برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
بخاطر چربی بیش از حدی هست که بدنتون تولید میکنه

ممنونم

من پوستم شدیدن خشکه
وقتی پوستی شدیدن خشکه شامپویی بزنه کاهش چربی پوست بده
پوست که چربی نداره پوست خشکتر می‌کنه
پس بدن واکنش نشون میده و چربی طبیعی ترشح می‌کنه جلو خشکی و التهاب بگیره

من هر شاپویی بزنم برای همه موها باشه فردا بعد از حموم انگار روغن مایع ریختی سرم
با شامپو ها مو ها خشک که عصاره گیاهی دارن سرمو میشورم فرداش سرم عادیه . چربم نیست و حتی اگزما سرم کاهش پیدا می‌کنه
مثل همین شامپو مو خشک گرین ویتا گلرنگ که عصاره جلبک داره میزنم مادرم میگه قرمزی سرت چه بهتر شده

......

خوب دنبال شامپو ضد شوره برای مو ها خشک بودم یه شامپو پیدا کردم به اسم iplus ضد شوره مو ها خشک
حاوی زینک پرینتون + مولتی ویتامین + عصاره گزنه . رازک . روغن کنجد برای کاهش التهاب و قرمزی پوست سر
اینو استفاده کردم سرم شدیدن سوخت انگار بنزین ریختن آتیش زدن
سرم چند روز بعدش شروع کرد حالت شیار شیار شدن مثل خیار و ورم و چروک ( انگار هوا رفته زیرش )
بخاطر کرونای نتونستم برم دکتر نشون بدم
از آخر اسفند اینطوری شد

تو سایتا پزشکی سرچ کردم دیدم نوشتن عوارض زینک پرینتون ایجاد سوزش . ورم پوست و اگزما هست

vahid_81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان سلام
من برادری دارم که متاسفانه اعتیاد داره. برای بستری کردنش در یک مرکز ترک اعتیاد توی اینترنت جستجو کردم این چندتا سایت رو پیدا کردم. میشه بگید کدوم یکی از اینها معروف تر هست. البته اگر اطلاع دارید.

1- هنر زندگی
2- آوای میعاد رهایی
3- اهواز کمپ

ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاسگذارم

s.erfan.a

Registered User
لایک‌ها
24
سلام وقت بخیر
توی فوتبال حدود 6ماه پیش یه مصدومیت برام پیش اومد. زانوم دوتا تقه خورد به طوری خودم صداشو شنیدم. یکی دو ماه اول درد داشتمو کلا نمیتونستم پامو صاف کنم اما بعد یه مدت بهتر شد ولی کامل صاف نمیشد باز .الانم درد ندارم زانوم صاف میشه تقریبا ولی وقتی میپرم یا تمام وزنم میاد روی همون پای مصدوم زانوم همون درد روز اولو میگیره

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
حساسیت فصلی : کسی درمان شده یا تا آخر عمر می مونه

komeil1002

Registered User
لایک‌ها
67
من شوره و اگزما دارم
از شامپویی که زینک پریتیون داشت استفاده کردم برا شوره و قرمزی و التهاب پوست سرم
و واقعا عالی بود بعد سال ها واقعا بهتر کرد خیلی سرمو
ولی الان پوست سرم بعضی جاهاش حالت پستی بلندی پیدا کرده انگار زیرش هوا رفته و سرمو میزارم رو بالشت معلوم میشه میزنه بیرون
مشکل چیه؟ چجوری درمانش کنم؟

سلام
این پست کمکت میکنه:

Phobophobia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان سلام
من برادری دارم که متاسفانه اعتیاد داره. برای بستری کردنش در یک مرکز ترک اعتیاد توی اینترنت جستجو کردم این چندتا سایت رو پیدا کردم. میشه بگید کدوم یکی از اینها معروف تر هست. البته اگر اطلاع دارید.

