• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
من مشکلاتم رایانم تمام بشو نیستش :(
من نمی دونم چرا رایانم بالا نمیاد !! یعنی روشنش که می کنم یه بوق میزنه بیاد بالا اما 10 دقیقه هم می گذره و هیچ !!!منم مجبورم چندین بار رایانه رو ریستارت کنم باز انگار داره میاد بالا اما باز انتظار و باز بالا نمیاد !!هر بار رم 2 گیگ DDR2 رو بر حسب اینکه که شاید تغییراتی از ویندوز که داخلش موقتن سیو شده در میارم و دوباره میزنم جاش فکرم اینکه شاید مشکل از اینه !!!
دفعات زیادی به جای یه بوق ! یه بوق و پشت سرش دو تا بوق ممتد می خوره که تشخیص نمی دم مال چیه ( اشتباه نشه با بوقی که موقع نبود رم یا کارت گرافیک سرجاش هست!!چون این بوقو میشناسم )
گفتم شاید مشکل از ویندوز باشه هارد اولمو ( ویندوز سون ) قطع کردم و هارددومم که روی اون ویندوز اکس پی نصبه وصلش کردم باز همون مشکل بالا نیومدن ویندوز و بوق ممتد اتفاق افتاد !!
اینم بگم که از بین 9 بار که زور زدم ویندوز بالا بیاد دو بار ویندوز بالا اومد اما بعد از چند دقیقه صفحه دسکتاپ همچی داخلش قفل می شد و مجبورم میکرد ریستارتش کنم
دو بارم صفحه ابیه معروووووف برام ظاهر شده

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من نمی دونم چرا رایانم بالا نمیاد !! یعنی روشنش که می کنم یه بوق میزنه بیاد بالا اما 10 دقیقه هم می گذره و هیچ !!!منم مجبورم چندین بار رایانه رو ریستارت کنم باز انگار داره میاد بالا اما باز انتظار و باز بالا نمیاد !!هر بار رم 2 گیگ DDR2 رو بر حسب اینکه که شاید تغییراتی از ویندوز که داخلش موقتن سیو شده در میارم و دوباره میزنم جاش فکرم اینکه شاید مشکل از اینه !!!
دفعات زیادی به جای یه بوق ! یه بوق و پشت سرش دو تا بوق ممتد می خوره که تشخیص نمی دم مال چیه ( اشتباه نشه با بوقی که موقع نبود رم یا کارت گرافیک سرجاش هست!!چون این بوقو میشناسم )
گفتم شاید مشکل از ویندوز باشه هارد اولمو ( ویندوز سون ) قطع کردم و هارددومم که روی اون ویندوز اکس پی نصبه وصلش کردم باز همون مشکل بالا نیومدن ویندوز و بوق ممتد اتفاق افتاد !!
اینم بگم که از بین 9 بار که زور زدم ویندوز بالا بیاد دو بار ویندوز بالا اومد اما بعد از چند دقیقه صفحه دسکتاپ همچی داخلش قفل می شد و مجبورم میکرد ریستارتش کنم
پاورت متفرقه هست ؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
پاورت متفرقه هست ؟

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
نه پاور گرینه - ۳۸۰ وات - اما الان چندین باره موقعی که دکمه پاور رو روشن و خاموش می کنم خودش خودبه خود روشن میشه
راستی اینو هم بگم که موقع عوض کردن ویندوز دوشاخه های پاور و مانیتور وصل بود به سیار ! احساس کردم برق نمیرسونه به پاور هر دوتاشو به سه شاخه بیسیم زدم و ردم به پریز و بعدش راحت سی دی ویندوز اومد بالا و ویندوزو عوض کردم

Last edited:

