برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در ارتباط با مشكلات ناشي از لپتاپ

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
ما اشتباهي مدم لپ تاپ رو زديم تو برق جاي شما خالي يه انفجار كوچولو هم رخ داد ! حالا كسي ميدونه مدمش چنده ؟ چه ماركيش خوبه اصلا مدمش سوخته يا اينكه فيوز داره ؟
مرام بذاريد جواب بديد خدا خيرتان دهاد !

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
دوست گرامي اول اينكه بي زحمت مباحث مربوط را در بخش لپتاپ مطرح فرماييد.دوم اينكه يك سري مشخصات از لپتاپ و مودمتان بدهيد تا بهتر بتوانم شما را راهنمايي كنم.موفق باشيد.

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
به نقل از H_R :
ما اشتباهي مدم لپ تاپ رو زديم تو برق جاي شما خالي يه انفجار كوچولو هم رخ داد ! حالا كسي ميدونه مدمش چنده ؟ چه ماركيش خوبه اصلا مدمش سوخته يا اينكه فيوز داره ؟
مرام بذاريد جواب بديد خدا خيرتان دهاد !

سلام
مودمهای نوت بوک معمولا بخشی از برد اصلی نوت بوک بوده و ارزش تعمیر ندارند.
بهتر است یک عدد مودم PCMCIA تهیه کنی.
اگر خواستی موجود است . قیمت هم فقط 45000 تومان

فاضلی- تهران
تلفن: 88942935 - 88942956

Last edited:

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از ipc110 :
سلام
مودمهای نوت بوک معمولا بخشی از برد اصلی نوت بوک بوده و ارزش تعمیر ندارند.
بهتر است یک عدد مودم PCMCIA تهیه کنی.
اگر خواستی موجود است . قیمت هم فقط 45000 تومان

فاضلی
8923890
8923889
آقا ايني كه ميگي چي هست ؟ من داشتم فكر ميكردم يه مدم اكسترنال بگيرم ؟
قيمتش فك كنم ارزون تر باشه خيلي هان ؟؟

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از H_R :

شما اولا مطمئن هستيد كه امكان اتصال مودم اگسترنال به لپتاپ خود را دارا هستيد؟
در ثاني اين مودم كه آقاي فاضلي فرمودند به همان درگاه مزبور در لپتاپ متصل مي شود كه قابليت كاركرد مودم را داراست.درحقيقت مودم با ويژگي هاي خاص منطبق با يك لپتاپ.
در ضمن فاضلي جان شما يك لطفي بكن يك ليست از قطعات خودتان را براي معرفي و آشنايي هم كه شده در همين بخش يا هر جايي در اين تاپيك لپتاپ مناسب ديديد,البته نه بعنوان فروش كه جاي ويژه خود را در بازارچه دارد,صرفا جهت آگاهي پست بزنيد بهتر نيست؟نظر شما چيست؟!فايده حداقل آن اين است كه پول كمتري براي تعمير قطعه اي كه به گفته شما ارزش تعمير ندارد از طرف كاربر به هدر مي رود.البته منظورم اصلا اين نبود كه اگر از شما خريدي انجام شود,پول خريدار به هدر خواهد رفت.البته يك بار هم درخواست نموده بودم.
نمي دانم چرا گاهي به سبك جكي مجبور هستم بجاي خواننده ام هم فكر كنم و عكس العمل احتمالي وي را به خواندن پستم بسنجم!! :lol: حالا مي توانم دركش كنم!!!

