• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

reza x-zibit

Registered User
لایک‌ها
72
سلام دوستان.خواهشا کمک کنید.دیگه موندم چیکار کنم.پردازنده من توی بازی ها دماش خیلی بالا میرفت نزدیک 89 درجه.من واسه اینکه مشکل پیش نیاد یه فن gammax s40 خریدم ولی متاسفانه هیچ تغییری نکرده و همچنان دمای cpu موقع بازی خیلی بالا میره و به همون 84 یا 85 درجه میرسه.بهم بگید چیکار باید کنم

reza x-zibit

Registered User
لایک‌ها
72
سلام دوستان.خواهشا کمک کنید.دیگه موندم چیکار کنم.پردازنده من توی بازی ها دماش خیلی بالا میرفت نزدیک 89 درجه.من واسه اینکه مشکل پیش نیاد یه فن gammax s40 خریدم ولی متاسفانه هیچ تغییری نکرده و همچنان دمای cpu موقع بازی خیلی بالا میره و به همون 84 یا 85 درجه میرسه.بهم بگید چیکار باید کنم
اینم عکس سیستممه.فن پشت کیس هوای خنک رو داخل کیس میاره و فن روی سقف کیس هوای داغ رو به بیرون هدایت می کنه.برای سیلیکون هم از خمیر z9 استفاده کردم.دیگه نمی دونم مشکل از کجاست.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اینم عکس سیستممه.فن پشت کیس هوای خنک رو داخل کیس میاره و فن روی سقف کیس هوای داغ رو به بیرون هدایت می کنه.برای سیلیکون هم از خمیر z9 استفاده کردم.دیگه نمی دونم مشکل از کجاست.

مشخصات پردازنده و مادربرد

reza x-zibit

Registered User
لایک‌ها
72
بایوس برد رو از سایت اینتل بگیرید . کاش قبل از خرید کولینگ مشورت میکردید .
چطور مگه؟خنک کننده ام خوب نیست؟آخه همین تو کیسم جا میشد.شما چه خنک کننده ای پیشنهاد می کنید؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
چطور مگه؟خنک کننده ام خوب نیست؟آخه همین تو کیسم جا میشد.شما چه خنک کننده ای پیشنهاد می کنید؟
خمیر چی استفاده کردید . با خمیر چیل فکتور 3 اوضاع بهتر میشه . مادربردهای اینتل تغذیه خیلی قوی ندارند .به خاطر همین مقداری از بالا رفتن حرارت هم به خاطر همین هست . فعلا با اپدیت بایوس و خمیر خوب تلاش کنید شاید جواب بده .

reza x-zibit

Registered User
لایک‌ها
72
خمیر چی استفاده کردید . با خمیر چیل فکتور 3 اوضاع بهتر میشه . مادربردهای اینتل تغذیه خیلی قوی ندارند .به خاطر همین مقداری از بالا رفتن حرارت هم به خاطر همین هست . فعلا با اپدیت بایوس و خمیر خوب تلاش کنید شاید جواب بده .
از خمیر Z9 استفاده کردم.خمیر بدی نیست.یعنی هیچ راهی نداره؟خنک کننده شما چی پیشنهاد میدید؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
از خمیر Z9 استفاده کردم.خمیر بدی نیست.یعنی هیچ راهی نداره؟خنک کننده شما چی پیشنهاد میدید؟
دلیل گرما میتونه از قسمت تغذیه vrm مادربرد باشه . اگر از اون باشه کار خاصی نمیشه کرد .
خنک کننده hr2 macho مورد مناسبیه .

mohsendevil66

Registered User
لایک‌ها
21
این firmware رو قبلا گرفتم.اما فقط یکی از ssd ها رو میشناسه(همون که سالمه) مشکل اینجاست که وقتی کابل sata درایور ssd خراب رو وصل میکنم سیستم بالا نمیاد.,مگه میشه بعد از بالا اومدن سیستم کابل ساتا رو وصل کرد؟راهی نداره firmware از طریق بایوس مادربرد اپدیت کرد؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
این firmware رو قبلا گرفتم.اما فقط یکی از ssd ها رو میشناسه(همون که سالمه) مشکل اینجاست که وقتی کابل sata درایور ssd خراب رو وصل میکنم سیستم بالا نمیاد.,مگه میشه بعد از بالا اومدن سیستم کابل ساتا رو وصل کرد؟راهی نداره firmware از طریق بایوس مادربرد اپدیت کرد؟
اگر برنامه اپدیت فریم ویر هم ssd رو نمیشناسه . کانکتورهای ساتا و برق ssd رو تمیز کنید . اگر جواب نداد . ssd شما کاملا خراب شده .

mohsendevil66

Registered User
لایک‌ها
21
اگر برنامه اپدیت فریم ویر هم ssd رو نمیشناسه . کانکتورهای ساتا و برق ssd رو تمیز کنید . اگر جواب نداد . ssd شما کاملا خراب شده .
سوالم اینه که بعد از بالا اومدن سیستم میتونم کابل ساتا رو وصل کنم؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سوالم اینه که بعد از بالا اومدن سیستم میتونم کابل ساتا رو وصل کنم؟
شدن میشه ولی تاثیری نداره . قطعه ای که تو دیتکت اولیه هم مشکل داره با این روش هم مشکلش حل نمیشه .

