برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من حتی توی خوابم نمی دیدم / که شامه ام وا بشه به بوی ماهت ....
حدس بزنین این شعر در وصف کدوم رایحه سروده شده؟!
برای Bonbon Viktor&Rolf که خیلی بوش معرکه است.
پی نوشت:
بن بن و D&G intenso و CH Men Grand Tour Carolina Herrera رو گذاشتم روی تست.
بن بن قویا اشتهامو تحریک می کنه. رایحه ای از یاس و پرتقال هم توش حس می کنم؛ زیر سلطه کارامل. عجب عطریه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ادم از ماندگاري اوپن و وياژ درمانده ميشه.
نظر و تجربه دوستان در مورد كريد وتيور چطوره؟
بهرام قبلا نظرشو نوشته:
تست سوم "کرید وتیور" (غلظت 50 درصد):
با شنیدن نام وتیور از این عطر ناخودآگاه ذهنها به سمت "گری وتیور" تام فورد میره. ولی این عطر از نظر کلاس رایحه کلا با گری وتیور متفاوته که فکر کنم به علت متفاوت بودن مکان کشت وتیور این عطر با تام فورد میتونه باشه.
در لحظه اول اسپری، بوی خنک، گس و تلخ جنگلی و گیاهی به مشام میرسه. بقدری این بو تازه و شاداب بود که من ناخودآگاه خودمو میون یک جنگل سرسبز حس کردم. کیفیت نتهای این عطر بسیار عالیه. از نظر fresh بودن کمتر عطری فکر کنم به پاش برسه. مخصوصا که بوی گیاهی خاص، عالی و خنکی داره. بعد از نت اولیه یه بوی صابونی لطیفی هم به رایحه اضافه میشه که باعث میشه حس تمیزی و شادابی عطر چندین برابر بشه. بنظرم تا حدودی این عطر مابین دسته اسپرت و رسمی قرار بگیره، برعکس گری وتیور تام فورد که کاملا رسمی بود.
از نظر پخش و ماندگاری در بین عطرهای خنک خیلی خوب بود و بنظرم در حد گرین آیریش و سیلور مانتن ظاهر شد.
دوستانی که عطرهای کرید رو تجربه کردن به وضوح امضای کرید رو در این عطر میتونن ببینن. بنظرم کار خاص و جدیدی بود که میشه به دوستداران روایح جنگلی و خنک پیشنهاد کرد.
ماندگاری فارنهایت رو باید تست کنی! هیچ جوره بی خیال نمیشه!

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
ادم از ماندگاري اوپن و وياژ درمانده ميشه.
نظر و تجربه دوستان در مورد كريد وتيور چطوره؟
سلام مجدد

راستش برخی از کارها خریدشون حتی چند گرم هم آرزو میشه

در اونطرف کسی اون کار رو داره نگاه نمیکنه مثل خرید یاتاقان که من هنوز باورم نمیشه کسی دنبال خریدش باشه

اساتید عجب سوال سختی ازم پرسیدن

امواج گلد رو فکر نمیکردم دیگه هرگز سمتش برم همون بدرد معطر کردن جانمازی میخوره

من که نتونستم باهاش کنار بیام

برعکس هر ادکلنی که توش پرتقال و گریپ فروت و لیمو و ..... باشه من باهاش کنار میام

تو برخی ادکلنها هم سازنده اینقدر قشنگ کار کرده که شما از اون نت خوشت هم نیاد به سمتش میری

برای مقایسه گلد و نویر فکر کنم باید گلد رو بزنم بعد بشورم تا مقایسه بشه کرد فکر کنم با این مختصر هم قصد رفتن نداره :دی

ادیت :

