برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دوستان کسی سابقه مراجعه به کلینیک درد بیمارستان میلاد رو داره؟

msmh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام حاجي
در مورد سر درد و ميگرن يه توضيحي بدي بد نيست
اون موقع كه نوجوون بودم امكان نداشت دو سه روز يه بار سردرد شديد نداشته باشم
ولي الان خدا رو شكر خيلي كمتر شده با اينكه پشت كامپيوتر زياد ميشينم ولي وقتي بگيره ديگه بايد برم رو به قبله
دراز بكشم قرص هم تاثيري نميذاره

ميگرن موجب دردهاي بعضا شديد و معمولا در يک طرف سر مي شود. بعضي بيماران حس ضربان در سر خود داشته و نيز معمولا حس تهوع و حساسيت شديد به نور و صدا را نيز تجربه مي‌کنند. مدت زمان بروز ميگرن بين چند ساعت تا چندين روز مي باشد. اين بيماري درمان ندارد اما با انتخاب سبک زندگي مناسب مي توان دردها را تسکين داد. در اين لينک از سايت پونه‌سا ميتونيد بيشتر در مورد راه‌هاي کنار اومدن با ميگرن مطالعه کنيد.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,243
اسم پزشکی عارضه حملات لرزش بالا تنه در هنگام عصبانیت چیه؟
@@alireza771

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
برای کاشت گونه و چال گونه اطلاعات میخواستم میشه راهنمایی کنین بخصوص درباره عوارضش

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
قرص لووتیروکسین لاغر کننده س؟ هر صبح ناشتا یک عدد

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
کسی با دستگاه های لیزر خونگی ک قیمت ارزونی دارن کار کرده؟دیجی کالا داره حدود 2 تومن وسوسه شدم بخرم...

unname9813

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ارتباط گوش درد با درد دندان چیست؟
همه دردهایی که در ناحیه صورت و فک بروز می کند ارتباط مستقیمی با دندان ندارند. گاهی ممکن است منشأ اصلی این دردها عامل دیگری باشد. به این نوع درد گوش درد ارجاعی گفته می شود. گوش درد ارجاعی نوعی گوش درد است که منشاء آن خود گوش نیست و از جای دیگری به گوش می رسد. گاهی اوقات امکان دارد فردی با درد در قسمت گوش به پزشک مراجعه کند و پزشک با معاینه تشخیص می دهد که منشاء اصلی درد کجاست.

درد های ارجاعی در ناحیه سر و صورت بسیار شایع هستند. تشخیص این دردها کاری سخت و البته با اهمیت است. به بیان عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی، ۵۰ درصد افرادی که با درد گوش به پزشک مراجعه می‌کنند منشأ اصلی درد آن ها فک و دندان است. زیرا گوش با حلق، حنجره و فک دارای عصب حسی مشترک هستند.

خیلی از بیماری‌ها ارتباط مستقیمی با گوش‌ ندارند اما می‌توانند گوش‌ها را آزرده کرده و تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین مشکل گوش‌‌تان را دست کم نگیرید. به عبارت دیگر مشکل گوش هر چه که هست باید خیلی زود تشخیص داده شده و درمان شود. در غیر اینصورت منجر به بروز مشکلات حادتری می شود. از جمله مشکلاتی که گوش‌ها را تحت تاثیر قرار می دهد، درد و عفونت دندان است.

ممکن است درد به صورت گسترده در یک سمت صورت باشد و نتوان دندان خاص و یا محل مشخصی را به عنوان منشأ اصلی درد نشان داد. همچنین گاهی بنظر فرد قسمت خاصی از صورت و یا دندان مشخصی به عنوان عامل درد معرفی می شود؛ در حالی که ممکن است علت اصلی درد، دندان دیگری در فک مقابل و یا دندان های کناری فرد باشد. همچنین ممکن است درد دندان با درد گوش، درد ناشی از سینوزیت و موارد دیگر اشتباه گرفته شود.

به ‌طورکلی درد‌های مربوط به دندان و با منشأ دندانی می‌توانند برحسب مدت‌ زمان طول کشیدن درد، تناوب درد، شدت درد و موارد دیگر دسته بندی شوند. در بعضی اوقات تشخیص ارتباط و تفاوت عفونت گوش و دندان درد به سختی صورت می گیرد. زیرا همانطور که در بالا گفتیم گوش با حلق، حنجره و فک دارای عصب حسی مشابه هستند.

برای سلامت دهان و دندان میتوان از تخفیف های کارت دندانپزشکی مهرازکارت استفاده کرد.

