برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

Vahid Aghakhani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام:
من نمیدونم مشکلم به این تاپیک ربط داره یا نه!
ببین یه چند وقتی هست که تا آهنگ یا فیلم میخوام با Media Player اجرا کنم اولش به اندازه شایت 30 ثانیه اولش هی وسطش یه تیک میزنه ادامه موسیقی یا فیلم و دوباره هم تا 30 یا 40 ثانیه این وقفه هست و بعد درست میشه... در همه برنامه ها همینطور هست رم دستگاهم 1024 VDATA DDR و CPU:1.6 Full Intel و MB : 8IE800 ...
ممنون میشم جواب بدین:)
وحید

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين مشگل مربوط به خود ويندوز هست و تنظيماتش . بايد ويندوزت دوباره نصب بشه

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام بر عزيزان و متخصصان :rolleyes:

حدود يک ماه ميشه که DVD-ROMبنده به هيج وجه قادر به خوندن DVD نيست و تنها CD رو ميخونه البته به سختي ! ( گارانتيش هم تموم شده )
لازم به ذکر است که من اصلا ازش کار نکشيدم حدود دو سال است که دارمش فکر ميکنم تنها تو اين مدت فقط از 20 تا DVD استفاده کرده باشم .. اوايل هم CD و DVD ها رو به زحمت و همراه با لرزش ناگهاني و صداهاي ناهنجار ميخوند :(

DVD-ROM GDR8162B

‍پيشاپيش ممنونم .

SILENCER

Registered User
لایک‌ها
21
سلام خدمت دوستان
میبخشید مشکل بنده یه کم پیچیده شده در مورد کارت گرافیک من هست کارت من در اثر یه اشتباه یکی از خازنهاش از کار افتاد البته یکی از خازنهای بسیار ریز من هم اون رو تغریبا لحیم کردم ولی فقط چسبوندمش

ولی حال یه کم مشکل داره زمانی که برای گارانتی بردم شرکت اونها گفتن کارت مشکل نداره متوجه مشکل اون نشدن

حالا میدونم کارتم چه مشکلی داره حالا اگه من بخواهم کارتم رو بسوزونم تا با استفاده از گارانتی اون رو تعویض کنم باید چه کار کنم

از راهنمای و کمک دوستان متشکرم

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از Mohammadirani@ :
سلام بر عزيزان و متخصصان :rolleyes:

حدود يک ماه ميشه که DVD-ROMبنده به هيج وجه قادر به خوندن DVD نيست و تنها CD رو ميخونه البته به سختي ! ( گارانتيش هم تموم شده )
لازم به ذکر است که من اصلا ازش کار نکشيدم حدود دو سال است که دارمش فکر ميکنم تنها تو اين مدت فقط از 20 تا DVD استفاده کرده باشم .. اوايل هم CD و DVD ها رو به زحمت و همراه با لرزش ناگهاني و صداهاي ناهنجار ميخوند :(

DVD-ROM GDR8162B

‍پيشاپيش ممنونم .

دوست خوبم شما بايد فريموير دستگاه رو اپ ديت كني . از سايت LG دانلود كن.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از SILENCER :
سلام خدمت دوستان
میبخشید مشکل بنده یه کم پیچیده شده در مورد کارت گرافیک من هست کارت من در اثر یه اشتباه یکی از خازنهاش از کار افتاد البته یکی از خازنهای بسیار ریز من هم اون رو تغریبا لحیم کردم ولی فقط چسبوندمش

ولی حال یه کم مشکل داره زمانی که برای گارانتی بردم شرکت اونها گفتن کارت مشکل نداره متوجه مشکل اون نشدن

حالا میدونم کارتم چه مشکلی داره حالا اگه من بخواهم کارتم رو بسوزونم تا با استفاده از گارانتی اون رو تعویض کنم باید چه کار کنم