من گرین آیریش تویید کرید رو اسانسش رو دارم ولی فکر میکنم با چیزی مخلوط شده

دوستانی که خریدن میشه یک توصیفی ازش بکنن

تا من مطمئن بشم چون اینطوری ممکنه اطلاعات غلط بدم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
برخی از عطرها نشانگر دروه زمانهء خود و برخی دیگر تاریخچه ای از صنعت عطر و ادکلن سازی را به تصویر در می آورند.
در سال 1709،ژان ماری فارینا،کارخانه عطر سازی را به نام فارینا و شرکا در شهر کلن آلمان تاسیس کرد که هم اکنون قدیمی ترین کارخانه عطرسازی در دنیا به شمار می رود.
وی ، اولین تولید کارخانه اش را به افتخار نام شهرش، آب کلن (اودوکلنی) نامگذاری کرد و زمانی نگذشت که شهر کلن، به شهر (عطر) و (ادکلن) در سراسر دنیا شهره شد.
از میان شاخص ترین افرادی که بر تاریخچهءصنعت عطر سازی تاثیر بسزایی داشت،می توان به خانواده گرلن اشاره کرد که آقای پییر فرانسوا گرلن بزرگ این خاندان،در سال 1828 مغازه عطرفروشی بزرگی را در پاریس تاسیس می کند.در سال 1853،کارخانه گرلن،مبادرت به تولید عطرهای سلطنتی می کند و به اولین عرضه کننده عطر و ادکلن به دربار ناپلئون سوم مبدل می شود.
بدون شک ، سال 1889 را بایست سال انقلابی شگرف در صنعت عطر و ادکلن سازی به شمار آورد، چرا که امه گرلن،با آمیختن اسانس طبیعی و مصنوعی برای اولین بار عطری دست ساز به نام ژیکی تولید کرد که که در شمار نخستین عطرهای معتبر فرانسوی به شمار آمد.در ادامه، در دوره ای که مردم تمایل آنچنانی به عطر و ادکلن نداشتند، عطری مخصوص آقایان به نام دستمال مردانه توسط ژاک گرلن در سال 1904به تولید رسید.از دیگر موفقیت های ژاک گرلن می توان از عطر شامیلار تولید سال 1925 نام برد که نسخه های تقلبی آن اغلب در بازار به چشم می خورد.
در سالهای پایانی قرن نوزدهم میلادی، هانری بروکار فرانسوی، کارخانه عطرسازی در مسکو تاسیس می کند که به معتبرترین کارخانهء عطرسازی در اروپا تبدیل شد.
یکی از مشهورترین تولیدکنندگان عطر در دنیا ،آقای فرانسوا کوتی است که وی را ببشتر به خاطر تولید عطری به نام شیپر (1907) می شناسند.این عطر به چنان شهرتی در بازار رسید که توانست به کلکسیونی متنوع از تولیدات عطری مبدل گردد.
فرانسوا کوتی را می بایست بنیانگذار و پدر برخی از اختراعات در قلمرو بازاریابی محصولات آرایشی و معطر دانست. شمار زیادی از محصولات مشتق شده از عطر، از تولیدان و نوآوری های آقای کوتی است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
رژلب، پودر برنج آرایشی و همچنین بطری ها و تیوپ های آرایشی که محصولات کارخانجات معروفی همچون رنه لالیک در آنها بسته بندی و به بازار عرضه می شوند.
نوابغ صنعت عطر و ادکلن دنیا که به (شامه) نیز معروفند،همواره نسبت به محصولاتی که تولید کرده اند، از شهرت کمتری برخوردارند.عطر شماره 5 شنل را به نام ارنست بو می شناسیم.ادموند رودنیتسکا،عطرهای دیریسیمو و آب وحشی را برای کارخانه دیور ساخت. هانری آلمراس هم عطرهای ژان پاتو و جوی را تولید و به بازار عرضه کرد که در شمار گرانترین عطرهای دنیا در دورهءخود قرار گرفتند.
اگر چه اغلب تولیدکنندگان عطر در دنیا مردها بوده اند، ولی در طی چندین دههء گذشته شاهد ظهور زنان به نام و موفق در عرصه تولید این صنعت خوشبو بوده ایم که از آن جمله می توان به این افراد اشاره داشت:
خانم سوفیا گروسمن (تولیدکننده گنجینه لانکوم، پاریس دیو سن لوران) ، خانم صوفی لبه (ارگانزای گیونچی و آمپریوی مردانه آرمانی)، خانم آنیک میناردو (لولیتا لمپیکا، هیپنوز لانکوم) خانم الیویا ژیاکوبتی،فرانسواز کارون(عطر پرتقال سبز هرمس و ظهور آنگارو)،خانم ایزابل دوین (عطرهای کارخانه آنیک گوتال)، خانم سلین النا (عطرهای کارخانه شرکتی متفاوت)، خانم اونورین بلان (آمور آمور وسوسهءکاشارل و افیون خوشبوی ایو سن لورن)،گلابی خوشمزه مارک ژاکوب،پولو اکسپلورر رالف لوران، کهربای یلانگ یلانگ استه لودر و اسکارلت کاشارل...این صنعت به تازگی شاهد حضور زنان نبوده است. از جمله زنان صاحب سبک در این عرصه، می توان خانم ژرمن سلیه(1909-1976) را نام برد که مخترع محصولات فراوانی برای کارخانجات معتبری همچون پییر بالمن و روبرت پیژه بوده است
.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز بر همگی عطربازان؛ خوش
شهرام جان گرین ایریش عطری خنک با رایحه ای جنگلی است و چندان مناسب ترکیب با عطرهای دیگه نیست. شما نهایتا خواستی در ترکی با عطر دیگه ای ببینی چی میشه اسپری همزمان کن نه ترکیب در یک ظرف.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ماندگاری فارنهایت رو باید تست کنی! هیچ جوره بی خیال نمیشه!
بله الان نزدیک به ۲۴ ساعت روی استین لباسم حضور داره البته هم رایحه اش رو دوست دارم و هم پخش اش جوری نیست که مدام به بینی بخوره مگه اینکه خودم بوش کنم. رایحه اش شبیه ادکلنش هست و من
همون بوی نفت دوست داشتنی رو ازش می گیرم
ساحار هم به قول دوستان کار مردانه باید حساب بشه من از نت هاش فعلا فقط دودی رو متوجه میشم

