برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سلام
این پردازنده مثل هویه داغ میشه و مصرف بالایی داره و حتما باید یک خنک کننده خوب داشته باشید برای کنترل حرارتش
سلام
ممنون
چ خنک کننده ای پیشنهاد میکنین ک بصرفه؟

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,191
چیپ گرافیکی مشکل خورده . باید چیپ ریبال بشه و اگر چیپ بدون تعمیر روی برد بمونه این مشکلات ادامه پیدا میکنه
ولی قبل از این کار باید خمیر حرارتی پردازنده و gpu تعویض شود .
همچنین هیت سینک و هیت پایپ ها از نظر انتقال حرارت تست شوند .
من الان گرافیک رو غیر فعال کردم از طریق دیوایس منیجر و با گرافیک مجتمع کار میشه
باز هم مشکلی براش پیش میاد؟
تا در اولین فرصت خمیر عوض کنم..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من الان گرافیک رو غیر فعال کردم از طریق دیوایس منیجر و با گرافیک مجتمع کار میشه
باز هم مشکلی براش پیش میاد؟
تا در اولین فرصت خمیر عوض کنم..

ببنید اگر چیپ خراب شده باشه ممکنه مشکساز بشه سعی کنید درایورش رو هم نصب نکنید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

T.REX

Registered User
لایک‌ها
331
درود دوستان.
صدای ویز مانند پاور وقتی که حتی سیستم روشن نیست از چی میتونه باشه؟قطعم نمیشه.کابلم عوض کردم و حتی پریز.
پاورایی هم که تست کردم 750 کولرمستر و 750 ترمالتیک گلد هست.

30we

Registered User
لایک‌ها
135
سلام
من امروز اومدم بایوس مین msi 970a-g46 رو آپدیت کنم. از طریق محیط ویندوز این کار رو کردم که کاش نمیکردم! بعد از اینکه تا صد رفت سیستم ریست شد و بعدش دیگه هیچی بالا نیومد! No signal شده...باتری مین رو در آوردم و حتی از روش جامپر هم استفاده کردم فرقی نکرد. چون به هیچ صفحه ای دسترسی ندارم نمیتونم بایوس قبلی رو هم برگردونم. ممنون میشم اگر کسی میدونه باید چیکار کنم راهنماییم کنه. کارهام با کامپیوتره و گیر کردم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
درود دوستان.
صدای ویز مانند پاور وقتی که حتی سیستم روشن نیست از چی میتونه باشه؟قطعم نمیشه.کابلم عوض کردم و حتی پریز.
پاورایی هم که تست کردم 750 کولرمستر و 750 ترمالتیک گلد هست.

سلام
کابلی که عوض کردید چه کیفیتی داره ؟ روی کابل چی نوشته؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
من امروز اومدم بایوس مین msi 970a-g46 رو آپدیت کنم. از طریق محیط ویندوز این کار رو کردم که کاش نمیکردم! بعد از اینکه تا صد رفت سیستم ریست شد و بعدش دیگه هیچی بالا نیومد! No signal شده...باتری مین رو در آوردم و حتی از روش جامپر هم استفاده کردم فرقی نکرد. چون به هیچ صفحه ای دسترسی ندارم نمیتونم بایوس قبلی رو هم برگردونم. ممنون میشم اگر کسی میدونه باید چیکار کنم راهنماییم کنه. کارهام با کامپیوتره و گیر کردم
سلام
باید ببرید پیش تعمیرکار بایوس را پروگرام کنند .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
هر دوتاش کابل توی جعبه پاورها بود.یکیش مال کولرمستر یکیشم ترمالتیک.

کابل گرین ببنید پیدا میکنید . از دوستی که پاور 700 وات به بالا داره .

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
سلام و درود ؛

سوالی داشتم در مورد سخت افزارم و ایراد عجیبش ؛ به این ترتیب که؛
کانکتور ۳ پین RGB منبع تغذیه رو که به مادربرد وصل میکنم،

۱)اول از همه موقعی که کلید ۰،۱ psu رو میزنم ، چراغ دی وی دی رام ، چراغ فن جلوی کیس و هاب ساتا فن ها-روشن میشه ، بعدش که سیستم رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد و خاموش میکنم ، خاموش میشن ولی اگر کلید پاور رو قطع و مجدد وصل کنم ، قبل از روشن شدن سیستم باز هم چراغهای مذکور روشن میشن.

۲) که مهمتر از اونه و مساله اصلیه ، اینه که موقعی که سیستم رو استندبای میزنم و بظاهر سیستم تو فاز خوابه و standby هست، چراغهای RGB رم همچنان روشن و رقص نور دارن- ضمناً دوباره با ماوس یا کیبورد روشن نمیشه و با کلید پاور کیس هم که روشن میکنم ، دوباره از اول سیستم بوت میشه ، انگار نه انگار که sleep بوده.

