• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاتوق ماشین داران پی تی

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
مشاهده پیوست 1328474

هفت سال گذشت و من سی سالم شده ولی اینجا منو کسی نیست آدم کنه
خیلی ملو زندگیم پیش میره جلو چون یک شبه آدم نمیشه هیشکی که یهو
ما ها همگی با هم عشق و حال میکنیم و همه همه چی دارن
تا هفت صبح مست مست ایجا همه بیدارن
من یه نمه بی کارم بیا دخترک فندک بذار دمه سیگارم
150fs127095.gif
شیرم تو سایز عکست

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,863
مشاهده پیوست 1328474

هفت سال گذشت و من سی سالم شده ولی اینجا منو کسی نیست آدم کنه
خیلی ملو زندگیم پیش میره جلو چون یک شبه آدم نمیشه هیشکی که یهو
ما ها همگی با هم عشق و حال میکنیم و همه همه چی دارن
تا هفت صبح مست مست ایجا همه بیدارن
من یه نمه بی کارم بیا دخترک فندک بذار دمه سیگارم
150fs127095.gif

پسر من عدد ۳۰ رو میخونم گریم میگیره
۴ تار موی سفید هم دراوردم😮‍💨

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
لوکس خودش یک کتگوری دیگه ست مثلا رولزرویس که کلا لوکس میسازه .ولی خوب ما به همه چی میگیم لوکس :دی هیوندا تازه وارد بازار ایران شده بود مخصوصا آزرا یه جور میگفتن لوکس که واویلا !! ماکسیما هم که شاخص لوکس بازار ایران بود :ROFLMAO: به عموم سدان های میدرنج میگیم لوکس همچنان ! کلا به همه چی چیزه دیگری میگیم . به Glove compartment میگیم داشبورد ! بعد به کل مجموعه کنسول ماشین هم میگم داشبورد ! به rev counter میگم صفحه کیلومتر ! بعد کیلومتر خودش کناره دوره موتوره :)

هم ماشین هم اتوموبیل هم car هر سه خارجکی هستن بعد معادل فارسی نداریم برای این وسیله نقلیه :) برخلاف زبان عربی که به قدری معادل داره که زبان فرانسوی هم ازشون قرض میگیره

به گیر باکس میگیم گیر بکس ! بعد خارجی که میشیم به همون box میگیم باکس .ولی ایرانی میشیم وقتی مقابل gearbox قرار میگیرم که اینجا باز گیربکس صداش میکنیم:) به ورزش boxing میگم بوکس :LOL: این *o* رو فقط ما میخونیم و هرجا باشه بهش میگم *عوو*

مینویسیم تحویل درب منزل بعد میگم دَر ! دَر ماشین . دَر خونه. دَر و پنجره ! اینکه خوبه حتی شخممونم نیست که سلاح با اسلحه فرق داره:)

به AWD هم همون 4Wheel میگیم🤭لوگو نشنال جئوگرافیک بزنیم پشت پاترولی .پاژنی چیزی دیگه بهه بهه میشیم جهانگرد :دی
با بعضی قسمتای پست مرحوم دوج موافقم.
ایرانیزه کردن همه چیزمون مسخره اس.
مثلا همین آکبند میگن UK Band بوده یعنی گروه انگلستان. روی بسته های صادراتی انگلیس میزدن. به مرور اینجا شده آکبند و به معنی کالای نو به کار بردن
آکبند در واقع یک واژه انگلیسی است.UK BAND(گروه انگلستان)علامتی است که بر روی کالا‌ها و بسته‌هایی‌ که از انگلیس صادر می‌ شده حک می کردند.در زمان حضور سربازان و مهندسان انگلیسی در جنوب ایران,محصولات انگلیسی در بازار با این علامت رواج داشته که توسط مردم محلی(آکبند)تلفظ می شده.این وازه به معنی دست نخورده,سالم و نو است.

همین زبان محلی خودمون بعضیا به گوجه میگن تَماتَه. از tomato انگلیسی اومده. یا به تُنگ میگن گیلاس. از glass اومده. یه عده هم بودن به تلویزیون میگفتن دکل. این نمیدونم از کجا اومده بود.
اون موقع ها خارجیا اینجا رفت و آمد داشتن.

حالا یه سری میگن ایم تماته از اینجا رفته اونور. هه. گوجه کلا 200 ساله اومده ایران.

--------------------

من تا مدتها نمی دونستم شاسی بلند یعنی چی. SUV و ون و استیشن و ... رو شنیده بودم بلد بودم چی هستن. اما شاسی بلند نمی دونستم منظور چیه. بعدا متوجه شدم

شاسی بلند تو ترجمه گوگل میشه Long Undercarriage

این انوع ماشینها هست
1700602191061.png

و چند نوع دیگه.

بعد ماشین ها خودش چند کلاس دارن a و b و c و d و e و...
سمند کلاس C بوده. تویوتا کمری و اپتیما کلاس D هستن. بزرگتر هستن
آزرا و بی ام دبلیو سری 5 و... کلاس E هستن. نیمه لوکس. دوج گفته آزرا یه جور میگفتن لوکس که واویلا/ اما آزرا کلاس (نیمه) لوکس هیوندای بوده. ولی سوناتا نه. جنسیس لوکس بود

Last edited:
بالا