برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خیلی ببخشید مشکلم همینه چطور باید حذفش کرد هر جا گشتم پیدا نکردم
تو سایت اینتل رفتم نیاز به فندق شکن نبود
اما سی پیو بنده برای اپدیت درایور کارت گرافیک جزو سی پیوهایی که گذاشته بودن نبود
با برنامه ddu باید حذف بشه . درایوری برای 10 از سمت اینتل برای این محصول عرضه نشده . درایور برای 8 و 8.1 هست . که روی 10 هم نصب میشه / البته اگر خودش شناخته بود نیازی به نصب نبوده .

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,363
@AMD.POWER
سلام
پاور سیستم در حالت معمولی و بدون فشار یه صدای ویز میده که وقتی گرافیک یا پردازنده درحالت استرس قرار میگیره صداش قطع میشه! و وقتی دوباره در حالت بیکاری یا کم کاری قرار میگیره صدای ویز میده
مشکل چیه؟
ممنون.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
@AMD.POWER
سلام
پاور سیستم در حالت معمولی و بدون فشار یه صدای ویز میده که وقتی گرافیک یا پردازنده درحالت استرس قرار میگیره صداش قطع میشه! و وقتی دوباره در حالت بیکاری یا کم کاری قرار میگیره صدای ویز میده
مشکل چیه؟
ممنون.
سلام
مدل پاور چیه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
سی پی یو core i3 6300 با مدل core i5 4460 تو بازی چقدر تفاوت دارند؟تفوت فریم دهی چقدره؟
ممنونم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سی پی یو core i3 6300 با مدل core i5 4460 تو بازی چقدر تفاوت دارند؟تفوت فریم دهی چقدره؟
ممنونم
پردازنده چهار هسته واقعی به مراتب عملکرد بهتری نسبت به I3 که فقط دو هسته واقعی دارد عمل میکند .

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
پردازنده چهار هسته واقعی به مراتب عملکرد بهتری نسبت به I3 که فقط دو هسته واقعی دارد عمل میکند .
تو یوت.یوب یک ویدئو دیدم برای مقایسه عملکرد این دو مدل در 11 تا بازی
تقریبا در تمامی بازی ها مدل i3 فریم ریت برابری رو ارائه میداد حتی بعضی اوقات فریم ریت بیشتری هم داشت

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تو یوت.یوب یک ویدئو دیدم برای مقایسه عملکرد این دو مدل در 11 تا بازی
تقریبا در تمامی بازی ها مدل i3 فریم ریت برابری رو ارائه میداد حتی بعضی اوقات فریم ریت بیشتری هم داشت
یوتیوب از کی رفرنس درستی شده . با یک گرافیک برابر مطمئن باشید 4460 عملکرد بهتری خواهد داشت .

666hamed666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. من یه کارت گرافیک gtx 960 گیگابایت خریدم. 2 تا پورت اتصال 6 پین داره در صورتی که پاور من اصن یدونه هم 6 پین نداره
1.%20%2828%29.gif

آیا میتونم با تبدیل برق 4 پین به 6 پین متصل کنم و آیا باید هر دو 6 پین ها متصل بشن؟ چطوری و چگونه؟
راهنمایی لدفن ...

پاور من سیلور استون 500W
IDE * 6
SATA * 4
floppy *1
1* CPU 4+4 pin
1* 24pin

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام. من یه کارت گرافیک gtx 960 گیگابایت خریدم. 2 تا پورت اتصال 6 پین داره در صورتی که پاور من اصن یدونه هم 6 پین نداره
1.%20%2828%29.gif

آیا میتونم با تبدیل برق 4 پین به 6 پین متصل کنم و آیا باید هر دو 6 پین ها متصل بشن؟ چطوری و چگونه؟
راهنمایی لدفن ...

پاور من سیلور استون 500W
IDE * 6
SATA * 4
floppy *1
1* CPU 4+4 pin
1* 24pin
پاور تهیه کنید .

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
اساتید گرامی من مودم dlink 2730 دارم , ولی متاسفانه نمیتونم گزینه wps رو غیرفعال کنم !
وقتی گزینه wps رو غیرفعال میکنم , سکیوریتی وای فای هم از بین میره و در واقع open network میشه !
متاسفانه فرم ور جدیدی هم براش پیدا نکردم که به مدل من بخوره
6rloq0kyh3lh.jpg

mohsendevil66

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
دوستان من هر وقت توی گیم میرم مانیتورم با مشکل مواجه میشه.یعنی تصویر کلا میره و صفحه سیاه میشه که بعد از چند ثانیه درست میشه.بعضی وقتها هم رنگ تصویر عوض میشه.مثلا یک لایه رنگ زرد یا سبز چند ثانیه ای رو تصویر میاد.البته بعضی وقتها خارج از گیم هم میشه اینطوری اما تو گیم شدیدتره.مخواستم ببینم مشکل از گرافیکه یا مانیتور؟یا حتی مشکل نرم افزاری و درایور(الیته درایور اپدیته) یا مثلا کابل مانیتور یا گرافیک خراب باشه؟این مشکل چند ماهی میشه که برام پیش اومده.
گرافیک gtx 760 oc سه سال عمر گرافیک.یکی از فن های گرافیک کند شده و اروم میچرخه
مانیتور lg w2053s هفت سال عمر مانیتور

