتش و فکر و ذکرش دفاع روی تور بود.. الان از همونم افتاده... محمد منصوری هم خیلی کوتاه به بازی گرفته میشد قبل از قاسمی.. کلا ایرانیا بهتر بود تیم ملی رو میدادن دست مصطفی کارخانه بعدش اگه نتیجه لازم کسب میشد برای انتخابی المپیک هم با توجه به اینکه تیم اول اسیایی راحت صعود میکرد تصمیم میگرفتن..الان بدون هیچ گونه فکری بعد از این بازیها مربی( که مربی بسیار بزرگی هم هستش) برکنار خواهد شد و کارخانه یا یه نفر دیگه میاد جاش.. اگر هم این اتفاق نیوفته مربی فکر میکنه پتانسیل والیبال ما در همین حده..

خلاصه در هر حال ^$^%$^%$%$#%$#

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به به وحید خان صبحت بخیر :D

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
( که مربی بسیار بزرگی هم هستش) برکنار خواهد شد و کارخانه یا یه نفر دیگه میاد جاش..

اميدوارم اين اتفاق نيفته!

اسم اونقدر بزرگ هست كه نشه به راحتي اخراجش كرد!
از طرف ديگه شايد ببينن از عهده هزينه هاش بر نميان برش دارن!

اما فدراسيون واليبال نشون داده صبرش كم نيست!
به پارك خيلي وقت دادن! در حاليكه انصافآ بهترين نسل واليباليستهاي ايران رو در بهترين شرايطشون داشت!

به هر حال من اميدوارم كه نتيجه اين مدرسه واليبال چيزه خوبي بشه!

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
امیدوارم امروز حداقل استرالیا رو ببرن هرچند این استرالیا گویا ژاپن رو 3-2 برده( شایدم کره بود)راستی اگه اینم ببازه اون وقت چی؟ می دونم که هر 4 تیم باید با 4 تیم اون گروه بازی کنن و خدا رو شکر این بازی ها نتخابی المپیک نیست:f34r:

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
واقعا که خیلی افتضاح بود . آخه من نمی دونم غرور و غیرت یه ملت انقدر بی ارزشه که این جوری باهاش بازی می کنن؟!وای خدای من از مربی گرفته تا لیبرو همه و همه گند زدن مربی با اون ارنج و تعویض. لیبرو با اون توپ گیریش.
به نظرم فقط محمد کاظم تو این بازی خوب بازی کرد
پ.ن : قضیه یقه پیراهن این محمد کاظم چیه؟

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
آدم می مونه واقعا چی بگه به چین هم 3.0 باختن.کسی نظری نداره؟دیگه از خجالت بازی رو هم نشون ندادن.یا شاید دادن و من ندیدم

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
آدم می مونه واقعا چی بگه به چین هم 3.0 باختن.کسی نظری نداره؟دیگه از خجالت بازی رو هم نشون ندادن.یا شاید دادن و من ندیدم

والا چي بگم ... !
sigh.gif

اصلا" فكر ميكنيم هيچ اتفاقي نيفتاده !!
nm1.gif
چرا و چرا و چرا فرهاد ظريف رو نبردند ؟ ميخواستند جوون ببرند ؟ چرا عليزاده رو نبردند ؟
gaah.gif
gaah.gif
gaah.gif
gaah.gif

آخه اين لبروئه چي بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه موسوي رو به اون هيكلش ميزاشت ليبرو ، بيشتر توپ مي گرفت !!
sigh.gif

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
والا چي بگم ... !
sigh.gif

اصلا" فكر ميكنيم هيچ اتفاقي نيفتاده !!
nm1.gif
چرا و چرا و چرا فرهاد ظريف رو نبردند ؟ ميخواستند جوون ببرند ؟ چرا عليزاده رو نبردند ؟
gaah.gif
gaah.gif
gaah.gif
gaah.gif

آخه اين لبروئه چي بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه موسوي رو به اون هيكلش ميزاشت ليبرو ، بيشتر توپ مي گرفت !!
sigh.gif

:(:(:(آی گفتی. فکر کنم اینا فقط می خواستن یه کاری کنن که مردم فکر نکنن برد جوانان و نوجوانان موردی داشته فکر می کردن اگه ببرن بقیه فکر می کنن اینا دپینگ کردن:D:lol:

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
عکسی از بازیه بین تیم زنان محجبه ایران مقابل تیم نیوزیلند.:

