برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از arashboy2002 :
AMD>INTEL jan sharmande dadash in Connection e man Soratesh khiiilii paiiine

Agha man BIOS e jadidam az site www.abit.com.tw gereftam o DL kardam ba in barname FLASH MENU ham Upgrade kardam ama hamchenan ke PC o khamosh mikonam on etefagh miofte Yani monitor ro Stand by mimone ! va ta vaghti batrio bara 20 ela 30 min dar naiaram roshan nemishe

MOTHER BORD : Abit- KV8 Socket 754
پس الآن نسخه بايوس بايد 2.6 باشه. درسته؟
به نظر من شماحالا از نسخه هاي قبلي مثل 2.5، 2.4، و حتي 2.3 استفاده كن. ببين مشكل حل نميشه.
البته ميتوني اتصال كوتاه رو هم امتحان كني. يعني اينكه با يك سيم كوتاه بين دو سر فلزي جاي باتري در مينبورد اتصال برقرار كني.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مشگل بيشتر سخت افزاري مياد. ممكنه چيپ cmos باشه . بايد تعويض بشه .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
گفتم اگه گارانتي داره . ببر گارانتي . اگر نداره بايد چيپ فلش cmos بايد عوض بشه و بعد پروگرام بشه .

arashboy2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
MerCi Vali jaleb ine ke bade in ke on rooz khamosh shod bad ba dar ovorda batri 2bare roshan shod alan be halate adiii bargashte va roshan mishe ama ehtemal e khili ziad midonam ke 2bare hamon etefagh miofte #-o
Manzooretono az in ke ba sime Felezi beyne batrio main bord o etesal bedam yani chi?!
===================================
age COMS Kharab bashe koja bayad avazesh konam ?!
======================================
Agha Ye Soal dige ghatehaie daste 2vomamo koja mitoonam befroosham ?!

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست خوبم فارسي چرا تايپ نمي كني . خيلي سخته خوندنش اينطوري . قانون فروم هست فارسي نوشتن

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از arashboy2002 :
MerCi Vali jaleb ine ke bade in ke on rooz khamosh shod bad ba dar ovorda batri 2bare roshan shod alan be halate adiii bargashte va roshan mishe ama ehtemal e khili ziad midonam ke 2bare hamon etefagh miofte #-o
Manzooretono az in ke ba sime Felezi beyne batrio main bord o etesal bedam yani chi?!
===================================
age COMS Kharab bashe koja bayad avazesh konam ?!
======================================
Agha Ye Soal dige ghatehaie daste 2vomamo koja mitoonam befroosham ?!
دوست عزیز اون قسمت از مینبورد که باتری رو جا میزنید. دو سر فلزی داره. یکی به زیر باتری وصل میشه و یکی هم به بالای باتری با یه تیکه سیم این دوتا رو به هم متصل کن.

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان عزیز من حدود 9 ماه پیش یه سیستم برای یکی از دوستانم جمع کردم و سالم تحویلش دادم. چند روز پیش به خاطر ویروسی شدن کامپیوترش ویندوزش رو عوض کردم و ویندوز xp سرویس پک 2 را نصب کردم , بعد از نصب درایور کارت صدا متوجه شدم در یک پریود زمانی 3 ثانیه به 3 ثانیه و گه گاه به طور نامنظم به خصوص هنگام پخش موسیقی و فیلم صدای تق تق ضعیفی به گوش میرسد , ; کابل خروجی صدا راچک کردم مشکلی نداشت , دوباره درایور را نصب کردم درست نشد , فکر کردم شاید با ویندوز سرویس پک2 همخوانی نداره برای همین دوباره win xp sp1 را نصب کردم بازم درست نشد. نمیدونم مشکل از کجاست .
این نکته را ذکر کنم که سیستم قبل از نصب ویندوز جدید پر از ویروسهای جور واجور بود که بعد از بالا آمدن دستگاه باعث کندی بیش از حد و گاها" هنگ کردن سیستم میشد و البته بعد از نصب ویندوز این مشکلات بر طرف شد ولی این مشکل تق تق بوجود آمده .
مشخصات سیستم :
main board :ASUS P4U800-X chipset ULI M1683
cpu : 2.5 celeron D
hard : 80 western
ram : 256 spektek
sound : soundmax onboard
vga : mx4000

لطف کنید و راهنمایی کنید

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سعی میکنم امروز درایور را آپدیت کنم , ولی دوست عزیز قبلا" بدون هیچ مشکلی با همین نسخه از ویندوز به خوبی کار میکرد.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
يعني صدا از بلندگوها ميآد.

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یله صدا میاد ولی تق تق هم خیلی ضعیف همراهشه .میشه مشکل از هارد یا بایوس باشه ؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
ممكنه ارز صداي فن كارت گرافيك هست . بعضي وقتها درايور هاي قديمي چنين مشگلاني بوجود ميارند

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون , چک میکنم نتیجه را میگم.

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:سلام
درست نشد , سیم تغذیه فن کارت گرافیک را جدا کردم درست نشد , کارت گرافیک رو کلا" عوض کردم بازم درست نشد , پاور را با سیستم خودم تعویض کردم ولی فایده ای نداشت , محض احتیاط و تست مودم را باز کردم بازم جواب نداد , هارد را روی سیستم خودم بستم و روش ویندوز جدید ریختم و روی سیستمم به خوبی کار میکرد نتیجتا" هارد سالمه , باطری مادربورد را هم با اینکه میدانم فایده ای نداره یک بار خارج کردم ولی هیچ فرقی نکرد , فقط میمونه cpu , ram , mainboard که البته بعد از تعویض رم اگر درست نشه باید مادربورد را ببرم گارانتی , در رابطه با cpu هم بعید میدانم مشکلی داشته باشه .
به نظر شما چه کاری مونده که انجام ندادم , نمیدونم این صدای تق تق علتش چیه ؟ :confused: .

sepydar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما يك كارت صوت بخر ونصب كن شايد افاقه كند

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
رم رو هم عوض کردم درست نشد , دیگه مطمئن شدم ایراد از مادربرده , خوشبختانه تا سال 2008 گارانتیه الماسه , امروز میبرمش گارانتی .
ممنون از راهنمای دوستان.

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
سلام
آقا من گاهی وقتها که کلید پاور رو می زنم تا سه ساعت ( منظور زمان خیلی زیاد ) ویندوز بالا نمی آد ؟ مشکل از چی می تونه باشه ؟ احتمالا مشکل از هارد نیست چون هارد رو اخیرا عوض کردم .
ولی هرچی فکر می کنم از چیه به عقلم نمی رسه .
ممنون.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از roolee :
سلام
رم رو هم عوض کردم درست نشد , دیگه مطمئن شدم ایراد از مادربرده , خوشبختانه تا سال 2008 گارانتیه الماسه , امروز میبرمش گارانتی .
ممنون از راهنمای دوستان.

100% مشگل از چيپ كدك ساند آنبرد هست . بايد مادربرد رو ببري گارانتي . راستي با اسپيكر ديگه اي تست كردي

بالا