برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
باسلام : خوب گذاشتم مدتی بگذرد و توسکان لدر را جزء به جزء وبه طرق مختلف تست کنم تا ببینم به چه نتیجه ای میرسم ،،،، مدتی بود درگیر این مسأله بودم که دوستان از بوی تمشک در این اسانس یاد میکنند و قائلند که در این اسانس ورژن جدید که آقارضا عطرباز تهیه کرده رایحه تمشک درکنار زعفران و چرم ، خودنمایی میکند ، البته ادکلن توسکان لدر هم در محتویات تشکیل دهنده خودش کنار پارچه جیر و چرم و زعفران و بخور و کندر ،، تمشک نیز دارد ، ، اما نتیجه ای که بنده در هفته ها استفاده از این ورژن جدید توسکان لدر که دوستان هم خرید داشته اند ،بدست آوردم این بود ، شامه بنده نسبت به رایحه تمشک در این اسانس کور کور بود و اساسا رایحه تمشک در این ورژن جدید وجود نداشت و رایحه توأمان زعفران و چرم و کمی بخور یا سدر ، کار را همراهی میکند که رایحه زعفران و چرم ، غالبترین رایحه تاآخر کار است ،،، اثری از رایحه تمشک ،در این کار ،شامه بنده ،ندید ، واین مسأله شاید به شامه بنده برگردد و شامه ما خطا کند ، ، اگر دوستان نظری دارند یا راهی جهت رسیدن به رایحه تمشک در این کار میشناسند ، استفاده میبریم اگر لطف کنند و بیان کنند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
شامه بنده نسبت به رایحه تمشک در این اسانس کور کور بود و اساسا رایحه تمشک در این ورژن جدید وجود نداشت و رایحه توأمان زعفران و چرم و کمی بخور یا سدر ، کار را همراهی میکند که رایحه زعفران و چرم ، غالبترین رایحه تاآخر کار است ،،، اثری از رایحه تمشک ،در این کار ،شامه بنده ،ندید ، واین مسأله شاید به شامه بنده برگردد و شامه ما خطا کند ، ، اگر دوستان نظری دارند یا راهی جهت رسیدن به رایحه تمشک در این کار میشناسند ، استفاده میبریم اگر لطف کنند و بیان کنند.
جناب فردید؛ وقتی شامه ای نسبت به بویی کوره؛ راهی برای حس کردن اون بو نداره. درست مثل افرادی که کور رنگی دارن و راهی برای دیدن رنگی که نسبت بهش کور رنگی دارن نیست. طعم تمشک در توسکان لدر رو فقط بهرام عزیز متذکر شده و بنده خودم هم متوجه تمشک نشدم. نکته ی قابل تامل این که بهرام وقتی از وجود تمشک در توسکان میگه؛ تمشک واقعا حداقل در اودکلن توسکان هست. اما شما برام نوشتی که در بلو آیس نت دریایی (!) حس می کنی و نت انتهایی پشن رو شامه ات ترش حس می کنه؛ به یقین نه بلو آیس نت دریایی داره و نه نت انتهایی پشن ترشه!

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
یعنی باید به این نتیجه برسیم که روایح در شامه ها قابل تغییرند؟ مثلا همان نت چای در ابتدای بلوآیس که دوستی گفت حس کرده در شامه من نت دریایی داره ؟ یا اشتباه و عدم تمییز رایحه من رو به اینجا رسانده ؟

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
خوب این هم یک راهنمایی جالب و بجا هست ، اسانس هایی که بیشتر استقبال شده و بیشتر در مورد آن نظر داده شده ، پس انتخاب آسان تر میشود دست دل آهنگ عطرباز درد نکنه
گزیده ای از دیدگاههای دیگر دوستان در این پست ذکر شده.
مطابق نظر دوستان پاتوق؛ پر طرفدارترین عطرهای مجموعه عبارتند از:
پشن؛ توسکان لدر ؛ کرید اونتوس؛تام فورد گری وتیور؛اینترلود آمواج؛بلو آیس؛رالف لورن بلو؛بلک افغان؛وان میلیون اینتنس و اسکاردلارنتا.
در عطرهای جدید مجموعه تام فورد نرولی پورتوفینو داره سریع رشد می کنه .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛

دو نکته رو بد نیست ذکر کنم، اول اینکه من نت تمشکی رو که توی توسکان حس میکنم بوی تمشک شیرینه. برای توضیحش و راهنمایی دوستان پیشنهاد میکنم یه بسته پودر ژله تمشک رو بگیرید و وقتی برای درست کردنش پودر ژله رو با آب جوش حل میکنید دقیقا بویی به مشامتون میرسه که توی نت آخر توسکان هست. (البته به شامه من اینطوری میاد! ) :)

اما نکته دیگه اینه که قوای حسی ما دقیقا مانند یک سنسور عمل میکنه. ممکنه سنسور بویایی من نسبت به یه سری بوها حساس تر باشه و نسبت به یه سری دیگه خیلی ضعیف عمل کنه. آقا رضا مثال درستی زدند، همین قضیه در مورد قوه بینایی هم صدق میکنه. چراکه طیف رنگی که افراد مختلف از یک رنگ خاص تجربه میکنن با هم متفاوته. من در عمل دیدم که یه سری افراد نسبت به طیف رنگی آبی مایل به بنفش خیلی ضعیف هستن و اصلا نمیبینن. و یا طیف رنگی و نوری قرمز. این موارد در بینایی مخصوصا در طیف های بالا و پایین نوری در ناحیه مرئی خیلی رخ میده. ولی به شخصه تا به حال ندیدم کسی در حالت عادی از نوری با طیف قرمز، نوری با طیف آبی رو ببینه! اما باید توجه داشت که حس بویایی به مراتب پیچیده تره. در این مورد به نظر من تجربه افراد خیلی مهمتره ولی این رو هم نباید فراموش کرد که وقتی عطری رو استعمال میکنیم غیر از خودمون افراد دیگه هم استشمام میکنند و سلیقه افرادی که در تعامل با ما هستند نیز تا حدودی حائز اهمیته!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
با درودی دوباره؛
آرش جان من کاملا نظرم با شما متفاوته. کلاس کاری آمواج کجا و ورساچ کجا؟ قبل نوشتن این سطر هر دو رو بو کردم ورساچ عود نویر مثل تمامی کارهای ورساچ ملایم و بی صداست. کارهای آمواج جیغ و پر سر و صداست.
پی نوشت:
اختلاف قیمتشونم زیاده! چه اسانسش چه اودکلنش!
سلام
منم ذکر کردم باتوجه به نوت غالبی که در هردو هست ذهن انسان به اولین عطر مشابهی که فکر میکنه عود نویر هست
همین اختلافاتی که شما هم ذکر کردید رو کامل قبول دارم

یعنی باید به این نتیجه برسیم که روایح در شامه ها قابل تغییرند؟ مثلا همان نت چای در ابتدای بلوآیس که دوستی گفت حس کرده در شامه من نت دریایی داره ؟ یا اشتباه و عدم تمییز رایحه من رو به اینجا رسانده ؟
یادمه اوایل تاپیک شبیه همین گفتگو رو با رضا جان داشتیم
واقعا مبحث بویایی و مکانیزم درک اون پیچیده است هنوز هم مشخص نیست که ایا واقعا بویی که به مشام دو نفر میرسه چقدر بهم شبیه؟
بطور خلاصه عوامل زیادی در زمینه بویایی دخیل هستند
تعداد و نوع اعصاب بویایی که دربینی وجود دارند، فعل و انفعالات شیمایی که در مغز برای شناسایی رایحه انجام میشه و از همه مهمتر تجربه ای که در طول زندگی از محیط اطراف کسب کردیم از جمله مهمترین موارد هستند که در هر شخص می تونه فرق کنه. عوامل دیگه ای هم مثل میزان رطوبت و دمای هوا نوع پوست بدن (چرب یا خشک بودن و میزان تمیزی اش) هم در کیفیت و میزان دریافت ملکول ها ی بو توسط بینی تاثیر گذار هست. حتی اینکه قبل از استشمام یک عطر چه چیزی بو کرده باشیم یا بوی چه ماده ای همزمان در هوا وجود داشته باشه بی تاثیر نیست
با فرض یکسان بودن عوامل ژنتیکی و فعل و انفعالات مغزی در همه اشخاص، بنظر من تجربیات شخص و عوامل و محیطی که در اونجا زندگی کرده از همه مهمتر هست. اینکه قبلا در زندگی چه بوهایی تجربه شده و در مغز انسان چطور اونها رو طبقه بندی کرده هم خیلی تاثیر گذار هست

