• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

وضعیت سرویس adsl در تبریز

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از atropat :
سلام
با کمال مسرت باید بگم:

بعد از مدتها حسرت و .... با خواست خدا و راهنمایی آقای دکتر بالاخره من هم رفتم تو لیست کاربران ADSL
:happy:
امیدوارم خدا قسمت همه بکنه

درسته یه کم طول کشید اما من که از سرویس سوپر آنلاین(صبا نت) راضیم ، با این قیمت واقعا محشره
تبریک میگم. :D

دست راست شما و دکتر رو سر بنده. :blush:

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
به به مي‌بينم كه بروبچ همگي دارن ADSL ميگيرن
هرچي تعداد شركتها بيشتر باشه بهتره و بنفع مشتري هستش
ايشالا منم بعد امتحانا ميگيرم ( البت اگه تموم بشه :blink: )
ضمنا يه پيشنهاد عنوان تاپيك رو عوض كنين:
ADSL در تبريز

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
البته یه مشکلی که هست و من امروز فهمیده(چه زود!)این که:
این سرویس صبا نت که سوپر انلاین ارائه میده...در حقیقت 102 سرعت آپلودشه و 384 سرعت داون
درحالیکه تو قرار داد بترتیب 128 واسه آپ و 512 واسه داون ذکر شده..:lol:
پیدا کنید پرتقال فروش را!!:D
فردا باید این مطلبو بپرسم و اینکه اگه یکی بخواد همون سرعت بالایی را داشته باشه باید چیکار کنه..امکانش هست یا نه؟!
دیگه اینکه شاتل هم داره 512 ارائه میده نامحدود..
منتها خوبیه شاتل اینه که وقتی اشکال تو کارشون پیدا میشه پریز تلفن را بیرون می کشن تا گوشی دست من و شما آویزون بمونه و ...:lol:
درضمن آقای جدیری(شاتل) اونجا کمی تا قسمتی با خودش مشکل داره..اما فکر می کنه کاربرا باهاش مشکل دارن..:lol:
به هرحال همینم جالب بود..باید برم ببینم جریان این تفاوت سرعت ندانم کاری اوناست یا کلاه برداری...سادگی ماست یا خوش خیالی مون؟!:lol:

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
جالبه اسفندیار.

تازه من از قهرمانی شنیده بودم که این خط 64 کیلوبیتی ها به خط 512 وصل میشن و عملا اون سرعت رو دارا هستند ، ولی حالا که اینو از شما شنیدم ... .
پیدا کنید سنّ پرتغال فروش را.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
خوب من امروز که پرسیدم از دوست خوبم..بنده خدا خودش خبر نداشت!!!:D
البته فیلم هم بازی نمی کرد..:) جدا راست می گفت...
حالا باید از مهندس ناظر بر شبکه اونا بپرسم...:D
پیدا کنید آق بابا را!!!:lol:

guitar_61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
belakhare manam azin elka pardaz(saba net) adsl gereftam
vali aslan razi nistam faghat mikham in 3 maham tamoom beshe rahat besham
rsatesho bekhaid sor ate downloadam 50 shode 60 shode
10 shode
vali mohem tar az hammeye ina
ke kheili bade
fekr konam har ruz man vase connect shodan moshkel daram
emruzam 4 saat servereshun gat bud
adsl haye dige ham injuriyan ya na

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از guitar_61 :
belakhare manam azin elka pardaz(saba net) adsl gereftam
vali aslan razi nistam faghat mikham in 3 maham tamoom beshe rahat besham
rsatesho bekhaid sor ate downloadam 50 shode 60 shode
10 shode
vali mohem tar az hammeye ina
ke kheili bade
fekr konam har ruz man vase connect shodan moshkel daram
emruzam 4 saat servereshun gat bud
adsl haye dige ham injuriyan ya na

من 5 ماهه که استفاده میکنم . خودش هم سرویس 128 خریدم . دانلودم 50-55 است.
البته مشکل اکانتینگ واسم پیش نیومده .. ضمنا من مودممو رو روتر set کردم

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
البته مشکل اکانتینگ واسم پیش نیومده .. ضمنا من مودممو رو روتر set کردم
پس بگو دیگه ...
21.gif

guitar_61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
man ham az lahaze sorat moshkeli nadaram
vali hammishe error mide
user name
pass
mige invalide
albatte yeki az baro bacham estefade mjikone
male oonam oon joori mishe
ye bar porsidam
ke goftan emrooz serveremoon ghat shede va data ghate kollan
vali man harooz in moshkelo dashtam
be nazare shoma pas moshkele man chi mitoone bashe
......

