برگزیده های پرشین تولز

وقتی اختیار مال خود را هم نداریم! (مالیات و گردش حساب بانکی افراد بیکار)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
درود. این تصویر سقف نگهداری پول توی بانکه. بیشتر از این باید پول دستی جابجا کرد مثل خودشون که با دلار چمدونی کار میکنن...
گردش مالی رو چطوری حساب میکنن؟ یعنی جمع واریز و برداشت؟ اینطوری که دو برابر حساب میشه
سالی 500 تومن چی میشه. پول دو تا پراید شخمی هم نیست
جاروکش ها نمیگن بیکار باید امنیت مالی و شغل داشته باشه میگن نباید گردش مالی داشته باشه! :poop: :poop:
خب نظرتون چیه؟ شاید من فریلنسر که آزاد کار میکنم و مثل کارمند دستم رو جلوی دیگران دراز نمیکنم. ممکنه یه بار کلی پول دستم بیاد یه بار هم هیچی. تکلیف امثال من چیه؟ باید مثل خودشون همه چیز رو دور برنم؟ درضمن تلاش برای مالیات دادن و مجوز گرفتن هم تاثیری روی انجام یک کار قانونی ندارد. اینجا درموردش نوشتم. به زبون ساده تا خیار طرف رو نخورید یا پول خوب برای ثبت شرکت و... نداشته باشید. بگید می‌خوام مالیات هم بدم. فایده ندارد. منظورم همون بند پ هست پول و پارتی
خب راه نزدیک میشه بانک رو حذف کرد. راه دور خودشون با دلار چمدونی و هواپیما پول جابجا میکنن. خب حالا من با راه دور چی کار کنم؟ مشتری از شهر دیگه ای هست بهش بگم کریپتو بزن؟ حساب یه نفر دیگه رو بدم؟ کلا چه راه حل های به ذهنتان میرسه که اختیار مال خودمون رو داشته باشیم... ولی خب انگار مال خودمون رو باید بدزدیم و بخوریم!

IMG-20230522-133611-466.jpg

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
مشکل اینه که فکر می کنید توی این نزام یک راهی هست ولی واقعیت اینه که اگر پول و رانت و پارتی نداشته باشی هیچ محسوب میشی.
شما دیدگاهت سوسیالیستی ولی جای اشتباه دنبالش میگردی
تو این شِت دونی ج. ا انسان ارزشی نداره، بلانسبت هر احمقی میدونه آدم بیکار یعنی بدون درآمد پس چطوره که باید مالیات بده؟!
درآمد مالی اینجا جیب به جیب میشه، یکبار دولت از طریق دلار دست میکنه جیب مردم یکبار هم با بورس. الان هم که برای جلوگیری از ورشکستگی بانک ها طرح حساب وکالتی زدن.
اگر قرار بود به فکر قشر بیکار باشند که مثل عربستان کمک مالی میکردن و یارانه میدادن نه اینکه جیبشون رو بزنند.

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
یک غیرفعال مالیاتی هستم، چه مستنداتی باید به بانک ارائه کنم؟

shak

Registered User
لایک‌ها
519
چندان چیز عجیبی نیست. اگه فردی بیکاره که سالی ۵۰۰ میلیون در‌آمد نداره. اگه داره و بیشتر از ۵۰۰ میلیون هم درآمد داره، یعنی یا بیکار نیست (که در اینصورت باید مالیات بده) و یا باید مستندات محل درآمد رو ارائه کنه. اینکه اینها خودشون دزد هستند و .. درسته اما اون یک مسئلهٔ دیگه‌ست. فکر نکنم تو کشورهایی که مسئولینشون دزد نیستند هم بشه بدون حساب و کتاب گردش مالی داشت.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
چندان چیز عجیبی نیست. اگه فردی بیکاره که سالی ۵۰۰ میلیون در‌آمد نداره. اگه داره و بیشتر از ۵۰۰ میلیون هم درآمد داره، یعنی یا بیکار نیست (که در اینصورت باید مالیات بده) و یا باید مستندات محل درآمد رو ارائه کنه. اینکه اینها خودشون دزد هستند و .. درسته اما اون یک مسئلهٔ دیگه‌ست. فکر نکنم تو کشورهایی که مسئولینشون دزد نیستند هم بشه بدون حساب و کتاب گردش مالی داشت.
بخونید نوشتم فریلنسری. خب دولت چه قانونی برای ما گذاشته؟ هیچی. پس حق نداره بدون اینکه قانون کار رو بنویسه اول بیاد مالیات تعریف کنه
فرض کن الان سقف گردش مالی من از حد گذشت. میگن مستندات درآمد. خب حالا بیا بفهمون بهشون فریلنسری چیه. بعدش میگن بفرما خوش باش؟! میفرستنت مالیات بدی
پس شغلی که مالیات میده. باید مجوز فعالیت هم بدن
چه مجوزی میخواد به من بده؟
من حتی برای سایتم نتونستم درگاه بانکی بگیرم تا در نهایت تعطیلش کردم. چون مجوز به هر کاری که بخوای نمی‌دن
مثلاً بانک به من گفت درگاه مستقیم به شما نمیدیم چون کار توی خونه نداریم و باید دفتر و محل کار ثبت کنید!!

