• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام بایوس مادربورد رو از ویندوز آپدیت کردم
بعد سیستم خاموش شد
دکمه پاور رو که میزنم هی روشن خاموش میشه ( 2 ثانیه برق میده بعد قطع میشه)
چراغ clear cmos هم روشن خاموش میشه
یکبار clear cmos کنید اگر تصویر نداد . بایوس درست پروگرام نشده و بایوس پریده .باید بایوس با پروگرامر فلش بشه .

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
دوستان گلم سلام
Rose.gif

یه سوال از خدمتتون داشتم امروز داشتم یه سیستم اسمبل میکردم وقتی همه ی قطعات رو به درساتی جا زدم و کابل ها و سوکت های پاور رو هم به همه قطعات وصل کردم وقتی دکمه روشن شدن رو از روی کیس میزدم کامپیوتر روشن میشد و بعد از سه الی پنج ثانیه ریست میشد منظور از روشن شدن اینه که برق به قطعات واسه یه لحظه میرسید و همه ی فن ها هم به کار می افتاد و بعد دوباره خاموش میشد و دوباره روشن میشد. تا اینکه پاور رو از پشت خاموش میکردم که سیستم خاموش بشه.

قسمت جالبش اینجاست که وقتی یکی از سوکت های پاور رو به یه سوکت به اسم SPI-ROM که کنار آی سی بایوس بود زدم کامپیوتر روشن شد و دیگه هی خودش رو ریست نمیکرد ولی بعد حدود 15 ثانیه یه بوی سوختگی از داخل کیس اومد که سرعاً پاور رو خاموش کردم و دیدم که روی آی سی بایوس سیاه شده و بوی سوختگی از اونه. عکسش رو هم براتون قرار دادم که ببینین.

سوال من اینه دوستان دلیل سوختن آی سی بایوس چی بوده؟ و کجای کارم تو اسمبل غلط بوده که این اتفاق افتاده؟

tatw_a.jpg

gp2_b.jpg

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
عزیز دل برادر گرامی اون سوکن برق نیست که بهش پاور رو وصل کردی . دلیل ایسی بایوس هم به خاطر این هست که اون کانکتور کارش چیز دیگه ای هست . نباید بهش برق وصل کرد .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دوستان گلم سلام
Rose.gif

یه سوال از خدمتتون داشتم امروز داشتم یه سیستم اسمبل میکردم وقتی همه ی قطعات رو به درساتی جا زدم و کابل ها و سوکت های پاور رو هم به همه قطعات وصل کردم وقتی دکمه روشن شدن رو از روی کیس میزدم کامپیوتر روشن میشد و بعد از سه الی پنج ثانیه ریست میشد منظور از روشن شدن اینه که برق به قطعات واسه یه لحظه میرسید و همه ی فن ها هم به کار می افتاد و بعد دوباره خاموش میشد و دوباره روشن میشد. تا اینکه پاور رو از پشت خاموش میکردم که سیستم خاموش بشه.

قسمت جالبش اینجاست که وقتی یکی از سوکت های پاور رو به یه سوکت به اسم SPI-ROM که کنار آی سی بایوس بود زدم کامپیوتر روشن شد و دیگه هی خودش رو ریست نمیکرد ولی بعد حدود 15 ثانیه یه بوی سوختگی از داخل کیس اومد که سرعاً پاور رو خاموش کردم و دیدم که روی آی سی بایوس سیاه شده و بوی سوختگی از اونه. عکسش رو هم براتون قرار دادم که ببینین.

سوال من اینه دوستان دلیل سوختن آی سی بایوس چی بوده؟ و کجای کارم تو اسمبل غلط بوده که این اتفاق افتاده؟

tatw_a.jpg

gp2_b.jpg
عزیز دل برادر گرامی اون سوکن برق نیست که بهش پاور رو وصل کردی . دلیل ایسی بایوس هم به خاطر این هست که اون کانکتور کارش چیز دیگه ای هست . نباید بهش برق وصل کرد .

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
بله عزیز خودم هم شک کردم امان از بی تجربه گی فکر کنم اونو واسه پروگرام کردن بایوس استفاده می کنن.
حالا چرا قبل از اینکه این کار رو بکنم اون اتفاق ری استارت شدن هی براش می افتاد؟ مشکل اون از کجا بوده به نظرتون؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
بله عزیز خودم هم شک کردم امان از بی تجربه گی فکر کنم اونو واسه پروگرام کردن بایوس استفاده می کنن.
حالا چرا قبل از اینکه این کار رو بکنم اون اتفاق ری استارت شدن هی براش می افتاد؟ مشکل اون از کجا بوده به نظرتون؟

