برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
اول اونجا به دو سوأل که حقم بودبدانم جواب ندادند و سریعا مطلبم رو حذف کردند بعد که اعتراض به حذف کردم ،اون اعتراض رو هم حذف کردند و بعدکه اعلام کردم تمامی مطالب این مدت درتایپیک شمااز طرف بنده اشتباه بوده و خوانندگان متوجه شوند ، اون رو هم حذف کردند. ، فریاد از این همه بی ضابطه ای و بی تعهدی و بی اخلاقی

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
. در تایپیک همسایه سوألی مطرح کردم که حقم بود بدانم واز سر درگمی دربیایم متاسفانه سریعا حذف شد این یعنی آزادی بیان. ،

حالا مجبورم. رسما اعلام کنم سوألم این بود ، درتایپیک همسایه ، نمیدانم فرزین معروف هستید یا از شرکای فرزین. اما دوسوأل اساسی دارم 1_ معیارشمادرقیمت دادن گرم است یا سی سی ؟ چون در خرید یک پارت 30 گرمی قیمت به گرم دادید ولی وقتی ارسال شد.دیدیم 30 سی سی است و معادل 18 گرم. ؟ 2 _ آقای فرزین چرا در قیمت دادن یک جنس واحد و بایک گرید واحد اینقدر با شرکاء تان. و همکارانتان. اختلاف فاحش دارید ؟ منتظرم که اینجا جواب دهید و قانع شوم ولی اگر جواب نداید حضورا شمال آمدیم جواب میخواهیم. ،،،،، متاسفانه در کمتر از یک دقیقه عین این مطلب را که گذاشته بودم. را پاک کردند. عجب عجب عجب

آدمی که ظرفیت نداره همینه دیگه
اصلا" نگران نباشید
از طریق پلیس فتا و ... پیگیر این شیاد یا شایدهم کلاهبردار مثلا " حرفه ایی هستم
دیگه نه به پلیس میتونه دروغ بگه و حذف کنه نه بپیچونه.
حق همیشه به حقدار میرسه.
به احتمال خیلی زیاد تا فردا هم امکان نظر دادن تو اونجا نداری و همه رو میبنده
الان هم داره با خودش نقشه میکشه که ....
اما خوب متاسفانه کار بجایی نمیبره.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
اول اونجا به دو سوأل که حقم بودبدانم جواب ندادند و سریعا مطلبم رو حذف کردند بعد که اعتراض به حذف کردم ،اون اعتراض رو هم حذف کردند و بعدکه اعلام کردم تمامی مطالب این مدت درتایپیک شمااز طرف بنده اشتباه بوده و خوانندگان متوجه شوند ، اون رو هم حذف کردند. ، فریاد از این همه بی ضابطه ای و بی تعهدی و بی اخلاقی
. ********★*********** همین الان تایپیکشان را قفل کرده اند که کسی نظری نگذارد ، خدای من آیا واقعا جیفه دنیا اینقدر ارزش دارد که حق مخاطب را از اون سلب کنیم ؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آدمی که ظرفیت نداره همینه دیگه
اصلا" نگران نباشید
از طریق پلیس فتا و ... پیگیر این شیاد یا شایدهم کلاهبردار مثلا " حرفه ایی هستم
دیگه نه به پلیس میتونه دروغ بگه و حذف کنه نه بپیچونه.
حق همیشه به حقدار میرسه.
به احتمال خیلی زیاد تا فردا هم امکان نظر دادن تو اونجا نداری و همه رو میبنده
الان هم داره با خودش نقشه میکشه که ....
اما خوب متاسفانه کار بجایی نمیبره.
***********************************************************************************† درتایپیک همسایه چون دیدند در بازخورد اولیه ازشخصیت و روحیات و شغل ،احتمال خرید بالای یک کیلو در هر پارت را داریم سمپلهای رایگان از بالاترین گریدها رو ارسال کردند بعد که احتمال تغییر کیفیت را در ارسال دادیم و حجم را به کمتر از 200 گرم تغییر دادیم به ناگهان تناقضات در همان ارسال اول مشخص شد ، حقشان همان یکبار خرید بود که اوون روهم مطمئنا باید جایی پس بدهند ، خدا میداند فقط چند نفر اینطور. گیر افتادند. بگو. آخر با وجدانها قیمت به گرم اعلام میکنید به هموون گرم ارسال کنید نه به سی سی. بااین کارتان میخواهید بیکباره سودتان راحت 50 درصد افزایش پیدا کند اما به چه معیار اخلاقی و انسانی ؟ 12 گرم در یک سفرش 30 گرمی پول اضافه به ناحق خوردن را اگر ضریب در حداقل 100 خرید در ماه کنید چه حجم سود میشود و چه مقدار پول ناحق از کاربران به جیب میزنید؟ بنده معذرت از دوستان و مخصوصا آقا رضا هادی ، میخواهم چراکه شأن این تایپیک و کاربرانش این نبود اما چون هرکاری کردیم در اوون تایپیک حذف کردند و موضوع را قفل کردند که کسی ورود نکند ، مجبور شدیم اینجا اعلام کنیم. که آقا مواظب باشید سادگی نکنید گول تبلیغات سوئیسی و ... نخورید ، اعتماد رو قبل از تست کامل کار بدست نخواهید آورد ، مجموعه ای که پول را بر اعتماد ،ترجیح میدهد الان قفل قفل شده ، حق آشکار میشود. و این دیر نمیشود ، آقا رضا کاش اوون موضوع توباکو وانیل گرمی 6000 تومان را میشد همه جا به اشتراک گذاشت تا ملت بیدار شوند و بیکباره و عجولانه تصمیم نگیرند ، خداروشکر ما هموون یکبار خرید کردیم ازشان و ضرر فدای موی سر تک تک بچه های این تایپیک ، اما شفاف سازی کردیم کاش زودتر اعلام میکردیم واین مشکل امثال بنده است

