برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خوب سلام به همه مخصوصا آقای هادی عزیز.
بعد از چند وقت استفاده از عطر ها یادم افتاد که قرار بود بیام دوباره نظر بدم!
خوب نظر جدید من :
بلک افغان : بوی عود.تلخ و گرم.ازش خوشم نیومد و دادمش به شوهر خواهرم و دیگه هم از این عطر خرید نخواهم کرد.
سلام مهدی جان! محبت کردی نظرات جدیدت رو نوشتی!
عرض شود که در بلک افغان عود نداریم. شاهدانه است که شما به نظرت عود میاد.
بلو شنل : نظرم در موردش عوض نشده!خنک و زنانه!از این هم خرید نخواهم کرد.
بلو شنل مردانه است قربان. اینجا رو ببینین!
گری وتیور : به نظرم عطر مرموزی است. :دی نمیتونم توصیفش کنم! تلخ ه.ولی به نظرم خنک نیست.معتدل ه.عطر جالبی ه.ولی من فقط واسه مجالس استفاده خواهم کرد و به نظرم به درد استفاده روزمره نمیخوره.در ضمن با اینکه رقیق ترین عطری بود که خریده بودم ولی ماندگاری ش از همه بیشتر بود!
بله؛ گری وتیور ماندگاری خیلی بالایی داره! برام جالب بود که در وصفش نوشتی مرموز!
212 سک/سی من : تلخ و معتدل به نظرم!تلخی ش اولش جالب نیست ولی بعد از نیم ساعت بوی خیلی عالی و دوست داشتنی میده!
کاملا موافقم. برای همین در وصف 212 نوشتم: تلخ دوست داشتنی!
سپاس مجدد.

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
قربان شما .
بله میدونم بلو شنل مردانه است :D
ولی به نظر من بیشتر به درد خانوم ها میخوره! :D :D

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
قربان شما .
بله میدونم بلو شنل مردانه است :D
ولی به نظر من بیشتر به درد خانوم ها میخوره! :D :D
فکر کنم چون مال کمپانی شنل هست این طور به نظرت میاد! وگرنه بوی کاملا محکم و مردونه ای داره! همین الان قبل نوشتن این جمله دوباره بو کردم. حالا به چند تا خانم پیشنهاد میدم ببینم می پسندن یا نه! تا الان بلو شنل رو فقط به آقایون فروختم.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
اقا رضا 1 پیشنهاد و مشورت من خودم به بوی دریایی و خزه و چوب و خنک رو دوست دارم
میشه بنظرت از اکو دی جیو- اکو بولکاری-کرید اونتوس - اینویکتوس ... رو باهم ترکیب کرد و ازش 1 عطر همه چی تموم برا سلیقه من جور کرد؟
کول واتر رو با اکوا بولکاری نمیشه ترکیب کرد؟ یا 1 از این 2 تارو با کرید ترکیب کرد؟
منتظر تست و کشف و اختراع جدیدت هستیم ;)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رایحه خنک و بسیار دوست داشتنی این ویکتوس پاکو رابان تولید سال 2013؛ عطری که کمتر توسط اعضای پاتوق دیده شده! با تموم شدن زمستون و رسیدن به فصل گرما احتمالا شانس بیشتری برای دیده شدن پیدا می کنه.
f618c8450aea0ce863efc4cdd45dfa82.jpeg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
میشه بنظرت از اکو دی جیو- اکو بولکاری-کرید اونتوس - اینویکتوس ... رو باهم ترکیب کرد و ازش 1 عطر همه چی تموم برا سلیقه من جور کرد؟
کول واتر رو با اکوا بولکاری نمیشه ترکیب کرد؟ یا 1 از این 2 تارو با کرید ترکیب کرد؟
سلام. تست اولی که برای شما انجام دادم؛ ترکیب کول واتر وایت دیویدوف؛ آکوا بولگاری و کرید اونتوس روی دست خیس شده ام بود. تا یک ساعت اول که تقریبا بویی جز واتر وایت نداشتم! کرید خیلی کم می اومد. بعد یک ساعت کم کم سر و کله ی بولگاری پیدا شد ... تا 6/7 ساعت به وضوح بویی خنک و نسبتا تلخ داشتم که بوی غالب واتر وایت بود (واتر وایت تلخ شده) هم چنان. الان حدود 12 ساعت از این تست گذشته و رد کم رنگی از بو بر روی پوست هست. ترکیب خنک و تلخ برای من بهترینه. در گزارش بعدی تست دوم رو می نویسم!

