برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
سلام
دوستان یه عطر خیلی خوب با رایحه ملیح برای مرد میخوام که در هوا نسبتا پخش بشه ( مثلا سوار آسانسور میشم تقریبا بوی عطرم پر کنه اونجارو ) و موندگاری بسیار بالایی داشته باشه
چه مارکی پیشنهاد میدید ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
دوستان یه عطر خیلی خوب با رایحه ملیح برای مرد میخوام که در هوا نسبتا پخش بشه ( مثلا سوار آسانسور میشم تقریبا بوی عطرم پر کنه اونجارو ) و موندگاری بسیار بالایی داشته باشه
چه مارکی پیشنهاد میدید ؟
درود و وقت خوش!
دوست گرامی سوال تون برای بنده واضح نیست.به این دلیل که لغت ملیح رو برای عطر زنانه به کار می برن و منظور از اون یه بوی ملایم و لطیفه مثل ورساچ برایت کریستال.این در حالیه که غالبا عطرای موسوم به مردونه نماد قدرت و صلابت هستن مثل توسکان لدر یا عطرهای ناسوماتو.
ابهام بعدی پخش بالا و موندگاری بسیار بالایی است که شما از یک عطر ملیح انتظار دارین! این پخش و موندگاری تقریبا فقط متعلق به عطرای گرم و شیرینه که با ملیح بودن جور در نمیاد.
برای انتخاب عطر مناسب ابتدا دمای عطر مورد نظر را مشخص کنید (گرم یا خنک) بعد طعم عطر (تلخ یا شیرین) بعد ملایم و تند بودنش و نهایتا غلیظ یا رقیق بودنش.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
درود و وقت خوش!
دوست گرامی سوال تون برای بنده واضح نیست.به این دلیل که لغت ملیح رو برای عطر زنانه به کار می برن و منظور از اون یه بوی ملایم و لطیفه مثل ورساچ برایت کریستال.این در حالیه که غالبا عطرای موسوم به مردونه نماد قدرت و صلابت هستن مثل توسکان لدر یا عطرهای ناسوماتو.
ابهام بعدی پخش بالا و موندگاری بسیار بالایی است که شما از یک عطر ملیح انتظار دارین! این پخش و موندگاری تقریبا فقط متعلق به عطرای گرم و شیرینه که با ملیح بودن جور در نمیاد.
برای انتخاب عطر مناسب ابتدا دمای عطر مورد نظر را مشخص کنید (گرم یا خنک) بعد طعم عطر (تلخ یا شیرین) بعد ملایم و تند بودنش و نهایتا غلیظ یا رقیق بودنش.
ممنون که پاسخ دادی
منظورم از ملیح این بود که soft باشه
مثلا تند نباشه مثل عطر خیار و ...
مردونه باشه اما تند و زننده نباشه، بلکه همچین مناسب باشه که تو ذوق نزنه
عطر گرم و شیرین رو بیشتر دوست دارم
یه مارک خیلی خیلی خوب میخوام واقعا تک باشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ممنون که پاسخ دادی
منظورم از ملیح این بود که soft باشه
مثلا تند نباشه مثل عطر خیار و ...
مردونه باشه اما تند و زننده نباشه، بلکه همچین مناسب باشه که تو ذوق نزنه
عطر گرم و شیرین رو بیشتر دوست دارم
یه مارک خیلی خیلی خوب میخوام واقعا تک باشه
سوسپیرو اربا پورا! اطلاعات این عطر در پست اول صفحه اول؛ قسمت جدیدترین عطرها.لینک کامنتها رو دنبال کنید.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
مدتی بود که میخواستم بگم سوسپیرو اربا پورا بوی یک" م ش روب" خیلی شیک و با کلاس رو میده! به دلایلی ننوشتم اینو تو پاتوق. اما از سر کنجکاوی رفتم تو صفحه مربوط به این عطر در سایت فرگرانتیکا و لغت wine رو سرچ کردم ببینم کس دیگه ای هم همین نظر رو داشته در موردش؟
دیدم یکی نوشته:
It is very high quality smooth and rich, and absolutely pleasant smell, Rich in fruits, like quality Wine with dry fruits
چون اهل م ش روب نیستم؛ اسم نوشیدنی مورد نظر رو نمی دونم! اما لامصب خیلی باکلاسه! جالب اینجاست که بعد از متوجه شدن این نکته؛ سوسپیرو دیگه برام عطر میوه ای نیست خیلی. چیز دیگه ای شده!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
دوستان لطفا برای دورو و بلک افغانو ناسوماتو سفارش ندن.فعلا موجود نیست.
با سپاس

