برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ های کوتاه وردپرسی

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
کدی میشناسی که بزارم توی سی اس اس اضافه قالب و کل لینک ها که پیشفرض زیرخط دارن عادی بشن؟ یعنی قالب انفولد پیشفرض هر چی لینکه زیرخط دار میکنه میخوام اینطوری نباشن. تنظیماتش که ندیدم چی داره
چند تا کد مثل این تست کردم اصلا بدرد نخورد
آره..
بذار رفتم خونه بت میگم..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
کدی میشناسی که بزارم توی سی اس اس اضافه قالب و کل لینک ها که پیشفرض زیرخط دارن عادی بشن؟ یعنی قالب انفولد پیشفرض هر چی لینکه زیرخط دار میکنه میخوام اینطوری نباشن. تنظیماتش که ندیدم چی داره
چند تا کد مثل این تست کردم اصلا بدرد نخورد
اینو تست کن و برای بررسی ctrl +f5 بزن.. کش افزونه کش هم اگه داری تخلیه کن..
اگه اعمال نشد آدر سایتت یا دموی مربوطه رو بده بر اساس اون بهت کد بدم

کد:
a:active { text-decoration: none; }

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
اینو تست کن و برای بررسی ctrl +f5 بزن.. کش افزونه کش هم اگه داری تخلیه کن..
اگه اعمال نشد آدر سایتت یا دموی مربوطه رو بده بر اساس اون بهت کد بدم

کد:
a:active { text-decoration: none; }
نه این کد کار کرد نه بقیه کد ها
لینک سایت
قالب انفولد هست، باید توی تنظیماتش باشه ولی نمیدونم جاش. هر کدی هم میزنم بی فایدس

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,727
سلام
یه سایتی هست با وردپرس و ووکامرس که کارشون فروش یه سری فرش و این چیزاس
محصولات چند تا دسته بندی داره که هر محصولی چند تا سایز مشخص داره اما طرح ها متفاوته
با توجه به این که تعداد محصولات زیاد هست و قیمت براساس متر مربع تعیین میشه میخواستم بدونم امکانش هست طوری تنظیم کرد که مثلاً قیمت وقتی تغییر کرد رو کل قیمت ها تاثیر بزاره یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
سلام
یه سایتی هست با وردپرس و ووکامرس که کارشون فروش یه سری فرش و این چیزاس
محصولات چند تا دسته بندی داره که هر محصولی چند تا سایز مشخص داره اما طرح ها متفاوته
با توجه به این که تعداد محصولات زیاد هست و قیمت براساس متر مربع تعیین میشه میخواستم بدونم امکانش هست طوری تنظیم کرد که مثلاً قیمت وقتی تغییر کرد رو کل قیمت ها تاثیر بزاره یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
بررسی کنید :

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,727

مشکل ارور و خطای 503 در وردپرس و هاست​

یکی از مشکلاتی که من در وردپرس برخوردم برای طراحی سایت باربری این بود که سایت ارور 503 میزد و فهمیدم این بخاطر یکی از پلاگین هاست. پوشه plugins تو هاست رو اسمش رو تغییر دادم و دیدم اوکی شد بعد گشتم دونه دونه افزونه هارو غیر فعال کردم تست کردم تا فهمیدم یکی از افزونه ها مشکل داره. جایگزین کردم ئ الان مشکلم حل شده!
قبلا راجب این توی یه تاپیک دیگه توضیح دادم حل ارور 503

خطای 503 در وردپرس​

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب است که توسط بسیاری از وب سایت ها استفاده می شود. با این حال، بعضی اوقات در هنگام استفاده از وردپرس، ممکن است با خطای 503 مواجه شوید. در این مقاله، به بررسی این خطا و راه های برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

خطای 503 چیست؟​

خطای 503 به معنای این است که سروری که وب سایت شما روی آن قرار دارد، در حال حاضر قادر به پاسخگویی به درخواست های شما نیست. این خطا ممکن است به دلیل بار زیادی روی سرور، مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده، یا مشکلاتی در کد وب سایت شما باشد.

چگونه می توان خطای 503 را برطرف کرد؟​

برای برطرف کردن خطای 503، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. افزایش منابع سرور​

اگر بار زیادی بر روی سرور شما وارد می شود، ممکن است سرور قادر به پاسخگویی به درخواست های شما نباشد. در این صورت، می توانید منابع سرور خود را افزایش دهید، مانند افزایش فضای دیسک، حافظه RAM، و پردازشگر.