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود خدمت تمامی دوستان؛
لطفا اجازه بفرمایید تاپیک به روال عادی خود برگردد و اگر هم به واسطه قفل بودن تاپیک همکاری که از ایشان شکایت دارید؛ امکان ثبت نظرتان وجود ندارد؛ موضوع را با مدیریت محترم انجمن طرح کنید. متاسفانه در این خصوص کاری از بنده ساخته نیست جز ابراز همدردی.
بنده امکانی برای حذف و یا ویرایش پست دوستان ندارم ؛ لذا درخواست می کنم صرفا در خصوص عطر مطلب بنویسید .
ارادتمند شما؛
رضا

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
برای عطرسازی، یا به تعبیر دیگر و بهتر عطربازی! کیت های متنوعی می شود خریداری کرد با رنج قیمت بسیار گسترده. از فروشگاه های بزرگ که خرید ازشون ممکن هست یکی aliexpress هست که تقریبا هیچ کیت با کیفیتی ندارد، اما عصاره های خوبی پیدا میشود که می توان جداگانه خرید.
در آمازون هم کیت های خوبی پیدا میشه که عموما قیمتشون یک مقدار بالاست. به هر حال توصیه من به خودم ودوستان اینه که برای شروع سعی کنید با ترکیب یا نهایتا اصلاح همین اسانس های موجود استفاده کنید(طبعا باکیفیت ترین شان چون تجربه اسانس بد را داشتم دقیقا می شود گفت با اسانس بد فکر هرگونه ترکیب را از سرتان بیرون کنید!)
بنده احتمالا تا آخر تابستان یک سفر به لبنان خواهم داشت، اگر که رفتم حتما یکی از سبد های خرید به عطریجات اختصاص پیدا خواهد کرد و تجربیاتم رو با شما عزیزان به اشتراک می گذارم، اگر هم نرفتم برای اواخر پاییز یکی از همین کیت ها رو از فروشگاه ها خریداری میکنم برام بیارن به امید خدا.
در پناه خدا