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
بچه ها قیمت ازمایش تب مالت رو با دفترچه یا بدون دفترچه میدونید؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
من شوره و اگزما دارم
از شامپویی که زینک پریتیون داشت استفاده کردم برا شوره و قرمزی و التهاب پوست سرم
و واقعا عالی بود بعد سال ها واقعا بهتر کرد خیلی سرمو
ولی الان پوست سرم بعضی جاهاش حالت پستی بلندی پیدا کرده انگار زیرش هوا رفته و سرمو میزارم رو بالشت معلوم میشه میزنه بیرون
مشکل چیه؟ چجوری درمانش کنم؟

sara_2019

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان عزیز با ارزوی سلامتی برای همتون خدمت دوست عزیزی که برای سردرد و میگرن پرسیدن میگم جدیدا مراکز درد درمانی ایجاد شده فکر کنم به شما بتونن کمک کنن و یا هر درد دیگری که داشته باشید و بیشتر حالتهای توانبخشی و درمانی ها را انجام میدهند که شما به راحتی در هرجایی که باشید انجام دهید
و برای تیروئید پرکار و کم کار هم خدمتتون عرض میکنم که تقریبا تیروئید پرکار قابل درمان است فقط پیش دکتر غدد خوب مراجعه کنید و کم کار هم تا الان درمانی براش نیست جز اینکه قرصی را به صورت ناشتا میل کنید و چندماهی یک بار تیروئید تان را چک کنید فقط جدیدا متوجه شدم با یک سری رعایت غذایی و حجامت و گیاه درمانی میشود تیروئید را درمان کرد حتما پیش یک متخصص طب سنتی مراجعه کنید
%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DA%98.jpg

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
من شوره و اگزما دارم
از شامپویی که زینک پریتیون داشت استفاده کردم برا شوره و قرمزی و التهاب پوست سرم
و واقعا عالی بود بعد سال ها واقعا بهتر کرد خیلی سرمو
ولی الان پوست سرم بعضی جاهاش حالت پستی بلندی پیدا کرده انگار زیرش هوا رفته و سرمو میزارم رو بالشت معلوم میشه میزنه بیرون
مشکل چیه؟ چجوری درمانش کنم؟

Atika

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

Atika

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من يك سوال دارم كه اميدوارم به جواب برسم.!!!!
من زير چشمام گود افتاده و اين يه خورده مارو از ريخت انداخته كسي ميدوه چطوري ميشه اين مشكلو حل كرد.!!!
فقط بايد عمل كنم يا راه ديگري هم هست.!!!
روش های سنتی را امتحان کنید .

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان من سرم شوره میزنه و التهاب و قرمزی هم داره

شامپو ضد شوره مارک دالان ترکیه ای . زیتون و پروتئین ابریشم
که اورگانیکه مواد مضره نداره مثل sles . پارابن و .... استفاده میکنم عالیه
شامپوم داره تموم میشه و همه جا گشتم هیجان نیست دیگه
پیدا نکردم

....
.....
......

یه شامپو گلرنگ ( گرین ویتا ) موها خشک از مغازه خریدم زده حاوی جلبک اسپیرولینا
جالبه استفاده کردم
التهاب سرم خیلی کمتر شد . موهام نرم نرم شده . خشکی سرم کمتر شد . سرم چرب نشد . شوره کمی کمتر کرد تأثیر زیاد نداشت
ولی بدیش اینه مواد مضر مثل سدیم لوریل سولفات و .... همه رو کلکسیون کرده داره گلرنگ

سوالم اینه این جلبک اسپیرولینا چی هست؟ چه خاصیتی داره؟
و شامپویی برا مو ها خشک با این جلبک میشناسید که ارگانیک باشه مواد مضره نداشته باشه ؟ یا ضد شوره با این این جلبک ؟

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
دوستان من سرم شوره میزنه و التهاب و قرمزی هم داره

شامپو ضد شوره مارک دالان ترکیه ای . زیتون و پروتئین ابریشم
که اورگانیکه مواد مضره نداره مثل sles . پارابن و .... استفاده میکنم عالیه
شامپوم داره تموم میشه و همه جا گشتم هیجان نیست دیگه
پیدا نکردم

....
.....
......

یه شامپو گلرنگ ( گرین ویتا ) موها خشک از مغازه خریدم زده حاوی جلبک اسپیرولینا
جالبه استفاده کردم
التهاب سرم خیلی کمتر شد . موهام نرم نرم شده . خشکی سرم کمتر شد . سرم چرب نشد . شوره کمی کمتر کرد تأثیر زیاد نداشت
ولی بدیش اینه مواد مضر مثل سدیم لوریل سولفات و .... همه رو کلکسیون کرده داره گلرنگ

سوالم اینه این جلبک اسپیرولینا چی هست؟ چه خاصیتی داره؟
و شامپویی برا مو ها خشک با این جلبک میشناسید که ارگانیک باشه مواد مضره نداشته باشه ؟ یا ضد شوره با این این جلبک ؟
بخاطر چربی بیش از حدی هست که بدنتون تولید میکنه

بالا