2. بررسی پایگاه داده​

یکی از دلایل مشکلات سرور می تواند مشکل در پایگاه داده باشد. برای بررسی این مشکل، می توانید از ابزارهایی مانند phpMyAdmin استفاده کنید و بررسی کنید که آیا پایگاه داده شما درست کار می کند یا نه.

3. به روزرسانی وب سایت​

در بعضی موارد، خطای 503 ممکن است به دلیل مشکلاتی در کد وب سایت شما باشد. در این صورت، می توانید کدهای خود را بررسی کنید و آنها را به روزرسانی کنید.

4. تغییر تنظیمات سرور​

در بعضی موارد، ممکن است تنظیمات سرور شما باعث بروز خطای 503 شده باشد. در این صورت، می توانید تنظیمات سرور خود را تغییر دهید و دوباره تلاش کنید.

رو اون لینک که نیاز نیست کلیک کنیم ؟ 😁😁

upir

Registered User
لایک‌ها
183

مشکل ارور و خطای 503 در وردپرس و هاست​

یکی از مشکلاتی که من در وردپرس برخوردم برای طراحی سایت باربری این بود که سایت ارور 503 میزد و فهمیدم این بخاطر یکی از پلاگین هاست. پوشه plugins تو هاست رو اسمش رو تغییر دادم و دیدم اوکی شد بعد گشتم دونه دونه افزونه هارو غیر فعال کردم تست کردم تا فهمیدم یکی از افزونه ها مشکل داره. جایگزین کردم ئ الان مشکلم حل شده!
قبلا راجب این توی یه تاپیک دیگه توضیح دادم حل ارور 503

خطای 503 در وردپرس​

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب است که توسط بسیاری از وب سایت ها استفاده می شود. با این حال، بعضی اوقات در هنگام استفاده از وردپرس، ممکن است با خطای 503 مواجه شوید. در این مقاله، به بررسی این خطا و راه های برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

خطای 503 چیست؟​

خطای 503 به معنای این است که سروری که وب سایت شما روی آن قرار دارد، در حال حاضر قادر به پاسخگویی به درخواست های شما نیست. این خطا ممکن است به دلیل بار زیادی روی سرور، مشکل در برقراری ارتباط با پایگاه داده، یا مشکلاتی در کد وب سایت شما باشد.

چگونه می توان خطای 503 را برطرف کرد؟​

برای برطرف کردن خطای 503، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. افزایش منابع سرور​

اگر بار زیادی بر روی سرور شما وارد می شود، ممکن است سرور قادر به پاسخگویی به درخواست های شما نباشد. در این صورت، می توانید منابع سرور خود را افزایش دهید، مانند افزایش فضای دیسک، حافظه RAM، و پردازشگر.

2. بررسی پایگاه داده​

یکی از دلایل مشکلات سرور می تواند مشکل در پایگاه داده باشد. برای بررسی این مشکل، می توانید از ابزارهایی مانند phpMyAdmin استفاده کنید و بررسی کنید که آیا پایگاه داده شما درست کار می کند یا نه.

3. به روزرسانی وب سایت​

در بعضی موارد، خطای 503 ممکن است به دلیل مشکلاتی در کد وب سایت شما باشد. در این صورت، می توانید کدهای خود را بررسی کنید و آنها را به روزرسانی کنید.

4. تغییر تنظیمات سرور​

در بعضی موارد، ممکن است تنظیمات سرور شما باعث بروز خطای 503 شده باشد. در این صورت، می توانید تنظیمات سرور خود را تغییر دهید و دوباره تلاش کنید.
اینجا روم سوال و جواب وردپرسی هست
با رپورتاژ آگهی تاپیک رو به لجن نکشید

amirblacka

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فایل xmlrc رو غیر فعال کنیم کلا یا نمیخاد ؟ اصلا به چه دردی میخوره

amirblacka

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام وقت بخیر دوستان یه جدول میخام که از ووکامرسم بخونه ولی با نینجا تیبل نتونستم بزنم مثل این سایت زیر باشه
هم تصویر شاخصشو بخونه هم ویژگیهای محصولو هم افزودن به سبد خرید داشته باشه

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
آیا میشه رسانه های وردپرس رو دسته بندی کرد؟ چون یه سری از عکس ها جدید آپلود نمیشن و از قبل استفاده میشن ولی نمیخوام موقع گشتن دنبالشون قاطی بقیه باشن. مثلا عکس اسمایل و...

Abolfazlabdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوستان میتونید افزونه ایی برای افزایش سرعت سایت در وردپرس معرفی کنید ؟
از هاست اشتراکی نت افراز استفاده میکنم احساس میکنم سرعت لود سایت پایین هست

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
خیر! وردپرس همینه! یه مقدار که تعداد افزونه هاتون زیاد شد + استفاده از قالب های سنگین، باعث بوجود اومدن کندی شدید میشه که به تدریج کندتر هم خواهد شد!
حتی سرور اختصاصی هم بگیرید، باز نمیتونید مشکل کندی وردپرس رو 100درصد حل کنید.

