برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من نظر شخصی خودم رو می نویسم. دوستان ممکنه این نظر رو داشته باشن یا نظر متفاوتی رو.
بنده همین امروز چند بار نوشتم که اسانس؛ اسانسه و اودکلن؛ اودکلن.
هم چنین چند بار نوشتم که ترکیبات اودکلن میتونه به ما نشون بده (یعنی بر اون اساس حدس بزنیم) اسانسش از چه موادی ساخته شده و نه بیشتر.
پس قطعا چنین توهمی رو نه من میزنم نه بقیه؛ که دنبال شبیه سازی اودکلن به معنی اخص کلمه باشیم. اما "اب دریا را اگر نتوان کشید؛ هم به قدر تشنگی باید چشید".
من با داشتن توانایی مالی خرید همه اودکلنهای مورد علاقه ام باز هم این کار رو نمی کنم. همین الان هم از این حدود 150 تا عطری که دارم؛ خیلی هاشو ماه میگذره حتی نمیرسم بو کنم؛ چه برسه به اینکه مصرف کنم! از هر اودکلن 100 میل می خوام چیکار؟
غایت من از عطر سازی؛ ساخت رایحه هایی است که بهم لذت بده. حالا اگه این رایحه های ساخته شده؛ به یک اودکلن اورجینال هم نزدیک بشه لذتش مضاعفه (مثلا کرید اونتوس+بلک ایکس اس). در نوازندگی هم همینطورم. شما اجرای For Elise بتهوون من رو گوش بدی؛ به شهادت کامنت شنوندگانش یک آهنگ کاملا جدیده و فقط اولش فور الیزه! بسیار خوشحالم که در نوازندگی هم فقط به حس خودم وفادارم نه به نسخه اصلی آهنگ. برام مهم نیست بتهوون اینو چه جوری میزد. دنبال اینم که چه جوری بزنم خودم لذت بیشتری می برم. در عطر هم همین جورم. البته قبلا هم نوشتم در پاتوق که اگر n-1 عطر (عطر به معنی عام) رو تست کرده باشم چشمم دنبال اون یک عطر باقی مونده هم هست تستش کنم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
در ادامه صحبتهای آقا رضا باید بگم که به نظر من حداقل خوبی اسانس اینه که میتونیم تستی از رایحه های مختلف و متفاوت با قیمتی به مراتب کمتر داشته باشیم. به عنوان مثال من همیشه برام سوال بود که چرا باید عطری بالای یک میلیون تومن قیمت داشته باشه؟! برای همین توی سفارش اولم از برند تام فورد و آمواج یه سری عطر رو سفارش دادم و تست کردم. در سفارشهای بعدیم هم میرم سراغ برندهای دیگه. ولی واقعا این امکان میسر نبود اگر میخواستم هر عطری رو اورجینالش رو تهیه کنم.
همین ترکیب کردن عطرها رو یکی از آشنایان ما 15 سال پیش با اسانس ها انجام میداد و عطرهای مورد علاقه خودشو میساخت که اونموقع به نظرم عجیب بود ولی الان لذت میبرم.
من خودم دل خوشی از اسانس نداشتم ولی کیفیت بالای اسانسهای آقا رضا نظرمو عوض کرد. الان هر شب با یه پاف از یه عطری که دوس دارم لذتی میبرم که نپرس... حالا اون اسانس اگر رایحه خوبی داشته باشه و حس خوبی به من بده کافیه، ولو فقط شبیه اون عطر اصلی باشه و دقیق عین اون نباشه!
در ضمن من تا الان از نظرات دوستان در این پاتوق خیلی استفاده کردم مثلا آقا آرش @arash59b یا آقا بابک، ولی تعجبم از این بوده تا الان که چرا بچه ها با هم صحبت نمیکنن و فقط آقا رضا رو مخاطب قرار میدن!
بعدم اینجا پاتوق دوستانه و صمیمیه، نه صرفا یک مغازه! هممون تجربیاتمون رو به اشتراک میذاریم و استفاده میکنیم از نظر دیگران.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
منم نظرم شخصیم رو دادم مسلما هرکس شرایط خودش رو می سنجه و با توجه به اون تصمیم می گیره
من میگم اسانس خوبه. دست ادم رو باز میزاره ولی جایی که اسانس نمی تونه جوابگو باشه ادم میره سراغ ادکلن. مهم لذت بردن از اون رایحه است.