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
ولی جای تعجب هستش ...
31.gif

آخه اونا مثل شاتل نیستند که بگیم کاربر زیاد دارن و زود زود هنگ میکنن...
پس مشکل از چی میتونه باشه ؟

نــــــــــــــه .... غلـــــــــــــــام ............ ؟
22.gif

ببخشید ... نه اسی ؟ نه گرین ؟
21.gif

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از mynobar :
ولی جای تعجب هستش ...
31.gif

آخه اونا مثل شاتل نیستند که بگیم کاربر زیاد دارن و زود زود هنگ میکنن...
پس مشکل از چی میتونه باشه ؟

نــــــــــــــه .... غلـــــــــــــــام ............ ؟
22.gif

ببخشید ... نه اسی ؟ نه گرین ؟
21.gif

البته فقط من به تنهایی 20 25 نفر مشتری بردم اونجا. ولی تو این 3 روز اخیر خبر دار شدم که دارن سرورهارو عوض میکنند.

guitar_61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
agha gorbunrtttttttttt
shoma ham az saba estefade mikonid
ya az ye isp dige
?

sinoohe

Registered User
لایک‌ها
0
این شرک توی اصفهان نمایندگی نداره؟؟؟؟

guitar_61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
bayad ke dashte bashe
taghriban alan 10 roozi mishe ke man az elka pardaz raziyam serverashoono mesle in ke
dorost kardan
mersi

shap2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از esfandiyar2002 :
شرکت سوپر آن لاین در تبریز مفتخر است که برای رو کم کنی سایر شرکت های ارائه دهنده سرویس adsl نامرغوب به ارائه سرویس زیر برای کاربران خانگی بپردازد....
البته سرویس های دیگر هم هست که کمی گرانتر از سرویس فوق از آب در می آید....
شرکت فوق از صبانت تهران نمایندگی برای سرویس های خود اخذ نموده است...
send 128
recieve 512
با محدودیت ماهانه 5گیگا...
البته در صورت عدم اتمام دوره سه ماهه و اتمام ترافیک 5گیگ می توانید برای هر 5 گیگا با بیست هزار تومان شارژ مجدد نمایید..
مکان و تلفن پاسخگویی محرمانه است!!!:D فقط با پی ام جواب داده خواهد شد..;)
(البته دوست اینجانب هستند)بنده خودم برای عقد قرارداد و اخذ سرویس اقدام خواهم کرد...کاملا جدید می باشد...

هزینه برای سه ماه سی هزارتومان...هزینه اکتیویشن ده هزار تومان و مودم هم 45 هزار تومان..البته مودم چینی و بنام هاوایی می باشد...
در حقیقت با کسر 3000 هزار تومان مخابرات برای هر ماه بنام خود دقیقا هفت هزار تومان در ماه می شود..
برای تمدید هم در این سرویس می توانید برای دوره بعدی تنها همین سی هزار تومان را پرداخت نمایید.

پس برای عقد قرارداد در بار اول تنها 85 هزار تومان می پردازید.
متاسفانه مودم ها امانی نبوده و فروشی است...البته من با مراجعه به پشتیبانی سایت سازنده آن را جالب دیدم..;)
مودم ها هم اترنت پورت می باشد..لذا برای دوستانی که پورت لن یا شبکه ندارند بایستی یک کارت شبکه هم خریداری شود..چیزی حدود هفت هزار تومان....:D من یکی به این نام خریدم...dlink530tx
بازار سهند....طبقه زیرین اندیشه پویا..

در ضمن دوست عزیزی که پینگلیش تایپ می فرمایید..انتظار پاسخ گویی نداشته باشید...مگر قوانین فوروم را مطالعه نفرموده اید؟!:happy:

اسفنديار عزيز
محض اطلاع تنها نمايندگي صبا نت در شمالغرب كشور شركت الكاپرداز هست و شركت هاي ديگه reseller اين شركت هستند. يه مقدار هم عدد و رقم هاتون غير دقيق بود كه اصلاح ميكنم:
1- براي هر 500 مگا شارژ مبلغ با احتساب تجميع عوارض 5300 تومان هست پس براي 5 گيگا شارژ مبلغ 53000 تومان لازم خواهد بود كه عملا صرف نميكنه و بهتره سرويس رو renew كنيد.
2- رقم سرويس A3 دقيقا 30200 تومان هست ( با احتساب عوارض و آبونمان )
3- سرويس هاي فوق جديد نيستند و از تاريخ 11 بهمن 84 توسط الكا پرداز ارائه ميشن
4- با مراجعه به خود الكا پرداز ميتونيد مودم رو حتي بصورت اقساط 3 ماهه دريافت كنيد.