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام. تست اولی که برای شما انجام دادم؛ ترکیب کول واتر وایت دیویدوف؛ آکوا بولگاری و کرید اونتوس روی دست خیس شده ام بود. تا یک ساعت اول که تقریبا بویی جز واتر وایت نداشتم! کرید خیلی کم می اومد. بعد یک ساعت کم کم سر و کله ی بولگاری پیدا شد ... تا 6/7 ساعت به وضوح بویی خنک و نسبتا تلخ داشتم که بوی غالب واتر وایت بود (واتر وایت تلخ شده) هم چنان. الان حدود 12 ساعت از این تست گذشته و رد کم رنگی از بو بر روی پوست هست. ترکیب خنک و تلخ برای من بهترینه. در گزارش بعدی تست دوم رو می نویسم!
ممنونم از لطفت اقا رضا
منتظر نتیجه بقیه تستا میمونیم :)
اگه تونستنی 1 ترکیبی درست کن دریاییش بیشتر نمود باشه

ممکنه این اختراعات و ترکیبات بدرد دوستان دیگه ای که تلفیقی از این عطراو دوست دارن ( خنک- بوی دریا- خزه-بوی خاص و رویایی و در کنارش بوی طراوت و میوه ها و...) باب فتح بشه و استارت جدیدی بخوره ;)

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام. تست دوم که بسیار بیشتر پسندیدم؛ ترکیب این ویکتوس؛آکوا دی جیو و لالیک انسر نویر بود. نت اولیه بیشتر لالیک بود. یه بوی کاملا خنک جنگلی / چوبی. خیلی زود این ویکتوس هم ظاهر شد. هم تلخی دل پذیری داشت بوش؛ هم یه رگه شیرینی. الان بعد حدود 14 ساعت هنوز رو دستم بوش قابل احساسه! فکر کنم باید برای ساختن در ظرف؛ آکوا دی جیوش رو خیلی بیشتر کنم تا رایحه آبی / دریایی بیشتری رو شاهد باشم.
ممنونم بابت پیشنهاد قشنگت. تجربه خیلی خوبی بود و لذت بردم.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام. تست دوم که بسیار بیشتر پسندیدم؛ ترکیب این ویکتوس؛آکوا دی جیو و لالیک انسر نویر بود. نت اولیه بیشتر لالیک بود. یه بوی کاملا خنک جنگلی / چوبی. خیلی زود این ویکتوس هم ظاهر شد. هم تلخی دل پذیری داشت بوش؛ هم یه رگه شیرینی. الان بعد حدود 14 ساعت هنوز رو دستم بوش قابل احساسه! فکر کنم باید برای ساختن در ظرف؛ آکوا دی جیوش رو خیلی بیشتر کنم تا رایحه آبی / دریایی بیشتری رو شاهد باشم.
ممنونم بابت پیشنهاد قشنگت. تجربه خیلی خوبی بود و لذت بردم.
مخلصیم اقا رضای عزیز ، ممنونم بابت قبول زحمت و لطفت
اقا 1 اینکه اگه بشه شیرینیش رو بگیری خیلی عالی میشه (به نظرم من البته ) من خودم با شیرینی رابطه ای ندارم کلا :)
این ویکتوس رایحه دریاییش بیشتره یا اکو دی جیو؟
اقا رضا از Acqua di Gio Essenza نمیاری؟

ممنون از لطفت

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
مخلصیم اقا رضای عزیز ، ممنونم بابت قبول زحمت و لطفت
اقا 1 اینکه اگه بشه شیرینیش رو بگیری خیلی عالی میشه (به نظرم من البته ) من خودم با شیرینی رابطه ای ندارم کلا :)
این ویکتوس رایحه دریاییش بیشتره یا اکو دی جیو؟
اقا رضا از Acqua di Gio Essenza نمیاری؟