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
دوستان من هر وقت توی گیم میرم مانیتورم با مشکل مواجه میشه.یعنی تصویر کلا میره و صفحه سیاه میشه که بعد از چند ثانیه درست میشه.بعضی وقتها هم رنگ تصویر عوض میشه.مثلا یک لایه رنگ زرد یا سبز چند ثانیه ای رو تصویر میاد.البته بعضی وقتها خارج از گیم هم میشه اینطوری اما تو گیم شدیدتره.مخواستم ببینم مشکل از گرافیکه یا مانیتور؟یا حتی مشکل نرم افزاری و درایور(الیته درایور اپدیته) یا مثلا کابل مانیتور یا گرافیک خراب باشه؟این مشکل چند ماهی میشه که برام پیش اومده.
گرافیک gtx 760 oc سه سال عمر گرافیک.یکی از فن های گرافیک کند شده و اروم میچرخه
مانیتور lg w2053s هفت سال عمر مانیتور
این قطع شدن تصویر احتمال زیاد از کارت گرافیک هست . البته اگر از تبدیل استفاده میکنید با یک تبدیل سالم تست کنید .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار.
دوستان به تازگی سیستم جدیدم که مشخصاتش توی امضام هست رو جمع کردم.
ولی بعد از یکی دو روز یه مشکلی پیش اومده اونم اینکه سیستم ssd که با سوکت m2 متصل شده رو نمیشناسه!
بعنی از اول اینجوری که سیستم رو روشن میکنی جز چراغ های داخل کیس هیچ چیز دیگه روشن نمیشه حتی مانیتور و همه چی همونطور میمونه! بسته به شانس بین 10 ثانیه تا 10 دقیقه یا کلا هیچ ممکنه سیستم بالا بیاد! من تو بایوس که رفتم دیدم که سیستم تو قسمتی که باید دیوایس های nvme رو نشون بده این ssd m2 ما رو نشون نمیده!
میخاستم بدون مشکل از کجاست؟ چیکار باید بکنم؟
اینم بگم سیستم که بالا بیاد شما هرکاری بخای میتونی باهاش بکنی هیچ مشکلی نداره اما به محض خاموش شدن موقع لود بایوس یا بوت ویندوز ادم رو ... میکنه.
دوباره باید ویندوز بزنم؟ مشکل از بوته یا بایوس؟؟
ممنون و سپاسگذار.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مدل m2 ssd را اعلام کنید .
دیوایس های ساتا به کدوم پورت ها متصل شده است .
ببینید بدون قطعات ساتا شناسایی میشسه یا نه
بایوس هم حتما اپدیت بشه .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
مدل m2 ssd را اعلام کنید .
دیوایس های ساتا به کدوم پورت ها متصل شده است .
ببینید بدون قطعات ساتا شناسایی میشسه یا نه
بایوس هم حتما اپدیت بشه .
مدل SSD: Plextor M8PeG M2 128GB
روی سوکت پایینی یعنی m2h نصبش کردم.
دیوایس ها به پورت های 5 و 4 وصل شده اند که دو هارد 1 ترا هستند و هر دو کامل شناسایی میشن. بدون اونها تست نکردم.
بایوس اخرین اپدیت هست که برای نسل بعد گیگابایت این مین ها رو بهینه کرده.
سیستم الان جوریه که بالا میادا ولی بگیر نگیر داره یه بار زود میاد یه بار دیگر یه بار کلا نمیاد ولی امکان نداره با سرعت نرمال روزهای اولش بالا بیاد!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
توی دفترچش هم قید شده . یکی از پورتهای ساتا موقع استفاده از دیوایس های M2 از کار میوفته به دلیل اشتراکی بودن . توی دفترچه مادربرد میتونی مشاهده کنی .
این رمهای CL بالا هم گاهی دردسر سازن .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
توی دفترچش هم قید شده . یکی از پورتهای ساتا موقع استفاده از دیوایس های M2 از کار میوفته به دلیل اشتراکی بودن . توی دفترچه مادربرد میتونی مشاهده کنی .
این رمهای CL بالا هم گاهی دردسر سازن .
بله شماره های 7 و 6 باید باشن فکر کنم که از اونا استفاده نکردم.
cl بالا نیستن! خیلی هم پایینن!
یعنی میگید از رمه؟؟؟!
تنها چیزی که من بهش شک دارم همون m2 هست چون تو بایوس قسمتی هست که نوشته دیوایس های nvme رو نشون بده و وقتی واردش میشم میزنه هیچ دیوایسی که nvme ساپورت باشه به دستگاه وصل نیست!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
منظورم فرکانس رم بود که اشتباه CL تایپ کردم . ببینید با غیر فعال کردن XMP وضعیت بهتر میشه .
این M.2 ها روی یک سیستم دیگه هم مشکل ایجاد میکردند . مدل دقیقش رو بهم اعلام کن . خودم دنبال این دیوایس ها نمیرم چون هنوز از نظر من خیلی جای کار دارند مخصوصا با استفاده همزمان با SATA

بالا