از راهنمای و کمک دوستان متشکرم

شما بايد كارتت رو فلش كني با يه بايوس كارت ديگه .اونوقت ديگه بالا نمياد

SILENCER

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
دوست عزیز از راهنمای شما متشکرم
ولی لطفا اگه میشه کمی بیشتر در مورد فلش کردن کارت وگرفتن فایلش توضیح بدین
دوما شما مطئن هستین که با این کار کارت دیگه کار نمیکنه و قابل تعمیر هم نیست

omidb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
همه پورت هاي يو اس بي سيستمم از كار افتادن، هر كاري كه مي تونستم و به فكرم رسيد انجام دادم درست نشد
درايور يو اس بي رو حذف كردم دوباره نصب كردم ميگه به درستي كار ميكنه(يواس بي 1.1 و2.0)
از باياس هم فعاله
ويندوز رو هم عوض كردم
پورت ها همشون جريان داخلشون برقراره
همه چي در ظاهر درسته ولي هيچ ديوايسي رو ساپورت نمي كنه
همه وسايلمم با يواس بي كار ميكنن موبايل،پرينتر،فلش
چيكار كنم؟ اين بلاي ناگهاني چي بود ديگه؟!
من از USB آنبرد روي مادربرد استفاده مي كنم (مادربرد MSI-->K8N Neo2 platinium). كيس من 8 پرت يواس بي داره 4تاش رو مادربرد، 2تاش مثل مودم وصله به پشت كيس (البته نه مثل كارت PCI) (Dbracket 2)چون اونم با كابل وصل ميشه به يه جاي مادربرد، 2 تا هم جلوي كيسه.
اين هشت عدد پورت به خوبي كار مي كردن، اما يهو همشون از كار افتادن (حوادث يهويي).البته قبل اينكه از كار بيفتن من درايور پرينترم كه اچ پي 1320 هست رو نصب كردم كه با يواس بي به كامپوتر وصل ميشه (شايد مشكل از اينجا شروع شده باشه)، يه فلش مموري جديدم آورده بودم كه متاسفانه ديگه نمي تونم ازش استفاده كنم.
انصافاً اگه دوستي آشنايي كسي رو داريد كه زياد بارشه بهش بگيد شايد تونست كاري بكنه . من كه ديگه نمي دونم چيكار كنم، يكي بهم گفت كه شايد چيپست مادربرد سوخته باشه، ولي اگه سوخته ويندوز تو قسمت ديوايس منجر چرا پورت ها رو ميشناسه؟ تازه اگه سوخته بود حتماً جريان داخل پورت ها قطع مي شد ولي پورت ها جريان داخلشون برقراره.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
amd>intel جان و بقیه دوستان...

من توی فلش کردن بایوس مادربرد به مشکل خوردم و در نتیجه سیستم موقع بالا اومدن ، هیچ کاری نمی کنه و کاملا از کار افتاده ... هیچکدوم از راه های مرسوم ( مثل استفاده از bootdisk و اینا ) هم جواب نمیده ، چون ظاهرا سیستم درایو فلاپی رو نمی شناسه ... فقط مونده hot swap که اونم خیلی دنگ و فنگش زیاده ... :(

پیشنهادی داری ؟ ارزانترین راهی که توصیه میشه چیه ؟ :eek:

اصلا جایی تو ایران هست که اینا رو دوباره program کنه ؟ ( یا تعمیرات و اینا داشته باشه ؟ ) ... :hmm:

پی نوشت : مادربردم 7zxe گیگابایت ( amd )

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از amd>intel :
دوست خوبم شما بايد فريموير دستگاه رو اپ ديت كني . از سايت LG دانلود كن.

سلام دوست عزيز

من Firmware رو به روز کردم . الان نسخش 0033 شده اما باز همون مشکل قبلي پابرجاست . به نظر شما من چيکار کنم ؟ :(

ممنون . :rolleyes:

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از seymour :
amd>intel جان و بقیه دوستان...