ممنون از لطفت
خواهش می کنم! زحمتی نیست. میدونی که مهمترین تفریح من عطربازیه!
عرض شود که آکوا دی جیو رایحه دریاییش بیشتره.
امروز ترکیب سه عطر رو تست کردم که هر سه دست شما هست و می تونی شما هم تست کنی!
پشت دستت رو کامل خیس کن؛ اول گری وتیور بزن؛بعد کرید اونتوس بعد آکوا دی جیو!
4 ساعت پیش این کار رو کردم ؛ ترکیب بوی خنک و تلخ داره؛ دست بالا رو بوی گری وتیور داره اما آکوا هم به مشام میرسه. این سومیه رو بیشتر از دومیه دوست دارم. البته در دومیه هم "شیرینی" به مفهوم عطر شیرین نداریم؛ تنها رگه ای از شیرینی دیده میشه که در کنار تلخی ؛ جذابیت ویژه ای به عطر میده. آمیزه ی تلخی و شیرینی را در برخی عطرهای دیگه هم داریم. مثلا در پگاسوس مارلی و ورساچ کریستال نویر. تو پگاسوس؛ تلخی بسیار لطیفی از بوی بادام هست که من خیلی دوست دارم. هم چنان خوش بوترین رایحه تلخ رو 212 سک / سی میدونم.خودم چند تا ورژن مختلف 212 دارم اما اونی که خرید و فروش می کنم رو از بقیه بیشتر می پسندم.
در مورد آکوا دی جیو اسنزا هم چشم؛ اگه ورژن قابل قبولی دیدم با قیمت مناسب؛ میارم.

Last edited:

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
خواهش می کنم! زحمتی نیست. میدونی که مهمترین تفریح من عطربازیه!
عرض شود که آکوا دی جیو رایحه دریاییش بیشتره.
امروز ترکیب سه عطر رو تست کردم که هر سه دست شما هست و می تونی شما هم تست کنی!
پشت دستت رو کامل خیس کن؛ اول گری وتیور بزن؛بعد کرید اونتوس بعد آکوا دی جیو!
4 ساعت پیش این کار رو کردم ؛ ترکیب بوی خنک و تلخ داره؛ دست بالا رو بوی گری وتیور داره اما آکوا هم به مشام میرسه. این سومیه رو بیشتر از دومیه دوست دارم. البته در دومیه هم "شیرینی" به مفهوم عطر شیرین نداریم؛ تنها رگه ای از شیرینی دیده میشه که در کنار تلخی ؛ جذابیت ویژه ای به عطر میده. آمیزه ی تلخی و شیرینی را در برخی عطرهای دیگه هم داریم. مثلا در پگاسوس مارلی و ورساچ کریستال نویر. تو پگاسوس؛ تلخی بسیار لطیفی از بوی بادام هست که من خیلی دوست دارم. هم چنان خوش بوترین رایحه تلخ رو 212 سک / سی میدونم.خودم چند تا ورژن مختلف 212 دارم اما اونی که خرید و فروش می کنم رو از بقیه بیشتر می پسندم.
در مورد آکوا دی جیو اسنزا هم چشم؛ اگه ورژن قابل قبولی دیدم با قیمت مناسب؛ میارم.
لطف داری ;) حقا که عاشقی و عطرباز :D
اقا رضا من 3 تا عطر رو ندارم متاسفانه
هماهنگ میکنم با سری جدید ترکیب شدشو ازتون بگیرم و زحمتشو میدم
در کل بنظرت چیزه خاصی شده؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
لطف داری ;) حقا که عاشقی و عطرباز :D
اقا رضا من 3 تا عطر رو ندارم متاسفانه
هماهنگ میکنم با سری جدید ترکیب شدشو ازتون بگیرم و زحمتشو میدم
در کل بنظرت چیزه خاصی شده؟
با توجه به این که کرید اونتوس بوش رویت نشده هنوز(!) فکر می کنم بهش نیازی نیست! بوی گری وتیور رو میشناسی؟ بوی آکوای دریایی بهش اضافه شه؛ یه حال و هوای جنگلی دریایی خنک و تلخ داریم. شخصا خیلی به شامه ام خوش اومد. طالب شدم برای خودم در ظرف دی جیوم؛ گری وتیور بریزم. بدیهیه که بخاطر قدرت بالای رایحه گری وتیور؛ باید دست بالا رو در ترکیب داد به آکوا دی جیو. وگرنه گری وتیور بوی آکوا رو مغلوب می کنه.
خلاصه این که به سلیقه ی من ترکیب آکوا دی جیو و گری ویتور؛ از هر دو شون تک تک؛ بهتره.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفتم تو سایت فرگرانتیکا برای دیدن ترکیبات آکوا دی جیو و آکوا دی جیوی اسنزا! لینکش اینه. دیدم آکوا دی جیو در 1996 تولید شده اسنزا در 2012
فرقشون؟ آکوا دی جیوی پور هوم بعد نت دریایی؛ نت اولش لیمو ست. در اسنزا بعد نت دریایی؛ برگاموت و گریپ فروته! راستش شک افتادم اینی که من دارم کدومشونه! از شرکت مادر استعلام کردم ببینم چی میگن. اما حتما در اولین فرصت میرم اودکلنش رو بو می کنم ببینم داستان چیه!

