• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766

amirhossein5

Registered User
لایک‌ها
182
سلام خدمت دوستان
دوستام من یه مشکل با بلوتوث لپتاب دارم و اونم این که درایورش کامل نصبه اما وقتی روشن میکنم هیچ دستگاهی رو پیدا نمیکنه.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام خدمت دوستان
دوستام من یه مشکل با بلوتوث لپتاب دارم و اونم این که درایورش کامل نصبه اما وقتی روشن میکنم هیچ دستگاهی رو پیدا نمیکنه.
مدل لپتاپ ؟
تو دیوایس منیجر بلوتوث دیتکت شده یا نه ؟

amirhossein5

Registered User
لایک‌ها
182
درایور جدیدتر رو از سایت lenovo بگیرید و درایور قبلی رو حذف و درایور جدید رو نصب کنید .
اوکی ممنون
یه سوال دیگه اینکه این لپتاب cpu amd a6 6310 روشه در حالی که تو اینترنت همشون اینتل هستن.چرا؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اوکی ممنون
یه سوال دیگه اینکه این لپتاب cpu amd a6 6310 روشه در حالی که تو اینترنت همشون اینتل هستن.چرا؟
از دگمه تشکر استفاده کنید .
بستگی به نوع سفارش دارد و این که سفارش کدوم منطقه یا کشور هست .

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
دوستان سلام

دوستان اگر ممكنه كارت گرافيك خوب 2 گيگ تا 250 تومن معرفي كنيد.كه به مادر بورد زير هم بخورد.
gigabyte GA-MA770-UD3

آيا كارت گرافيك هايي كه بدون فن هستند ضعيف هستند؟؟؟

خيلي مرسي

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دوستان سلام

دوستان اگر ممكنه كارت گرافيك خوب 2 گيگ تا 250 تومن معرفي كنيد.كه به مادر بورد زير هم بخورد.
gigabyte GA-MA770-UD3

آيا كارت گرافيك هايي كه بدون فن هستند ضعيف هستند؟؟؟

خيلي مرسي
GIGABYTE GT 730 2GB DDR3 128BIT
267t

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
163
دوستان من یه مانیتور ASUS PA248Q IPS دارم دوتا سوال در موردش درام
1. آیا این مانیتور بلندگوی داخلی داره!؟
2. وقتی زمان زیادی از کامپیوتر استفاده نمی کنم . گاها هرچی دکمه های کیبورد و یا موس را فشار می دم علاوه بر اینکه خود پی سی از حالت اسلیپ در می آد ولی مانیتور واکنش نشون نمی ده تا اینکه مجبور می شم تا مانیتور رو خاموش روشن کنم تا از اسلیپ در بیاد
چرا؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دوستان من یه مانیتور ASUS PA248Q IPS دارم دوتا سوال در موردش درام
1. آیا این مانیتور بلندگوی داخلی داره!؟
2. وقتی زمان زیادی از کامپیوتر استفاده نمی کنم . گاها هرچی دکمه های کیبورد و یا موس را فشار می دم علاوه بر اینکه خود پی سی از حالت اسلیپ در می آد ولی مانیتور واکنش نشون نمی ده تا اینکه مجبور می شم تا مانیتور رو خاموش روشن کنم تا از اسلیپ در بیاد
چرا؟
1- خیر
2- درایور کارت گرافیک سیستم رو اپدیت کنید . شاید مشکل حل بشه . این مورد جزو عیب های مونیتور حساب نمیشه .

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
163
1- خیر : پس چرا من گزینه ای برای تنظیم صدا دیدم
2- درایور کارت گرافیک سیستم رو اپدیت کنید . شاید مشکل حل بشه . این مورد جزو عیب های مونیتور حساب نمیشه :
درایور آپدیت هست . درسته عیب نیست ولی رو اعصابه می خوام رفعش کنم . امکان داره مال تنظیمات و با کابلش باشه ؟.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اسپیکر داخلی نداره . اگر تنظیمی هم باشه برای صدای hdmi هست .
میتونه از کابل هم باشه .باید بررسی بشه .

agent13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
با سلام من دیشب با کامپیوترم داشتم فیلم میدیدم که ناگهان کامپیوتر خاموش شد و دیگه روشن نشد هیچ صدا یا بوی بدی از کامپیوتر نشنیدم مطمئنم که جریان برق هم تغییری نکرد به کامپیوتر محافظ الکتریکی هم وصل بود چراغ روی مادربورد خاموش شده و روشن نمیشه چند بار پاور رو روشن و خاموش کردم ولی نتیجه نداد این سیستم رو هفت ماه پیش بستم نمیدونم چرا اینطوری شده لطفا کمک کنید مشخصات سیستم: galax gtx 970 - core i5 cpu, power corsair vs650,motherboard asus h97

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
با سلام من دیشب با کامپیوترم داشتم فیلم میدیدم که ناگهان کامپیوتر خاموش شد و دیگه روشن نشد هیچ صدا یا بوی بدی از کامپیوتر نشنیدم مطمئنم که جریان برق هم تغییری نکرد به کامپیوتر محافظ الکتریکی هم وصل بود چراغ روی مادربورد خاموش شده و روشن نمیشه چند بار پاور رو روشن و خاموش کردم ولی نتیجه نداد این سیستم رو هفت ماه پیش بستم نمیدونم چرا اینطوری شده لطفا کمک کنید مشخصات سیستم: galax gtx 970 - core i5 cpu, power corsair vs650,motherboard asus h97
سیستم رو با یک پاور دیگه تست کنید .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
اول از همه بابت کمکاتون آقای با ایدی powerممنون
1-من کارم جوریه که از سر صبح تا ظهر رایانه باید روشن باشه اما این بین سه بار یه دفعه صفحه رایانه قفل میکنه ! یعنی صفحه دسکتاپ هستش ما هیچی داخل حرکت نمیکنه و مجبورم دکمه ریستارت رو بزنم که چند ثانیه رایانه حالت خاموش به خودش می گیره دوباره شروع به بالا اومد میکنه
2- بعضی وقتا هم وقتی میزنم رو دکمه اسلیپ دوباره بخوام از اسلیپ درش بیارم تا از این حالت در بیاد طول میکشه و بعضی وقتا با اینکه داره زور میزنه بالا بیاد اما صفحه دستکتاپ رو نشون نمیده و مجبورم میکنه ریستارتش کنم وگاهی اوقات مجبورم رایانه رو خاموش کنم و رم رو دربیارم دوباره بزنم جا تا دوباره ویندوز بالا بیاد
ممنون میشم راهنماییم بکنید

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
سلام
یه مشکلی هست که چندین ساله دارم و یادم میره بپرسم :D
سیستمم رو روی sleep که میزارم هرکاری میکنم از اسلیپ میاد بیرون مثلا روشن کردن لامپ- وصل کردن یه چیزی به پریز برق - روشن کردن تلویزیون و... :(
اگه هیچ دستی نزنم رو اسلیپ میمونه.

بالا