من توی فلش کردن بایوس مادربرد به مشکل خوردم و در نتیجه سیستم موقع بالا اومدن ، هیچ کاری نمی کنه و کاملا از کار افتاده ... هیچکدوم از راه های مرسوم ( مثل استفاده از bootdisk و اینا ) هم جواب نمیده ، چون ظاهرا سیستم درایو فلاپی رو نمی شناسه ... فقط مونده hot swap که اونم خیلی دنگ و فنگش زیاده ... :(

پیشنهادی داری ؟ ارزانترین راهی که توصیه میشه چیه ؟ :eek:

اصلا جایی تو ایران هست که اینا رو دوباره program کنه ؟ ( یا تعمیرات و اینا داشته باشه ؟ ) ... :hmm:

پی نوشت : مادربردم 7zxe گیگابایت ( amd )

سلام چيپ بايوس روي برد لحيم شده يا روي يه سوكت هست. ببر طبقه سوم بازار رضا شركت هدف پويش برات درست ميكنند يا خود آواژنگ

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
از اين cd هاي cleaner هم امتحان كن. اگه درست نشد فكر يه dvd-rom خوب باش

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از omidb :
سلام
همه پورت هاي يو اس بي سيستمم از كار افتادن، هر كاري كه مي تونستم و به فكرم رسيد انجام دادم درست نشد
درايور يو اس بي رو حذف كردم دوباره نصب كردم ميگه به درستي كار ميكنه(يواس بي 1.1 و2.0)
از باياس هم فعاله
ويندوز رو هم عوض كردم
پورت ها همشون جريان داخلشون برقراره
همه چي در ظاهر درسته ولي هيچ ديوايسي رو ساپورت نمي كنه
همه وسايلمم با يواس بي كار ميكنن موبايل،پرينتر،فلش
چيكار كنم؟ اين بلاي ناگهاني چي بود ديگه؟!
من از USB آنبرد روي مادربرد استفاده مي كنم (مادربرد MSI-->K8N Neo2 platinium). كيس من 8 پرت يواس بي داره 4تاش رو مادربرد، 2تاش مثل مودم وصله به پشت كيس (البته نه مثل كارت PCI) (Dbracket 2)چون اونم با كابل وصل ميشه به يه جاي مادربرد، 2 تا هم جلوي كيسه.
اين هشت عدد پورت به خوبي كار مي كردن، اما يهو همشون از كار افتادن (حوادث يهويي).البته قبل اينكه از كار بيفتن من درايور پرينترم كه اچ پي 1320 هست رو نصب كردم كه با يواس بي به كامپوتر وصل ميشه (شايد مشكل از اينجا شروع شده باشه)، يه فلش مموري جديدم آورده بودم كه متاسفانه ديگه نمي تونم ازش استفاده كنم.
انصافاً اگه دوستي آشنايي كسي رو داريد كه زياد بارشه بهش بگيد شايد تونست كاري بكنه . من كه ديگه نمي دونم چيكار كنم، يكي بهم گفت كه شايد چيپست مادربرد سوخته باشه، ولي اگه سوخته ويندوز تو قسمت ديوايس منجر چرا پورت ها رو ميشناسه؟ تازه اگه سوخته بود حتماً جريان داخل پورت ها قطع مي شد ولي پورت ها جريان داخلشون برقراره.

موقتا يه كارت usb بخر .قيمتي هم نداره 5 تومن بايد باشه

omidb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بعدش چيكار كنم؟!

SILENCER

Registered User
لایک‌ها
21
با سلام خدمت مدیر بخش سخت افزار
از این که من رو در مورد کارت گرافیک راهنمای کردین متشکرم
ولی لطفا اگه میشه کمی در مورد فلش کردن بایوس کارت و محل گرفتن فایل مربوطه توضیح بدین
از کمک شما ممنونم

Natanaiila

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت شما
یه سوال داشتم در مورد مادربوردها :
می خواستم ببینم ایا مادربورد gigabyte 8i945pl-g که حد اکثر رم های ddr2 533 رو ساپورت میکنه اگه روش یه رم همون ddr2 533 بذاریم میشه اونرو تا 677 over کرد یا ته؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از amd>intel :
سلام چيپ بايوس روي برد لحيم شده يا روي يه سوكت هست. ببر طبقه سوم بازار رضا شركت هدف پويش برات درست ميكنند يا خود آواژنگ
لحیم شده ... :(
حالا به اونجا هم سر می زنم
169.gif
... ولی نمی دونم چرا خیلی امیدوار نیستم
179.gif
... بهرحال مرسی ...
20.gif

بالا