اصلا من چرا انشا بنویسم
دولت بجز سنگ اندازی برات چی کار کرد که اومدی حمایتش میکنی؟!

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
اینجا اگه دزد و خر و نفهم باشی که حق دیگران از زمین و سرزمین و نعمت های خدابرات معنی نداشته باشه، میتونی بشی مسئول و بعد جیب مردم خودت رو میزنی.

یکی از راه هاش اینه

shak

Registered User
لایک‌ها
519
بخونید نوشتم فریلنسری. خب دولت چه قانونی برای ما گذاشته؟ هیچی. پس حق نداره بدون اینکه قانون کار رو بنویسه اول بیاد مالیات تعریف کنه
فرض کن الان سقف گردش مالی من از حد گذشت. میگن مستندات درآمد. خب حالا بیا بفهمون بهشون فریلنسری چیه. بعدش میگن بفرما خوش باش؟! میفرستنت مالیات بدی
پس شغلی که مالیات میده. باید مجوز فعالیت هم بدن
چه مجوزی میخواد به من بده؟
من حتی برای سایتم نتونستم درگاه بانکی بگیرم تا در نهایت تعطیلش کردم. چون مجوز به هر کاری که بخوای نمی‌دن
مثلاً بانک به من گفت درگاه مستقیم به شما نمیدیم چون کار توی خونه نداریم و باید دفتر و محل کار ثبت کنید!!

اصلا من چرا انشا بنویسم
دولت بجز سنگ اندازی برات چی کار کرد که اومدی حمایتش میکنی؟!

کدوم حمایت از دولت. من خودم سالها مغازه داشتم و چیزهایی که شما درباره مالیات از دور شنیدی من از نزدیک دیدم و ظلمی که ممیزهای مالیاتی در حق کسبه (از جمله خودم) کردند رو تجربه کردم. شما اگه مشکلت دولته، پس هنوز یک قدم عقبی، چون مشکل کل نزامه...
اما این چیزی که شما میگی ارتباطی به این مسائل نداره. امور مالیاتی انقدر هم گاگول نیست که ندونه فریلنسری یعنی چی. هزاران نفر دارن فریلنسری کار می‌کنند. درگاه مستقیم نمیدن از درگاه واسط استفاده کن. اگه درآمدت بیشتر از ۵۰۰ میلیون در ساله و گفتند حتما باید دفتر کار داشته باشی، یک دفتر کار اجاره کن. کسی که ماهی پنجاه میلیون درآمد داره، یک دفتر پرت تو طبقات یک ساختمان اداری دور افتاده براش مبلغی نیست. ضمن اینکه داشتن دفترکار مشتری رو چند برابر می‌کنه. این قانون ممکنه بهترین قانون ممکن نباشه اما از بی‌قانونی بهتره.

upir

Registered User
لایک‌ها
183
درگاههای واسط به مرور همه داره قطع میشه ( منظورم درگاههایی هست که به کد رهگیری مالیاتی وصل نیست و در سایت مالیات نیست )
به جز گرفتن درگاه مستقیم یا واسطی که کد رهگیری بهش متصل باشه برای مردم عادی راهی نیست
pay.ir هم که کلا توقیف شد

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
کدوم مال مردم خوری اولین بار در تاریخ مالیات را اختراع کرد و کرد توی پاچه بشریت، خلاصه کاری کرد که ماندگار شد.

اینجا را خوندم ظاهرا از اختراعات فرعون بوده

به هر حال به نظرم مالیات فقط برای کشورهای پیشرفته است که درآمد از منابع طبیعی ندارند و به شهرونداشون خدمات مناسب ارائه می دهند.

