برگزیده های پرشین تولز

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,077
دیروز رفتم جای دیاگ بزنم طرف یهو گفت چرا سوزن انژکتور پراید انداختی برای 206 ؟؟ گفتم روش بود البته کلا هم نمیدونستم

پراید و 206 فرقشون در سوزن انژکتور چی هست؟ تاثیر داره من عوض کنمشون؟

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
دوستان میل ماهک حالت عادی چه جوری باید باشند؟
مثه سیبک هستن که میچرخن یا باید ثابت باشن؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
دوستان میل ماهک حالت عادی چه جوری باید باشند؟
مثه سیبک هستن که میچرخن یا باید ثابت باشن؟
مثل سیبک میچرخه بازی داره.

-405 سمند پارس - 206 سه تا میل ماهک دارن.دوتا کوتاه یکی بلند.
اکثرا ممکنه از جاشون دربیان و توراه اذیت میکنن(میتونین دنده عوض کنین ولی اذیت میشین.)
یه بار همشونو ببرین تعمیرگاه عوض کنن.
--------
پراید هم این مشکلو کلا نداره.
------
ماشینای روز خارجی دنده دستی هم که کلا دوتا کابل هست برای تعویض دنده.توووپ.

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
و بازم شیشه ماشینم ترکید,اینبار خودم داخل ماشین بودم وقتی ماشین خاموش کردم همون لحظه مثل صدای ترقه محکم بود شیشه منفجر شد !
صبح همون روز هم شیشه عقب ماشین دومادمون ترکیده بود تو یه روز 2 تا شیشه عقب,هوا هم باد سرد
در کل موندم چه دلیلی داره که شیشه خود به خود بترکه,نه ضربه ای خورد بهش نه بخاری روشن بود که تفاوت دما داشته باشه داخل کابین و خارج...
خلاصه هنگ کردم,شایدم بخاطر شانس منه که کلا تو 29 سال زندگی یه اتفاق مثبت تو زندگیم واسم نیوفتاده یه قرون پول مفت جلوم سبز نشده فقط به طرف منفی در حرکتم...

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
و بازم شیشه ماشینم ترکید,اینبار خودم داخل ماشین بودم وقتی ماشین خاموش کردم همون لحظه مثل صدای ترقه محکم بود شیشه منفجر شد !
صبح همون روز هم شیشه عقب ماشین دومادمون ترکیده بود تو یه روز 2 تا شیشه عقب,هوا هم باد سرد
در کل موندم چه دلیلی داره که شیشه خود به خود بترکه,نه ضربه ای خورد بهش نه بخاری روشن بود که تفاوت دما داشته باشه داخل کابین و خارج...
خلاصه هنگ کردم,شایدم بخاطر شانس منه که کلا تو 29 سال زندگی یه اتفاق مثبت تو زندگیم واسم نیوفتاده یه قرون پول مفت جلوم سبز نشده فقط به طرف منفی در حرکتم...
چند سال پیش هم من خودم همچین جریانی رو دیدم،یکی از اشناهای ما یدونه پارس داره شیشه جلوش همینجوری و بی دلیل جلوی خودمون شکست!

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
چند سال پیش هم من خودم همچین جریانی رو دیدم،یکی از اشناهای ما یدونه پارس داره شیشه جلوش همینجوری و بی دلیل جلوی خودمون شکست!
واقعا مشکل عجیبیه
حتی اگه کوچکترین اطلاعی داشتیم از دلیلش باز میتونستیم پیش گیری کنیم تا دوباره تکرار نشه ولی اصلا نمیتونم واسش دلیلی پیدا کنم.

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,749
من شنیده بودم تو هوای گرم آب خنک رو شیشه ریخته میشه امکان شکستنش هست
شاید این تبادل گرما و سرما رخ داده باشه
دومین هم هوای داخل ماشین باید جریان داشته باشه قدیمترها رو ستون عقب ماشینها این دریچه خروج هوا بود
الان رو سپر عقب ماشین یه کانالی تعبیه شده
و در صورتی که نباشه مثلا در آخر رو ببندید هوای متراکم میشه داخل و امکان خرد شدن شیشه هست

dream ocean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
دلیل گاز خوردن ماشین هنگام کار درجا چیه