من الان مدتیه که دربدر دنبال رایحه چوبی هستم ولی هیچ اسانسی نتونسته روحم رو ارضا کنه
کپی دو کار دسکواد رو دارم. کارهای خوبی هستند ولی فقط نت اول هی وود و اوشن وت رو می تونند بازسازی کنند بعدش رو جا میزنند
امروز هی وود اصل رو تست کردم خیلی بهتر و فرش تر از کپی بود که من داشتم.
باربری دبیت رو هم تست زدم اونم چوبی و خنک بود ولی ماندگاری و پخشش بشدت پایین بود اصلا ارزش پولیش رو نداشت

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
منم نظرم شخصیم رو دادم مسلما هرکس شرایط خودش رو می سنجه و با توجه به اون تصمیم می گیره
من میگم اسانس خوبه. دست ادم رو باز میزاره ولی جایی که اسانس نمی تونه جوابگو باشه ادم میره سراغ ادکلن. مهم لذت بردن از اون رایحه است.
من الان مدتیه که دربدر دنبال رایحه چوبی هستم ولی هیچ اسانسی نتونسته روحم رو ارضا کنه
کپی دو کار دسکواد رو دارم. کارهای خوبی هستند ولی فقط نت اول هی وود و اوشن وت رو می تونند بازسازی کنند بعدش رو جا میزنند
امروز هی وود اصل رو تست کردم خیلی بهتر و فرش تر از کپی بود که من داشتم.
باربری دبیت رو هم تست زدم اونم چوبی و خنک بود ولی ماندگاری و پخشش بشدت پایین بود اصلا ارزش پولیش رو نداشت

اتفاقا آقا آرش منم خیلی به روایح چوبی علاقه دارم و الان دو سه ماهه میخوام برم اودکلن هی وود رو بخرم ولی وقتی ریویو ها رو میخونم حالم گرفته میشه. وقتی میبینم نه پخش داره و نه موندگاری!
من خودم تا الان لالیک استفاده میکردم ولی دیگه راضیم نمیکنه. الانم دنبال کار وود با گرید بالا هستم تا آقا رضا بیاره ببینم چطوریه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
همیشه برام سوال بود که چرا باید عطری بالای یک میلیون تومن قیمت داشته باشه؟!
خوب سیاست های شرکت ها با هم فرق داره
کلا دو سیاست کلی رو دنبال می کنند
شرکت ها یا یه عطر رو در مقیاس کم ولی با قیمت بالا عرضه می کنند که خودش می تونه دلایل مختلفی داشته باشه ولی کم ترین دلیلش اینه که سودشون رو اینطور تعریف می کنند مثل کارهای کرید که واقعا کارهای خاصی نیستند ولی قیمتشون بالاست (ممکنه بخاطر مواد اولیه بعضا کمیاب هم باشه)
ولی بعضی از شرکت ها برعکس کار می کنند یعنی یه کار رو با تیراژ بالا تولید می کنند ولی در عوض درصد سود رو کم می زارن و قصدشون اینه که با فروش بالا سودشون رو دربیارن

اتفاقا آقا آرش منم خیلی به روایح چوبی علاقه دارم و الان دو سه ماهه میخوام برم اودکلن هی وود رو بخرم ولی وقتی ریویو ها رو میخونم حالم گرفته میشه. وقتی میبینم نه پخش داره و نه موندگاری!
من خودم تا الان لالیک استفاده میکردم ولی دیگه راضیم نمیکنه. الانم دنبال کار وود با گرید بالا هستم تا آقا رضا بیاره ببینم چطوریه.