کشورهایی که درآمد از منابع طبیعی دارند یا عقب افتاده هستند حق ندارند از مردم مالیات بگیرند.

Last edited:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
کدوم مال مردم خوری اولین بار در تاریخ مالیات را اختراع کرد و کرد توی پاچه بشریت، خلاصه کاری کرد که ماندگار شد.

به هر حال به نظرم مالیات فقط برای کشورهای پیشرفته است که درآمد از منابع طبیعی ندارند.

کشورهایی که درآمد از منابع طبیعی دارند یا عقب افتاده هستند حق ندارند از مردم مالیات بگیرند.
به کنار از منبع درآمد دولت ها
اونی که توی سوئیس زندگی می‌کنه از پرداخت مالیات ناراضی نیست
چون رفاه و آسایش خودش رو داره. امنیت داره
اینجا چی هست؟
چه رفاهی برای ما ساختن؟

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994

به هر حال به نظرم مالیات فقط برای کشورهای پیشرفته است که درآمد از منابع طبیعی ندارند.

اتفاقا مالیات در نزام های مالی سالم و شفاف ( کامل و صد در صد هیچ جا نداریم ولی میشه نزدیک بهش پیدا کرد ) لازم هست و باعث کنترل تورم و هزینه های کشور میشه ولی چون اینجا دزدی جزو ارکان حیکومت هست، مالیات یکی از روش های دست بردن در جیب مردمه، فلسفه مالیات با اون چیزی که اینجا برقراره متفاوته.
در ضمن به نظرم وقتی منابع طبیعی داریم نباید از لحاظ توسعه عقب مانده باشیم، اگر این وضع موجوده به خاطر 3یاست خارجی مریض هست که باید شیتیل چند کشور را بدیم، هزینه چند هزار انگل زاده داخل و خارج را بدیم و هزینه نیروهای تروریستی برای جنگ های زرگری هم از ما گرفته میشه. در نتیجه همه این بار مالی به اسم مالیات از جیب مردم پرداخت میشه.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553

اینجا را خوندم ظاهرا از اختراعات فرعون بوده

به هر حال به نظرم مالیات فقط برای کشورهای پیشرفته است که درآمد از منابع طبیعی ندارند و به شهرونداشون خدمات مناسب ارائه می دهند.

فرعون نبوده، یوسف نبی بوده که با کمک افسانه خواب فرعون و هفت تا گاو لاغر و چاق، مردم بیچاره مصر رو غارت کرد و اموال و زمین هاشون رو به نفع فرعون مصادره کرد:D ریشه کارش هم بر میگرده به اجدادش در کنعان و اسرائیل که از مردم 10 یک برای خدا میگرفتن :p الان هم سهم امام نصف خمسه که همون 10 یک میشه:p:p

پ.ن: الان کد اقتصادی رو به همه میدن. شما میتونید به عنوان مثلا تعمیرکار تلفنی کامپیوتر کد اقتصادی یگیرید و اظهارنامه رد کنید. برای کم کردم مالیات هم فاکتور سازی کنید. راه کاملا قانونیش اینه.
راه های دور زدنش هم استفاده از حساب دیگران، معامله تهاتری و کالا به کالا، دریافت سکه به جای دستمزد و معامله با پول نقده.

معمولا مردم از مجموعه ای از روش ها استفاده میکنن:D اینکه هیچ پرونده مالیاتی نداشته باشید، خطرناکه. بهتره مالیات بدید، اما کم

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
نوشته گردش مالی ، نه درآمد
من موجودی حساب ما قبلم 10 میلیون تومن هم نبود ولی گردش مالی بالای 150 میلیون ... خرید هست، انتقال پول هست ...

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
هدف این بخشنامه این هست که مردم حساب تجاری باز کنن و با حساب شخصیشون کار نکنن.

حساب تجاری باز کنید و اظهارنامه مالیاتی هم پر کنید تا مالیات کمتری بدید, همانطور که افتک گفت نمیشه مالیات نداد, بهتره مالیات بدید اما کم.

مشکل اصلی مجوزهاست, مالیات مسئله مهمی نیست , اینا اصلا نمیذارن کار کنیم که بخوایم مالیات بدیم !!