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سوأل ; بارها برام پیش اومده برای بار اول که ادکلن یا اسانسی رو بعد باز کردن درب ظرف ، جهت تست روی لباس نخی یا پنبه ای میپاشم ، قدرت پخش و ماندگاری فوق العاده ای داشته ،،،اما بعد از این تست ، روزهای بعد بدون اینکه شامه ام هیچ بویی را استشمام کرده باشد و نیز بدون اینکه از قبل شامه ام ازاین اسانس یا ادکلن در آن روز چشیده باشد ، آن روز اصلا قدرت پخش و ماندگاری همان ادکلن و یااسانس که گفتم تعجبم را برمی انگیزاند و براحتی قدرت پخش و ماندگاری تا یک پنجم ، تقلیل پیدا میکند ،،،،دیگر پخش و ماندگاری روز قبل را ندارد ،،، بنظر شما علتش چی میتوونه باشه ؟

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
آقا رضا تووی سبک نرولی پورتوفینیو ، کارشیک و تاپ ، قرین به این ،تووی مجموعه ، موجودی چی دارین ؟ راستی پشن شما رو به خانمی از خانواده دادم سریعا عاشقش شدن ، 10 گرم پشن خالص رو طرف اینگار سر کشیده خورده ، ازبس عاشقش شده کمتراز یک هفته 10 گرم رو تمووم کرده. بهش گفتم مثل این گیرت نمیاد درست مصرف کن ،اما اینگاراینم معتاد پشن شد ه دوز مصرفش رفته بالا ، حالا بیاو درستش کن

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
در تست بین تام فورد نویر و اینترلود امواژ ، بنده میزان حضور رایحه تیز گربه زباده را در نویر بسیار هوشمندانه ارزیابی کردم درجه حرارت کار رو به نحو خاصی تعدیل کرده و رایحه پراکنی اوون مثل خس خس در گری وتیور است ، البته این قدرت و خلاقیت بشر رو میرسوونه که از بدترین موضع گربه که به اندازه شاید یک نخود باشد ماده ای راعطرآگین کند ، البته دربعضی منابع اثرات باقیمانده از مدفوع این گربه بر درخت را همان ماده زمخت زباده عطری میدانند

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سوأل ; بارها برام پیش اومده برای بار اول که ادکلن یا اسانسی رو بعد باز کردن درب ظرف ، جهت تست روی لباس نخی یا پنبه ای میپاشم ، قدرت پخش و ماندگاری فوق العاده ای داشته ،،،اما بعد از این تست ، روزهای بعد بدون اینکه شامه ام هیچ بویی را استشمام کرده باشد و نیز بدون اینکه از قبل شامه ام ازاین اسانس یا ادکلن در آن روز چشیده باشد ، آن روز اصلا قدرت پخش و ماندگاری همان ادکلن و یااسانس که گفتم تعجبم را برمی انگیزاند و براحتی قدرت پخش و ماندگاری تا یک پنجم ، تقلیل پیدا میکند ،،،،دیگر پخش و ماندگاری روز قبل را ندارد ،،، بنظر شما علتش چی میتوونه باشه ؟

این مساله ای که شما میفرمایید به علت اشباع شدن حس بویایی شماست. بعد از بار اول برای دفعات بعدی باید مصرف عطر رو بیشتر کنید که این مصرف بیشتر بسته به گیرنده های عصبی حس بویایی افراد فرق میکنه. ولی این بیشتر شدن مصرف معمولا در دفعات اول خیلی زیاد نیست و به نظرم پنج برابر کردن دوز مصرف برای بار دوم شاید نرمال نباشه!