کارهای دسکوارد مثل راکی و هی وود کارای ضعیفی نیستند شاید قوی نباشن ولی ضعیف هم نیستند میشه گفت متوسط هستند
پیور مالت و پیور وود (چوب بلوط) هم کارهای خوبی اند ولی باز پیور وود در حد همون هی وود هست
پیور مالت رو امروز 230 قیمت گرفتم و تا 215 هم پایین اومد ولی چون اخریش بود و جعبه اش باز بود و از طرفی هم اجازه تست اش رو نداد فعلا منصرف شدم
کارهای شرکت jil هم اکثرا چوبی و با بوی چوب صندل هستند
من سابقا دانهیل اکس سنتریک رو داشتم که رایحه چوبی خوبی داشت من دیونه اش بودم ولی متاسفانه دیگه تولید نمیشه

پ.ن:
البته فعلا مثل من می تونی به رایحه شبیه اش (بادام تلخ) قناعت کنی و خودت رو اروم کنی. ژوپ هوم و پگاسوس رضا جان خوبن

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ممنونم.
راستش هنوز بوی چوبی که مد نظرمه در عطری پیدا نکردم. گرچه بوی صمغ و کاج رو تا حدودی در اپیک حس کردم ولی هنوز راضیم نکرده.
بازم کاچی به از هیچی! :)
کارای "ای من" انگار خیلی هاش کمیابه و هرجایی نداره تا بشه تست کرد. مثلا خودم دنبال تست پیور لدر و پیور وود و پیور مالت بودم ولی شوربختانه جایی نبود که تست کنم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دیشب ورساچه ابی و کد ایس رو دو جای مختلف اسپری کردم هنگام خواب روی تخت تا مدت ها خنکی و فرشی نعنای هر دوشون زیر بینیم بود
قبلاها فکر می کردم اگه عطری قراره خنک باشه حتما باید توش نعنا باشه. :rolleyes:
البته از گیاهش هم خیلی خوشم میاد و دو سه مدلش رو تو باغچه می کاریم. مخصوصا نعنای پونه ای که ازهمه شون بهتره و عاشقشم.
نعنای برگاموت (لیمویی) هم از انواع عالی هست که زیاد توی عطرها استفاده میشه.
تو این سفارش هم چندتای نعنایی هست بی صبرانه متنظر تست شون هستم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بلو ایس بخاطر نت مشترک رز؛ در کنار آمواج گلد؛ (یکی رو سمت راست یقه تیشرتم زدم یکی رو سمت چپ) تناسب بیشتری داره نسبت به پشن.
جالب این که من بلوآیس رو عطر خنک و شیرین محسوب میکردم ؛ اما در کنار گلد؛ بیشتر متوجه تلخی لیمو در بلو آیس شدم که بوش رو آمیزه ای از تلخی و شیرینی می کنه.
گزارش وضعیت بعد از 100 ساعت
درود بر همه دوستان عطرباز؛ هم پاتوقی های عزیز. جمعه صبح بود که بلو آیس و آمواج گلد رو با هم تست کردم در دو سمت یقه. الان بعد 100 ساعت چی دارم؟
در سمت امواج گلد بوی مشک گربه زباد (نت شاخص در تام فورد نویر) رو دارم. فقط همین. برای کسانی که این بو رو نمی شناسن؛ بوش شبیه پنکیک هستش. قابل توجه بهرام عزیز.
@ghalandar66
نتیجه ای که میشه گرفت اینه که برای زودتر رسیدن به نت نهایی آمواج گلد که civet نام داره و اینم شکلشه
m.104.jpg
؛ باید 20 درصد اسانس و 80 درصد فیکس استفاده کرد.
اما در سمت بلو آیس چی دارم؟ نت رز رو دارم با درجه حرارت خنثی. بلو ایس وقتی از چای و لیمو و آناناس میره سمت رز؛ رزش خنکه. اما الان بعد 100 ساعت فقط رز هست بدون خنکی.
هر دو اسانس رو خالص استفاده کرده بودم جهت این تست. فعلا قصد شستن این تی شرت رو ندارم می خوام ببینم تا چند روز دیگه میتونن بلو آیس و آمواج گلد رقابت کنن در موندگاری. همین الان؛ بوی گلد قویتره کمی.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
100 ساعت؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه داریم رکورد میزنیما...؛-) البته این آمواج گلد از اون کشفهای من توی عطرای آقا رضا بودا! :) کلا انگار این آمواج گلد مرگ نداره!