خیلی موارد میتونه باشه . از نصب اشتباه یکسری از قطعات و .... اینطوری نمیشه نظر داد . اینطور موارد قطعات تک به تک تست بشن تا قطعه یا قطعات معیوب پیدا بشه .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
ببخشین من ویندوزم بالا نمیاد دوتا گزینه میاد
1-launch start up repaired
2-start windows normlly
هر کدومم از گزینه های بالا رو میزنم میره تو صفحه دیگه مثل بالا اومدن ویندوزه اما همون جور میمونه ثابت تکونه نمی خوره
تازه خواستم ویندوزم عوض کنم دوباره میره رو این دو تا گزینه یه جوری شده موندم ویندوزمو چجوری برگردونم به حالت اول یا حداقل عوضش کنم چون راه عادی تعویض ویندوز رو رفتم نمیشه
3- راستی نمیشه با این ویندوز های با سی دی (نمی دونم بهش ویندوز لایو میگن یا ... ) که نیاز به نصبم نداره صفحه دستکتاپ رو قبل تعویض ویندوز یه بار دیگه ببینم

endman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.
بنده یه گرافیک hd5770 amd دارم.یروز که سیستمو روشن کردم بعد حدود 1 دقیقه دیدم داره از داخل کیس بو میاد و سیستم خاموش شد...خلاصه اینکه متوجه شدم داخل فن گرافیکم چیزی رفته و بدون فن کار کرده .فوق العادع داغ بود بطوری که نمیشد بهش دست زد.بعد نیم ساعت روشن کردم دیدم کار میکنه و مشکلی نداره و تمامی فیلمهای فول اچ دی،فتوشاپ و...کلا تو ویندوز هیچ مشکلی ندیدم تا امروز که اومدم ی بازی کنم دیدم لگ داره.با نرم افزارهای مختلف تست کردم دیدم نهایت فریم ریت 22 فریم هستش.
سوالم اینه بنظرتون مشکل سخت افزاریه.چون اگه سخت افزار باشه باید بنظرم کلا کار نکنه یا تو ویندوزم ی مشکلی نشون بده...
و اگه مشکل نرم افزرایه چجوری حلش کنم.
بعد اینکه کارت من تا دایرکتس 11 رو پشتیبانی میکنه اما الان رو سیستمم 11.2 نصبه.ایا به این ربط داره این افت فریم؟
آخرین درایورشم نصبه.
سی پی یو هم amd phenom ii x4 955 هستش.

خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدین مرسی

endman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
2-start windows normlly
هر کدومم از گزینه های بالا رو میزنم میره تو صفحه دیگه مثل بالا اومدن ویندوزه اما همون جور میمونه ثابت تکونه نمی خوره
تازه خواستم ویندوزم عوض کنم دوباره میره رو این دو تا گزینه یه جوری شده موندم ویندوزمو چجوری برگردونم به حالت اول یا حداقل عوضش کنم چون راه عادی تعویض ویندوز رو رفتم نمیشه
3- راستی نمیشه با این ویندوز های با سی دی (نمی دونم بهش ویندوز لایو میگن یا ... ) که نیاز به نصبم نداره صفحه دستکتاپ رو قبل تعویض ویندوز یه بار دیگه ببینم

شما میتونی از نرم افزار hirenboot یا mini xp یا نرم افزار های دیگر بوت استفاده کنی که بتونی دستکتاپتو ببینی قبل تعویض ویندوز

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.
بنده یه گرافیک hd5770 amd دارم.یروز که سیستمو روشن کردم بعد حدود 1 دقیقه دیدم داره از داخل کیس بو میاد و سیستم خاموش شد...خلاصه اینکه متوجه شدم داخل فن گرافیکم چیزی رفته و بدون فن کار کرده .فوق العادع داغ بود بطوری که نمیشد بهش دست زد.بعد نیم ساعت روشن کردم دیدم کار میکنه و مشکلی نداره و تمامی فیلمهای فول اچ دی،فتوشاپ و...کلا تو ویندوز هیچ مشکلی ندیدم تا امروز که اومدم ی بازی کنم دیدم لگ داره.با نرم افزارهای مختلف تست کردم دیدم نهایت فریم ریت 22 فریم هستش.
سوالم اینه بنظرتون مشکل سخت افزاریه.چون اگه سخت افزار باشه باید بنظرم کلا کار نکنه یا تو ویندوزم ی مشکلی نشون بده...
و اگه مشکل نرم افزرایه چجوری حلش کنم.
بعد اینکه کارت من تا دایرکتس 11 رو پشتیبانی میکنه اما الان رو سیستمم 11.2 نصبه.ایا به این ربط داره این افت فریم؟
آخرین درایورشم نصبه.
سی پی یو هم amd phenom ii x4 955 هستش.

خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدین مرسی
یک شات از برنامه hwmonitor بگیرید . گرافیک رو از لحاظ ظاهری هم چک کنید . پیشنهاد خمیر سیلیکون جدید بزنید و فنش هم تمیز کنید .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
2-start windows normlly
گزینه safe mode رو هم میزنم اولش خوب میره اما یه دفعه در همون حالت باز شدن safe mode میمونه ثابت میشه !!!!!!
عکسشم کذاشم مثلن یکساعت رایانه رو تو حالت عکس سمت چپی کذاشتم اما همون جور موند بدون تغییر

فایل های ضمیمه

• 1-.jpg
    1-.jpg
    340.3 KB · نمایش ها: 4
  • 2-.jpg
    2-.jpg
    290.3 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
2-start windows normlly
گزینه safe mode رو هم میزنم اولش خوب میره اما یه دفعه در همون حالت باز شدن safe mode میمونه ثابت میشه !!!!!!
عکسشم کذاشم مثلن یکساعت رایانه رو تو حالت عکس سمت چپی کذاشتم اما همون جور موند بدون تغییر
الان سیستم از روی سیدی بوت نمیشه ؟

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
الان سیستم از روی سیدی بوت نمیشه ؟
می خوام ویندوز رو عوض کنم سی دی ویندوز رو میشناسه و مرحله اولش که میگه "" یه دکمه را فشار دهید"" رو میزنم ولی یه کم میره جلو رو این عکس میمونه تکون نمی خوره!

فایل های ضمیمه

• 2-.jpg
    2-.jpg
    290.3 KB · نمایش ها: 3

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
می خوام ویندوز رو عوض کنم سی دی ویندوز رو میشناسه و مرحله اولش که میگه "" یه دکمه را فشار دهید"" رو میزنم ولی یه کم میره جلو رو این عکس میمونه تکون نمی خوره!
کابل ساتای هارد رو وجای ساتا روی برد رو عوض کنید . جواب نداد مشکل هاردتون هست .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
کابل ساتای هارد رو وجای ساتا روی برد رو عوض کنید . جواب نداد مشکل هاردتون هست .
اوووه اووهه خدا کنه هارد مشکلی پیش نیاد براش واسه اطلاعاتم !!! اگرچه هاردو 8 ساله دارم و اینترنال بوده
اگر هارد مشکلی در این حد داشته باشه میشه اطلاعات داخلشو یه جوری استخراج کرد ؟؟
من کلن همیشه برام سوال بوده چجوری یه نفر می تونه قبل از تموم شده عمر هاردش زود خبردارشه (دقیق که نمیشه اما حدودنن خوبه ) که بعدن نخواهد حسرت بخوره

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اوووه اووهه خدا کنه هارد مشکلی پیش نیاد براش واسه اطلاعاتم !!! اگرچه هاردو 8 ساله دارم و اینترنال بوده
اگر هارد مشکلی در این حد داشته باشه میشه اطلاعات داخلشو یه جوری استخراج کرد ؟؟
من کلن همیشه برام سوال بوده چجوری یه نفر می تونه قبل از تموم شده عمر هاردش زود خبردارشه (دقیق که نمیشه اما حدودنن خوبه ) که بعدن نخواهد حسرت بخوره
توصیه من به شما وصل کردن هاردتون به سیستم دیگه . برداشت اطلاعات از روی هارد و فرمت کامل هارد هست . شاید بعد از فرمت کامل مشکلتون حل بشه .

endman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک شات از برنامه hwmonitor بگیرید . گرافیک رو از لحاظ ظاهری هم چک کنید . پیشنهاد خمیر سیلیکون جدید بزنید و فنش هم تمیز کنید .
مرسی از پاسختون.
از لحاظ ظاهری مشکلی نداره چک کردم.به نظر شما مشکل سخت افزاری نداره؟
در مورد خمیر سیلیکون هم اگه توضیح بدید که چی هست و به چ منظور استفاده میشه ممنون میشم.

فایل های ضمیمه

• hwmonitorjpag.jpg
    hwmonitorjpag.jpg
    243.1 KB · نمایش ها: 3

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
مرسی از پاسختون.
از لحاظ ظاهری مشکلی نداره چک کردم.به نظر شما مشکل سخت افزاری نداره؟
در مورد خمیر سیلیکون هم اگه توضیح بدید که چی هست و به چ منظور استفاده میشه ممنون میشم.
خمیر سیلیکون ماده انتقال حرارت هست . که بین چیپ و هیت سینک زده میشه . تا گرمای سطح چیپ رو منتقل کنه به هیت سینک .
انواع مختلف داره . ولی با کیفیتش مثل چیل فکتور 3 حدود 30 تومنه . تهیه کنید هیت سینک رو باز کنید و خمیر قبلی رو پاک و جدید بزنید
شات اسکرین Hwmonitor یادتون نره

بالا