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بنظر دوستان میخوام بدونم مقدار حضور پارافین و اتانول و روغنهای معطر و تثبیت کننده ها در اسانس تا چه اندازه ای معمول و عادیست ؟ آیا اساسا اسانس بدون حضور این نوع مواد گیر می آید ؟ چراکه شفافیت بالا در یک اسانس ،طیف بویایی را بیشتر به خود جذب میکند ، حالا ورژنهایی که قبلا گفتیم در بازار گاها میشنویم آیا باتوجه به نسبت این مقدار ماده خام اسانس است بنسبت به پارافین و ...‌ یا خیر ،داستان چیز دیگریست ؟( مثلا ورژن 640. یا ورژن متوسط 150 ) که قبلا هم اشاره کردم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنظر دوستان میخوام بدونم مقدار حضور پارافین و اتانول و روغنهای معطر و تثبیت کننده ها در اسانس تا چه اندازه ای معمول و عادیست ؟ آیا اساسا اسانس بدون حضور این نوع مواد گیر می آید ؟ چراکه شفافیت بالا در یک اسانس ،طیف بویایی را بیشتر به خود جذب میکند ، حالا ورژنهایی که قبلا گفتیم در بازار گاها میشنویم آیا باتوجه به نسبت این مقدار ماده خام اسانس است بنسبت به پارافین و ...‌ یا خیر ،داستان چیز دیگریست ؟( مثلا ورژن 640. یا ورژن متوسط 150 ) که قبلا هم اشاره کردم
بقیه سوال ها رو که تا الان نشنیدم. شاید بقیه دوستان اطلاع داشته باشند. شما از کی و کجا شنیدین؟
بله شما این سوال رو قبلا هم پرسیدی و سوال آرش جان رو بی پاسخ گذاشتی که از کی و کجا شنیدین؟
جناب فردید؛ بنده هم مثل باقی دوستان از مواردی که ذکر کردین بی اطلاعم. اطمینان دارم (تا حد خیلی زیادی؛ قریب به یقین) همون عطری که وارد ایران میشه دست من میرسه و با همون کیفیت هم به دست مشتری میرسه.
فکر می کنم شما باید سوالت رو از همکارانی بپرسی که گریدها و کیفیتهای مختلف از یک عطر رو دارن. من با همه آشنایی که با عطر دارم اولین بار از شما میشنوم ورژن 640 و 150 رو.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
آقا رضا منم برام تازگی داشت ، یکی از دوستان ما دستی در عطر داره و فروشنده است و بیشتر از شرکت ابریشن ایتالیا جنس میاره و از لوزی و اس ت فه ، روی قوطیهای پرفیومش کد هایی که گفتم رو دیدم و توضیح مبسوطی داد که به نسبت حضور ماده خام اصلی اسانس در مقابل حضور سایر مواد من جمله تثبیت کننده ها و پارافین و اتانول و روغن های دیگر موجود ، این ورژن بندی از طرف شرکتی که خرید میکنه صورت گرفته و حتی گفت در بازارتهران هم گاها بعضی ذهنشان بااین ورژن ها غریبه است اما کسانی که بانمایندگیها خرید دارن حتی در فاکتور قید ورژنها میشود و به نسبت هرچه ورژن بالاتر قیمت بالاتر و برعکس ،،، درترکیب با فیکساتورهم این ورژنها ، نسبتهای متفاوتی به خود میگیرن مثلا ورژن 640 برای 50 گرم اسانس. 25 گرم فیکس لازم است