اگر رقیق شده اش زودتر به مشک زباد برسه که خیلی عالیه. فقط یه سوال، بو و حرارت مشک زبادش با تام فورد نویر یکیه؟
باید یه سرچی بکنم ببینم این گربهه دیگه توی کدوم عطرهاست، توی تام فورد که عالیه...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگر رقیق شده اش زودتر به مشک زباد برسه که خیلی عالیه. فقط یه سوال، بو و حرارت مشک زبادش با تام فورد نویر یکیه؟
باید یه سرچی بکنم ببینم این گربهه دیگه توی کدوم عطرهاست، توی تام فورد که عالیه...
حسب تجربه ای که از رقیق کردن زیاد اینترلود و رسیدن سریعتر به نت نهایی دستم اومد؛ دارم میگم. تست نکردم در عمل.
اتفاقا بعد از ظهر امروز به قسمت دیگه ای از همون تی شرت تام فورد نویر زدم برای مقایسه. الان که بعد از چند ساعت مقایسه می کنم ؛ بهتر متوجه میشم که در کنار بوی مشک گربه زباد هنوز رز هست! رز نمرده! درجه حرارتش گرمه. برخلاف بلوآیس که الان درجه حرارتش خنثی است.
بهترین بویی که از این گربهه سراغ دارم تو همین تام فورد نویره. جالب این که این نسخه تام فورد نویر؛ اصلا قابل مقایسه با بقیه تام فورد نویرهایی که دیدم و سمپل برخیش دستمه؛ نیست. اگه درست تو ذهنم مونده باشه اودکلنش تو رنج 400/500 تومنه و گرون نیست.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
حسب تجربه ای که از رقیق کردن زیاد اینترلود و رسیدن سریعتر به نت نهایی دستم اومد؛ دارم میگم. تست نکردم در عمل.
اتفاقا بعد از ظهر امروز به قسمت دیگه ای از همون تی شرت تام فورد نویر زدم برای مقایسه. الان که بعد از چند ساعت مقایسه می کنم ؛ بهتر متوجه میشم که در کنار بوی مشک گربه زباد هنوز رز هست! رز نمرده! درجه حرارتش گرمه. برخلاف بلوآیس که الان درجه حرارتش خنثی است.
بهترین بویی که از این گربهه سراغ دارم تو همین تام فورد نویره. جالب این که این نسخه تام فورد نویر؛ اصلا قابل مقایسه با بقیه تام فورد نویرهایی که دیدم و سمپل برخیش دستمه؛ نیست. اگه درست تو ذهنم مونده باشه اودکلنش تو رنج 400/500 تومنه و گرون نیست.

رزی که در گلد هست انصافا لطافت و ابهتی داره که من به شخصه ازش لذت میبرم. اگر مشک زباد هم بیاد داخلش که محشره.
بوی مشک زباد رو در تام فورد نویر خیلی میپسندم، اون شیرینی و تلخی توامان.
بلو آیس رو تست نکردم ایشالا تو سفارش بعدی باید تست کنم.
راستی نمیدونم چرا اینترلود رو رقیق میکنی؟! منظورتون از رقیق کردن بیشتر از 50 درصده؟! چون من با غلظت 50 درصد اینترلود لذتی میبرم وصف ناشدنی. به نظرم وقار و ابهت اینترلود رو نباید با رقیق کردن از بین برد. ؛-)

پ. ن: منظورتون از جمله آخر رو متوجه نشدم!

