برگزیده های پرشین تولز

وقتی اختیار مال خود را هم نداریم! (مالیات و گردش حساب بانکی افراد بیکار)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,512
صورتحساب از اینترنت بانک بگیر، فیلد آخر مجموع دریافتها و برداشتها نوشته. اگر هم ننوشته خودت ببر تو اکسل جمع بزن.

میانگین حساب
معدل حساب یعنی میانگین موجودی حساب در پایان هر روز در طی چند روز. برای بالا بردن معدل حساب نیازی به واریز و برداشت مداوم نیست. و باید موجودی حساب خود را بالا ببرید.
مثلا موجودی حساب شما در پایان روز کاری در طی سه روز به شرح زیر هست:
موجودی حساب شما در پایان روز کاری اول: 30 ریال
موجودی حساب شما در پایان روز کاری دوم: 1000ریال
موجودی حساب شما در پایان روز کاری سوم: 26 ریال
میانگین اعداد فوق برابر است با معدل حساب شما در 3 روز: یعنی 352 ریال

برگرفته شده از 4darsad.blog.ir

حالا برای مالیات، گردش حساب رو ملاک قرار میدن یا میانگین موجودی حساب رو؟ گردش حساب من (واریزها و برداشت ها) از اول فروردین نزدیک 200 میلیون شده

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
دوستان، میخوام گردش حساب سالیانه خودم رو ببینم. همین رقمی که اینا برای مالیات گفتن و نمیدونم با چه فرمولی گردش حسلب رو درمیارن میانگین میگیرن.
حساب بانک ملی. داخل سایت و اپلیکیشن ندیدم همچین چیزی. گردش حساب داره ولی همون دریافت و برداشست ها رو نشون میده نه مجموع و این چیزی که میخوان.
یکی یه جواب درست برای این پیدا کنه لطفا. چون خیلی گیج شدم. والا مال ما خوردن نداره. از پولدار باید مالیات بگیرن اومدن سمت ما.
حالا بگو پولدار مالیات نمیده میگن تهمت زدی بیا ثابت کن چه مدارکی داری!! همین شکاف طبقاتی خودش سنده.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
یکی یه جواب درست برای این پیدا کنه لطفا. چون خیلی گیج شدم. والا مال ما خوردن نداره. از پولدار باید مالیات بگیرن اومدن سمت ما.
حالا بگو پولدار مالیات نمیده میگن تهمت زدی بیا ثابت کن چه مدارکی داری!! همین شکاف طبقاتی خودش سنده.
گردش حساب سالیانه رو چیزی که من دیدم خیلی راحت هم خود بانک بهت میده هم دستگاه کارتخوان قسمت سیستمیش،اگه دستگاه کارتخوان نداشته باشی میتونی بری توی شعبه به احتمال زیاد گردش کارتتو بهت میگه ،شما شغلت چیه و روزانه چقدر کارت به کارت داری واسه مالیات اینقدر نگرانی؟در رفتن از مالیات دیگه کار هرکس نیست بهترین حالت اینه ممیز مالیاتی همون درامد پارسال برات بزنه با توافق،صاحب یه کارخونه اومده بود دارایی و از ممیز تشکر کرد که امسال همون مالیات براش رد کرده همون ۲۰ ملیارد پارسال

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
مالیات ها امسال وحشتناک شده یه سوپر مارکت زپرتی که ۲۰۰ ملیون هم سرمایه کلیش نمیشه ۲۴ ملیون مالیات خورده

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
دوستان، من راه حلش رو فهمیدم چیه
فریلنسری هم جواز داره. میشه خدمات کامپیوتری اینترنتی
خب اینجا یه پولی برای جواز میگیرن. یه سگ دو زدن در هزار دالان مجوز گرفتن و جور گرن هزار تا نامه و کاغذ و مجوز
و در نهایت مالیات
حالا چقدر مالیلات میگیرن، من نمیدونم. در هر صورت زورم میاد مالیات بدم. چون آسایش ندیدم از این مملکت... :poop:
برای مالیات من رسیدم به اینجا
ولی این شخصی نیست. باید شرکت باشه و شریک داشته باشی!!
خب الان یه فریلنسر درآمدش بره بالا میان گردش حساب رو چک میکنن حساب مسدود میشه تا بیای بگی از کجا آوردی!! مجوز هم که داستانش اینه
پس چی کار باید کرد؟
دوباره میگم، شخص. من یک نفر. شرکت که نیستم
ولی این مجوز زده شرکا... پس تکلیف امثال من چی میشه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
دوستان مثلا من یه سپرده 700 میلیونی دارم از بانک ملی انتقالش میدم به بانک سپه که بازم به اسم خودم هست این انتقال باعث میشه روی رقم مالیاتم اضافه بشه؟
چون کارت خوان دارم امسال توی پنل مایلاتی زده بود اطلاعات همه حسابهای بانکی در دست اداره مالیات است