mohsendevil66

Registered User
لایک‌ها
21
شدن میشه ولی تاثیری نداره . قطعه ای که تو دیتکت اولیه هم مشکل داره با این روش هم مشکلش حل نمیشه .
تو bios مادربرد میشناسه درایو رو.یعنی تو لیست قسمت ساتا اسمش هست.فقط وارد ویندوز نمیتونم بشم باهاش.
اگر کلا خراب باشه جایی هست که تعمیر کنن؟تو سایتهای خارجی خوندم که یک سری آزمایش انجام دادن و دیدن که درایو های ssd با نوسانات برق خراب میشه.به نظرتون دلیل خرابیش همینه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
جایی هست که تعمیر کنن؟تو سایتهای خارجی خوندم که یک سری آزمایش انجام دادن و دیدن که درایو های ssd با نوسانات برق خراب میشه.به نظرتون دلیل خرابیش همینه؟
باید بررسی بشه . متاسفانه ssd تعمیرکار تخصصی داخل ایران نداره . فقط ریکاوری به صورت محدود با قیمت بسیار بالا انجام میشه .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
ببخشید مرتب حرفمو تکرار می کنم چون شاید یادتون رفته باشه
""
من کارم جوریه که از سر صبح تا ظهر رایانه باید روشن باشه اما این بین سه بار یه دفعه صفحه رایانه قفل میکنه ! یعنی صفحه دسکتاپ هستش ما هیچی داخل حرکت نمیکنه و مجبورم دکمه ریستارت رو بزنم که چند ثانیه رایانه حالت خاموش به خودش می گیره دوباره شروع به بالا اومد میکنه
2- بعضی وقتا هم وقتی میزنم رو دکمه اسلیپ دوباره بخوام از اسلیپ درش بیارم تا از این حالت در بیاد طول میکشه و بعضی وقتا با اینکه داره زور میزنه بالا بیاد اما صفحه دستکتاپ رو نشون نمیده و مجبورم میکنه ریستارتش کنم وگاهی اوقات مجبورم رایانه رو خاموش کنم و رم رو دربیارم دوباره بزنم جا تا دوباره ویندوز بالا بیاد
ممنون میشم راهنماییم بکنید"
عکس های زیر

فایل های ضمیمه

• 2.png
    2.png
    63.6 KB · نمایش ها: 4
  • 3.png
    3.png
    61.7 KB · نمایش ها: 4
  • 4.png
    4.png
    34.5 KB · نمایش ها: 4
  • 5.png
    5.png
    48.8 KB · نمایش ها: 4
  • 6.png
    6.png
    57.8 KB · نمایش ها: 4
  • 7.png
    7.png
    54.1 KB · نمایش ها: 4
  • 8.png
    8.png
    60.8 KB · نمایش ها: 4
  • 9.png
    9.png
    23 KB · نمایش ها: 4
  • cpu.png
    cpu.png
    55.7 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
""
من کارم جوریه که از سر صبح تا ظهر رایانه باید روشن باشه اما این بین سه بار یه دفعه صفحه رایانه قفل میکنه ! یعنی صفحه دسکتاپ هستش ما هیچی داخل حرکت نمیکنه و مجبورم دکمه ریستارت رو بزنم که چند ثانیه رایانه حالت خاموش به خودش می گیره دوباره شروع به بالا اومد میکنه
2- بعضی وقتا هم وقتی میزنم رو دکمه اسلیپ دوباره بخوام از اسلیپ درش بیارم تا از این حالت در بیاد طول میکشه و بعضی وقتا با اینکه داره زور میزنه بالا بیاد اما صفحه دستکتاپ رو نشون نمیده و مجبورم میکنه ریستارتش کنم وگاهی اوقات مجبورم رایانه رو خاموش کنم و رم رو دربیارم دوباره بزنم جا تا دوباره ویندوز بالا بیاد
عکس های زیر
لطفا قطعات رو لیست کنید . نمیتونم این همه شات اسکرین رو چک کنم .
درجه حرارت cpu را موقع کار اعلام کنید با برنامه hw monitor یک اسکرین شات بگذارید .
پاور سیستم هم اعلام کنید . روی لیبل پاور رو بخونید .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
""
عکس های زیر
مورد شما رو کمی تشریح میدم . شات hwmonitor رو حتما اضافه کنید
این گیر کردن ها و هنگ کردن ها دلیل حرارت زیاد چیپ مادربرد یا cpu هست . که با شات hwmonitor مشخص میشه .
یک پاور متفرقه و کیس غیر استاندارد که گردش هوای مناسبی ندارد عامل این موضوع میشه .
دستتون روی چیپ مادربرد بگذارید . اگر حرارتش به حدی بود که دستتون رو میسوزوند اعلام کنید .

بالا