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام به دوستان عزیز.
مشخصات سیستمم اینه:
Core i7 4770 - Gigabyte P85-D3 - Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming - Green Magnum II - Tuniq Tower 120 Extreme - Green 1000B-OC
در طول فشار(گیم) دمای گرافیک بین 73 تا 75 هستش.میخواستم ببینم این دما نرمال هست یا بالا؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
با سلام به دوستان عزیز.
مشخصات سیستمم اینه:
Core i7 4770 - Gigabyte P85-D3 - Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming - Green Magnum II - Tuniq Tower 120 Extreme - Green 1000B-OC
در طول فشار(گیم) دمای گرافیک بین 73 تا 75 هستش.میخواستم ببینم این دما نرمال هست یا بالا؟
خمیر خوب چیل فکتور 3 بگیر . خمیر قبلی رو پاک کن . خمیر جدید رو بزن .

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
خمیر خوب چیل فکتور 3 بگیر . خمیر قبلی رو پاک کن . خمیر جدید رو بزن .
مگه با این کار گارانتیه گرافیکم از بین نمیره؟ اگر این دما مشکل نداره دست نزنم. چون تا حالا این کارو نکردم. تغییر کیس تاثیری تو دماش داره؟

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دمای گرافیک طبیعی هست . فکر کردم دمای پردازنده رو میگید . دمای گرافیک به خاطر کیس نامناسبتون هست .

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
دمای گرافیک طبیعی هست . فکر کردم دمای پردازنده رو میگید . دمای گرافیک به خاطر کیس نامناسبتون هست .
دمای پردازندم نهایت 59 میشه.
اگر برای قطعاتم مشکل پیش نمیاد فعلا دست نزنم تا یه کیس خوب بگیرم؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دمای پردازندم نهایت 59 میشه.
اگر برای قطعاتم مشکل پیش نمیاد فعلا دست نزنم تا یه کیس خوب بگیرم؟

خرید کیس رو تو الویت بگذار . چون حیف این کارت گرافیک تو این کیس هست .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
آقا رفتم تعمیراتی ! خمیر سیلسیکون زد و یه رم برای تست گرفتن موقتن از صاحب مغازه گرفتم و الان بیش از 10 بار رایانه رو روشن کردم و اونم با دو هارد مختلف با دو ویندوز مختلف اکس پی و سون شاید مشکل از هارد باشه
اما تو این 10 بار با دو هارد و دو ویندوز مختلف رایانه روشن و صفحه دسکتاپ میاد بالا اما بعد از 3 دقیقه همچی داخل صفحه دسکتاپ قفل میشه اما صفحه دسکتاپ هستش !!
1- تعمیراتی گفت پاورت مثل اینکه سالمه !!خب این هیچ رم هم که عوض کردم اینم هیچ میمونه مادربرد و سی پی یو !! به نظرتون مشکل از سی پی یو هستش تا از تو ریشه درش بیارم بندازمش دور !!چون تعمیراتیا معمولن اخرین مرحله میرن سراغ سی پی یو !!!! این دو هفته خیلی رو اعصابم رفته این کیس :general208::general208:
راستی تعمیراتیه گفت آی سیت هم یه ریزه داغ میکنه o_O
2-راستی برای یکی از هاردام چندین بار صفحه ابی هست پر از نوشته است یه دفعه میاد و بعد از چند ثانیه میره ممکنه کنار این مشکلم هاردمم در مرز خطر باشه ؟؟؟؟
3- از یه طرفی موقع عوض کردن ویندوز کابل پاور و مانیتوز داخل سیار با سیم وصل بود هر چی زور زدم ویندوز نصب نشد وقتی کابلا رو به یه سه شاخه کوچیک بی سیم مستقیم به پریز زدم اومد بالا ممکنه پاورم هم یه ریزه مشکل داشته باشه :(