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دو کامنت جدید در خصوص کرید اونتوس نسخه چهارم پاتوق براتون منتشر می کنم. در کامنت داود اونتوس پاتوق با سمپلی از اودکلن اورجینال که مدتی قبل خریده بوده مقایسه شده و تشابه شون رو حیرت انگیز و ستودنی دیده. در کامنت دکتر فتحی کرید اونتوس فعلی با نسخه قبلی پاتوق (سوم) مقایسه شده که از هر نظر به تعبیر ایشون نسخه جدید برتری داره.
ave1.jpg

ave2.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کامنت از آقای زوار در خصوص کرید اونتوس جدید (نسخه چهارم)؛ تام فورد توسکان لدر و الهوم لانویت.تایید این نکته که اونتوس جدید شبیه نسخه های قدیمی و کمیاب کرید اونتوسه که نت دودی داشت. توسکان لدر جزو 5 عطر برتر ایشون (و جزو 3 تای برتر در هوای سرد)؛ عالی ترین عطر با رایحه چرم؛ کامنتهای خوب برای الهوم لانویت.

aventus.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز به جای دیروز که تعطیل بود رفتم اداره پست که مرسوله ها رو بفرستم؛ به خودم سوسپیرو اربا پورا زده بودم که پخش خیلی زیادی داره منم عادت دارم با عطر دوش می گیرم! داشتم روی کارتن عطر اسم و آدرس می نوشتم که یکی از کارمندهای اداره پست در فاصله حدود نیم متری من گفت اون عطری که دست تونه بلک افغانه؟ گفتم از کجا فهمیدین؟ عطری که به خودم زدم رو هم حس می کنی؟ گفت بوی افغانو این قدر قویه که عطر خودتون رو حس نمی کنم. افغانوی مورد اشاره اش در ظرف در بسته بود و داخل یک کیسه. با ناباوری در کیسه رو باز کردم و ظرف افغانو رو بو کردم. برای من بوی افغانو این قدر از ظرف در بسته محسوس نبود که بخواد به بوی سوسپیروی روی لباسم غلبه کنه. یکی از مشتریان پست گفت همین که در کیسه رو باز کردی بوی افغانو پیچید... شامه من همچنان بوی سوسپیرو حس می کرد.

myreza_12345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من عاشق عطر و بوی لالیکم و هر وقت که میزنم بوش آدم رو توی طبیعت میبره، ولی متاسفانه این لالیک های جدید دیگه کیفیت سابق رو ندارن و یکی از دوستانم پیشنهاد داد که اسانس لالیک گرمی بخرم چون غلیظ هست بهتره ادکلن معمولیه، میخواستم ببینم درست گفته؟

چه عطری خودتون پیشنهاد میدن که بوش توی مایه های لالیک باشه با کیفیت بالاتر که بصورت گرمی تهیه کنم. بلک افغان که گفتن بوش خوبه ولی متاسفانه تا حالا از نزدیک تست نکردم (نظر شمادر مورد بلک افغان چیه و گرمی چه قیمته؟ )

