• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
من قبلا هم این سوال رو به شیوه دیگه ای مطرح کرده بودم که در مورد ایجاد گلوگاه cpuم برای گرافیک gtx 750 ti oc بود
که شما گفتید گلگوگاه ایجاد نمی کنه . مدل cpuم : phenom II X4 B55 آنلاک شده X2 555 هست و گرافیکم: ati Hd5670
من بازی فیفا 15 رو وقتی که cpuم رو آنلاک نکرده بودم بازی فریم به فریم می شد اما وقتی cpuم رو آنلاک کردم بازی روون شد
در اینجا شما فکر می کنید cpu برای اجرای بازی ضعیف بود یا cpu برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد می کرد؟
و سوال سومی هم وجود داشت که اگر cpuم رو آنلاک نمی کردم به جواب نمی رسیدم و این بود که آیا گرافیک ضعیفه؟ که چون بازی رو راحت کشید جواب نه بود.
حالا اگر مثلا سیستم کنونی من بازی مثلا جنگ Tomb Rider جدید که میاد رو نکشه من باید گرافیک جدید بخرم یا cpu جدید؟ هر چند می دونم گرافیکم قوی نیس به اون صورت اما اگر یه gtx 750 بخرم cpu مشکل ساز نمیشه تو بازی

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام
من قبلا هم این سوال رو به شیوه دیگه ای مطرح کرده بودم که در مورد ایجاد گلوگاه cpuم برای گرافیک gtx 750 ti oc بود
که شما گفتید گلگوگاه ایجاد نمی کنه . مدل cpuم : phenom II X4 B55 آنلاک شده X2 555 هست و گرافیکم: ati Hd5670
من بازی فیفا 15 رو وقتی که cpuم رو آنلاک نکرده بودم بازی فریم به فریم می شد اما وقتی cpuم رو آنلاک کردم بازی روون شد
در اینجا شما فکر می کنید cpu برای اجرای بازی ضعیف بود یا cpu برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد می کرد؟
و سوال سومی هم وجود داشت که اگر cpuم رو آنلاک نمی کردم به جواب نمی رسیدم و این بود که آیا گرافیک ضعیفه؟ که چون بازی رو راحت کشید جواب نه بود.
حالا اگر مثلا سیستم کنونی من بازی مثلا جنگ Tomb Rider جدید که میاد رو نکشه من باید گرافیک جدید بخرم یا cpu جدید؟
بازیهای جدید بهینه سازی شدن برای پردازنده های چند هسته ای . وقتی پردازنده رو انلاک کردید . به خاطر تعداد هسته ها بازی روان اجرا شده

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حالا اگر مثلا سیستم کنونی من بازی مثلا جنگ Tomb Rider جدید که میاد رو نکشه من باید گرافیک جدید بخرم یا cpu جدید؟
پس شما میگی cpu اوکیه چون برای بازی raibow six :siege زده بود حداقل cpu یه مدل شش هسته ای amd که fx 6300 بود یا فنوم x6

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
حداقل برای اجرای بازی های که امسال میاد
پردازنده چهار هسته ای . گرافیک هم حداقل r7 360 یا geforce 950 برای اجرای مناسب و بدون لگ بازیها

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حداقل برای اجرای بازی های که امسال میاد
پردازنده چهار هسته ای . گرافیک هم حداقل r7 360 یا geforce 950 برای اجرای مناسب و بدون لگ بازیها
پس شما می فرمایید cpu من که دارای مشخصات زیر است با یه کارت گرافیک خوب که بالا بهش اشاره کردید بخرم می تونم بازی هارو بدون لگ بیارم ؟ و نیازی به هزینه برای تعویض پردازنده ندارم؟
مرسی

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    207.9 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
پس شما می فرمایید cpu من که دارای مشخصات زیر است با یه کارت گرافیک خوب که بالا بهش اشاره کردید بخرم می تونم بازی هارو بدون لگ بیارم ؟ و نیازی به هزینه برای تعویض پردازنده ندارم؟
مرسی
بله دفعه پیش هم همین پاسخ رو به شما دادم .

morykeys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

salman_m2h

Registered User
لایک‌ها
238
قصد اپدیت بایوس مادربورد از طریق نرم افزار @bios رو دارم
قبل از اپدیت باید تنظیمات cmos مادربرد رو دیفالت کرد؟ و بعد از اپدیت کردن باید دقیقا چه کارهایی انجام داد
بعدش باید باطری مادربرد رو درآورد و تنظیمات رو دیفالت کرد؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
قصد اپدیت بایوس مادربورد از طریق نرم افزار @bios رو دارم
قبل از اپدیت باید تنظیمات cmos مادربرد رو دیفالت کرد؟ و بعد از اپدیت کردن باید دقیقا چه کارهایی انجام داد
بعدش باید باطری مادربرد رو درآورد و تنظیمات رو دیفالت کرد؟
کار خاصی نمیخواد .
فقط باید بایوس REV مادربردتون رو دقیق دانلود کنید .
موقع اجرای برنامه اپدیت برنامه دیگری در حال اجرا نباشه .

salman_m2h

Registered User
لایک‌ها
238
کار خاصی نمیخواد .
فقط باید بایوس REV مادربردتون رو دقیق دانلود کنید .
موقع اجرای برنامه اپدیت برنامه دیگری در حال اجرا نباشه .

ممنون
برا دانلود نرم افزار اپدیتش کدوم یکی رو باید دانلود کنم تو این صفحه
مادربردم قدیمیه

http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
وقت بخیر
من کارت صدا onboard ضعیف و کم شده !! یه کارت صدا جداگونه و جدید گرفتم -تو سون با درایو سولوشن 13 هر کاری می کنم درایو صدای کارت صدای جدیدو نصب بکنم باز اون onboard فعاله باید انبورد غیر فعال بشه ؟؟؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
وقت بخیر
من کارت صدا onboard ضعیف و کم شده !! یه کارت صدا جداگونه و جدید گرفتم -تو سون با درایو سولوشن 13 هر کاری می کنم درایو صدای کارت صدای جدیدو نصب بکنم باز اون onboard فعاله باید انبورد غیر فعال بشه ؟؟؟
کارت صدای آنبرد از بایوس غیر فعال بشه .

sayaweb

Registered User
لایک‌ها
220
دوستان قیمت باتری لپ تاپ Acer ,Aspire V3-571G چنده؟ 6سلولی هست
خراب شده بدون برق کار نمیکنه

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دوستان قیمت باتری لپ تاپ Acer ,Aspire V3-571G چنده؟ 6سلولی هست