کاش آنان که با هنر عطر سازی کاملا آشنایی دارند در مورد ست روغن های عطر سازی 36 تایی ساخت آمریکا که در ایران با قیمت کذایی 2200000 تومان بفروش میرسد ، انظر میگذاشتند که آیا اساسا این روغن ها در کارایی همانند که توصیف میشوند یا خیر بلکه تبلیغی هستند و برای سر گرمی و پول آتش زدن ،به درد میخورند ؟ بنده هنوز تجربه ای دراین مقوله ندارم
مهدی جان؛ توضیح لطفا.
آرش شما این کیت منظورته دیگه؟ کیفیتشو از نزدیک دیدین هیچ کدوم از رفقا؟ تست عملی داشتین؟

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
مهدی جان؛ توضیح لطفا.
آرش شما این کیت منظورته دیگه؟ کیفیتشو از نزدیک دیدین هیچ کدوم از رفقا؟ تست عملی داشتین؟
سلام مجدد به همه دوستان
من خودم فقط تعريفش رو شنيدم و خيلى دلم ميخواد يكيش رو پيدا كنم
چون تو يكى از تبليغات خونده بودم كه با چند قطره ميتونيد براحتى يك شيشه ادكلن تهيه كنيد
برام خيلى جالب بود و هست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
معرکه بود
تو سفارش بعدیم حتما" میذارمش فعلا" 100 گرم ازش میخوام
به نظرم ترکیبش با اینترلود خیلی خوب باشه
بابک جان نظر تخصصی میخوام در مورد اسپایس بمبی که با غلظت 50 درصد اسانس 50 درصد فیکس تست کردی. بخاطر این که اسپایس و توسکان لدر هر دو چرم و زعفران دارن اول فکر کردی اونه. رفتی خونه با سمپل اودکلن اورجینال توسکان لدرت تطبیق دادی؟ تفاوتهای اسانس اسپایس رو با اودکلن توسکان چی دیدی؟ من حس می کنم اسپایس؛ تمشک هم داشت. در کنار فلفل و دارچین. پخش و موندگاری اسانس روی تیشرتت چقدر بود؟

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام
اولا از آقای هادی سپاس گزارم برای تذکر بجاشون، جو منفی به نفع هیچ کس نیست. امیدوارم در همین فضا هرچه بیشتر عطرفروش منصف و حرفه ای ببینیم، اصلا رقابت حتما موجب پیش رفت میشه، کسی که کارش خوب باشه همه متوجه می شوند و باقی می ماند اگر کسی هم به هر دلیلی در کارش به هیچ استاندارد اخلاقی و حرفه ای پایبند نباشد قطعا به تجارت خودش اسیب زده، به خصوص تو فضای کسب و کار امروز که الا ماشاالله دست زیاد است. تنها من باب تشکر از آقای هادی عرض کردم که بنده تا الان کار بد از ایشان ندیدم.
در مورد کیت گزینه ها بسیار زیاد هستند، اون قیمتی که شما عرض کردید بسیار تعجب بر انگیز بود برای من چون گران ترین گیتی که بنده دیدم بیش تر از سی صد دلار نیست (با همه تجهیزات عطر سازی و تعداد زیادی شیشه نگهداری و قطره چکان و روغن حامل و عصاره معطر و...). توجه داشته باشید همان طور که قبلا هم گفتم این روغن های معطر(essential oil) کاربرد های مختلفی دارند و با توجه به اون کاربرد خاص بهینه می شوند، بسیاری از این روغن ها برای بخور دادن و خوش بو کردن فضای منزل به کار می روند و توصیه می شود روی پوست از آن ها استفاده نکنید.
به امید خدا بنده به زودی مقداری از این روغن های معطر تهییه می کنم( چند روز آینده) و تجربه خودم رو با شما عزیزان به اشتراک می گذارم، اولویتم هم عطر سازی نیست، بلکه می خواهم تنها در صورت امکان اسانس های را که تا الان تهیه کردم را شخصی سازی کنم، آن هم فقط آن های را که نیاز به تغییر دارند! هر چقدر هم در عطر سازی حرفه ای باشید ساخت عطری با رایحه و قدرت پخش اسانس های مرغوب، بدون استفاده از مواد شیمایی، غیر ممکن یا دست کم بسیار هزینه بردار است.
اما به هر حال به نظر من عطر بازی یکی از فاخرترین تفریحات آدمیزاد است!
پ.ن: راستی آقای هادی ما کماکان منتظریم ها! راکی مانتین...
در پناه خدا