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
آقا رفتم تعمیراتی ! خمیر سیلسیکون زد و یه رم برای تست گرفتن موقتن از صاحب مغازه گرفتم و الان بیش از 10 بار رایانه رو روشن کردم و اونم با دو هارد مختلف با دو ویندوز مختلف اکس پی و سون شاید مشکل از هارد باشه
اما تو این 10 بار با دو هارد و دو ویندوز مختلف رایانه روشن و صفحه دسکتاپ میاد بالا اما بعد از 3 دقیقه همچی داخل صفحه دسکتاپ قفل میشه اما صفحه دسکتاپ هستش !!
1- تعمیراتی گفت پاورت مثل اینکه سالمه !!خب این هیچ رم هم که عوض کردم اینم هیچ میمونه مادربرد و سی پی یو !! به نظرتون مشکل از سی پی یو هستش تا از تو ریشه درش بیارم بندازمش دور !!چون تعمیراتیا معمولن اخرین مرحله میرن سراغ سی پی یو !!!! این دو هفته خیلی رو اعصابم رفته این کیس :general208::general208:
راستی تعمیراتیه گفت آی سیت هم یه ریزه داغ میکنه o_O
2-راستی برای یکی از هاردام چندین بار صفحه ابی هست پر از نوشته است یه دفعه میاد و بعد از چند ثانیه میره ممکنه کنار این مشکلم هاردمم در مرز خطر باشه ؟؟؟؟
3- از یه طرفی موقع عوض کردن ویندوز کابل پاور و مانیتوز داخل سیار با سیم وصل بود هر چی زور زدم ویندوز نصب نشد وقتی کابلا رو به یه سه شاخه کوچیک بی سیم مستقیم به پریز زدم اومد بالا ممکنه پاورم هم یه ریزه مشکل داشته باشه :(
پاورت ایراد داره . مشخصه

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
پاورت ایراد داره . مشخصه
امروز برای بار دوم بردمش پیش تعمیر کار ! اومد روی سی پی یو خمیر مالید پیش خودشم نیم ساعت رایانه روشن بود بعدن با خوشحالی تمام بردمش خونه بارو اول که روشنش کردم یک ساعت روشن موند بدون مشکل رایانم !! بعدن خاموشش کردم و دوباره بعد از 3 ساعت روشنش کردم دوباره گیر دادنا شروع شدددددددد !!!!!چند بارم هم که ریستارتش کردم صدای زیر رو میده و فقط فن سی پی یو می چرخه اما از بالا اومدن ویندوزخبری نیست :general208::general208::general208::general208:
http://s6.picofile.com/file/8232864276/Voice_002.amr.html
الان که شما میگین پاور
1- ممکنه کابل برق پاور هم مشکل داشته باشه !
2- اگر پاور مشکل داشته باشه قابل تعمیر هست پاور یا باید نو گرفت ؟؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
امروز برای بار دوم بردمش پیش تعمیر کار ! اومد روی سی پی یو خمیر مالید پیش خودشم نیم ساعت رایانه روشن بود بعدن با خوشحالی تمام بردمش خونه بارو اول که روشنش کردم یک ساعت روشن موند بدون مشکل رایانم !! بعدن خاموشش کردم و دوباره بعد از 3 ساعت روشنش کردم دوباره گیر دادنا شروع شدددددددد !!!!!چند بارم هم که ریستارتش کردم صدای زیر رو میده و فقط فن سی پی یو می چرخه اما از بالا اومدن ویندوزخبری نیست :general208::general208::general208::general208:
http://s6.picofile.com/file/8232864276/Voice_002.amr.html
الان که شما میگین پاور
1- ممکنه کابل برق پاور هم مشکل داشته باشه !
2- اگر پاور مشکل داشته باشه قابل تعمیر هست پاور یا باید نو گرفت ؟؟
پاورتون چیه ؟ مدل دقیقش رو بنویسید .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
پاورتون چیه ؟ مدل دقیقش رو بنویسید .
Green Power GP380A
اما پسوند HE یا SP یا EU ننوشته رو پاور که بگم !!!!!!
آخرای سال 89 خریدمش
اینم بگم که خود پاور رایانه چندین باور خود به خود خودش روشن میشده بعد از وصل شدن به برق و ....