افزونه کش برای پست های کمتر از 1500 تا جواب میده ولی برای پست های بیشتر، به دلیل مسال فنی، همون افزونه کش، باعث فشار بیشتر بر سرور و در نهایت کندی بیشتر وردپرس میشه!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024

poyagh

Registered User
لایک‌ها
80

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
مشکل کندی از ساختار وردپرسه. بقیه راهها نهایت 5 تا 10 درصد سرعت رو بیشتر کنه. ارتقا به php8 هم به افزایش سرعت کمک می کنه ولی برای سایت هایی که پلاگین زیادی دارن، کندی همچنان برقراره.

یه نگاه به کوئری های وردپرسی که چندین پلاگین مثل ووکامرس، Yoast و... روش نصبه بندازید، متوجه میشید که چقدر غیربهینه طراحی شده. شاید هر سایت وردپرس به اندازه 30 تا 40 سایت عادی به سرور فشار میاره! که مثلاً با کمک افزونه خواسته یه سیستم فروشگاه رایگان به ما بده! چه می کشند این هاستینگ ها از این وردپرس!

Last edited:

Abolfazlabdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوستان سوالی داشتم

اگر در عنوان محتوا مطالب وردپرس اعداد رو به انگلیسی بنویسیم ولی فونت سایت فارسی باشه و اعداد رو فارسی در سایت نمایش بده و گوگل مطالب رو در عنوان با اعداد فارسی ایندکس کنه ایا در روند جست وجو مطالب مشکلی ایجاد میشه ؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,708
دوستان من یه معمای حل نشده دارم ,

همونطور که میدونید جدیدا اکثرا سایت ها از صفحه ساز هایی مثل المنتور و ویژوال کامپوزر و مشابه استفاده میکنند
همه چی بصورت آماده هست و شما فقط drag and drop میکنی

حالا معمای من اینجاست , وقتی خودم میرم با المنتور و یا کامپوزر کار میکنم کلا محدود میشه چندتا المان ساده!!
که اصلا با سایتهای طراحی شده قابل مقایسه نیست ! حتی خیلی از المان هایی که در سایتهای دیگه می بینم وجود نداره !
حتی نسخه های پریمیوم نال شده هم برای تست نصب کردم ولی وفرقی نکرد و بازهم المان ها خیلی ساده و محدود هستند !
مثلا این اسکرین ویژوال کامپوزر هست , البته نسخه مجانی ولی طبق تجربه نسخه پریمیوم نال شده نهایت چندتا المان بیشتر داشته
Screenshot 2023-07-20 123448.png

@GraphX
@nima_00989166
@Business plan
@ms368
@amir7310
@Hamid2day
@MihanV
@zgg123
@webs

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
دوستان من یه معمای حل نشده دارم ,

همونطور که میدونید جدیدا اکثرا سایت ها از صفحه ساز هایی مثل المنتور و ویژوال کامپوزر و مشابه استفاده میکنند
همه چی بصورت آماده هست و شما فقط drag and drop میکنی

حالا معمای من اینجاست , وقتی خودم میرم با المنتور و یا کامپوزر کار میکنم کلا محدود میشه چندتا المان ساده!!
که اصلا با سایتهای طراحی شده قابل مقایسه نیست ! حتی خیلی از المان هایی که در سایتهای دیگه می بینم وجود نداره !
حتی نسخه های پریمیوم نال شده هم برای تست نصب کردم ولی وفرقی نکرد و بازهم المان ها خیلی ساده و محدود هستند !
مثلا این اسکرین ویژوال کامپوزر هست , البته نسخه مجانی ولی طبق تجربه نسخه پریمیوم نال شده نهایت چندتا المان بیشتر داشته
مشاهده پیوست 1326902

@GraphX
@nima_00989166
@Business plan
@ms368
@amir7310
@Hamid2day
@MihanV
@zgg123
@webs
بعضی سایت های طراحی شده المان هان های طراحی شده خودشون رو به صورت پک المنتور همراه خودشون دارن..که معمولا به صورت یه tab مجزا بالای لیست المان ها قابل رویته..

بعضی موارد هم هست کد های جاوا اسکریپ هم توی قالبشون دارن..

ولی خیلی اوقات هم فقط بحث خلاقیت طراحی و تنظیم المانه..
چندتا قالب تستی نصب کنید و بررسی کنید..

بالا