من بخاطر همین مجوزها دارم فکر میکنم برم دوبی یا ترکیه شرکت بزنم.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
نوشته گردش مالی ، نه درآمد
من موجودی حساب ما قبلم 10 میلیون تومن هم نبود ولی گردش مالی بالای 150 میلیون ... خرید هست، انتقال پول هست ...
من دقیقا دنبال جواب همین سوالم.

farhadii

Registered User
لایک‌ها
173
نمیگن بیکار باید امنیت مالی و شغل داشته باشه میگن نباید گردش مالی داشته باشه!
عجب !!! ...
دوستان اگه برای بیکاران محدودیت های مالی و اعتباری و محدودیت در سیستم بانکی وضع بشه، پس حق مسلم بیکاران هس که خواهان حقوق و مستمری بیکاری باشند،حقوق و مستمری بیکاری حق مسلم بیکاران در مقابل این همه محدودیت هس

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
هدف این بخشنامه این هست که مردم حساب تجاری باز کنن و با حساب شخصیشون کار نکنن.

حساب تجاری باز کنید و اظهارنامه مالیاتی هم پر کنید تا مالیات کمتری بدید, همانطور که افتک گفت نمیشه مالیات نداد, بهتره مالیات بدید اما کم.

مشکل اصلی مجوزهاست, مالیات مسئله مهمی نیست , اینا اصلا نمیذارن کار کنیم که بخوایم مالیات بدیم !!

من بخاطر همین مجوزها دارم فکر میکنم برم دوبی یا ترکیه شرکت بزنم.
حساب تجاری اسمش روشه برای کارهای تجاریه، مربوط به کسب و کار. نمیشه که برای کارهای شخصی (خرید وسایل و انتقال پول به حساب بستگان) ، حساب رو تجاری کرد ...

مگه 500 میلیون گردش چقدره؟
من 25 میلیون تومن برای واریز وجه حق تقدم لازم داشتم. همین 25 میلیون ، 100 میلیون تومن گردش خورد (قرض گرفتن از آشناها، برداشت وجه از کارگزاری برای پس دادن پول، انتقال پول به حساب آشناها)

Last edited:

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
درود. این تصویر سقف نگهداری پول توی بانکه. بیشتر از این باید پول دستی جابجا کرد مثل خودشون که با دلار چمدونی کار میکنن...
گردش مالی رو چطوری حساب میکنن؟ یعنی جمع واریز و برداشت؟ اینطوری که دو برابر حساب میشه
سالی 500 تومن چی میشه. پول دو تا پراید شخمی هم نیست
جاروکش ها نمیگن بیکار باید امنیت مالی و شغل داشته باشه میگن نباید گردش مالی داشته باشه! :poop: :poop:
خب نظرتون چیه؟ شاید من فریلنسر که آزاد کار میکنم و مثل کارمند دستم رو جلوی دیگران دراز نمیکنم. ممکنه یه بار کلی پول دستم بیاد یه بار هم هیچی. تکلیف امثال من چیه؟ باید مثل خودشون همه چیز رو دور برنم؟ درضمن تلاش برای مالیات دادن و مجوز گرفتن هم تاثیری روی انجام یک کار قانونی ندارد. اینجا درموردش نوشتم. به زبون ساده تا خیار طرف رو نخورید یا پول خوب برای ثبت شرکت و... نداشته باشید. بگید می‌خوام مالیات هم بدم. فایده ندارد. منظورم همون بند پ هست پول و پارتی
خب راه نزدیک میشه بانک رو حذف کرد. راه دور خودشون با دلار چمدونی و هواپیما پول جابجا میکنن. خب حالا من با راه دور چی کار کنم؟ مشتری از شهر دیگه ای هست بهش بگم کریپتو بزن؟ حساب یه نفر دیگه رو بدم؟ کلا چه راه حل های به ذهنتان میرسه که اختیار مال خودمون رو داشته باشیم... ولی خب انگار مال خودمون رو باید بدزدیم و بخوریم!

IMG-20230522-133611-466.jpg
راست و صاف حسینی برو به اداره مالیات حقیقت و بگو

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,355
اینجا سالی نزدیک ۷۰درصد از پول نقد مالیات پنهان گرفته میشه
درامد ندارن
ملت هم رو تردمیل دارن میدون
این مالیاتها جلو تورم حسابم نمیشن
ماشین صد ملیونی شده چند میلیارد (ارزشش کمتر شده) بهش مالیات میبندن
از مالیات پنهان ،مالیات میگیرن