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
بابک جان نظر تخصصی میخوام در مورد اسپایس بمبی که با غلظت 50 درصد اسانس 50 درصد فیکس تست کردی. بخاطر این که اسپایس و توسکان لدر هر دو چرم و زعفران دارن اول فکر کردی اونه. رفتی خونه با سمپل اودکلن اورجینال توسکان لدرت تطبیق دادی؟ تفاوتهای اسانس اسپایس رو با اودکلن توسکان چی دیدی؟ من حس می کنم اسپایس؛ تمشک هم داشت. در کنار فلفل و دارچین. پخش و موندگاری اسانس روی تیشرتت چقدر بود؟
رضا جان عرض بحضورت كه لحظه اول كه خود خود خود توسكان بود حتى تا وقتى كه رسيدم اونجايى كه الان مستقر هستم
بعدش اون تندى فلفل و بهتر ميگرفتم و زعفرونش رو كمتر متاسفانه بچه روى تى شرت ماست زد و مجبور شدم درش بيارم اما تا ظهر تو ماشين لباسشويى ننداختم تا ببينم چى ميشه باز هم معتقد بودم كه توسكان هست
هنوز شسته شدش رو بو نكردم تا نظر بدم
رفتم پيدا كردم اون توسكان رو تندى و ترشى اسپايس بمب رو نداره اما شبيه خيلى شبيه.
ادكلن بلو شنل (از فرانسه برام آوردند و بنظرم ادكلن هاى خيابان وزرا هم مثل اين نيست)هم برداشتم تا بيارم ببينيش به نظر خودم بوى عطرش بهتر از ادكلنشه البته بلو شنل شمارو هنوز بو نكردم ولى عطرهايى كه تاحالا ديدم بجز عطر اون كلاش از ادكلنش بهتر بوده.

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
سلام
اولا از آقای هادی سپاس گزارم برای تذکر بجاشون، جو منفی به نفع هیچ کس نیست. امیدوارم در همین فضا هرچه بیشتر عطرفروش منصف و حرفه ای ببینیم، اصلا رقابت حتما موجب پیش رفت میشه، کسی که کارش خوب باشه همه متوجه می شوند و باقی می ماند اگر کسی هم به هر دلیلی در کارش به هیچ استاندارد اخلاقی و حرفه ای پایبند نباشد قطعا به تجارت خودش اسیب زده، به خصوص تو فضای کسب و کار امروز که الا ماشاالله دست زیاد است. تنها من باب تشکر از آقای هادی عرض کردم که بنده تا الان کار بد از ایشان ندیدم.
در مورد کیت گزینه ها بسیار زیاد هستند، اون قیمتی که شما عرض کردید بسیار تعجب بر انگیز بود برای من چون گران ترین گیتی که بنده دیدم بیش تر از سی صد دلار نیست (با همه تجهیزات عطر سازی و تعداد زیادی شیشه نگهداری و قطره چکان و روغن حامل و عصاره معطر و...). توجه داشته باشید همان طور که قبلا هم گفتم این روغن های معطر(essential oil) کاربرد های مختلفی دارند و با توجه به اون کاربرد خاص بهینه می شوند، بسیاری از این روغن ها برای بخور دادن و خوش بو کردن فضای منزل به کار می روند و توصیه می شود روی پوست از آن ها استفاده نکنید.
به امید خدا بنده به زودی مقداری از این روغن های معطر تهییه می کنم( چند روز آینده) و تجربه خودم رو با شما عزیزان به اشتراک می گذارم، اولویتم هم عطر سازی نیست، بلکه می خواهم تنها در صورت امکان اسانس های را که تا الان تهیه کردم را شخصی سازی کنم، آن هم فقط آن های را که نیاز به تغییر دارند! هر چقدر هم در عطر سازی حرفه ای باشید ساخت عطری با رایحه و قدرت پخش اسانس های مرغوب، بدون استفاده از مواد شیمایی، غیر ممکن یا دست کم بسیار هزینه بردار است.
اما به هر حال به نظر من عطر بازی یکی از فاخرترین تفریحات آدمیزاد است!
پ.ن: راستی آقای هادی ما کماکان منتظریم ها! راکی مانتین...
در پناه خدا
خيلى خوشحال ميشم كه من هم از نزديك ببينم و يكم كيف كنم و حال هوام عوض بشه
اگر از خريدت راضى بودى معرفى كن من هم خريد كنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
حقیقتا لذت می برم از روانی قلم شما و مشتاقانه منتظر نتیجه ی تست تون می مونم.
عطر بازی یکی از فاخرترین تفریحات آدمیزاد است!