toktam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
H_R منم دقیقأ دو سه سال پیش همین کارو کردم یعنی مودم لپ تاپ رو زدم تو برق بعدشم انفجار رخ داد!
اول میخواستم تعمیرش کنم چون به هر حال اگه مثه اولش شه یه چیز دیگس ولی بعدش گفتن نمیشه و نمایندگیش نیست و ...بعضیا هم گفتن شاید فقط پورتش سوخته باشه چون سر راه مودم احتمالأ یه مقاومتی چیزی واسه این جور مواقع باید بذارن...من خیلی دنبالش نرفتم(نمایندگی و این حرفا) آخرشم یه مودم PCMCIA خریدم.
ولی ممکنه فقط پورت سوخته باشه؟!! درسته انفجار رخ داد!(زیر keyboard یه جرقه خفن زد!) و با این انفجار بعید به نظر می رسه مودم طوریش نشده باشه ولی اگه سر راه مودم چیزی نباشه و یهو 220 ولت بیاد رو motherboard که motherboard می سوزه؟!!!

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
به نقل از H_R :

مودم اکسترنال ممکنه ارزونتر باشه ولیکن برای شمایی که میخواهی نوت بوک را دائم حمل کنی فرض اینکه یه قطعه 100 گرمی هم به وزن نوت بوکت اضافه می شود و ضمنا دست و پا گیر هم هست کمی آزاردهنده به نظر می آید.
مودم PCMCIA مزیتی که دارد اینست که زمانی که در اسلات مربوطه داخل نوت بوک قرار می گیرد علاوه بر اینکه به چشم نمی آید وزنی هم ندارد و کلا بخشی از نوت بوک می شود.

فاضلی - تهران
تلفن: 88942935 - 88942956

Last edited:

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
به نقل از esfandiyar2002 :
شما اولا مطمئن هستيد كه امكان اتصال مودم اگسترنال به لپتاپ خود را دارا هستيد؟
در ثاني اين مودم كه آقاي فاضلي فرمودند به همان درگاه مزبور در لپتاپ متصل مي شود كه قابليت كاركرد مودم را داراست.درحقيقت مودم با ويژگي هاي خاص منطبق با يك لپتاپ.
در ضمن فاضلي جان شما يك لطفي بكن يك ليست از قطعات خودتان را براي معرفي و آشنايي هم كه شده در همين بخش يا هر جايي در اين تاپيك لپتاپ مناسب ديديد,البته نه بعنوان فروش كه جاي ويژه خود را در بازارچه دارد,صرفا جهت آگاهي پست بزنيد بهتر نيست؟نظر شما چيست؟!فايده حداقل آن اين است كه پول كمتري براي تعمير قطعه اي كه به گفته شما ارزش تعمير ندارد از طرف كاربر به هدر مي رود.البته منظورم اصلا اين نبود كه اگر از شما خريدي انجام شود,پول خريدار به هدر خواهد رفت.البته يك بار هم درخواست نموده بودم.
نمي دانم چرا گاهي به سبك جكي مجبور هستم بجاي خواننده ام هم فكر كنم و عكس العمل احتمالي وي را به خواندن پستم بسنجم!! :lol: حالا مي توانم دركش كنم!!!

یادش بخیر 10 سال قبل زمانی که اینترنت هنوز وارد بازار ایران نشده بود انجمنهایی به صورت BBC (بابابزرگ انجمنهایی که شما الان دارید) وجود داشت با امکانات محدود در محیط داس که برای ما که تازه با کامپیوتر آشنا شده بودیم جذابیت زیادی داشت. عضویت در این انجمنها هم عموما پولی بود و محدودیت زمانی در حد 2 ساعت در روز برای کاربران داشت. ما هم سعی می کردیم نهایت استفاده را از این زمان محدود ببریم. نامه ها را بصورت افلاین می خواندیم تا زمان از دست رفته مان به حداقل برسد. سعی می کردیم مطالبی را که می خواهیم در انجمنها قرار دهیم قبلا تایپ کنیم - مرور کنیم - ویرایش و اصلاح کنیم و پس از اطمینان آن را در انجمن مربوطه اپلود کنیم. آن زمان شور و شوق اینکار برای ما که تازه با آن آشنا شده بودیم خیلی زیاد بود ولیکن الان بعد از گذشت 10 سال از این قضیه خیلی چیزها جذابیت خودشان را برای ما از دست داده اند. البته مشغله زیاد را هم باید به آن اضافه کرد. جوانترها و نوجوانها که الان کار زیادی ندارند شاید حوصله شان در این زمینه ها بمراتب بیشتر از ما باشد.
غرض از ذکر این مطالب این بود که اگر بنده فرصت همکاری مستمر در این بخش و بخشهای دیگر را پیدا نمی کنم دقیقا به خاطر همین مطالبی است که عرض کردم. البته هر چند وقت یکبار بر حسب عادت کاری مواردی را در بازارچه ذکر می کنم که آنهم به خاطر نوع کار حقیر است.
البته همین قدر که شماها همت می کنید و سعی می کنید انجمنها را بروز نگه دارید و مطالب جدیدی را که به توان علمی مخاطبین و کاربران اضافه می کند هر روز در انجمنها قرار دهید جای تقدیر دارد خصوصا شما که می دانم در این راه زحمت زیادی می کشید.