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
سلام
من عاشق عطر و بوی لالیکم و هر وقت که میزنم بوش آدم رو توی طبیعت میبره، ولی متاسفانه این لالیک های جدید دیگه کیفیت سابق رو ندارن و یکی از دوستانم پیشنهاد داد که اسانس لالیک گرمی بخرم چون غلیظ هست بهتره ادکلن معمولیه، میخواستم ببینم درست گفته؟ )
دوست گرامی صرف غلیظ بودن اسانس نسبت به اودوتویلت یا اودوپرفیوم نشانه قدرت مند بودن عطر نیست.من کلی اسانس لالیک تست کردم که بسیار بی جون و ضعیف بوده.برای همین مدتها بود دیگه با لالیک کار نداشتم تا چند وقت پیش به یک اسانس قدرتمند از لالیک برخوردم با پخش و موندگاری عالی!
امروز برای مصرف شخصیم کمی لالیک انکر نویر ریختم تو بلک افغانو (به نسبت حدود یک گرم لالیک در 5 گرم افغانو ) برای این که می خواستم نت چوبی اضافه کنم به عود افغانو و همین طور تلخی بیشتر می خواستم که وتیور موجود در لالیک تامین می کنه این تلخی رو. الان که بعد چند ساعت بو می کنم محل اسپری شده روی لباس رو ؛ فقط بوی افغانو رو حس می کنم و از لالیک چیزی نمونده. در حالی که دقایق اولیه بیشتر بوی لالیک رو داشتم. فهمیدم جا داشت که لالیک رو بیشتر می ریختم.
مطابق معمول همیشه توصیه ام به دوستان اسپری هم زمانه. برای داشتن کنترل بیشتر روی نتیجه. من این ترکیب رو بیشتر دوست دارم تا مصرف جداگانه شون رو. البته ناگفته پیداست که سلیقه ام بیشتر به سمت عطرهای چوبیه تا عودی. به خصوص موقعی که پای نت وتیور وسط باشه!
شک ندارم کسی که لالیک رو دوست داشته باشه و از بلک افغانو هم خوشش بیاد اگه این دو عطر رو هم زمان بزنه مستقیم میره فضاااااااااااا!!
افغانو به تنهایی خیلی بیشتر از این که عطر چوبی باشه؛ عطر عودیه. اما با لالیک کامل میشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
امروز در تلگرام مسیج عجیبی دریافت کردم. شخصی برای ساخت یک بوی خنک و تند 5 مرتبه در 5 ظرف کرید اونتوس و لالیک انکر نویر و بلک افغانو رو با درصدهای مختلف با هم ترکیب کرده ( و احتمالا باید هر 5 تاشو بریزه دور؛ چون تست نکرده میدونم اونتوس جایی در کنار افغانو و لالیک نداره و حاصل چنین کاری هدر دادن عطره؛ بگذریم از این که هر لالیکی کنار هر بلک افغانویی قابل ترکیب نیست و من هر ترکیبی رو پیشنهاد میدم فقط عطرهای نسخه پاتوق مد نظرمه با کیفیت و رایحه ای که نوشته میشه؛ گذشته از این همیشه گفتم دوستان ترکیب های پیشنهادیم رو فقط به صورت اسپری هم زمان تجربه کنن نه ترکیب در یک ظرف؛ ترکیب بیش از دو عطر در یک ظرف ریسک کار رو خیلی بالا می بره به خصوص برای دوستانی که نمی دونن دارن چیکار می کنن و حرفه ای نیستن) حالا ازم راهنمایی می خواد که چیکار کنم!
کارهای عجیب غریب می کنن برخی!

3perfumes.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
من عاشق عطر و بوی لالیکم و هر وقت که میزنم بوش آدم رو توی طبیعت میبره، ولی متاسفانه این لالیک های جدید دیگه کیفیت سابق رو ندارن و یکی از دوستانم پیشنهاد داد که اسانس لالیک گرمی بخرم چون غلیظ هست بهتره ادکلن معمولیه، میخواستم ببینم درست گفته؟
درود و وقت خوش؛
کامنتی که براتون منتشر می کنم از همین دوست مون؛ آقا رضاست که دسترسی به اکانت پرشین تولزش رو از دست داده و نمیتونه مستقیم بنویسه.طبق روال اسکرین شات کامنتش رو از تلگرامش می گذارم. در این کامنت نوشته که لالیک انکر نویر پاتوق خیلی بهتر از اودکلن اورجینالشه و عطر دومش هم بلک افغانوی پاتوقه که اسپری هم زمان کرده با لالیک. قدرت پخش و موندگاری هر دو بسیار خوبه و بسته به سلیقه یکی رو باید بیشتر از دیگری در اسپری هم زمان مصرف کرد. من بوی لالیک رو در ترکیب غالب می خوام.
afghano.jpg

Jamalzadeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت دوستان و درود ویژه بر جناب هادی بزرگوار

من همیشه لالیک نویر استفاده میکنم اینبار برای تنوع قصد خرید بلک افغانو با توجه به تعریفی که شنیده بودم و همچنین بخاطر طبع گرم و تلخش، داشتم ، بعد که با پاتوق عطر بازها آشنا شدم و تجربه جناب هادی از میکس لالیک و افغانو که براشون خیلی خوشایند بوده، منم ترغیب شدم دل رو به دریا بزنم و از جناب هادی بزرگوار عطر رو تهیه کنم که ببینم واقعا اینجوره،

وقتی تاپیکی سه سال از عمرش بگذره و همچنین رو پا باشه و هی اطلاعات خودش رو آپدیت کنه مشخصه مدیرش کار درسته و به قصد کلاه برداری تاپیک نزده (دیدم که میگم)

از وقت شناسی و راهنمایی ایشون سپاسگزارم که قبل ارسال و خرید و با صبر و حوصله خریدار رو به عطر بهتر سوق میدهند.

