• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اول از همه بابت کمکاتون آقای با ایدی powerممنون
1-من کارم جوریه که از سر صبح تا ظهر رایانه باید روشن باشه اما این بین سه بار یه دفعه صفحه رایانه قفل میکنه ! یعنی صفحه دسکتاپ هستش ما هیچی داخل حرکت نمیکنه و مجبورم دکمه ریستارت رو بزنم که چند ثانیه رایانه حالت خاموش به خودش می گیره دوباره شروع به بالا اومد میکنه
2- بعضی وقتا هم وقتی میزنم رو دکمه اسلیپ دوباره بخوام از اسلیپ درش بیارم تا از این حالت در بیاد طول میکشه و بعضی وقتا با اینکه داره زور میزنه بالا بیاد اما صفحه دستکتاپ رو نشون نمیده و مجبورم میکنه ریستارتش کنم وگاهی اوقات مجبورم رایانه رو خاموش کنم و رم رو دربیارم دوباره بزنم جا تا دوباره ویندوز بالا بیاد
ممنون میشم راهنماییم بکنید
مشخصات دقیق سیستم رو بنویسید

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام
یه مشکلی هست که چندین ساله دارم و یادم میره بپرسم :D
سیستمم رو روی sleep که میزارم هرکاری میکنم از اسلیپ میاد بیرون مثلا روشن کردن لامپ- وصل کردن یه چیزی به پریز برق - روشن کردن تلویزیون و... :(
اگه هیچ دستی نزنم رو اسلیپ میمونه.
علت اصلی پاور سیستم و نداشتن محافظ برق جلوی پریزی که سیستم بهش وصل هست و همچنین سیم کشی ساختمان هست .باید پاور استاندارد و محافظ خوب تهیه کنید تا مشکل برطرف بشه .

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
علت اصلی پاور سیستم و نداشتن محافظ برق جلوی پریزی که سیستم بهش وصل هست و همچنین سیم کشی ساختمان هست .باید پاور استاندارد و محافظ خوب تهیه کنید تا مشکل برطرف بشه .
پاور ایرانیه :eek::D
محافظ دارم. پس همون پاوره. باتشکر

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
1-من کارم جوریه که از سر صبح تا ظهر رایانه باید روشن باشه اما این بین سه بار یه دفعه صفحه رایانه قفل میکنه ! یعنی صفحه دسکتاپ هستش ما هیچی داخل حرکت نمیکنه و مجبورم دکمه ریستارت رو بزنم که چند ثانیه رایانه حالت خاموش به خودش می گیره دوباره شروع به بالا اومد میکنه
2- بعضی وقتا هم وقتی میزنم رو دکمه اسلیپ دوباره بخوام از اسلیپ درش بیارم تا از این حالت در بیاد طول میکشه و بعضی وقتا با اینکه داره زور میزنه بالا بیاد اما صفحه دستکتاپ رو نشون نمیده و مجبورم میکنه ریستارتش کنم وگاهی اوقات مجبورم رایانه رو خاموش کنم و رم رو دربیارم دوباره بزنم جا تا دوباره ویندوز بالا بیاد
ممنون میشم راهنماییم بکنید
مشخصات دقیق سیستم رو بنویسید
گرافیک =2گیگ DDR3 جی فرس - پاور گرین 380 وات - سی پی یو AMD و DUal core و 2.7هرتز -- رم2گیگ وDDR2 مارک UMAX--مادربرد ایسوس و مدل M4n78-es
گرافیک =2گیگ DDR3 جی فرس - پاور گرین 380 وات - سی پی یو AMD و DUal core و 2.7هرتز -- رم2گیگ وDDR2 مارک UMAX--مادربرد ایسوس و مدل M4n78-es

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام عزیز من همونیم که ولتاژ 3.3 پاورم 0.49 شده بود یادتون میاد؟
الان تعداد core و thread شده 3تا در صورتی که 4 تا بود و بایدم 4 تا باشه
مدل سی پی یوم x2 555 هست که آنلاک شده و 4تا هسته شده
خراب نشده که یه هستش نفله شده باشه ؟
متشکر

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام عزیز من همونیم که ولتاژ 3.3 پاورم 0.49 شده بود یادتون میاد؟
الان تعداد core و thread شده 3تا در صورتی که 4 تا بود و بایدم 4 تا باشه
مدل سی پی یوم x2 555 هست که آنلاک شده و 4تا هسته شده
خراب نشده که یه هستش نفله شده باشه ؟
متشکر

دوباره تنظیمات انلاک رو در بایوس انجام بدید .

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مرسی میرم میبینم یعنی یکبار آنلاک رو غیر فعال می کنم دوباره فعالش می کنم ببینم درست میشه یا نه
ولی در کل منظورم این بود که این از افت ولتاژ 3.3 نیس ؟
خراب نشده که نه؟
ارادتمند

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
مرسی میرم میبینم یعنی یکبار آنلاک رو غیر فعال می کنم دوباره فعالش می کنم ببینم درست میشه یا نه
ولی در کل منظورم این بود که این از افت ولتاژ 3.3 نیس ؟
خراب نشده که نه؟
ارادتمند
قرار بود با مولتی متر تست کنید .

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
قرار بود با مولتی متر تست کنید .
والا مولتی متر ندارم یعنی دارما رشتمم الکترونیک ولی خراب شده لعنتی ولی خوب با هر برنامه ای که می بینم 0.49 ولته دیگه نیازی به مولتی متر هست؟
جالا منظورم از طوال این بود که داره 3تا هسته سی پی یو رو نشون میده به خاطر این افت ولتاژه یا نه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
والا مولتی متر ندارم یعنی دارما رشتمم الکترونیک ولی خراب شده لعنتی ولی خوب با هر برنامه ای که می بینم 0.49 ولته دیگه نیازی به مولتی متر هست؟
جالا منظورم از طوال این بود که داره 3تا هسته سی پی یو رو نشون میده به خاطر این افت ولتاژه یا نه؟
احتمالش هست . نمیشه رد کرد. بهترین راه رو خدمتتون عرض کردم .

jeeex.2

Registered User
لایک‌ها
160
سلام خدمت اساتید
گرافیک 7870 رو سیستمم بود مشکل پیدا کرد یه گرافیک مدل پایینتر 128 بیت خریدم گذاشتم رو سیستم اما تصویر نمیده
مشکل چیه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام خدمت اساتید
گرافیک 7870 رو سیستمم بود مشکل پیدا کرد یه گرافیک مدل پایینتر 128 بیت خریدم گذاشتم رو سیستم اما تصویر نمیده
مشکل چیه؟
مشخصات سیستم

jeeex.2

Registered User
لایک‌ها
160
Mainboard
Msi x79 bigbangll
Cpu
Core i7 3820
Ram 8
Power
Green 1000w
Vga
Pali 2g gddr5 128 bit

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام استاد
من رفتم تو تنظیمات بایوس 2تا هسته از 4تا رو فعال کردم حالا ولتاژ شد 1.93 احتمالا مشکل جریان دهی داره پاور درسته ؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام استاد
من رفتم تو تنظیمات بایوس 2تا هسته از 4تا رو فعال کردم حالا ولتاژ شد 1.93 احتمالا مشکل جریان دهی داره پاور درسته ؟
بله میتونه از پاور هم باشه . بهتره سریعتر پاور مورد تست قرار بگیره .

بالا