این که میگم از کانکتور rgb منبع تغذیه هست با آزمون و خطا متوجه شدم که بعد از جدا کردنش از مادربرد، نه اون چراغها روشن میمونن، استند بای راحت میره(همچنان رم تو حالت اسلیپ ،رقص نور داره)- ولی از استند بای با کیبرد و موس -راحت و نرمال در میاد .

علت چیه؟ از مادربرده یا منبع تغذیه؟ آیا برق اضافه تر از استندبای به سیستم تزریق میشه؟ در حالی که بنده با این پاور ، برد دیگه ای رو که اصلا سه پینه rgb نداشت رو متصل کردم و درست بوده.البته ۴ پینه داشت که به سه پین پاور نمیخورد.

ممنونم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام و درود ؛

سوالی داشتم در مورد سخت افزارم و ایراد عجیبش ؛ به این ترتیب که؛
کانکتور ۳ پین RGB منبع تغذیه رو که به مادربرد وصل میکنم،

۱)اول از همه موقعی که کلید ۰،۱ psu رو میزنم ، چراغ دی وی دی رام ، چراغ فن جلوی کیس و هاب ساتا فن ها-روشن میشه ، بعدش که سیستم رو روشن میکنم و ویندوز بالا میاد و خاموش میکنم ، خاموش میشن ولی اگر کلید پاور رو قطع و مجدد وصل کنم ، قبل از روشن شدن سیستم باز هم چراغهای مذکور روشن میشن.

۲) که مهمتر از اونه و مساله اصلیه ، اینه که موقعی که سیستم رو استندبای میزنم و بظاهر سیستم تو فاز خوابه و standby هست، چراغهای RGB رم همچنان روشن و رقص نور دارن- ضمناً دوباره با ماوس یا کیبورد روشن نمیشه و با کلید پاور کیس هم که روشن میکنم ، دوباره از اول سیستم بوت میشه ، انگار نه انگار که sleep بوده.

این که میگم از کانکتور rgb منبع تغذیه هست با آزمون و خطا متوجه شدم که بعد از جدا کردنش از مادربرد، نه اون چراغها روشن میمونن، استند بای راحت میره(همچنان رم تو حالت اسلیپ ،رقص نور داره)- ولی از استند بای با کیبرد و موس -راحت و نرمال در میاد .

علت چیه؟ از مادربرده یا منبع تغذیه؟ آیا برق اضافه تر از استندبای به سیستم تزریق میشه؟ در حالی که بنده با این پاور ، برد دیگه ای رو که اصلا سه پینه rgb نداشت رو متصل کردم و درست بوده.البته ۴ پینه داشت که به سه پین پاور نمیخورد.

ممنونم.

سلام
طبیعی هست
ولتاژ استندبای 5 ولت وقتی روی مادربرد هست این موارد هم روشن میمونند .

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
سلام
طبیعی هست
ولتاژ استندبای 5 ولت وقتی روی مادربرد هست این موارد هم روشن میمونند .
خب آخه اونموقع در عملکرد استندبای .ویندوز اختلال ایجاد میشه و استندبای واقعی نمیره و بظاهر sleep هست، که نه با موس نه با کیبرد روشن نمیشه بلکه با کلید پاور کیس ، باید روشن کنم که اونم بوت از اوله نه صفحه استندبای ویندوز و امکان ورود مجدد.
ناچارا rgb منبع تغذیه رو قطع کردم.
سوال دوم فرعی هم بپرسم که چطور نورپردازی رمها و پاور ، متنوع میشن و عمل میکنن ، باید با نرم افزار اینکارو کرد؟ و مثلا در مورد مادربردم گیگابایت با rgb Fusion؟؟؟

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,559
با الکتریسته ساکن چکار کنم؟
چه تو سیستم قدیمی و چه جدید دستم به موس که میخره موس جرقه میزنه موس جدید رو هم که تست کردم اینجوریه

بعدش موس از کار میوفته ویندوز پیام میده موس دوباره متصل شد

boofekoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام بر اساتید محترم
مشکلی دارم و نیازمند استفاده از تجربیات شما
مادر برد msi 770 c45
Cpu x4 945
پاور 480 وات
زمانی که حدود پنج در صد اورکلاک میکنم سیستم بالا میاد اما موقع گرفتن تست پایداری هنگ می‌کنه تا ریست کنم
بیشتر از پنج درصد بوت نمیشه و چند بار ریست میشه یا صفحه سیاه میشه و هنگ می‌کنه
پاور هم عوض کردم لطفاً راهنمایی بفرمایید

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
sshot-1 (2).png

این سیستم حداکثر چ گرافیکی رو میکشه؟
ممنون

بالا