فاضلی

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
سلام
مدیران و بروبچ حرفه ای میشه بگید دلیل تصویر خیلی بد LCD های لپ تاپ چی هست؟
آیا الان هم مشگلات تصویری وجود داره؟
و بهترین لپ تاپ از نظر تصویر ماله کی هست؟
sony To,..?

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از tsotodeh :
سلام
sony To,..?
نظر شخصي بنده: تصوير يعني sony .
شما به يك تصوير از لپ تاپ مكسونت با زاويه ديد 45 درجه نگاه كنين و همون تصوير رو توي سوني ببينين. غيرقابل مقايسه است!
35.gif

منظورت رو هم از خيلي بد نفهميدم.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از tsotodeh :
سلام
sony To,..?

دوست گرامي اين امر عوامل زيادي دارد.
1-شما اين كيفيت را با نوع روميزي مقايسه مي كنيد كه اصلا درست نيست.
2-مسئله share كارت گرافيكي در لپتاپ تاثير گذار است.
3-همواره تكنيك سخت افزاري در لپتاپ كمي عقب ار از نوع روميزي كه انعطاف بيشتري دارد عمل مي كند.
4-پردازنده در لپتاپ براي انجام كارهاي سبك و ساده طراحي مي شود تا انجام كارهاي گرافيكي پيچيده و سنگين.روي اين اصل كمي كاستي كيفيت مشكلي نيست.
5-مسئله باطري در لپتاپ بدليل فلسفه قابل حمل بودن از رسيدگي به شفافيت و وضوح تصوير در لپتاپ جلوگيري مي نمايد.
6-سازندگان مانيتور ها از شركت هاي بزرگي هستند كه در اين زمينه صاحب نظرند ,در حالي كه در لپتاپ بجز بعنوان مثال سوني و چند برند ديگر,مابقي گيرندگان سفارشي مانيتور از سازندگان عمده قطعات لپتاپ هستند.
7-بدترين و بهترين مفهومي ندارد. و البته روند فوق در حال اصلاح است.
8- كار بخصوصي با اين كيفيت تصويري داريد؟

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
سلام
من اسفندیار جان
1-والا من با یه LCD ساده با یه کارت 32 حداقل مقایسه میکنم ولی باز هم اختلاف زیادی هست.
راستی رومیزی گفتین یاده رومیزی میز اینا افتادم PC بهتره:D

2-یعنی چطور؟و چرا

3-50-50

4-والا هر چقدر که ساده و اینا باشه باید یه کیفیت قابله قبول رو بده-
از نظر زاویه دید خیلی مشگل هست و به نظرم از نظر پیکسلی

5-تو این مورد حق باشماست :)

6-یعنی کیفیت تصویری سونی از همه بهتره؟

7-ما به یه تصویر در حد متوسط CRT یا LCD های کمی قدیمی راضی هستیم.باز هم نمیشه پیدا کرد؟

8-بله
مهم ترین کار جلوگیری از کور شدن !:D
نه بازی اینا نیم خوام بکنم ولی حداقل یه تصویر خود بهم بده و 32بیت واقعی رو حداقل خروجی بده.