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
البته بازهم میگم بعداز حدود 14 سال توو نخ عطر بودن ، واسه من هم تازگی ذاشت اما از این دوستم و شخص دیگه ای که اوون هم حجم سنگین کار میکنه این دسته بندی ورژنی رو دیدم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منظورتان از ابریشن ایتالیا و اس ت فه؛ ایبرشم اسپانیا و SFA است احتمالا! بین ما عطر فروشها رایجه که بخوان بهم متلک بگن؛ میگن "تو برو عطرای ایبرشمتو بفروش"... که معنیش اینه: کلاس کاریت خیلی پایینه...!
به هر حال من از این موضوع بی خبرم.
پی نوشت:
آقای فردید؛ دوستان ابراز نارضایتی می کنن از پستهای پیاپی شما که حالت اسپم پیدا کرده. لطفا همه حرفهاتون رو در یک پست بنویسین و فقط هم مرتبط با موضوع.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تجربه اسپری همزمان توسکان لدر و توباکو وانیل:

واقعا برای من تجربه خوبی بود. در اولش نت چرم توسکان در کنار تنباکو و رایحه دودی توباکو خودنمایی میکنه که واقعا محشره. در نت آخر هم که ترکیب وانیل و زعفرون و تمشک و در کنارش چرم و تنباکوی ملایم به مشام میرسه. چون پخش و موندگاری هر دوشون تقریبا در یک سطحه از هرکدوم فقط یک پاف زدم. الان هم بعد از حدود 7 ساعت هنوز بوی خوبشون به مشامم میرسه.
فقط این ترکیب برای تابستون مناسب نیست مگر اینکه زیر کولر باشین:) ولی در زمستون عالی میشه (حداقل به مشام من! )
خوبی اسپری همزمان و نه ترکیب اینه که همه نتهای هر دو اسانس ظاهر میشه و خودشون رو به خوبی نشون میدن.

پ. ن: در مورد پخش چون خودم تنها بودم نمیتونستم نظر بدم ولی الان که یکی از اعضای خانواده وارد خونه شد، بلافاصله پرسید چه عطری زدی که بوش خونه رو پر کرده! ؛-)

Last edited:

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
منظورتان از ابریشن ایتالیا و اس ت فه؛ ایبرشم اسپانیا و SFA است احتمالا! بین ما عطر فروشها رایجه که بخوان بهم متلک بگن؛ میگن "تو برو عطرای ایبرشمتو بفروش"... که معنیش اینه: کلاس کاریت خیلی پایینه...!
به هر حال من از این موضوع بی خبرم.
پی نوشت: بله آقا رضا عطرباز منظورم همین بود که شما اشاره کردید تشکرازاینکه لطف دارید و بررسی میکنید و بااظهارنظرتوون گره گشای کارهستید ، پس معلوم شد که چون این دوشرکت از جهت کیفی کار بی کیفیت عرضه میکنند بناچار ورژن بندی درجه کیفی اسانس دارند ******* بزرگواران شما ببخشید به بزرگواری خودتان ،اگر تکرار تایپیک بنده مکرر است ، بچه شهرستانی هستیم و نابلد ، سعی میکنم دیگر پست در این تایپیک نگذارم ****** نکته آخر ::: برای بنده خیلی مهم است که هرجا کارباکیفیت وجود داشت از آنجاخرید کنم حتی اگر از مجموعه درخواستی مند، فقط چند مورد را داشتند و مجبور بشوم از چندجا نیازمندیهای خودم رو تهیه کنم و خیلی اهل تعصب بی جا نیستم ، فعلا در پارت اول خرید از این تایپیک و جناب رضا هادی ، پنج کار بسیار خوب درخشیدند برای ما و توصیه میکنم حتی جهت تست هم که شده یکبار این 5 کار را تست کنید ( اینترلود امواژ - نرولی پورتوفینیو -تام فورد نویر - گری وتیور - توسکان لدر ). همین که فروشنده تایپیک ، اغراق در تعریف از مجموعه کارهایشان ندارند نشان از رشد مجموعه حاضر و ایجادفضایی بیش از خرید و فروش است و آن تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاشتن دانسته هااست ) هیچوقت به خودم اجازه نداده و نمیدهم که بدون دلیل و بدون علم تجزیه و تست اسانس ، کاری را نقد کنم و یا بدون دلیل تایید کنم ، شفافیت کارهای 5 گانه ای که ذکر کردم و قدرت پخش ،البته به نسبت قیمت کارها ، واقعا مناسب و خوب است ، تشکر از این همه حوصله ای که خرج کردید و نظرات بنده را تحمل کردید
آقای فردید؛ دوستان ابراز نارضایتی می کنن از پستهای پیاپی شما که حالت اسپم پیدا کرده. لطفا همه حرفهاتون رو در یک پست بنویسین و فقط هم مرتبط با موضوع.