رضا جان عرض بحضورت كه لحظه اول كه خود خود خود توسكان بود ...
بعدش اون تندى فلفل و بهتر ميگرفتم و زعفرونش رو كمتر
هنوز شسته شدش رو بو نكردم تا نظر بدم
رفتم پيدا كردم اون توسكان رو تندى و ترشى اسپايس بمب رو نداره اما شبيه خيلى شبيه.
من کمترین ترشی رو در اسپایس بمب نمی فهمم. الان از اون یه کم سمپلش که دستم بود یه عطری ساختم که به قول محمد @mohamadeblis2 روانی کننده ست! حتما میارم ببینیش. می خواستم این عطر رو بسازم:
انجمن عطر فرانسه سالانه در مراسمی بهترین عطرهای جهان رو انتخاب می کنه و بهشون جایزه ای به اسم FIFI میده... اما جایزه طلایی به اودکلن Valentino Uomo for men رسید. این رو میخوام روی ساختش کار کنم. نت ابتداییش رو خیلی سخته در بیارم چون بوی چوب ضعیف تر از قهوه و شکلاته.
چرم و شکلات و قهوه باید نت میانیش باشه که در عطر من از لحظه اول هست!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بالاخره به اون چیزی که مدتها منتظرش بودم رسیدم یه رایحه چوبی، خنک و تلخ
ترکیب اکوا بولگاری ، انسر، اکوا دی جیو و هی وود
چون در رایحه بولگاری نسبت به ادکلن اش کمبود نت پرتقال حس میشد با اسپری مقدار کمی دی جیو کامل شد بعد از اون انسر و هی وود رو اسپری کردم تا نت چوبی اش تکمیل بشه
چون اکثر این اسانس ها خنک هستند نگه داشتن شون کنار هم یکم سخته احتمالا ترکیبش نتیجه بهتری بده
تا قبل از اضافه کردن هی وود برای من بوی دلنشین کندر و سقز میداد

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
حقیقتا لذت می برم از روانی قلم شما و مشتاقانه منتظر نتیجه ی تست تون می مونم.

من کمترین ترشی رو در اسپایس بمب نمی فهمم. الان از اون یه کم سمپلش که دستم بود یه عطری ساختم که به قول محمد @mohamadeblis2 روانی کننده ست! حتما میارم ببینیش. می خواستم این عطر رو بسازم:

چرم و شکلات و قهوه باید نت میانیش باشه که در عطر من از لحظه اول هست!
آقا من صد گرم ازش ميخوام هررقت رسيد دستت بگو سفارش بعديم رو ثبت كنم.
ترشيش كم هست ولى هست عوضش من اصلا ً دارچين نميگيرم توش.
مشتاقانه منتظرم كه ببينم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بالاخره به اون چیزی که مدتها منتظرش بودم رسیدم یه رایحه چوبی، خنک و تلخ
ترکیب اکوا بولگاری ، انسر، اکوا دی جیو و هی وود
چون در رایحه بولگاری نسبت به ادکلن اش کمبود نت پرتقال حس میشد با اسپری مقدار کمی دی جیو کامل شد بعد از اون انسر و هی وود رو اسپری کردم تا نت چوبی اش تکمیل بشه
چون اکثر این اسانس ها خنک هستند نگه داشتن شون کنار هم یکم سخته احتمالا ترکیبش نتیجه بهتری بده
تا قبل از اضافه کردن هی وود برای من بوی دلنشین کندر و سقز میداد
متاسفانه بخاطر نداشتن هی وود امکان تست تجربه ی شما رو ندارم. هی وود اودکلنشو داشتی تا اونجا که یادمه.نه؟ مرتب رفقا سراغ هی وود رو از من می گیرن و منم فقط همون هی وودی که مهدی مرتب یادآوری می کنه رو می خوام بیارم (تا حالا هیچ هی وودی نیاوردم؛این بهترینشه که دیدم) البته رایحه های چوبی پخش بالا ندارن متاسفانه.
آقا! من با ترکیبش در یک ظرف نظر موافق ندارم. جدا جدا اسپری کنی بهتره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
هي وود هم نباشه رايح اصلي در مياد
بعد از تلخي بادام وچرم از تلخي صمغي كه تو بولگاري هست خوشم مياد تو نتش نوشته مربوط به سدر هست ولي سدري كه عطاري هاي شهر ما ميسازن اينقدر تلخ نيست
بيشتر برام شبيه صمغ و برگ درخت كاج و سرو هست