یه چندتا سوال دیگه
1-بهترین کارت گرافیک که لپ تاپ ها دارن چی هست.
بهترین در حد متوسط خوب

2-الان جدید تر از x تکنولوژی جدیدتری برای لپ تاپ ها اومده و اونهای که x دارن واقعا" چقدر تفاوت دارن؟

3-32 بیت بودن گرافیک با 16 بیت بودن چقدر از باطری کم می کنه؟

ممنون موفق باشی

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
صفحه تصوير ال سي دي در لپتاپ جزو يكي از گران ترين بخشهاي آن محسوب شده و گارانتي شامل آن بيشتر در ارتباط با تعداد پيكسل هاي مرده اي است كه بهنگام خريد و كار با نوت بوك با آن مواجه خواهيد شد.هر سازنده لپتاپ در اين رابطه داراي مقررات خاص خود براي گارانتي تعداد پيكسل هاي مرده مي باشد.براي مقايسه به شماي زير توجه كنيد:

Laptop Brand / OEM -Lit Pixels -Missing Pixels -Total Dead Pixels
Dell 7 7 7
IBM 5 to 11 5 to 16 9 to 16
HP/Compaq 7 7 9
LG / LG.Philips 6 6 10
Sharp 7 7 N/A
Acer 9 - 10 9 - 10 9 - 10
Apple unstated unstated unstated
Samsung* 0 0 0
Fujitsu 3 3 3
Panasonic 3 3 3
Portable One 2 2 2
Sony 5 5 5
Toshiba 5 5 5
Alienware 2 2 2

براي اينكه در هنگام خريد لپتاپ بدانيد كه چند پيكسل در صفحه نمايش شما جزو پيكسل هاي مرده محسوب مي شود تا بتوانيد از گارانتي آن بخوبي استفاده نماييد(گو اينكه شركت هاي سازنده مقررات خاص خود را دارا هستند)از لينك زير برنامه اي را دريافت نماييد تا بتوانيد اين مقدار را مشخص سازيد.نام برنامه فوق Dead Pixel Buddy مي باشد.http://www.laptopshowcase.co.uk/downloads.php?id=1
همچنين مي توانيد از لينك زير استفاده نماييد كه بدون هيچ گونه ذخيره برنامه اي مي توانيد از تعداد و كيفيت پيكسل هاي صفحه نمايش لپتاپ خود آگاه شويد:http://www.chatreez.com/pixelexam/
در ضمن فراموش ننماييد كه رزولوشن بالا و تعداد پيكسل بالا در صفحه نمايش نوت بوك هايي كه از TFT DISPLAY استفاده مي نمايند,برخلاف تصور عموم كيفيت تصويري مناسبي ارائه نمي دهد.
صفحه نمايش در لپتاپ بر خلاف دسكتاپ كه از سيستم dot inversion(نقطه اي) تشكيل مي شود,از وضعيت "line inversion" (خطي) بهره مند است و بدين خاطر كيفيت تصويري آن همانند دسكتاپ نيست.اين وضعيت در صفحه نمايش هاي نوت بوكي كه از حالت قديمي تر passive matrix (STN) بهره مي برند,بمراتب بدتر است.
سازندگان صفحه نمايش لپتاپ در دنيا عبارتند از:
ACER
AU OPTRONICS
BOEHYDIS
CHI MEI
CHUNG HWA
HANNSTAR
HITACI
IBM
LG PHILIPS
MATSUSHITA
MITSUBISHI
NEC
QUANTA
SAMSUNG
SHARP
SANYO/TORISAN
TOSHIBA
UNIPAC