موفق باشيد

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
منظور از سرویس A3 چیست ؟

shap2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نوبر عزيز
منظور از سرويس A3 همون سرويس اكونومي 3 ماهه الكا پرداز هست، كه محدوديت حجمي 5 گيگابايت ( 5 گيگا بايت ترانسفر در طي 3 ماه ) رو داره، ضمن اينكه بين ساعت 3 شب تا 7 صبح ميتونيد نامحدود استفاده كنيد ( قابل توجه فيلم دوستان ! )
توجه : اين اكانت رايگان براي همه سرويس ها رايگان هست ( كلا نام كاربري و رمز پابليك داره )

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
نشانی ، شماره تلفن و آدرس اینترنتی این الکاپرداز رو بی زحمت لطف کن.

shap2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزيز ،
امروز بالاخره فرصتي دست داد تا مطالب اين 11 صفحه رو كامل بخونم. متاسف شدم از اينكه برخي دوستان در مورد مباحث فني اونقدر قاطعانه نظر ( اشتباه ) ارائه كرده اند كه منم باورم شد !! :D
لازم ميدونم مختصر مقداري در مورد سيستم َADSL كه يكي از آخرين فرزندان خانواده DSL هست براتون توضيح بدم.
در سيستم هاي انتقال DSL ارسال و دريافت ديتا در 2 كانال بالانس كه با يك كلاك سورس همزمان ( سنكرون ) شده اند انجام ميشود و بر روي زوج سيم معمولي ( غير تابيده ) قدرت انتقال تا 2 مگابيت در ثانيه رو دارند يعني 2 مگابيت ارسال و 2 مگابيت دريافت ( عملا 4 مگابيت كارير ). در سيستم ADSL همونطور كه از اسمش پيداست انتقال بصورت آسنكرون يا غير همزمان هست يعني حجم ارسال و دريافت با هم چه از نظر كانال و چه از نظر همزماني فرق دارند. بدين وسيله و با توجه به اينكه براي كاربر خانگي و معمولي حجم ارسال همواره رقم بسيار كوچكتري رو به خودش تخصيص ميده ( معمولا 1/ 16 ) ميشه به سرعتهاي دريافت تا 8 مگابيت در ثانيه ( ايده آل ) هم رسيد. با اين توضيح مختصر ميرم سراغ توپولوژي خود شبكه ها:
1- بك بون يا ستون فقرات سيستم
2- گيت وي يا نقطه تماس شبكه با اينترنت
3- سيستم هاي اكسس
4- سيستم اكانتينگ

هر شركتي كه بخواهد سرويس ADSL ارائه كند ابتدا نياز به يك شبكه با سرعت بالا در ميان مراكز مخابراتي كه در آنها مايل به ارائه سرويس هست خواهد داشت كه اين ارتباط از طريق فيبر بين مراكز از طريق شركت مخابرات تامين ميشه.

تمام اين بك بون به هم پيوسته هست و از طريق گيت وي يا نقطه تماس به اينترنت وصل هست. در حقيقت كل پهناي باندي كه يك شركت به اينترنت داره از اين نقطه تامين و بر روي بك بون برودكست ميشه.

در هر مركز مخابراتي سيستمهاي اكسس به نام DSLAM با تعداد پورت مشخص ( مضرب 16 مثل 48 - 96 ...) نصب ميشه كه از يك طرف به بك بون و از طرف ديگه از طريق ترمينال هاي كروز به MDF يا شبكه كابل اون مركز متصل هستند.

بر روي كل شبكه هم يك سيستم ارزيابي نام كاربري و رمز و همچنين حساب و كتاب وجود داره كه بهش ميگيم سيستم اكانتينگ ! ( مشكل عدم اتصال بعضي مشتركين و گرفتن خطاي 691 از قطعي همين سرور ناشي هست )

حالا اين رو كه ديتا چطور روي خط تلفن قرار ميگيره رو بعدا عرض ميكنم اما چند نتيجه :

الف - دوري يا نزديكي شما به شركت ارائه دهنده خدمات ADSL عملا هيچ تاثيري در كيفيت دسترسي شما به اينترنت نداره بلكه اين دوري و نزديكي شما به مركز مخابراتي هست كه موثر هست. مثلا اگر مشتركي در محدوده مركز رجايي ساكن هست كيفيت اتصالش به الكا دقيقا همون هست كه براي يك مشترك در شهرك صنعتي رجايي!
اما مشتركي كه در ضلع شرقي منصور ساكن هست حتما كيفيت پايين تري نسبت به مشترك ساكن در كوي سهند خواهد داشت. باز هم لازم به ذكر هستم كه منظور از كيفيت اتصال نه سرعت كه ميزان سيگنال به نويز خط مشترك هست كه مگر در موارد نادر كه اونهم باعث قطعي كامل اتصال ميشه توسط فيلترينگ اكتيو مودم حذف ميشه يعني شما هيچي احساس نميكنيد.

ب- ميزان سرعت شما در دانلود بغير از ميزان پهناي باند در اختيارتون به ميزان پهناي باند سروري كه ازش دانلود ميكنيد هم بستگي داره. خيلي فرق هست بين دانلود از مايكروسافت و مثلا ايرنا !

اينا مواردي بود كه بنظرم رسيد كه بايد بگم ، باز هم اگه مشكل خاصي بود در خدمتم!

بالا