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
تجربه انواع روش تست نرولی پورتوفینیو ،:: بنده در هربار تست پوستی. و الیافی ( چه پنبه ای و چه نخی و پلاستیکی ) متوجه شدم قدرت پخش در 2 ساعت اول بسیار بسیار خوب بود اماماندگاری و ادامه پخش در ساعات بعدی متوسط ارزیابی شد تاجایی که در نوعی که بنده الان موجود دارم نهایت ماندگاری اینکار بیش از 4 ساعت نبوده بااینکه نوع موجود در نزد ما خالص و بدون فیکساتور. است ، البته زیبایی و جذابیت و نوع شیکی رایحه بسیار بسیار متناسب ارزیابی شد بطوری که یک ملاقات کاری و جلسه و میهمانی را با آرامش خاصی ازلحاظ درخشیدن میان جمع را صد درصد جوابگو است ، البته ازیک اسانس باقیمت متوسط 1500 تا 2000 تومان ، نباید انتظاری بیش ازاین داشت ودر نظر بنده خوب ارزیابی شد ، اگر دوستی تایم ماندگاری و پخش این اسانس را بیش ازاین ارزیابی و نتیجه گرفته اعلام کند که روش استفاده اش به چه صورت بوده است. &&&& در مورد اینترلود بصورت خلاصه بگویم اگربصورت مجزا و تک استفاده شود تایم ماندگاری تا حدود 30 ساعت را راحت درکارنامه اش دارد البته اگر بصورت خالص و بدون فیکس استفاده شود براحتی تا 45 ساعت شامه نوازی میکند ولی درترکیب با گری وتیور و یا هر اسانس متناسب با رایحه ونت های نزدیک به خودش ،این تایم تا 15 ساعت هم افت ماندگاری دارد ولی درمورد پخش کار تا 8 ساعت مناسب ارزیابی شد که این تایم برای نوع خالص و بدون فیکساتور مناسب و خوب است &&&& تام فورد گری وتیور یک رایحه دلنواز و بسیار آشناست که قدرت پخش خوبی در نوع بدون فیکس ازآن ارزیابی کردیم که حدود پخش یکسان نت و رایحه تا 4 ساعت و البته پخش متناوب و متوسط تا 10 ساعت دارد ولی ماندگاری کار براختی تا18 ساعت راجوابگو بود وارزیابی ما درمورد اینکار هم خوب خوب بود &&&&& اما تام فورد نویر شاید پخش بالایی در نوع خالص وبدون فیکساتور نداشته باشد که تایم بذست آماده درپخش ازبرای ما تا 3 ساعت بود ولی دردلنوازی رایحه ولطافت کار ،ماندگاری بالای 10 ساعت را ثبت کرد واگراغراق نشود لطافت کار تا 7 ساعت باشماست ولی ثبات وماندگاری تاآخرین نت را میتوان اینگونه گفت که تا15 ساعت درتست جوابگو بود &&&& توسکان لدر معروف درنوع موجود در نزد ماکه خالص و بدون فیکساتور است در پخش رایحه 3 الی 4 ساعت یکنواخت زعفران وچرم مدهوش کننده هم شما و هم دیگران را آرامشی خاص میدهد وبعد آن رایحه با کمی تقلیل در پخش تا حدود 7 ساعت همچنان شیک و خاص میماند ولی اگر دنبال پخش بیشتر هستید باید فیکساتور به کاراضافه کنید تاتایم پخش را بیشتر بدست آورید و اما حالا نوبت به ماندگاری کار است که تایمی که بنده ازاینکار گرفتم نهایت ماندگاری بالطافت نسبی ، حدود 14 ساعت است که البته بعد آن اثرات رایحه ضعیف شاید تا 18 ساعت هم بماند ،&&&& حال اگر دوست بزرگواری تایم های ارزیابی شده ما در پخش و ثبات رایحه بصورت یکنواخت و تقلیل رایحه و ماندگاری این 5 کار نزد ایشان بیشتر از ما بوده اعلام کند تااستفاده کنیم البته روش تست را هم قید کند که شاید اشکال کار ما مرتفع شود &&&&البته اینراهم بگویم که طبق نظر اکثز عطر بازها که واقعا بجا بوده ، شامه افراد نسبت به رایحه ها و پخش و ماندگاری رایحه نزد هر شامه ای ،متفاوت است &&&& درپایان از آقارضا عطربازهم تشکر میکنم که این فضا را برای بروز رسانی نظرات و به اشتراک گذاشتن تجربیات دوستان عطر باز ، فراهم کرده است

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