امروز عصر سفارش هام به دستم رسید (بلک افغانو و لالیک نویر هر کدوم با غلظت پنجاه درصد، بلامیچ ناسوماتو)

موقع تحویل بسته جعبه بوی عطری خاص میداد که بعد از بازکردن متوجه شدم از بلامیچ چون ظرفش با بقیه متفاوت بوده و درش یک مقداری باز شده حدود یکی دو قطره عطر توی جعبه ریخته و بوی این عطر بوده، و بوی بی‌نظیری داشت با اینکه من تندی بوی افغانو بیشتر میپیندم.

من کلا آماتور هستم و امکان تفکیک نُت های عطر رو متاسفانه ندارم، ولی برای تست یه پاف بلک افغانو و یه پاف لالیک نویر روی تیشرت ورزشی اسپری کردم هر دو عطر بوی فوق العاده قوی داشتن که باعث شد کل اتاق بو بگیره تیشرت با اینکه فاصله دو متری باهام داره ولی بوش واضح مشخصه البته من بیشتر بوی افغانو رو حس میکنم نمیدونم اینو چون زیاد شیشه اش رو بو کردم که ببینم چیه که اینقدر تعریفش رو میدن،

بوی افغانو بوی آشنایی برام داشت اصلا باهاش بیگانه نبودم، شاید قبلا کسی از اطرافیان نزدیک ازش استفاده میکرده و من بی اطلاع بودم. الان با وجود اینکه عطر به لباس خودم هم اسپری نکردم ولی بویی که در بینی ایم استشمام میکنم بلک افغانو اس.

البته تیشرت با اینکه حدود دوازه ساعت از اولین پاف بلک افغان و لالیک می‌گذشت از کنارش که رد میشدی بوش قابل استشمام بود.

حدود24ساعت بعد از همون یک پاف لالیک و یک پاف افغانو رو همون تیشرت، وقتی میخواستم باهاش بیرون برم بدون اینکه این بار عطری رو روش اسپری کرده باشم بعد از پوشیدن لباس دمای بدنم یه مقدار گرم شد، و بوی عطر میدادم البته برای من که لباس تنم بود محسوس بود، یه لحظه با خودم گفتم بوی عطر میاد یهویی یادم اومد دیروز عصر وقتی عطرها رو از پست تحویل گرفتم و برای تست به این تیشرت زده بودم مال همونه،

مجدد تشکر از جناب هادی، تجربه خیلی خوبی بود

پی نوشت :اکانت myreza_12345متاسفانه غیر فعال شد و جدید این اکانت رو درست کردم ولی چون محدویت داشت اوایل نتونستم این متن رو که همون روز اول و دوم نوشتم براتون ارسال کنم، البته بدلیل گرفتاری باز به تاخیر افتاد

ایام بکام

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
امشب شب تولد پاتوق عطربازها است. آغاز چهارمین سال فعالیت پاتوق. به همین مناسبت تصمیم گرفتم به یکی از عطربازان پاتوق صد گرم اسانس خالص کرید اونتوس نسخه چهارم رو هدیه بدم. بین 40 نفر از دوستان به قید قرعه 20 نفر رو انتخاب کردم و انتخاب نهایی رو به عهده آرش عزیز @arash59b گذاشتم که همه دوستان می شناسن. آرش جان اسم خودش هم در لیسته و برای همین فقط یک عدد از یک تا بیست رو به من اعلام میکنه. پس از انتخاب ایشون اسم برنده خوش شانس در پاتوق اعلام میشه. منتظریم آرش جان.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام رضا جان
من هم ۴مین سال این دورهمی شیرین رو به همه تبریک میگم
صد گرم اونتوس هم که پیشنهاد فوق العاده وسوسه کننده ای هست هرکی نسیبش بشه بار چندسال خودش رو بسته مخصوصا با قیمت بالای یه تومن الان اونتوس و ابی هم که یکی دوساله توش بستن:)

رضا جان هم بین پیغمبرها جرجیس رو پیدا کرده که بیاد شماره انتخاب کنه
معمولا تو این مراسم یه رسم خز و من دراوردی هست که منم ازش استفاده میکنم :general304:و عدد ۴ رو انتخاب میکنم به مناسب چهارمین سال