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
دوستان من ی ۲۰۶ دارم که کلا ۲۵۰۰ تا کارکرده و یه مشکلی که داره اینه که بعد از خاموش کردنش متوجه بودی گوگرد از اگزوزش میشم،جوریکه برای چند ثانیه پارکینگ بوی گوگرد(بویی مثل وقتیکه تازه ترقه ترکیده!)میگیره
خواستم بدونم اطلاع داریدعلتش چی میتونه باشه؟یه بار برای این موضوع بردشتم نمایندگی گفتن از شمعش بوده ک نشتی داشته و باعث شده روغن بسوزه و این بو رو بگیره ولی بعد از تعویض شمع هم مشکل حل نشد

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
جنس سر باطری میتونه عامل سولفاته شدن قطب دیگه بشه؟ جریان از این قراره که سر باطری قطب منفی رو به تازگی عوض کردم و از این پیچی ها که راحت بازو بسته میشه گذاشتم (یکی دو ماه) و دیروز دیدم قطب مثبت سولفاته شده. از طرفی سه چهار ماه بیشتر نمیشه باطری نو خریدم حالا نمیدونم مشکل از سرباطری میتونه باشه یا از خود باطری و دینامه!؟ اگر جفتشو یه جنس بذارم بنظر برطرف بشه؟

سر-باطری-پیچی-پژویی-solar.jpg

Last edited:

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
دوستان من ی ۲۰۶ دارم که کلا ۲۵۰۰ تا کارکرده و یه مشکلی که داره اینه که بعد از خاموش کردنش متوجه بودی گوگرد از اگزوزش میشم،جوریکه برای چند ثانیه پارکینگ بوی گوگرد(بویی مثل وقتیکه تازه ترقه ترکیده!)میگیره
خواستم بدونم اطلاع داریدعلتش چی میتونه باشه؟یه بار برای این موضوع بردشتم نمایندگی گفتن از شمعش بوده ک نشتی داشته و باعث شده روغن بسوزه و این بو رو بگیره ولی بعد از تعویض شمع هم مشکل حل نشد
بوی روغن سوزی فرق میکنه با گوگرد
شما احتمالا کاتالیزور ماشینتون مشکل داره

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
سلام دوستان
من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۹ دارم
دوتا سوال داشتم از اساتید؛من وقتی که میخوام ماشینو خاموش کنم و مثلا اون لحطه که دارم خاموش میکنم ماشینو فن ماشین هم روشنه بذارم فنش خودش خاموش بشه بعد موتور رو خاموش کنم یا اینکه نیاز نیست بذارم خودش خاموش بشه و هرموقع دوست داشتم!خاموش کنم؟
دوم اینکه من بعد از اینکه ماشینو خاموش میکنم و مثلا بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه دوباره روشن میکنم تو لحظه روشن کردن ماشین فنش شروع میکنه به کارکردن برای یه دقیقه مثلا
میخوام بدونم این ایرادشه؟
ممنون

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
سلام دوستان
من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۹ دارم
دوتا سوال داشتم از اساتید؛من وقتی که میخوام ماشینو خاموش کنم و مثلا اون لحطه که دارم خاموش میکنم ماشینو فن ماشین هم روشنه بذارم فنش خودش خاموش بشه بعد موتور رو خاموش کنم یا اینکه نیاز نیست بذارم خودش خاموش بشه و هرموقع دوست داشتم!خاموش کنم؟
دوم اینکه من بعد از اینکه ماشینو خاموش میکنم و مثلا بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه دوباره روشن میکنم تو لحظه روشن کردن ماشین فنش شروع میکنه به کارکردن برای یه دقیقه مثلا
ممنون
اگر بذاری خاموش بشه خیلی بهتر
نه طبیعی مشکلی ندارن
اگر هم با کولر هستی بذارید کولر بدون کمپرسور کار کند تا خشک بشه بعد خاموش کنید

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
سلام دوستان
من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۹ دارم
ممنون
۱.نه ecu ماشین خودش بعد از خاموش شدن موتور هم تا خنک شدن موتور فن رو روشن نگه میداره‌. نوسازی به روشن موندن موتور نیست.
۲.بخاطر اینکه دمای موتور هنوز بالاست فن خودکار روشن میشه تا دما رو بیاره پایین و بعدش خاموش میشه

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
احتمالا بنزین رو خام سوزی می‌کنه
شما شمع ها رو چک و سپس دیاگ بزنید

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
هوا که حبس بشه تو ماشین گرما وسرما می‌تونه باعث این کار بشه
شما همیشه یکی شیشه ها رو در حد ۲ میل پایین بیار مخصوصا تو ظهر تابستون که شیشه ها نترکه

بالا