دوستانی که خریدن میشه یک توصیفی ازش بکنن
شما الان چه رایحه ای داری؟

morty0111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
سلام
این سفارش اول منه همه رو پنج میلی حساب کن برام
ﺑﺎﻧﺪﺭﺍﺱ
ﻭﺭﺳﺎﭺ ﺑﺮﺍﯾﺖ ﮐﺮﯾﺴﺘﺎﻝ
ﺍﮐﻮﺍ ﺩﯼ ﺟﯿﻮ
ﺁﮐﻮﺍ ﺑﻮﻟﮕﺎﺭﯼ
ﻫﻮﮔﻮ ﺭﺩ ﻫﻮﮔﻮ ﺑﺎﺱ
ﺁﺯﺍﺭﻭ ﮐﺮﻭﻡ ﻟﺠﻨﺪ
ﻣﻮﻧﺖ ﺑﻼﻧﮏ ﺍﯾﻦ ﺩﯼ ﻭﯾﮋﻭﺍﻝ
ﻭﺭﺳﺎﭼﻪ ﺁﺑﯽ ﻣﺮﺩﻭﻧﻪ Eau Fraiche
ﺑﻠﻮ ﺷﻨﻞ
ﭘﻠﻮ ﺑﻠﻮ
PASSION
BLUE ICE
Blue magic

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
سلام به دوستان پاتوق و آقا رضای عزیز
سفارش چهارم در ظرفهای 9 میل با 8 گرم اسانس
بلک ايکس S مردونه
PASSION
قهوه تلخ COFFEE
کاپيتان بلک زرد + توباکو وانیل
تام فورد ماندارينو Mandarino di Amalfi Tom Ford
ایتالین
رالف لورن
بلو مجیک
اکلت
ساحارا
یخ آبی
از پشن 2 تا از ایتالین 2 تا از رالف لورن 3 تا و از بقیه یکی
با تشکر

mohammad.kh69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
ثبت سفارش دوم
پشن
بی دلیشس
توسکان
سلام ممنون آقا رضا
سفارش دوم منم رسید
توسکان این دفعه رو فک کنم غلیظ تر برام فرستادید درسته؟ عالیه
اگرچه دفعه قبل برای تست گرفته بودم هم عالی بود ولی نمیدونم چرا این دفعه خیلی فوق العاده هست ،شاید بخاطر سردی هوا باشه که بهتر حسش میکنم
بی دلیشس مانند سری قبل عالیه
پشن هم همچنین ،حتما فرد مورد نظری که داره امتحانش میکنه هم خیلی خوشش میاد .
بازم ممنون از بسته بندی عالی و تمیزی کار