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
دوستان مثلا من یه سپرده 700 میلیونی دارم از بانک ملی انتقالش میدم به بانک سپه که بازم به اسم خودم هست این انتقال باعث میشه روی رقم مالیاتم اضافه بشه؟
چون کارت خوان دارم امسال توی پنل مایلاتی زده بود اطلاعات همه حسابهای بانکی در دست اداره مالیات است
سپرده بانکی معاف از مالیاته

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
سلام شما اظهارنامه پر کردین ؟من خواستم پر کنم خیلی پیچیده بود
چه مواردی رو باید بزنم تا کمترین مالیات برام بیاد؟
بله
من نمی دونم شغل شما چیه ولی اگه درامد سالانه تون زیر 48 میلیارد ریال بوده می تونید از تبصره ماده 100 استفاده کنید کلا 1 کادر داره جمع مبلغ درامد رو می زنید خودشون محاسبه می کنن و خلاص

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
بله
من نمی دونم شغل شما چیه ولی اگه درامد سالانه تون زیر 48 میلیارد ریال بوده می تونید از تبصره ماده 100 استفاده کنید کلا 1 کادر داره جمع مبلغ درامد رو می زنید خودشون محاسبه می کنن و خلاص

48 یا 67 ؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
بله
فروشگاه لوازم تولد هستش
من کل فروشم 189 میلیون بوده توی کادر میزنم مالیاتم میشه 16600000 هزار تومان
چجوری همچین چیزی ممکنه؟
پارسال صفر شد مالیاتم

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
نوشته گردش مالی ، نه درآمد
من موجودی حساب ما قبلم 10 میلیون تومن هم نبود ولی گردش مالی بالای 150 میلیون ... خرید هست، انتقال پول هست ...
آخرش تکلیف ما چی شد؟
منم مثل شما جابجایی پول های خرد زیاد دارم
تکلیف کردش مالی چی میشه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,512
آخرش تکلیف ما چی شد؟
تکلیف کردش مالی چی میشه؟
خب اون مشخصه اگه فرد بیکار در سال بالای 500 میلیون گردش حساب داشته باشه باید مدارک و مستندات به بانک ارائه بده.
گفته برای حساب هایی که تراکنش بالای 500 میلیون داشته اند، بانک مرتبط با اس ام اس و تماس تلفنی درخواست ارائه مدارک و مستندات می‌کند

محاسبه مالیات بر گردش حساب :
• ۱۵ درصد کل درآمد به ازای درآمدهای تا سقف ۵۰ میلیون تومان
• ۲۰ درصد کل درآمد به ازای درآمدهای بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
• ۲۵ درصد از کل درآمد به‌ازای درآمدهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان

تراکنش‌های بانکی معاف از مالیات در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:
• تراکنش‌های با ماهیت درآمدی که در محاسبه مالیات در سال مربوطه منظور شده‌اند.
• تراکنش‌های با ماهیت درآمدی با نرخ صفر و یا معاف از مالیات؛ مانند درآمد حاصل از کشاورزی یا وقف، نذورات، ارثیه و غیره
• تراکنش‌های با ماهیت غیردرآمدی

خود تراکنش های با ماهیت غیر درآمدی میشه اینا
  • تراکنش‌های بانکی مربوط به اعضای هیئت‌مدیره و سهام‌داران اشخاص حقوقی.
  • دریافت و پرداخت مربوط به حق شارژ.
  • دریافت و پرداخت به ‌حساب بستگان.
  • واریزهای مربوط به مخارج روزمره‌ زندگی.
  • تسهیلات بانکی.
  • سود بانکی دریافتی.
  • انتقال وجه بین حساب‌های یک شخص.
  • انتقال وجه بین حساب‌های شرکا در مشاغل مشارکتی.
  • تنخواه‌های واریزی به ‌حساب اشخاص توسط کارفرما با تأیید کارفرمای ذی‌ربط.
  • دریافت‌ها و پرداخت‌های سهام‌داران و اعضای هیئت‌مدیره اشخاص حقوقی؛ مشروط بر آنکه طرف مقابل آن در دفاتر شخص حقوقی منظور شود.
  • قرض و ودیعه دریافتی و پرداختی.
  • وجوه دریافتی ناشی از جبران خسارت.
  • انتقال وجه بین حساب‌های بانکی اشخاص در صورتی‌که با درآمد شخص مرتبط نباشد.
  • مبالغ دریافتی و پرداختی اشخاص به‌عنوان واسطه با توجه به نوع کسب‌وکار اشخاص حقیقی.

