برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

p30pool

Registered User
لایک‌ها
369
نوبت آقا زاده ها شده .صد درصد
جدا از این بحث همیشگی، الان دولت کسری بودجه داره و باید از هر روشی که میتونه جبرانش کنه
از سال 1400 حقوق هر سرباز هم قرار 250٪ افزایش داشته باشه و با این کسری بودجه باید از یکجا جبران بشه یا نه !!!

بعد از دو سال دوباره برای لایحه بودجه سال 1400 طرح جریمه سربازی عنوان شده ( در این منبع بخوانید) که واقعا خبر امیدوار کننده ای
از طرف دیگر ماه قبل یک نماینده مجلس طرح دریافت مالیات از غائبین سربازی رو در برنامه زنده عنوان کرد که نشان میده ممکن واقعا در سال 1400 این اتفاق خوب بیافته

بچه ها شما هم اگر خبر دیگه ای داشتید حتما در ادامه بگذارید . . .

me22

Registered User
لایک‌ها
574
من مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست/ به فوق لیسانس ها سخت نمیگیرین
----
27 روز دوره آموزشی داشتم که همش کلاس تئوری بود مثل مدرسه از ساعت 7 تا 12 ظهر . تو یکی از بهترین مراکز آموزشی کشور. طوری که میز و صندلی های کلاسش از دانشگاه ها خیلی با کلاس تر بود. یا آسایشگاهش که نوساز بود و سرویس بهداشتی و حموم شیک داشت.
اون گروهانی که من بودم همه فوق لیسانس و دکتری بودن.
----
بعدش هم با درجه ستوانی در یک گروه مهندسی تقسیم شدم/ صبح میرفتم و ظهر هم میومدم خونه.

مدرک تحصیلی من هم ارشد بود و از بدِ روزگار افتادم مرزبانی نیروی‌انتظامی! آموزشی چون همه حداقل لیسانس بودن از لحاظ بهداشت، فضای استراحت و کلاس خیلی خوب بود ولی به دلیل رسته مرزبانی مجبور بودن به شرایط و زندگی سخت عادتمون بدن؛ اون‌هم 3 ماه! (آموزشی مرزبانی تا قبل کرونا 3 ماه بود)
پس از تقسیم هم متاسفانه جای خوبی نیافتادم و 600 کیلومتر از خونه دور بودم، ولی خب بعد چند ماه حضور توو اونجا با توانایی‌هایی که از خودم نشون دادم در قسمت اداری‌ش مشغول شدم و بعدازظهرها کتاب می‌خوندم و کار خاصی نداشتم.
ولی با همه سختی‌هاش تموم شد بالاخره!

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
جدا از این بحث همیشگی، الان دولت کسری بودجه داره و باید از هر روشی که میتونه جبرانش کنه
از سال 1400 حقوق هر سرباز هم قرار 250٪ افزایش داشته باشه و با این کسری بودجه باید از یکجا جبران بشه یا نه !!!

بعد از دو سال دوباره برای لایحه بودجه سال 1400 طرح جریمه سربازی عنوان شده ( در این منبع بخوانید) که واقعا خبر امیدوار کننده ای
از طرف دیگر ماه قبل یک نماینده مجلس طرح دریافت مالیات از غائبین سربازی رو در برنامه زنده عنوان کرد که نشان میده ممکن واقعا در سال 1400 این اتفاق خوب بیافته

بچه ها شما هم اگر خبر دیگه ای داشتید حتما در ادامه بگذارید . . .
الان شما 8 سال غیبت داری؟
خیلی قانون بیخودی هست مثل ادم بگن هرکی میخواد بیاد بخره دیگه ولی 3 ماه اموزشی رو همه برن. الان اون کسی که 1 سال غیبت داره با اون کسی که 8 سال غیبت داره چه فرقی داره!؟
کلا هیچ چیزی توی این ممکلت نباید مثل ادمیزاد باشه

mehrdad.MO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ظاهرا صحبت هایی در مورد فروش سربازی در سال 1400 هست
به نظرتون این اتفاق خواهد افتاد؟
سلام دوست عزیز
بله تا اونجایی که من اطلاع دارم. خرید سربازی امسال هم هست. و شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت آویژه مراجعه نمایید.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
معافیت کفالت شرایطش چی هست؟
توی گوگل سرچ کنید. معمولا یه سری سایت ها اطلاعات در موردش نوشتن
چون این قانون ها هر روز عوض میشه
یا این که شخصا به اداره **** وظیفه مراجعه کنید و بپرسید

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام دوستان.
من لیسانس و ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرفتم
الان لیسانس یا ارشد دانشگاه آزاد پیام نور یا غیر انتفایی ثبت نام کنم بهم معافیت تحصیلی دیگه نمیدن؟
سلام
منم ارشد داشتم. میخواستم برم کاردانی ثبت نام کنم دانشگاه ازاد.
اما نمیشه
طبق قانون باید شما مقطع بالاتر ثبت نام کنید.
شما باید یا مقطع دکتری ثبت نام کنید یا این که دفترچه را پست کنید.
--------------
اگه ارشد دارید. پروژه کسری بردارید. یکی از هم خدمتیای من 2 ماه خدمت کرد همش.
به جای این که همینجوری بروید +10 و برای اعزم سربازی ثبت نام کنید. بهتر است تا در یکی از یگان های خوب پذیرش بگیرید تا مرزبانی لب مرز نیوفتید
سوالی داشتید در خدمتم