فرقان1358qw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
Perfume_Test_Paper.jpg

بهترین روش برای تست عطر کدام است؟

در سالهای اخیر امکان تست بسیاری از عطرها پیش از خرید، برای مصرف کنندگان فراهم شده است. حتی محصولاتی بسیار لوکس و خاص !

یکی از این روش ها که بسیار باب شده و ایرادات فراوانی نیز بر آن وارد است، انجام تست بر روی کاغذهایی با نام بلاتر است. بلاتر کاغذی با ضخامت و پهنای تقریباً مشخص است که عطر بر روی آن پاشیده می شود تا مصرف کننده به واسطه آن رایحه را بوئیده و همچنین بتواند آن را برای مدت زمانی نسبتاً طولانی که قصد تصمیم گیری دارد با خود به همراه داشته باشد.

رایحه بر بلاتر تغییر می کند

در موارد بسیاری انتخاب از طریق بلاتر به اشتباه خواهد انجامید.
در این روش به دلیل آنکه رایحه تماسی با پوست ندارد تا واکنش های شیمیایی انجام دهد به گونه دیگری بروز می کند و این در حالی ست که اگر همان عطر یا ادکلن را بر پوست خود اسپری کنید متوجه خواهید شد که رایحه بسیار متفاوت از بلاتر خواهد بود.

افزایش ماندگاری رایحه بر بلاتر

تست بر بلاتر ماندگاری عطر را بیش از حد تصور نشان می دهد!

یک هفته از تست آن عطر می گذرد و همچنان رایحه آن را بر کاغذ می توانید استشمام کنید. خواهید گفت:" چه ماندگاری فوق العاده ای!" اما اشتباه نکنید چرا که بلاتر ماندگاری رایحه را تا میزان قابل توجهی افزایش می دهد. دلیل این امر آن است که برای مدتی طولانی بتوانید رایحه را همراه خود داشته باشید تا در مورد کلیت آن تصمیم گیری نمایید.

کاغذهای تست در صورتی که استاندارد نبوده و ضخامتی بیش از اندازه طبیعی داشته باشند، حتی ماندگاری را بیش از حد طبیعی نیز نمایش می دهند.

بنابراین بلاتر تنها می تواند در مورد کلیت رایحه راهنمای شما باشد تا سبک آن را فراموش نکنید و نه ماندگاری و پخش بویایی .

بهترین روشی که برای تست عطرها به شما پیشنهاد می کنیم اسپری بر روی پوست بدن است. بنابراین سعی کنید از این پس تست را تنها بر پوست شما انجام دهند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
,Dear Arash
: It was really interesting for me reading that article. Specially these parts
Imagine you wet the glass with water before applying the chemicals. The Chemical that dissolves better in water now takes much longer to disappear

Imagine you cover the glass with a fine layer of fat or oil. The chemical that dissolves better in oil now takes longer to evaporate

Previously I wrote about that and some illiterate people (who know nothing and say a lot) said that my word is wrong
? I strongly recommend all to read the whole article. It’s useful. Just I have a question! How did you find that

بالا