دستت درد نکنه. خداییش اگه اینا ببازن حق دارن با لباس و بعد از این همه مدت یه مسابقه برون مرزی

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
دستت درد نکنه. خداییش اگه اینا ببازن حق دارن با لباس و بعد از این همه مدت یه مسابقه برون مرزی

واقعا همینطوره .مثل اینکه توی بازیه سوم جلوی نیوزیلند که این عکس مربوط اون میشه یه ست هم گرفتن.حالا شلوار و تی شرت بلند قابل تحمله ولی اون مقنعه واقعا ازار دهنده و وحشتناکه.بیچاره ها دخترای ایرانی چه وضعی رو باید تحمل کنن.:(:(

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
:blink:گویا بالاخره طلسم شکسته شد و ایران تونست دیروز اندونزی رو 3.0 ببره.می گم ایران الان وضعیت چجوریه؟ ممکنه جزو 4 تیم قرار بگیره؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
عکسی از بازیه بین تیم زنان محجبه ایران مقابل تیم نیوزیلند.:

تويه واليبال معمول هست كه زنان محجبه شلوار بلند ميپوشن
تو تيم ملي قبل از انقلاب هم نمونه هايي داشتيم

اما مشكل يكي ، دوتا نيست چون حضرات به پيرهن و شلوار بلند معمولي هم راضي نيستند

اين لباس هاي گل و گشاد و سنگين خودشون از ست سوم به بعد نشون ميدن و انگار يه وزنه 100 كيلويي به ورزشكار اويزون هست

به هر حال اگر هيچ سفر برون مرزي نرن و با تيم هاي مختلف همينجا بازي كنند!

با لباسهاي استاندارد بدون مرد و عكاس و فيلمبردار طبيعتآ فكر كنم حداقل از نظر روح ورزش براي خودشون بهتر باشه

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
گویا بالاخره طلسم شکسته شد و ایران تونست دیروز اندونزی رو 3.0 ببره.می گم ایران الان وضعیت چجوریه؟ ممکنه جزو 4 تیم قرار بگیره؟

استراليا - چين - ژاپن - كره / ايران تا حالا 7 تا بازي كرده تو مرحله ي دوم ؟ يعني يه بازي ديگه داره ؟ اگه داشته باشه و اونو ببره ميتونه تيم پنجم شه و اگر قرار باشه چين مستقيما" صعود كنه و چهارتيم برن مقدماتي المپيك فكر ميكنم بتونه بره . اينطوري نيست ؟

----------------

اون خانومه ليبروئه تيم خارجيه چرا اينقدر قدش بلنده ؟ :دي ! جدا" بهش ميخوره بالاي 185 باشه ! نيست ؟

اين لباس هاي گل و گشاد و سنگين خودشون از ست سوم به بعد نشون ميدن و انگار يه وزنه 100 كيلويي به ورزشكار اويزون هست

تاييد ميشه !

به هر حال اگر هيچ سفر برون مرزي نرن و با تيم هاي مختلف همينجا بازي كنند!

e ! يعني بانوان فيلمبردار و عكاس هم اونجا نيستند ؟ يا تماشاچي خانوم ؟ يا موبايل نيست ؟ يعني خانومهاي فيلمبردار همه صد در صد قابل اعتمادند ؟

نتيجه مي گيريم كه درون مرزي هم بخوان بازي كنند بايد با موهبات وزين'شون بازي كنند ! (موهبات وزين ! :دي)

Dash Ashki

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
23
ایران 3 تا بازی در گروه خودش انجام داد و 4 تا هم بایستی با گروه مقابل بازی میکرد، یعنی نهایتا 7 بازی و حداکثر امتیاز این بازیها برای همه 8 تیم 14 و حداقل 7 هستش.
تو گروه خودمون (کره-ژاپن-استرالیا) فکر کنم فقط استرالیا باخت نداشت.(بازم نمیدونم.)

اگه چین رو 14 حساب کنیم. و ایرانم بیاد بازی امروز مقابل تایپه رو ببره میشه(3برد و 4 باخت) یعنی 10 امتیاز:rolleyes:
بین 10 امتیاز تیم ما و 14 چین(اگه همه تیمها رو برده باشه؟)
امتیازهای 11-12-13 قرار میگیره که مسلما تیمهای ژاپن و کره و استرالیا بایستی تو این رنج قرار بگیرند.

.

بالا