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
امشب شب تولد پاتوق عطربازها است. آغاز چهارمین سال فعالیت پاتوق. به همین مناسبت تصمیم گرفتم به یکی از عطربازان پاتوق صد گرم اسانس خالص کرید اونتوس نسخه چهارم رو هدیه بدم. بین 40 نفر از دوستان به قید قرعه 20 نفر رو انتخاب کردم و انتخاب نهایی رو به عهده آرش عزیز @arash59b گذاشتم که همه دوستان می شناسن. آرش جان اسم خودش هم در لیسته و برای همین فقط یک عدد از یک تا بیست رو به من اعلام میکنه. پس از انتخاب ایشون اسم برنده خوش شانس در پاتوق اعلام میشه. منتظریم آرش جان.

سلام رضا جان
من هم ۴مین سال این دورهمی شیرین رو به همه تبریک میگم
صد گرم اونتوس هم که پیشنهاد فوق العاده وسوسه کننده ای هست هرکی نسیبش بشه بار چندسال خودش رو بسته مخصوصا با قیمت بالای یه تومن الان اونتوس و ابی هم که یکی دوساله توش بستن:)
رضا جان هم بین پیغمبرها جرجیس رو پیدا کرده که بیاد شماره انتخاب کنه
معمولا تو این مراسم یه رسم خز و من دراوردی هست که منم ازش استفاده میکنم :general304:و عدد ۴ رو انتخاب میکنم به مناسب چهارمین سال
دلیل انتخاب آرش جان این بود که ایشون با تست صد عطر پاتوق هم چنان رکورددار هستن و از پیش کسوت های پاتوق هستن.بنابراین شکسته نفسی می کنن و میگن بین پیغمبرها .....
از دیشب تعداد قابل توجهی از دوستان سالگرد تولد پاتوق رو بهم تبریک گفتن که یک بار دیگه اینجا از همشون تشکر می کنم و سال عطری (!) پر تنوعی رو براشون آرزو می کنم در پاتوق عطربازها!
در اینجا اسامی بیست نفری که آرش نفر چهارمش رو انتخاب کرد بدون دانستن اسامی (چون خودشم جزوشون بود ؛نفر هفتم) ؛ اعلام میشه. تقریبا همگی دیشب خبرداشتن اسمشون تو لیسته و با هیجان منتظر اعلام نتیجه بودن. گرفتن اسکرین شات از گفتگوی دوستان با من در تلگرام و واکنش شون به ویژه بعد اعلام نتیجه؛ به سبب سنگین نشدن حجم قابل دانلود صفحه؛ ممکن نیست. فقط همین قدر بدونید که برای خود منم جالب و هیجان انگیز بود که کی برنده میشه و آرش چه عددی رو اعلام می کنه.
اسامی بیست نفر به ترتیب؛ بدون ذکر القاب و عناوین (تقریبا نیمی از اینها پزشک هستن یا مدرک دکترا دارن و استاد دانشگاهن):
روح الله؛کریم؛محمود؛مجتبی؛حسین (زوار)؛علی؛آرش؛میثم؛بهرام؛احمد؛سعید؛حسین (میرزایی)؛ مزبان؛بابک؛شهرام؛فردید؛محمدعلی؛سینا؛جواد؛ محمد (دادگر)
به این ترتیب دکتر مجتبی توکلی برنده خوش شانس جایزه پاتوق شد.

drt.jpg
اینم از جشن تولد پر هیجان و شورانگیز پاتوق!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
یکی از دوستان برام تلگرام داد که فلانی یه بار سر یکی از عطرات درگیری ایجاد شد! کنجکاو شدم ببینم موضوع چیه. نگو این رفیق مون به خودش لالیک انکر نویر زده بود ؛ این عطر این قدر قویه که .... بقیه اش رو به قلم خودش بخونین.می دونستم لالیک در پخش و موندگاری خیلی قدرتمنده اما واقعا تصور این حد از قدرت رو براش نداشتم.
lal.jpg

لالیک انکر نویر پاتوق با رایحه چوبی؛ قدرتمندترین در نوع خودش محسوب میشه.با دمای گرم و طعم تلخ وتیور دوست داشتنی. اسپری هم زمانش با بلک افغانو بسیار توصیه میشه.این ترکیب رو الان مدتیه هر روز دارم مصرف می کنم و عمیقا لذت می برم.

بالا