1- هنر زندگی
2- آوای میعاد رهایی
3- اهواز کمپ

ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاسگذارم
دقیق یادم نیست ولی میدونم کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی واقعا آمار خوبی توی ترک دائم داره و جلسات ماتریکس هم برگزار می کنن. بقیشونو آمار ندارم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
من پوست سرم بسیار خشک و شوره دار و اگزمای ( قرمز و ملتهب ) هست
شامپو استفاده کردم که ضد شوره برای موهای بسیار خشک بود و زده بود ضد التهاب و قرمزی

پوست سرم تحریک شد و ورم کرد
شیار شیار شده و پستی و بلندی داره

دیروز رفتم دکتر
بعد از معاینه برام نسخه نوشت
کپسول داکسی کیم ۱۰۰ و قطره clobetasol شرکت نازو
که تو برگه ویزیت نوشت کپسول داکسی کیم هر ۱۲ ساعت بعد از غذا بخور . قطره هر شب بزن ( هم بهم توضیح داد هم یاداشت کرد )

اومدم منزل متوجه شدم تو دارو ها ، دارو دیگری هم هست به اسم پردنیزولون ۵
که دکتر نه بهم چیزی ازش گفت نه نوشته بود
رو قرص پردنیزولون۵ داروخونه دار نوشته صبح و شب ۲ عدد

......

سوالم اینه
اول چون من دیر بیدار میشم
قرص داکسی کیم ۱۲ ظهر بعد از ناهار بخورم
باید ۱۲ شب شام بخورم قرص بخورم؟
یا میشه شام زودتر بخورم وقتی ۱۲ شد یه چیزی بخورم بعد قرص بخورم؟

و اینکه که چون دکتر درباره پردنیزولون بهم نگفت و طریقه مصرف نگفت و ننوشت
آیا قرص داکسی کیم و پردنیزولون باهم مصرف شده تداخل دارن؟

یا مثلا میشه ۱۰ شب پردنیزولون بخورم ساعت ۱۲ داکسی کیم بخورم؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان پزشک یه سوال
بخاطر استفاده از قرص کورتونی و کپسول داکسی کیم و .. ... و مشکلات روحی همون زمان
زمان ارگاسم حجم مایع خروجی خیلی خیلی خیلی کم شده و اون فشار و پاشش نداره اصلا دیگه
کلا ۲ قطره میاد

دارو داکسی کیم ۱۰۰ گذاشتم کنار
اما فرقی نکرد

دارو و قرصی برای مشکل حجم خروج مایع زمان ارگاسم که نسخه نخواد چی معرفی میکنید
از داروخونه تهیه کنم

تو این وضعیت رکورد کرونا نمیشه رفت دکتر و بیمارستان

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
برای اختلال شخصیت شیدایی و بی اشتهایی عصبی درمانی وجود داره ب صورت قطعی؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,990
مثانه وقتی تخلیه میشه ، فضای تخلیه شده با چی جایگزین میشه؟ هوا که جاش رو نمیگیره خلا هم نداره پس چطور میشه؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
مثانه وقتی تخلیه میشه ، فضای تخلیه شده با چی جایگزین میشه؟ هوا که جاش رو نمیگیره خلا هم نداره پس چطور میشه؟
مث رحم کوچیک میشه
مثانه گنجایش حداکثر یک لیتر ادرار رو داره ولی غیر ارادی ب مقدار کمتری برسه بی اختیار ادرار میریزه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
یه سری اپلیکیشن ها هستن که می تونید سوال و جواب پزشکی رو به صورت آنلاین از پزشک بپرسید.
به قیمت هاشون نیگاه کنین شما اگه حضوری برین دکتر خیلی براتون ارزون تر در میاد

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
قوی ترین بنزودیازپین که از کلونازپام سریعتر جذب بشه چیه؟

azmwork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این مطلب، پر تکرار ترین سؤالات بیماران درباره فرآیند روکش کردن دندان ها گردآوری شده است و در انتها سؤالات واقعی بیماران از چند دندانپزشک باتجربه به همراه پاسخ تخصصی دندانپزشکان آورده شده است.