نکته جالب از شامه من :::: سنگین ترین کارهای خاص و بدون فیکساتور را براحتی در پرونده تجربی بیش از 10 سال خود ، براحتی استفاده کرده ام و مشکلی با خلوص بالای کار ندارم ، کارهایی مثل بلک افغانو رو بدون فیکساتور و بصورت خالص استفاده کرده ام و مشکلی نداشته ام چه بصورت مجزا چه بصورت ترکیبی خالص با یک اسانس خاص دیگر ،،، و همیشه در انتخابها و سفارشاتم قید میکنم به شرط بدون فیکساتور بودن ،کار رو میخواهم ،،، تاجایی که کسانی که اینترلود ادویه ای را در کنار بلک افغانو شاید نتوانند تابستان استفاده کنند وتحمل کنند اما ما مشکلی با این دو کار و استفاده کردن همزمان این دو کار بصورت خالص در کنار هم نداریم &&&& واین جااست که نظر جناب هادی خوب جلوه میکند که شامه افراد و قدرت جذب و تشخیص شامه ها متفاوت است &&&& جای تعجب بود برام که دوستانی به دنبال بووی آناناس و فرشی و تازگی آن در ترکیب کرید اونتووس و بلک اس ایکس بودند واز آن لذت میبردند چراکه نظرم براین است اگر فقط بدنبال رایحه تازه آناناس هستند چرا کار را مجزا استفاده نمیکنند چراکه بوی آناناس در بلک اس ایکس را اینگونه بهتر حس میکنند &&&& بنده کرید اونتووس را با آن روایح خاص خودش هیچگاه درکنار بلک اس ایکس نپسندیدم و همیشه معتقد بودم و هستم که کارهای برند کرید. و تام فورد و امواژ. اینقدر کامل هستند در نوع خودشان که نیاز به ترکیب با هم نیست البته ناگفته نماند استفاده در کنارهم و نه به صورت ترکیبی دریک ظرف ، برای بعضی افراد و مواقع خاص ،لذت وافری دارد مثل همان نظر جالب و بجای آقا رضا عطر باز ( یک سمت لباس وتیور و سمت دیگر اینترلود ) ، خودم بدنبال استفاده همزمان تام فورد نویر بودم در کنار یک کار دیگر برای امتحان که ببینم آیا چیزی در خور استفاده در کنار تام فورد نویر هست یا نیست ؟ ( ترکیب با هم در یک ظرف را نمیگویم ) ذهنم به جایی قد نداد و از جناب هادی پرسیدم ایشان هم قائل بودند تام فورد نویر ، گل بی خار است و به چیز دیگری نیاز ندارد ،،، اینجا بود که حس آقارضا عطر باز را نسبت به اسانس و روایح ، حس یک هنرمند دیدم که گاهی نت را با جان و روحش تلفیق میکند اگر آرامش بدست آورد بر روی کاغذ هم می نگارد این نت ها را ولی اگر با آن نت ، روحش آرامش نیافت سعی میکند نسخه نت چیدن را عوض کند و تازمانی که تلفیقی از آن نت ها با روحش بدست نیاورد دست به نگارش نمیزند

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بسیار مشتاقم این اسانسهارا بااینکه شخصیتی سخت پسند و ریز بین دارم ، تست کنم ، البته اگر آقارضا عطر باز این محبت را در حق ما کنند چه بهتر ویا هر عزیزی که ورژن خوبی از این کارها دارد که خالص باشد جهت تست مشتاقم که ارزیابی کنم و پیشاپیش تشکر هم میکنم ولو اسانس از هر کار 1 گرم &&&& وان میلیون اینتس - آکوا دی جیو - ایفوریا اسپرینگ. - آلور هوم ا سپرت - کوکو شانل - بلو شانل - کرید هیمالیا - امواژ گلد - امواژ جوبلیشن - پگاسوس - هی وود - لالیک - کرید اونتووس - وینکتووس - شانل چنس - آلور هوم اسپرت اسنزا - آرمانی کد آیس - تق هرمس - بوس من - ورساچه آبی &&&&&& البته از بعضی سمپلهایی داشته ام ولی در تست رایحه و ارزیابی خیلی ضعیف بودند ، چون آقارضا عطرباز و دوستان دستی بر آتش و شوق عطر و اسانس دارند ، گفتم اگر نمونه هایی دارند در اختیارم بگذارند ممنون میشوم. البته 1 گرم از هر کار هم که بود ما را بس است &&&& تستر و سمپل های ارسالی ( 1 تا 3 گرم ) قبل از خرید هر کار در حجم زیاد ، بسیار کمک کننده است که انتخاب متناسب با مزاج هرشخص