• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من میخوام از amd با اقتصادی ترین روش برای تعویض مین و cpu برم به اینتل
سی پی یو خودم AMD 5000+ هست میشه معادل اینتلش را بهم معرفی کنید

دلیلتون از تغییر پلتفرم به سمت اینتل چی هست ؟

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
دلیلتون از تغییر پلتفرم به سمت اینتل چی هست ؟
کمیاب بودن مین am2+ddr2 قیمت های کذایی
خواستم برم مین +,ddr3,am3 بگیرم اونم کمبود cpu و گرونبودنش
در کل بازارچه مین و cpu اینتل فراونه
منم تا 4 ماه بیشتر قصد استفاده ندارم

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
خوب شما الان یک برد و پردازنده اینتل بگیری حداقل باید دو برابر یک برد amd هزینه کنی .

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام بر شما.بنده به تازگی یک cpu intel core i3 4130 گرفتم.با برنامه core temp دما رو چک کردم.دماش تو حالت لود حدود 65 میشه.میخواستم ببینم دماش نرماله یا بالاس؟
ممنونم.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
زیاد بالا نیست ولی خمیر خوب باشه دما کمتر میشه

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
به نظرم به فکر خنک کننده خوب باشید مدلهای دیپ کول خوب هستند

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
یک کامپیوتر قدیمی
Amd samperon
Ddr400
Msi ms-7135
برای تعمیر آوردن وقتی لوگو ویندوز میخواد بیاد blue screen میده و ریستارت میشه حتی نمیشه دید چه اروریه چون سریع میره
با هایرن وضعیت هارد را چک کردم ok بود،بایوسم ریست کردم
مشکل کجاست

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
یک سوال دارم در رابطه با این پاور های گرین که به عنوان دست دوم و تعمیری میفروشن
میخواستم بدونم اگه تعمیر کار دو خازن یا یک قطعه مهم را تعویض کنه بازم میشه گفت این پاور گرینه؟

rouhit_110

Registered User
لایک‌ها
590
یک سوال دارم در رابطه با این پاور های گرین که به عنوان دست دوم و تعمیری میفروشن
میخواستم بدونم اگه تعمیر کار دو خازن یا یک قطعه مهم را تعویض کنه بازم میشه گفت این پاور گرینه؟
معمولا تعویض خازن جزو تعمیرات حساب نمیشه.تمامی قطعات الکترونیکی یه عمر محدودی دارن که معمولا خازن ها به دلیل فشاری که روشون هست زودتر معیوب میشن که باز به جنس خازن بستگی داره.مهمترین قطعه هم به نظرم تو پاورهای گرین ترانس اصلی اون هست البته اگر از آی سی های خاصی که تو پاورای گرین به کار رفته بگذریم.و اگه قطعات اصلی و مهم پاورای گرین بخاد تعویض بشه حتما باید شماره فنی قطعه تو تعویضش رعایت بشه وگرنه نتیجه ای از تعمیر نمیگیریم.پس میشه گفت که بله پاور٬ گرین می مونه. مگه اینکه طرف ناخلف باشه برد یه پاور معمولی رو داخل جعبه پاور گرین بذاره !!!

Sent from my HUAWEI G525-U00

behnam320

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام وقتی سیستمو روشن میکنم و با یه نرم افزاری کار میکنم.صدای فن سی پی یو بلند میشه چند ثانیه اروم میشه دوباره بلند میشه.ایراد از کجاست؟ فن خرابه یا سی پی یو خیلی داغ میکنه؟ چه کاری باید بکنم که درست بشه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام وقتی سیستمو روشن میکنم و با یه نرم افزاری کار میکنم.صدای فن سی پی یو بلند میشه چند ثانیه اروم میشه دوباره بلند میشه.ایراد از کجاست؟ فن خرابه یا سی پی یو خیلی داغ میکنه؟ چه کاری باید بکنم که درست بشه؟
مشخصات پردازنده و شات برنامه hwmonitor

rouhit_110

Registered User
لایک‌ها
590
سلام . به نظرم فن شما مشکلی نداره . اگر بیش از یک ساله که دارید با سیستم کار می کنید و دست به فن و خمیر سیلیکونش نزدید پیشنهاد میشه که فن سی پی یو رو باز کنید و خمیر کهنه که معمولاً خشک هم هست رو از روی سینک و سی پی یو پاک کنید و خمیر جدید و مرغوب به اندازه یه عدس به وسط سی پی یو بمالید و فن رو جا بزنید.
اگر باز هم مشکل شما سر جاش بود ، باید تشریف ببرید به داخل تنظیمات بایوس (هنگام بوت کلید DELETE شما رو به این صفحه هدایت می کنه) و بسته به نوع مادربرد تون یه تنظیماتی رو تغییر بدید. برای مثال شرکت ایسوس از عبارت Q-Fan Control و شرکت گیگابایت از Smart Fan Control استفاده می کنه. اگر این تنظیمات خاموش هستن ، اون رو روشن (enable) کنید.

از نرم افزار SpeedFan هم می تونید برای کنترل دور فن ها استفاده کنید

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670

rouhit_110

Registered User
لایک‌ها
590
با سلام به دوستان عزیز..
بین کولر Thermalright HR-02 Macho و Tuniq Tower 120 Extreme و NOCTUA NH-U12P SE2 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
و اگر پیشنهاد دیگه ای داشتید ممنونم میشم.تا 200 تومن.
به نظر بنده Thermalright HR-02 Macho نسبت به قیمتش در برابر اون دو مورد دیگه واقعا کولر خوبی هستش و بزرگترین نقطه قوتش نسبت به اون دو مورد دیگه 6 پایپ بودنشه . اما TUNIQ TOWER 120 EXTREME هم از لحاظ کارایی و کیفیت و زیبایی واقعا مورد خوبیه هرچند به نظرم قیمت بالاش می تونه به خاطر زیباییش باشه بیشتر اما خوب کولینگ ترمالتیک به نظر بنده بهتره

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
بالا