سؤال محمد:

دندونی دارم قبلا عصب کشی شده حالا شکستگی داره یهدسوراخه توشه درد میکنه دکتر میگه با روکش درست میشه شکستگی رو هم ترمیم مبکنه

آیا روکشش کنم دردش میره؟؟؟؟

پاسخ دکتر دندانپزشک:

سلام

درصورتى كه درد به واسطه شكستگى در ناحيه رخ داده باشد با برطرف كردن شكستگى و روزن موجود در دندان مشكل درد ناحيه برطرف ميشود در غيراين صورت حتماً با عكس راديوگرافيك و معاينه بالينى منشا درد بايد مشخص و رفع شود.

سوال سینا:

جناب آقای دکتر افشار بنده 2 ماه پیش دندون شماره 6، ری آندو کردم پزشک معالجم گفتند بعد از 3 ماه باید روکش کنی، الان گاهی اوقات با خوردن شیرینی جات احساس سوزش در ناحیه دندونم دارم، میخواستم بدونم با انجام روکش این مشکل برطرف میشه؟

پاسخ دکتر دندانپزشک:

احساس سوزش توسط شیرینیجات در ناحیه به احتمال قوی مربوط به دندان های مجاور دندان مذکور می باشد و دندان عصب کشی شده معمولا پاسخی به این محرک ها نمی دهد.در صورتی که زمان کافی از درمان مجدد عصب کشی دندان ۶ میگذرد می توانید اقدام به قرار دادن روکش بر روی ان نمایید اما در صورتی که دندان های مجاور نیاز به ترمیم داشته باشند این روکش کمکی به حذف این علامت نمیکند.

سؤال الهه:

سلام میتوان واسه دندون دو بالا از روکش دندون پیچی استفاده کرد؟

پاسخ دکتر دندانپزشک:

سلام بله

سؤال مهدی:

سلام . میخاستم بپرسم تا چه سطح از تخریب دندان با روکش قابل جبران هست. من بعضی دندونام ریشه دارن ولی از سطح بیرونیشون چیز زیادی نمونده. روکش میشه کرد یا باید برم سراغ ایمپلنت؟

ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ دکتر دندانپزشک:

سلام، قابل نگهداری بودن یا نبودن با معاینه و رادیوگرافی معلوم میشه

سؤال مهلا:

ضمن عرض سلام وخسته نباشید

آقای دکتر بنده 8 مرداد ماه دندان 6 بالا سمت راست بالا رو روکش گذاشتم ، در ابتدا کمی بلند بود که با مراجعه دکترم کمی کوتاهش کرد ، ولی الآنم با خوردن غذا درد میگیره ، لازم به ذکر هستش که دندان رو قبلا عصب کشی کردم .. علت درد آیا میتونه به خاطر بلند بودن باشه یا خیر ؟؟

پاسخ دکتر دندانپزشک:

در خصوص اين دندان در صورتى كه به تازگى دندان مورد درمان ريشه قرار گرفته تا حدودى دردهاى ملايم روى جويدن تا چند هفته پس از قرار دادن روكش فقط به صورت درد در هنگام جويدن و نه درد خودبه خود طبيعى خواهد بود..در صورتى كه دندان مدتها قبل درمان ريشه شده و اكنون پس از قرارگيرى روكش دچار درد در هنگام جويدن شده ايد ميتواند ناشى از بلندى روكش يا نفوذ لبه هاى روكش به زير لثه بيش از حد نرمال باشد..درين خصوص نظر پزشك معالجتون پس از بررسي ناحيه تعيين كننده ميباشد.

منبع: https://virgool.io/@fereshte.zare85/آنچه-شما-درباره-روکش-های-دندان-پرسیده-اید-fo0j4bu1lrep

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
ارتباط لووتیروکسین و پوسیدگی دندان؟

dream ocean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
خوردن مداوم داروی معده عارضه داره،؟

بالا