براي نوت بوك TFT ACTIVE MATRIX DISPLAY توسط شركت هاي زير ساخته مي شوند:
لازم به ذكر است كه اين نوع صفحه نمايش ال سي دي,از تكنيك high-gloss polarizer برخوردار است كه كيفيت بسيار بهتري نسبت به آنچه كه تاكنون ساخته شده بدست مي دهد.
AU OPTRONICS
LG PHILIPS
SAMSUNG
SHARP
TOSHIBA
MATSUSHITA

(به مقاله http://www.lcds4less.com/faq.shtml مراجعه شود)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از tsotodeh :
سلام
من اسفندیار جان
1-والا من با یه LCD ساده با یه کارت 32 حداقل مقایسه میکنم ولی باز هم اختلاف زیادی هست.
راستی رومیزی گفتین یاده رومیزی میز اینا افتادم PC بهتره:D

2-یعنی چطور؟و چرا

3-50-50

4-والا هر چقدر که ساده و اینا باشه باید یه کیفیت قابله قبول رو بده-
از نظر زاویه دید خیلی مشگل هست و به نظرم از نظر پیکسلی

5-تو این مورد حق باشماست :)

6-یعنی کیفیت تصویری سونی از همه بهتره؟

7-ما به یه تصویر در حد متوسط CRT یا LCD های کمی قدیمی راضی هستیم.باز هم نمیشه پیدا کرد؟

8-بله
مهم ترین کار جلوگیری از کور شدن !:D
نه بازی اینا نیم خوام بکنم ولی حداقل یه تصویر خود بهم بده و 32بیت واقعی رو حداقل خروجی بده.

یه چندتا سوال دیگه
1-بهترین کارت گرافیک که لپ تاپ ها دارن چی هست.
بهترین در حد متوسط خوب

2-الان جدید تر از x تکنولوژی جدیدتری برای لپ تاپ ها اومده و اونهای که x دارن واقعا" چقدر تفاوت دارن؟

3-32 بیت بودن گرافیک با 16 بیت بودن چقدر از باطری کم می کنه؟

ممنون موفق باشی

در وضعيت share بدليل اينكه بر خلاف دسكتاپ,نوت بوك مجبور به وام گيري از حافظه قطعات گرافيكي و حافظه اصلي دستگاه است,عملكرد پردازنده بيشتر بر روي اين مطلب و مابقي وظايف آن كه با سيستم دسكتاپ متفاوت است هدايت مي گردد تا پردازش تصويري حاصله بخوبي انجام پذيرد.

كيفيت سوني از همه بهتر نيست,در بازار ايران نسبت به بقيه موجودي تا حدودي بهتر است.
الان بهترين كارت گرافيكي در رده8x نوع 9700 و در رده pci نوع ايكس 700

الان جدید تر از x تکنولوژی جدیدتری برای لپ تاپ ها اومده و اونهای که x دارن واقعا" چقدر تفاوت دارن؟
منظور سوال را نفهميدم.البته اميدوارم مقاله فوق مشكل شما را حل كرده باشد,مشكل من كه حل شد!! :lol:

32 بیت بودن گرافیک با 16 بیت بودن چقدر از باطری کم می کنه؟
در سيستم هاي پردازنده جديد سنترينو دوتان و بالاتر هيچ,ولي در سيستم هاي قديمي تر نزديك يه نسبت يك به پنج تقريبا.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
ممنون از جواب ها :)
والا این تاپیک مشگلات هست و برای همین در یکجای دیگر مطرح کرده بودام.
می خواهین نام تاپیک رو پرسش و پاسخ های عمومی در مورد لپ تاپ کنید که کمی واضح تر باشه.
سوال دیگه هم اینکه:

1-همین الان بهترین لپ تاپ در دنیا ماله کدوم برند هست؟

2-حداقل قیمت متوسط برای یک لپ تاپ خود حدودا" چقدر هست؟
یک لپ تاپ متوسط و خوب

3-سنگینی لپ تاپ باید حدودا" چقدر باشه که آزار دهنده نباشه؟

4-یادمه قبلا" ها مدل های مختلفی از انواع باطری برای لپ تاپ ها بود.
می تونید به توضیح از قبیل نوع باطری و میزان شارژ و غیره در این رابطه بدید.
باز هم ممنون :)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از tsotodeh :
می خواهین نام تاپیک رو پرسش و پاسخ های عمومی در مورد لپ تاپ کنید که کمی واضح تر باشه.
سوال دیگه هم اینکه:

یک لپ تاپ متوسط و خوب

تو بخش مشاوره مطالب بسیار خوب و جامعی در مورد باطری هس که من خودم دسته بندیشون کردم.ستجو کنید به نتایج خوبی می رسید.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از tsotodeh :
سوال دیگه هم اینکه:

یک لپ تاپ متوسط و خوب

جوابها:
1-بهترين گفتن از نظر حرفه اي صحيح نيست,بهتر است بگوييم كه بر طبق آمار جهاني نسبت فروش اكنون:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=291506&postcount=205
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=291112&postcount=125

2-با توجه به افت قيمت ها حدود 1.5 مناسب و به بالا,البته اگر صرفا براي امور ساده نظير وب گردي و چك ميل و...بوده باشد,از يك به بالا محاسبه شود.
3-حداكثر 2.5 كيلو,البته اين نظر شخصي من است.شخصا لپتاپ 2.8 كيلويي دارم كه كمتر جابجا مي كنم.نمي دانيد لپتاپ هر صد گرم در دستان آدم بعد از يك ساعت و اندي معادل چند كيلو اثر مي كند!!!با انداختن بر شانه هم مشكل شانه درد خواهيد داشت.باور نمي كنيد!خوب امتحان كنيد!!
4-الكترونيك عزيز زحمت مرا در پاسخ گويي كم كردند!! :lol:
آقا حتما با شما تماس خواهم گرفت.مرسي از پي ام عزيز!! ;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از esfandiyar2002 :
جوابها:
1-بهترين گفتن از نظر حرفه اي صحيح نيست,بهتر است بگوييم كه بر طبق آمار جهاني نسبت فروش اكنون:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=291506&postcount=205
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=291112&postcount=125

2-با توجه به افت قيمت ها حدود 1.5 مناسب و به بالا,البته اگر صرفا براي امور ساده نظير وب گردي و چك ميل و...بوده باشد,از يك به بالا محاسبه شود.
3-حداكثر 2.5 كيلو,البته اين نظر شخصي من است.شخصا لپتاپ 2.8 كيلويي دارم كه كمتر جابجا مي كنم.نمي دانيد لپتاپ هر صد گرم در دستان آدم بعد از يك ساعت و اندي معادل چند كيلو اثر مي كند!!!با انداختن بر شانه هم مشكل شانه درد خواهيد داشت.باور نمي كنيد!خوب امتحان كنيد!!
4-الكترونيك عزيز زحمت مرا در پاسخ گويي كم كردند!! :lol:
آقا حتما با شما تماس خواهم گرفت.مرسي از پي ام عزيز!! ;)
اسفندیارجان با در آوردن باطری معمولا" چند گرم از وزن لپ تاپ کم میشه چون با این حساب 2.5 هم واسه من سنگینه بخصوص اگه صبح دستت بگیری شب بیای خونه....

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
اسفندیارجان با در آوردن باطری معمولا" چند گرم از وزن لپ تاپ کم میشه چون با این حساب 2.5 هم واسه من سنگینه بخصوص اگه صبح دستت بگیری شب بیای خونه....
نزديك بين گرم 750 تا يك و خرده اي كيلو گرم(1.2) بسته به نوع باطري و تعداد سلول هاي آن...البته باطري هاي الان سبك ترند..ولي اگر نوت بوك باطري نداشته باشه چطور كار مي كنه؟با برق؟اون وقت كه نوت بوك نيست... :blink: :lol:

بالا