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
براتون از تست رفلكشن بگم
اولين بارى كه خواستم تست كنم روى يكى از همكاران اسپرى كردم البته با واحد مساوى با فيكساتور مخلوط شده بود.
صبح ساعت ٧ صبح بهش سه تا پاف زدم و عصر حدوداى ٥ عصر بود كه وقتى اومد سمتم من سرم پائين بود و يه لحظه گفتم عجب بوى خوبى و وقتى سرم رو بالا آوردم همكارم رو ديدم و متوجه شدم كه چه كرده رفلكشن
خيلى بوى عالى و ملايمى داشت همراه با بوى بادام كه واقعا ً معركه بود بنظرم تركيبش با توسكان يا اينترلود يا بلك افغان خوب باشه البته منظورم هرسه هست اما هر سه بصورت تك تك با رفلكشن

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
رضا جان اى كاش امروز ميومدم و ميديدمت
آخه جاتون خالى ادكلن اصلى بلك افغان رو تست كردم روى مچ دستم
عجب ادكلنيه
بوى چندتا از عطرهايى كه تست كردم با ادكلنش خيلى متفاوته
قبلا ً فقط ادكلن بلك افغان رو از نزديك بوكرده بودم و راستش خيلى خوشم نيومده بود و با خودم ميگفتم چرا بايد يك ميليون و اندى بابت ٣٠ ميل ادكلن پرداخت بشه اونم اين بو مزخرف
و وقتى عطرش رو استفاده كردم خوب بهتر بود بنظرم
اما الان نظرم تغيير كرده
ادكلن خيلى باحاليه يه تلخيه ناب و خوب توشه

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
رضا جان اى كاش امروز ميومدم و ميديدمت
آخه جاتون خالى ادكلن اصلى بلك افغان رو تست كردم روى مچ دستم
عجب ادكلنيه
بوى چندتا از عطرهايى كه تست كردم با ادكلنش خيلى متفاوته
قبلا ً فقط ادكلن بلك افغان رو از نزديك بوكرده بودم و راستش خيلى خوشم نيومده بود و با خودم ميگفتم چرا بايد يك ميليون و اندى بابت ٣٠ ميل ادكلن پرداخت بشه اونم اين بو مزخرف
و وقتى عطرش رو استفاده كردم خوب بهتر بود بنظرم
اما الان نظرم تغيير كرده
ادكلن خيلى باحاليه يه تلخيه ناب و خوب توشه
قيمتش اومده پايين
من چندروز پيش اينجا ٧٨٠ قيمت كردم
ادم وقتي به رنگ سياه تو شيشه اش نگاه ميكنه دلش ضعف ميره

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
رضا جان عرض بحضورت كه لحظه اول كه خود خود خود توسكان بود حتى تا وقتى كه رسيدم اونجايى كه الان مستقر هستم
بعدش اون تندى فلفل و بهتر ميگرفتم و زعفرونش رو كمتر متاسفانه بچه روى تى شرت ماست زد و مجبور شدم درش بيارم اما تا ظهر تو ماشين لباسشويى ننداختم تا ببينم چى ميشه باز هم معتقد بودم كه توسكان هست
يه چيز رو يادم رفت بهش اضافه كنم
بوى مارى جوانا هم توش بود و هر وقت كه بوكردم اون بورو ميگرفتم ولى همراه با چرم و زعفرون مخلوط بود

بالا