Red_Devils

Registered User
لایک‌ها
436
سلام
منم ارشد داشتم. میخواستم برم کاردانی ثبت نام کنم دانشگاه ازاد.
اما نمیشه
طبق قانون باید شما مقطع بالاتر ثبت نام کنید.
شما باید یا مقطع دکتری ثبت نام کنید یا این که دفترچه را پست کنید.
--------------
اگه ارشد دارید. پروژه کسری بردارید. یکی از هم خدمتیای من 2 ماه خدمت کرد همش.
به جای این که همینجوری بروید +10 و برای اعزم سربازی ثبت نام کنید. بهتر است تا در یکی از یگان های خوب پذیرش بگیرید تا مرزبانی لب مرز نیوفتید
سوالی داشتید در خدمتم
مرسی بابت پاسخت.
یک سوال دیگه هم داشتم. من یک بیماری دارم که بر طبق سایت **** وظیفه باید معافیت دائم بهم بدن. بیماری من چیزی نیست که بخواد سلیقه‌ای باشه و رد کنن، با یه عکس رادیولوژی ساده کاملا مشخصه. توی سایت **** وظیفه‌ هم نوشته برای مدارک کارشناسی به بالا، معافیت کامل.
حالا با توجه به این که بیماری من سلیقه‌ای نیست و با یک عکس به راحتی مشخص هست و هیچ شرط دیگه‌ای نمی‌تونه داشته باشه آیا باز هم احتمالش هست بهونه بیارن؟‌ :/

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
مرسی بابت پاسخت.
یک سوال دیگه هم داشتم. من یک بیماری دارم که بر طبق سایت **** وظیفه باید معافیت دائم بهم بدن. بیماری من چیزی نیست که بخواد سلیقه‌ای باشه و رد کنن، با یه عکس رادیولوژی ساده کاملا مشخصه. توی سایت **** وظیفه‌ هم نوشته برای مدارک کارشناسی به بالا، معافیت کامل.
حالا با توجه به این که بیماری من سلیقه‌ای نیست و با یک عکس به راحتی مشخص هست و هیچ شرط دیگه‌ای نمی‌تونه داشته باشه آیا باز هم احتمالش هست بهونه بیارن؟‌ :/
درود اطلاعی ندارم.
اما کمیسیون پزشکی تشکیل میشه.
شما وقتی اقدام به ثبت نام اعزام به خدمت می کنید
باید به دکتر نیظام وظیفه مراجعه کنید. اونجا چک میکنه. من که سالم بودم.
اما اونجا مشکلتونو باید بگید
البته از پلیس +10 یا اداره وظیفه شهرتون سوال کنید بهتر راهنمایی میکنن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
اونها که غایب هستند، چه مشکلاتی دارن ؟
هیچ مشکل
فقط سه ماه تا ۶ ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای میخورن.
اگه کسری خدمت داشته باشن و تعلق بگیره به علت اضاف خدمت نمیتونن کسری خدمت رو اعمال کنن.
به صورت پذیرشی هم نمیتونن جذب یگان ها بشن و باید ن ظام وظیفه خودش تقسیم کنه

mac man

Registered User
لایک‌ها
64
مرسی بابت پاسخت.

حالا اینو فقط شنیدم...اما معافیت پزشکی بعد ها خیلی دردسر میشه .
تو استخدام شرکت های خصوصی و بخصوص دولتی رو این مساله اذیت میکنن/
حتی بخوای اقامت کشور دیگه هم بگیری سفارت اون کشور اجازه نمیده .

mac man

Registered User
لایک‌ها
64
این بحث اقامت خیلی برام مهمه اما من همچین چیزی نشنیدم.

بهتره سوال و جوابت برای همچین چیز مهمی فقط نت نباشه.

اما دوستام میخواستن مهاجرت کنن (استرالیا) کلی آزمایش و تست پزشکی دادن که سالم باشن.
و این قضیه دلیل معافیت پزشکی ممکنه توی پاسپورت هم ثبت بشه.

کلا بنظر من معافیت پزشکی بدترین نوع معافیت هست.

kakamm

Registered User
لایک‌ها
435
سلام
بیایم در این تاپیک درباره مسائل مربوط به سربازی صحبت کنیم. پرسش های خودمونو درباره خدمت سربازی از اعزام گرفته تا معافیت پزشکی و کفالت مطرح کنیم و به همدیگه در این موارد مشاوره و راهنمایی بدیم.
کسانی که خدمت سربازی خود را پشت سر گذاشته اند می توانند در بسیاری موارد با راهنمایی و مشاوره خود به دیگران کمک کنند. کسانی که معافیت پزشکی و یا کفالت گرفته اند و یا از قوانین آن آگاهی دارند نیز می توانند به دیگر اعضا که در این راه نیاز به کمک و راهنمایی دارند کمک کنند.
خلاصه هر کی در مورد سربازی سوالی داره در اینجا مطرح کنه تا این تاپیک با مجموعه پرسش و پاسخهایی که در این مورد داره منبعی برای مطالعه و راهنمایی اعضا بشه.
سپاس:rolleyes:
15 سال و 11 ماه قبل این تاپیک زده شده اوه اوه... لنتی

بالا