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
توسکان این دفعه رو فک کنم غلیظ تر برام فرستادید درسته؟ عالیه
اگرچه دفعه قبل برای تست گرفته بودم هم عالی بود ولی نمیدونم چرا این دفعه خیلی فوق العاده هست ،شاید بخاطر سردی هوا باشه که بهتر حسش میکنم
سلام و ممنون از لطف و محبت تون؛
من فقط سفارش دوستان رو انجام میدم؛ یعنی غلظت درخواستی شون رو می فرستم. با این حال فکر می کنم عطری مثل توسکان قدرتشو در هوای سرد بیشتر به رخ می کشه و مصرفش لدت بخش تره. عکسش هم هست. یعنی عطرهای ملایم تر یا خنک تر در هوای سرد به ویژه در محیط باز و هوای آزاد اصلا حس نمیشن.

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام خدمت دوستان پاتوق نشین ..
بعد از چند روز ک ب لطف سرماخوردگی شدید قوه شامم بالکل از کار افتاده بود سفارش چهارمم از اقا رضا رو تست کردم و پشن رو ک تا حالا نداشتم بسیار فوق العاده و خوش رایحه دیدم..
ب محض اسپری یک رایحه خنک و بسیار دلنواز مرکباتی خودشو نشون میده با پخش خیلی خوب ک واقعا برای یه عطر خنک میتونه عجیب باشه..
سالها پیش عطری بود به نام فواکه ک من بعد از استشمام پشن یاد اون رایحه افتادم و برام خاطرات تداعی شد خیلی شبیه ب اون اسانس بود پشن البته فقط در یکی از نت ها..
موندگاری برای من تقریبا تا یک روز و پخش تا شش هفت ساعت بخوبی حس میشه.. واقعا دوس داشتنی و خوش رایحس پشن پیشنهاد میکنم تو سفارشهاتون دوستانی ک هنوز تست نکردن حتما لحاظ کنن گرچه الان دیگه هوا داره رو ب سردی میره اما خب ..
اسانس دیگه گوچی راش بود ک برا یه خانم سفارش گرفته بودم و بسیار مورد توجه قرار گرفت خیلی رایحه باکلاس و شیکی داره و گرم ..پخشش واقعا خوبه و از چند متری براحتی استشمام میشه.. ممنونم از اقا رضا..
یه سری تستر کاغذی هم اقا رضا لطف کردن فرستادن ک هنوز بعد ۱۴ روز رایحه هاشون از رو کاغذ براحتی حس میشه و باکیفیت..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سفارش چهارمم از اقا رضا رو تست کردم و پشن رو ک تا حالا نداشتم بسیار فوق العاده و خوش رایحه دیدم..
ب محض اسپری یک رایحه خنک و بسیار دلنواز مرکباتی خودشو نشون میده با پخش خیلی خوب ک واقعا برای یه عطر خنک میتونه عجیب باشه..
سالها پیش عطری بود به نام فواکه ک من بعد از استشمام پشن یاد اون رایحه افتادم و برام خاطرات تداعی شد خیلی شبیه ب اون اسانس بود پشن البته فقط در یکی از نت ها..
موندگاری برای من تقریبا تا یک روز و پخش تا شش هفت ساعت بخوبی حس میشه.. واقعا دوس داشتنی و خوش رایحس پشن پیشنهاد میکنم تو سفارشهاتون دوستانی ک هنوز تست نکردن حتما لحاظ کنن گرچه الان دیگه هوا داره رو ب سردی میره اما خب ..
اسانس دیگه گوچی راش بود ک برا یه خانم سفارش گرفته بودم و بسیار مورد توجه قرار گرفت خیلی رایحه باکلاس و شیکی داره و گرم ..پخشش واقعا خوبه و از چند متری براحتی استشمام میشه.. ممنونم از اقا رضا..
یه سری تستر کاغذی هم اقا رضا لطف کردن فرستادن ک هنوز بعد ۱۴ روز رایحه هاشون از رو کاغذ براحتی حس میشه و باکیفیت..
سلام مجدد خدمت همه رفقا؛