باشد که البته تاجایی که اطلاع دارم بعضا فروشنده ها این امتیاز ویژه را به مشتریها میدهند وپس از انتخاب سمپل نمونه درخواستی و تست و سفارش از نمونه منتخب از میان سمپل ها ، عینا همان کار را بدون هیچ تغییری در کیفیت کار ، به مشتری ارائه میدهند ، جدای از اینکه بله بنده هم قبول دارم بعضا بعضی جهت جذب مشتری سمپل را از نوع پرفیدم تستر اصلی ارسال میکنند و در نهایت چیزی که برای مشتری ارسال میکنند کاری متمایز از نوع ارسالی سمپل است ( چه در کیفیت و خالص بودن و پخش و ماندگاری و یا هر سه مقوله ) واین مسأله بستگی به میزان وحدان فروشنده دارد که در مقابل جیفه دنیا آیا راضی میشود وجدانش را زیر پا بگذارد یا خیر ؟ طبق نظری که دوستان دادند و آقارضا عطرباز هم همین مطلب را بارها تذکر دادند باید دیدشخصی که برای ماعطربازها سمپل ارسال میکند آیا او واقعا فروشنده با انصاف است یا فروشنده شارلاتان ؟ که میخواهد با اینکار و به هر نحوی شده و با هر ابزاری جنس بنجل خود را باهر زرق و برق و لعاب دروغین ، به خریدار بیاندازد ؟ واین مسأله همانطور که همه میدانیم به وجدان و عرق دینی و تعهد اخلاقی فروشنده ،بستگی دارد

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستی نمیدونم چرا اینترلود رو رقیق میکنی؟! منظورتون از رقیق کردن بیشتر از 50 درصده؟! چون من با غلظت 50 درصد اینترلود لذتی میبرم وصف ناشدنی. به نظرم وقار و ابهت اینترلود رو نباید با رقیق کردن از بین برد. ؛-)
درود بر همه دوستان؛
بله منظورم رقیق کردن تا حدود 70 یا 80 درصده برای رسیدن زودتر به نت نهایی. به خصوص موقعی که بخوام در کنار گری وتیور استفاده کنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
طبق نظری که دوستان دادند و آقارضا عطرباز هم همین مطلب را بارها تذکر دادند باید دیدشخصی که برای ماعطربازها سمپل ارسال میکند آیا او واقعا فروشنده با انصاف است یا فروشنده شارلاتان ؟ که میخواهد با اینکار و به هر نحوی شده و با هر ابزاری جنس بنجل خود را باهر زرق و برق و لعاب دروغین ، به خریدار بیاندازد ؟
جناب مخدومی؛ چرا سخنانی را به بنده نسبت می دهید که تا کنون نگفته ام؟ سند این که "اگر کسی سمپل رایگان برای مشتریان ارسال می کند شارلاتان است" در نوشته های من یا سایر دوستان کجاست؟ به خود همکاران مربوط است رویه ی کارشان. مجدد متذکر میشوم که اینجا ما فقط در خصوص عطرها صحبت می کنیم نه افراد. مخاطبان یادداشتهای پاتوق و مراجعین به اینجا ؛ جدای از دهها فرهیخته از طیفهای مختلف جامعه (مهندسان؛پزشکان؛اساتید دانشگاه؛...)؛ همکاران محترم نیز هستند و سخنان نامناسب شما؛ به حق موجب دلخوری شان را فراهم می کند. مجددا متذکر میشوم با طرح نکات انحرافی ؛ پاتوق را از مسیر صحیحش خارج نکنید و همه سخنان خود را در خصوص عطرها فقط در یک پست منتشر کنید . متشکرم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با اجازه آقا رضا؛
هدف از این همه پست جدید یعنی چی؟
اگر دوستان میخواهند پاسخی به مطلبی بدهند میتونند اون مطلب یا هر چندتا مطلب دیگه رو که میخواهند، نقل قول کنند و در یک پست منتشر کنند.
احتیاجی به این همه کپی پیست کردن پست ها نیست!
من به شخصه چون خودم مطالب پاتوق رو دنبال میکنم هربار که دوستان مطلب جدیدی بذارن، اطلاع پیدا میکنم و چک میکنم. ولی با طرح بحثهای حاشیه ای و غیر مرتبط، فقط وقت من و بقیه دوستان هدر میره.
اینجا پاتوق دوستانه ای درباره عطر و عطربازیه لذا دوستان لطفا مباحث خصوصی رو در گفتگوی خصوصی مطرح کنید.