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
رفتم تو سایت فرگرانتیکا برای دیدن ترکیبات آکوا دی جیو و آکوا دی جیوی اسنزا! لینکش اینه. دیدم آکوا دی جیو در 1996 تولید شده اسنزا در 2012
فرقشون؟ آکوا دی جیوی پور هوم بعد نت دریایی؛ نت اولش لیمو ست. در اسنزا بعد نت دریایی؛ برگاموت و گریپ فروته! راستش شک افتادم اینی که من دارم کدومشونه! از شرکت مادر استعلام کردم ببینم چی میگن. اما حتما در اولین فرصت میرم اودکلنش رو بو می کنم ببینم داستان چیه!

داستان جالب شد
اتفاقا من سری قبل که اکوا دی جیو ازت گرفتم با ادکلنش ( 1996 ) که من دارم بنظرم خیلی اختلاف داشت گفتم شاید من نمیتونم تشخیص بدم یا چون اسپری نشده اینجوری بنظر میاد !
فکر میکنم برا شما اسنزا باشه البته من اسنزارو تست نکردم ولی چون اکوا دی جیو ( 1996 ) را تست کردم اینو میگم بازن مستند نیست :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
داستان جالب شد
اتفاقا من سری قبل که اکوا دی جیو ازت گرفتم با ادکلنش ( 1996 ) که من دارم بنظرم خیلی اختلاف داشت گفتم شاید من نمیتونم تشخیص بدم یا چون اسپری نشده اینجوری بنظر میاد !
فکر میکنم برا شما اسنزا باشه البته من اسنزارو تست نکردم ولی چون اکوا دی جیو ( 1996 ) را تست کردم اینو میگم بازن مستند نیست :)
سلام. با وارد کننده عطر صحبت کردم. مشخص شد که از بین چندین آکوا دی جیو (پور هوم؛ اسنزا؛بلو ادیشن؛پروفومو ...) مال ما؛ اسنزا هستش.
خوشحال میشم اگه موقعی که میای عطرهای این سری رو بگیری اودکلن آکوا دی جیوی قدیمی رو بیاری بوش رو استشمام کنم.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام. با وارد کننده عطر صحبت کردم. مشخص شد که از بین چندین آکوا دی جیو (پور هوم؛ اسنزا؛بلو ادیشن؛پروفومو ...) مال ما؛ اسنزا هستش.
خوشحال میشم اگه موقعی که میای عطرهای این سری رو بگیری اودکلن آکوا دی جیوی قدیمی رو بیاری بوش رو استشمام کنم.
اکی
البته الان smart رو دارم ولی چشم میارم.;)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اکی
البته الان smart رو دارم ولی چشم میارم.;)
کیفیت کارهای اسمارت رو نمی شناسم. نمی تونم نظر بدم. اما برخی شرکتها هستن که عطرهاشون رو نمی پسندم و اصلا باهاشون کار نمی کنم. یکی SFA هست یکی شارابوت. گریدی که از عطرهای اینا تو بازار هست عمدتا گرید چیپ و بی کیفیتی هست. یه بار به وارد کننده عطرهای شارابوت گفتم می دونی چرا عطرهای شما رو کار نمی کنم؟ چون عطرفروش های مترو که بنجل ترین عطرها رو به مردم میدن همشون میگن عطرهامون شارابوته. شارابوت معنای دیگر عطر بنجله بین مردم!

cyrus_black

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود
دوست عزیز از بین عطر ها عطر خنک با پخش و موندگاری مناسب کدوم ها رو پیشنهاد میدید؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر شما؛
دوست من؛ بیشترین پخش و موندگاری رو در عطرهای خنک ( که معمولا موندگاری شون زیاد نیست) عطرهای تام فورد گری وتیور (خنک و تلخ)؛پشن (خنک و شیرین)؛بلو ایس (خنک و شیرین)؛دلارنتا (خنک و تند) ؛لاگوست این پلی (خنک و تند)؛واتر وایت دیویدوف (خنک و شیرین) دارن.
عطری مثل دلارنتا حدود نیم ساعت بعد اسپری وقتی بوش ملایم بشه و از تندی اولش کاسته شه بوش غوغا می کنه!

cyrus_black

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود

ممنون از پاسخ

الان در مورد 3 ادکلن اول (در مورد بقیه اطلاعاتی خیلی ندارم) پخش و موندگاری موثر حدودا چقدره؟؟

چون بعضی مواقع پخش خیلی زیاد برای محیط های کاری یا دانشگاه ها ممکنه اذیت کننده باشه

بالا