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
Green Power GP380A
اما پسوند HE یا SP یا EU ننوشته رو پاور که بگم !!!!!!
آخرای سال 89 خریدمش
اینم بگم که خود پاور رایانه چندین باور خود به خود خودش روشن میشده بعد از وصل شدن به برق و ....
اگر بتونی پاور رو برای تست پیشم بفرستی بهت جواب قطعی رو میدم . این سری معمولا بعد از چندین سال مشکل میخورن .

amirabbas asg

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و عرض خسته نباشید

از متخصصان و پیشکسوتان انجمن سوالی داشتم

مدتی هستش که فلش مموری بنده روی هیچ سیستمی کار نمیکنه و به محض این که فلش رو به هر سیستمی متصل میکنم با پیغام USB is not recognized روبرو میشم. تمام پورت ها رو هم که امتحان میکنم همین پیغام میاد. روی سیستم های مختلف PC و لپ تاپ هم امتحان کردم اما همین پیغام رو میده. اما نکته جالبش این جاست که فقط و فقط روی سیستم خودم بدون کوچکترین مشکلی کار میکنه. با سیستم خودم بارها Format کردمش و Restore default زدم و روی سیستم های دیگه امتحان کردم بازم کار نکرد. اما روی لپ تاپ خودم بدون مشکل فایل ها پخش میشه و انتقال داده میشه. توی سیستم خودم که فلش شناخته میشه، در قسمت Disk Managementدرایو USB قابل مشاهده است و وضعیت پارتیشن هم healthy یا سالم است.

ممنون میشم عزیزان منو راهنمایی کنند.

اگر لطف کنید پاسخ رو برام ایمیل کنید ممنونم.

[email protected]

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام و عرض خسته نباشید

از متخصصان و پیشکسوتان انجمن سوالی داشتم

مدتی هستش که فلش مموری بنده روی هیچ سیستمی کار نمیکنه و به محض این که فلش رو به هر سیستمی متصل میکنم با پیغام USB is not recognized روبرو میشم. تمام پورت ها رو هم که امتحان میکنم همین پیغام میاد. روی سیستم های مختلف PC و لپ تاپ هم امتحان کردم اما همین پیغام رو میده. اما نکته جالبش این جاست که فقط و فقط روی سیستم خودم بدون کوچکترین مشکلی کار میکنه. با سیستم خودم بارها Format کردمش و Restore default زدم و روی سیستم های دیگه امتحان کردم بازم کار نکرد. اما روی لپ تاپ خودم بدون مشکل فایل ها پخش میشه و انتقال داده میشه. توی سیستم خودم که فلش شناخته میشه، در قسمت Disk Managementدرایو USB قابل مشاهده است و وضعیت پارتیشن هم healthy یا سالم است.

ممنون میشم عزیزان منو راهنمایی کنند.

اگر لطف کنید پاسخ رو برام ایمیل کنید ممنونم.

[email protected]
فلش یا تو همه دیوایس ها شناخته میشه یا شناخته نمیشه . هم سیستم خودتون هم فلش را با آنتی ویروس اپدیت شده avira اسکن کنید .

amirabbas asg

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم هم دانش کامپیوتریم بد نیست ولی تا بحال با این موضوع روبرو نشدم. آره خودمم تعجب میکنم ولی واقعا همینطور هستش و فقط روی سیستم خودم اجرا میشه. به لحاظ ویروس هم با انتی ویروس قدرتمند و به روز اسکن کردم ولی فایده نداشت. سیستمم مطمئن هستش و ویروسی نیست. آخه وقتی از توی Disk Management فلش فرمت بشه همه ویروس ها هم حذف میشن. مطمئنم بخاطر ویروس نیست. ممنون میشم راهنماییم کنید. خیلی کارم بهش گیره. برعکس خیلی هم فلش خوبی هستش، Patriot Express USB3 خیلی ازش راضیم. سرعتش محشره.

بالا