برگزیده های پرشین تولز

وینگ چون بهتره یا کونگ فو توآ

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
من چند سال کونگ فو توآ کار کردم و ورزشهای بوکس و سان شو هم همین طور برتری در یک سبک نیست وبستگی به استاد و مهارت و استعداد خودتون داره

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
برو ی سری تو سایت وینگچون بزن جواب هات داده می شود اصلا رزمی کار می کنید که انقدر سوال میپرسید ه من کی گفتم که بهترین تو ایران این صحبت مسخرهای است که ما می گیم اون بهترینه یا اون بدترینه هر استاد بزرگی در ایران تمیرینات خاص خودشا انجام می دهد من فقط گفتم ایشان در ایران اموزش ندیده اند بلکه عمر خودشونا صرف اموزش درست وینگچون در هنگ کنگ کرده اند.

یه روز برای دیدن یکی از اساتید مطرح کاتا به ورزشگاه شیرودی رفتم..قالبا اوجا علاوه بر هنرجو ها همیشه تعدادی از علاقه مندان روی سکو ها می شینن و فقط تماشا می کنند. چون ایشون رو هیچ وقت نداده یودم از دوستی پرسیدم که ایشون چه شکلی هستند . تا بتونم جلو برم و به ایشون سلام کنم تا خدایی نکرده بی ادبی نکرده باشم.
دوستم لبخندی زد و گفت : هر موقع دیدی که یه نفر وارد سالن شد و با همه کسانی که روی سکو نشستن سلام علیک کرد و به همه با روی خوش خوش آمد گفت بفهم که استاد همون هست!
دوست رزمی کار من! اولین چیزی که در ورزش رزمی باید آموزش داده بشه احترام گذاشتن به همه هست. هم به بزرگ تر ها و هم به کوچک تر ها! البته من مطمین هستم که شما شاگرد خوبی بودید و احتمال می دم استاد شما فراموش کرده این نکته رو به شما اموزش بده.
موفق باشید

hadishafiei66

Registered User
لایک‌ها
12
من هنوز اصل تاپیک رو نفهمیدم چیه
کونگ فو توآ یا وین چونگ؟؟؟؟؟؟؟
لا اقل وقتی مقایسه میکنید هردو طرف ترازو رو یک ورزش رسمی قرار بدید
کونگ فو توآ دیگه از کجا در اومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:wacko:

lorddrp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی فرق داره
وینگ چان 1 از سبکهای سنتی چین است ولی کنگفو توا سبک ترکیبی که ایرانی ها ساختن مثل جیت کاندو و کیک بوکسینگ و غیره
وینگ چان سبکی که بیشتر تمرکزش روی جنگ نزدیک است ولی معنی ش این نیست که نمی تونه در مبارزه با فاصله ی زیاد بجنگه و ضربه هاش هم خیلی شبیه فیلم های چینی است و معمولا زمان بیشتری میبره نسبت به توا تا یادش بگیری
و تقریبا سریعترین ورزش در حرکات دست است(تا اونجایی که من دیدم) و تمرکزش روی دست است تا پا و چند تا حرکت پا بیشتر نداره و هر دوتاشون بستگی به استادی که ازش یاد میگیری داره در عوض توا حرکت دستش مثل بوکس است ولی نباید انتظار داشته باشی که مثل یک بوکسور مشت بزنی خیلی از بوکس ضعیف تره ولی حرکت پای خیلی قوی تری نسبت به وینگ چان داره و تقریبا شبیه تکواندو است ( نه از حیث نوع ضربه بلکه از اینکه حرکت چرخشی و پرشی و ... پا داره)و سلاح های توا هم خیلی زیاد و کاربردی است مثل نانچوکا
وینگ چان مبارزه ومسابقه و.... نداره ولی توا داره
حالا میل خودته:happy:
از دوستانی که در این زمینه تخصصی ندارن خواهش میکنم همینجوری یه حرفی رو نزنن ! من خودم الان حدود 9 ساله که دارم وینگ چون ewto رو کار میکنم (وینگ چونی که سازمان مرکزیش تو آلمانه و رییسش پروفسور کرنشپشته) و میتونم بهتون با اطمینان بگم که اگه دنبال یک سبک خوب برای دفاع شخصی و مبارزه آزاد یا خیابانی هستید بهترین سبکی که میتونین انتخاب کنین همین وینگ چونه چون ساده است کاربردیه و البته قوی و بسیار سرعتی ولی اگه دنبال مدال آوردن و مسابقه رینگی هستین برین دنبال سبکهای دیگه . در جواب این دوستمون هم که گفت توآ از نظر حرکات پا قویتره باید بگم کاملا در اشتباهی چون هفتاد درصد حرکات وینگ چون حرکات پا هستش و فقط 30 درصدش کرکات دسته او چیزهایی هم که گفتی مثل حرکات چرخشی و پرشی بیشتر نمایشیه و اصلا در مبارزه خیابانی یعنی وقتی یک یا چند نفر میخوان بهت حمله کنن کاربردی نداره در عوض وینگ چون بیس و پایش روی کاربرد بیشتره نه نمایشی کار کردن حالا انتخاب با شماست کاریرد بیشتر یا نمایش و مدال و رینگ ؟؟