با سپاس

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
سلام به همه
سفارش چهارمم رو مدتیه از آقا رضا تحویل گرفتم اینترنت نداشتم ثبت کنم.
نیم کیلو تام فورد گری وتیور خریدم و بالای صد گرم از عطرهای زیر
کرید سیلور مانتن
گرین آیریش
امپریال کرید
آمواج جوبیلیشن
کرید هیمالیا
آمواج گلد
آمواج اینترلود
آمواج رفلکشن
کرید اونتوس
آکوا دی جیو
آرمانی بلک کد
چون امکان ثبت امتیاز بازارچه ندارم نوشته هام کمه همین جا برای چهار خریدم چهار امتیاز مثبت میدم هم به عطراش هم به خودش هر چند که آقا رضا نیازی به این امتیاز نداره. تو این 4 تا خرید فکر کنم حدود 25 تا از عطراشون رو خرید و تست کردم در مورد همین خریدام نظر میدم هر چند که احتمالا بقیه عطراشم باید تو همین مایه ها باشه.
کیفیت عالی قیمت بسیار مناسب .
4 امتیاز هم به خودش میدم بابت این که دروغ و دغل تو کارش نیست ادعاهای گنده گنده هم نمی کنه عطراش هر حسن و عیبی داشته باشه همونیه که میگه من تو این مدت از یکی دیگه از همکارا خرید کردم که نظرمو تو تاپیک خودش براش اعلام می کنم فقط همینو بگم که سه تا گری وتیور خریدم در 3 گرید مختلف. بالاترین گریدش به اندازه یک سال نوری با گری وتیور آقا رضا فاصله داشت از نظر بو کیفیت و ماندگاری قیمتا هم وتیور آقا رضا یک سوم قیمت اون بود.من خودم عطر فروشم اودکلن اورجینال هم زیاد داشتم و دارم عطرا رو خیلی خوب می شناسم تعارف هم با کسی ندارم
از جاهای دیگه هم توی نت خرید داشتم و دارم و دنبال کارهای با کیفیت و قیمت مناسب هستم
تو نت متاسفانه دروغ زیاد مینویسند طرف میاد میگه من نمایندگی عطر فلان کشور رو دارم و بعد که ازش نمونه میگیری و تست میکنی میبینی که نه تنها نمایندگی نیست بلکه برای اون کشوری هم که ادعا کرده نیست و از تو مترو خرید کنی کیفیت بهتری به دستت میرسه.
و فقط دنبال بولد کردن خودشه حالا به هر طریقی و هر قیمتی.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام 1: دوستان درصورتی که شما تست کردید و نتیجه گرفتید آیا نگهداری اسانس در یخچال ،احتمال ضرر رساندن به کیفیت اسانس را در بر دارد ؟ و یا اصولا بهترین روش را اگر در یخچال قرار دادن نمیدانید ، بنظر شما کدام روش مناسب است ؟ 2 : بنظر دوستان میزان حضور اتانول یا پارافین و روغنهای اشباع کننده در اسانس چقدر باشد طبیعی است و درچه صورتی و به چه میزانی مکملها و تثبیت کننده ها در اسانس ، ضرر به کیفیت و ماهیت اسانس نمیزنند ؟ 3 : اینکه گاها در بازار گفته میشود که اسانسی در ورژن های متفاوت دارند مثلا بالاترین ورژن از اسانسها را ورژن 640 میدانند و قائلند که به ازای هر 50 گرم از این نوع اسانس بااین ورژن ، جهت میکس ، نیاز به 25 گرم فیکساتور دارد و یا اینکه متوسط ترین ورژن از اسانسها ورژن 150 میدانند و قائلند که به ازای هر 50 گرم ازاین نوع اسانس بااین ورژن ، جهت میکس ، نیاز به 8 تا 12 گرم فیکساتور دارد ،تا چه اندازه صحت دارد واینکه آیااساسا چنین مسأله ای آیا ریشه تخصصی در موضوع اسانس دارد یا خیر ؟ 4 : آیا این نسبت در همه جا صادق است و آن اینکه هر 3 گرم اسانس معادل 5 سی سی ( 5 میل ) اسانس است ؟ منتظر نظرات اساتید فن و دوستان عطرباز هستم. تشکر

بالا