halfblod

Registered User
لایک‌ها
189
آخرش تکلیف ما چی شد؟
تکلیف کردش مالی چی میشه؟
برای گردش حساب، فقط واریزی ها مهمه، نه برداشتها، همینطور واریز از حسابهای دیگهت به حساب خودت یا واریز از حساب بستگان درجه یکت مشکلی نداره، (البته اگر از حساب تجاری فامیل درجه یک به حسابت پول اومده باشه چرا مشکله)

اگر بیش از 30 واریزی در ماه از افراد دیگه به حسابت داشتی و سرجمع 35میلیون تومن، احتمال خیلی زیاد به عنوان حساب تجاری حسابت را در نظر میگیرن
برای اینکه از ذیل حساب تجاری هر کدوم از حسابها تو در بیاری، باید خلافشو ثابت کنی، با مدرک به اداره دارایی ثابت کنی افرادی که به حسابت واریز داشتن، چه نسبتی باهات داشتن و دلیل هر واریزشون چی بوده

halfblod

Registered User
لایک‌ها
189
داداش، من چون میدونم فیری لنسری و کار پشتیبانی و سئو و.. هم میکنی مثل خودم، یه موضوع دیگه هم من الان به مشکل برخوردم
به غیر از مالیات، تو قراردادهات حواست به مفاصاحساب بیمه هم باشه شامل بخشنامه 14 تامین اجتماعی نشی، الان من برا یکی از قراردادهام به مشکل برخوردم و برا قرارداد طلب مفاصاحساب کردن.. هر چی هم میگم شامل من نمیشه، باز حرف خودشون را میزنن:

آخرین دفاعی ام را که فرستادم کپی پیست میکنم:

در خصوص فرمایشتون من با مشاور مالیاتیم صحبت کردم، گفتن قراردادهای شما جزو بخشنامه 14 نمیشه
من بخشنامه 14 و همه الحاقیه هاش را خوندم،
بخشنامه 14، و 14/3 و 14/11 در مورد قراردادهای خدمات رایانه ای هستش که به پیوست بخشنامه ها را ارسال میکنم
در بند هـ بخشنامه 14 ذکر شده:
قراردادهایی که موضوعات آنها تهیه و نصب سخت افزار ( رایانه ) ، طراحی و ساخت نرم افزار و سیستمهای مختلف عملیاتی و اطلاعاتی و پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری و تعمیر و نگهداری آنها می باشد ، در صورتیکه پیمانکار مربوطه دارای شخصیت حقوقی باشد طبق بند الف این بخش عمل میگردد .

در بخشنامه 14/3 که مربوط به قراردادهای فن اوری اطلاعات هست هم اومده:
نحوه محاسبه حق بیمه قراردادهای فن اوری اطلاعات و ارتباطات اشخاص حقیقی
۱- در مواردیکه پیمانکار، کار موضوع قرارداد را راسا و به تنهایی انجام دهد و بطور کلی ازنیروی انسانی دیگر استفاده ننماید، مشمول ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی نخواهد بود و واگذارنده کار(کارفرما) می باید بدون اخذ مفاصاحساب این سازمان با وی تسویه حساب کند.

بخشنامه 14/11 هم که مختص قراردادهای فن اوری اطلاعات اشخاص حقوقی هستش و ربطی به اشخاص حقیقی نداره

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
داداش، من چون میدونم فیری لنسری و کار پشتیبانی و سئو و.. هم میکنی مثل خودم، یه موضوع دیگه هم من الان به مشکل برخوردم
به غیر از مالیات، تو قراردادهات حواست به مفاصاحساب بیمه هم باشه شامل بخشنامه 14 تامین اجتماعی نشی، الان من برا یکی از قراردادهام به مشکل برخوردم و برا قرارداد طلب مفاصاحساب کردن.. هر چی هم میگم شامل من نمیشه، باز حرف خودشون را میزنن:

آخرین دفاعی ام را که فرستادم کپی پیست میکنم:
ممنون که گفتی
خب چی بنویسیم داخل قرارداد که همچین مشکلاتی پیش نیاد؟

بالا