lorddrp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الان یه دونه هم استاد کونگ فو تو ایران پیدا نمیشه
مطمئنی ؟؟ بعد این همه اساتیدی که هستن چین ؟ کسایی مثل شیفو شیرویه حسن زاده یا شییفو بردیا هنردار؟

lorddrp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ولی تا خودت نری به باشگاههای مختلف سر نزنی نمیتونی تفاوتشونو متوجه بشی ! پیشنهاد میدم به چند تا باشگاه سر بزنی مخصوصا وینگ چون توتهرانی ؟؟

lorddrp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یعنی چی منحل شد؟ یعنی دیگه جایی اموزش نمی دن ؟ مگه می شه؟یعنی پروندش بسته شده در ایران
بسته نشده میتونین به آکادمی وینگ چون پارس که ریاستش سیفو حسن زاده هست مراجعه کنین البته اگه تو تهران هستید اگر هم تو شهرستانین برید سراغ نماینده هاش در ضون سازمان وینگ چون پاس تحت نظارت سازمان EWTO آلمانه

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
نحوه بررسی و تحقیق متفاوت هست

شما باید در ابتدا تفاوت بین هنرهای رزمی / سبک رزمی / روش جنگی / ورزش رزمی را به خوبی بشناسید
بعد با توجه به شرایط و روحیات خود یکی را انتخواب کنید

باتشکر
ببر سیاه

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
کونگ فوتوآ،من کار نکردم اما شنیدم که نظریه های جالبی دارن گر چه تو مبارزه واقعی ضعیفن
(تو مبارزه 2 تا ضربه خورد گفت بی خیال این کاراته نیست)
شیوه مبارزه من:تحلیل و بررسی حریف،کسی که ضربه کاری میزنه به آسانی حمله نمیکنه،زمان حمله تفکر اون معلومه
اگر قبل تحرکت حس کنم نه جدا یه چیزی بلده یه ضربه هم نمی خورم اما اگر دیدم نه الکی خوشه وا میستم بزن عزیزم
زره من قویه زره ودا(چی)
وینگ چان برگرفته از همین تفکره ضربه نخوردن و ضربه زدن با کمترین تحرک ممکن

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
الان وقت دارم دقیقا برات توضیح بدم توآ چیه
توآ اصالت اولیه سبک های رزمی ایران با نام توآ زیر مجموعه ودا(وصل شدن به قدرت بی انتهای ودای پروردگار)
ودا همون چی،کی،چان هست اما در ایران تدریس به صورت عامه ممنوع است همان طور که
اساتید آیکیدو در ایران بعد بازگشت از ژاپن 4 سال در زندان گذراندند

توآ شبیه آیکیدو است با این تفاوت که در آن به ضربه زدن اعتقادی ندارند
الان در ایران به این شیوه تدریس نمیشه درست مثل بقیه سبک ها
وینگ چون هم که تو تایپیک خودم توضیح دادم سبکی بر پایه ضربات بلند دست و پاهای کوتاه و بلند که آخرین تغییرات در سبک
ناگ موی و خانم وین است که توسط ایپ وانگ اعمال شد

بالا