همین امروز دوستی از نیشابور تماس گرفته بود و دنبال پشن بود. می گفت دنبال اودکلنش گشته و پیدا نکرده و حالا برای اولین بار در عمرش می خواد اسانس بخره و با پشن شروع می کنه. پشن؛ کرید اونتوس و توسکان لدر پر فروش ترین عطرهای پاتوق بودن و هستن!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دو عطر لیریک و دیا از آمواج تست شد. متاسفانه هر دو اسانس تست شده زنانه این دو نام بودن و البته رایحه هیچ کدام مقبول نیفتاد. رایحه ای که با تعجب دیدم بعد از 24 ساعت از روی کاغذ تستر هنوز پخش بو داره ایسی میاکه بلو بود. قبل از دیدن این نسخه از این عطر؛ ازش خوشم نمی اومد. هیچ ایسی میاکه ی بلویی رو نپسندیده بودم تا دیروز که اینو تست کردم. با توجه به پخش بوی عالی ؛ رایحه خوش و قریب به یقین موندگاری قابل توجه؛ جدیدترین عضو پاتوق در آینده نزدیک؛ این عطر خواهد بود.
آیا شبیه اودکلنشه؟
نمی دونم. اگه اودکلنش مثل این نیست بیاد شبیه این شه! اسانسش که عالیه. نمره ای که بهش میدم:
20 تموم!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
شب پائیزی - زمستانی تون بخیر
چند وقتیه که بارون امان نمیده.
آقا رضای عزیز سفارشم هنوز نرسیده . در پیگیری که کردم ظاهرا پست قم کاهلی کرده وشایدم بخاطر بارونه که آمد و شد را کمی کند کرده.
جناب آرش عزیز ، به لطف آقا رضا امروز رفتم سایت پی سی ورلد و یک مورد از شما دیدم در خصوص ادکلن دانهیل ایکس سنتریک که نوشته بودی دیگه نتونستی پیداش کنی. مگه همونی نیست که در اکثر سایتها بفروش میرسه و قیمت متوسطی هم داره ؟ شایدم نوشته هات مربوط به خیلی قدیم بوده . توجه نکردم . آیا در این ادکلن چیز خاصی دیدی ؟ ضمنا کجاهای این سایت جالبتره ؟ خیلی توش پرسه نزده ام چون وقت نداشتم. آیا سایت قابلی است؟
حضرت رضا ، من به خانمم گفته ام که این ادکلنهای من که در کمدم است مثل ناموسم است. اگر یک وقتی اتفاقی برام افتاد ، اونها را حراج نکن و فقط به اهلش بسپار. یعنی نمیتونم بین اونها فرقی از نظر دوست داشتن بذارم. حالا از جنابعالی سوال میکنم که در بین این همه اسانس که شما دارید ، کدوما است که واقعا برات یک یک است ؟ یعنی کدوم یا کدوما است که از نظر شما بین بقیه از همه بهتر و خوشبو تره ؟ هر چند خودم هر چند مدت یکبار میلم به یکی از ادکلنهام بیشتره . ولی در حالت کلی توی ذهنم بعضی هاشون شاخص ترند.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بعد از ۲۰ ساعت رایحه ویاژ برام خیلی دوست داشتنی شده
الکسیر هم که جزو کارهای موندگار و با پخش خوب هست رایحه کلاسیک و خوبی داره ولی متاسفانه چندسال پیش در دوران نه چندان خوبی از این کار استفاده میکردم که دوباره برام یاداوری شد

شب پائیزی - زمستانی تون بخیر
جناب آرش عزیز ، به لطف آقا رضا امروز رفتم سایت پی سی ورلد و یک مورد از شما دیدم در خصوص ادکلن دانهیل ایکس سنتریک که نوشته بودی دیگه نتونستی پیداش کنی. مگه همونی نیست که در اکثر سایتها بفروش میرسه و قیمت متوسطی هم داره ؟
از رایحه این کار خاطره های زیادی دارم و از طرف دیگه در دسته کارهای چوبی قرار داره که بسیار دوست دارم برای من جزو بهترین کارهای دانهیل بود ولی متاسفانه خیلی وقت هست دیس کانتینو شده. اگه شما جایی سراغ دارید ممنون میشم به من معرفی کنید

Sent from my iPad using Tapatalk

s.hossein45

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
دوست عزیز اسانسهای جدید که چند صفحه قبل معرفی کردید چه زمانی اماده فروش میشوند ؟
مخصوصا loewe solo اگر اماده بشه با چند تا کار دیگه سفارش بدم خدمتتون . با تشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از جنابعالی سوال میکنم که در بین این همه اسانس که شما دارید ، کدوما است که واقعا برات یک یک است ؟ یعنی کدوم یا کدوما است که از نظر شما بین بقیه از همه بهتر و خوشبو تره ؟ هر چند خودم هر چند مدت یکبار میلم به یکی از ادکلنهام بیشتره . ولی در حالت کلی توی ذهنم بعضی هاشون شاخص ترند.

با درود و شب خوش خدمت عطربازان مقیم پاتوق؛
شخصا گرایش بیشتری به کارهای خنک و تلخ دارم. در غالب اوقات عطرهای مورد نیازم رو خودم می سازم! یا در یک ظرف ترکیب می کنم یا اسپری هم زمان می کنم چند عطر رو و دست بالا رو در ترکیب میدم به عطری که نت خاصی رو توش در نظر دارم. اکثرا از نتیجه راضیم چون بی گدار به آب نمی زنم!
برخی عطرها که شخص خاصی رو یادم میارن (مثل تام فورد نویر که عزیزترین دوستانم - 2 برادر - استفاده می کنن) یا مقطع زمانی خاصی رو به یادم میارن (مثل ژوپ هوم و فارنهایت) برام حرمت خاصی دارن.
در ترکیباتی که تا کنون ساخته ام؛ کرید اونتوس +پورش دیزاین+گری وتیور / اینترلود آمواج رقیق +گری وتیور / گری وتیور+نرولی+دلارنتا خیلی عزیزن.
در نهایت تغ هرمس و باربری لندن و دیور هوم اینتنس برای لحظاتی که آرامش و سکوت می خوام ...
بعد از ۲۰ ساعت رایحه ویاژ برام خیلی دوست داشتنی شده
آرش جان ویاج برای شما تغییر نت میده؟ من از ابتدا تا انتها یک نت رو ازش می گیرم و البته همونو عاشقشم! نگفتی نت دودی می گیری ازش؟
سلام
دوست عزیز اسانسهای جدید که چند صفحه قبل معرفی کردید چه زمانی اماده فروش میشوند ؟
مخصوصا loewe solo اگر اماده بشه با چند تا کار دیگه سفارش بدم خدمتتون . با تشکر
عزیز دل؛ اینا سمپلش دست من رسیده؛ اگه شرکت وارد کننده اش در بار آتی اش قرار بده برای اواخر دی میرسه.
لیست عطرها در پست اول.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
از رایحه این کار خاطره های زیادی دارم و از طرف دیگه در دسته کارهای چوبی قرار داره که بسیار دوست دارم برای من جزو بهترین کارهای دانهیل بود ولی متاسفانه خیلی وقت هست دیس کانتینو شده. اگه شما جایی سراغ دارید ممنون میشم به من معرفی کنید
سلام شبتون بخیر
در بیشتر سایتهای عطر و ادکلن این ادکلنی که مورد نظر شماست وجود داره. امیدوارم که همونی باشد که شما در نظر دارید. اسمش که همون است. فقط باید با سایتهای زیر که قیمت زدن تماس بگیرید که آیا موجود دارن یا خیر :
1- http://perfumeshoping.com/odkolon-alfred-dunhill/35-x-centric-for-men-by-alfred-dunhill.html
2- http://www.atrfam.com/product_info.php/cPath/90_4/products_id/1189/pname/X-Centric-مردانه
3- http://www.gloryshop.ir/Perfume/Dunhill/X-Centric/ایکس-سنتریک
4- http://www.zanbil.ir/product/20772
5- http://papria.com/perfume/scent/cool/alfred-dunhill-x-centric-for-men-detail
6- http://www.tehranperfume.com/x-centric.html
7- http://www.shaghayegh2.com/فروشگاهآ...100/ProductId/2611/X-CENTRIC-FOR-MEN-EDT.aspx
8- http://www.atrsa.com/ادکلن/22-x-centric.html

بالا